Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a Sotret gyógyszerről! fórum

Mindent a Sotret gyógyszerről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2012. febr. 13. 14:22
Sziasztok! Mostanában hagyta valaki abba a gyógyszer szedését? Tapasztalatok? Ugye nem jönnek vissza?:)
2377. noémie (válaszként erre: 2376. - Lrgab)
2012. febr. 3. 00:33

hát nem tudom ezzel mennyit tudok segíteni, de én kisbabának előírt ekcéma elleni (gyógyszertári) krémmel kenem magam. nagyon hatásos, bár sajnos a hideg miatt időről időre újra száraz, sőt csúnyán ekcémás lesz a bőröm, de sajnos ez van, mindig is hajlamos voltam rá. ha esetleg tudsz ilyen krémet szerezni és ajánlom :)

a foltok többnyire maguktól halványulnak nekem. néha használok rá pici skinoren krémet, ami úgy látom rásegít a halványodásukra. azért csak néha, mert kicsit szárít ez is.


egyébként az ötödik hónap végén vagyok, és mostanra teljesen elégedett vagyok az eredményekkel. másfél hónapja nem jött ki semmi az arcomon :)

2376. lrgab
2012. jan. 31. 15:18
nem tudom ki mit használ a bőrszárasságra, illetve a piros foltok eltűntetésére. Én a dokimtól kaptam a Cremor aquosus nevű gyógyszertári krémet, megmondom őszintén nem vltam megelégedve vele, krémezés után a bőröm nedves hatású volt inkább, és fél órára rá ismét száraz. Főleg ebben a hideg időben. no de ajánlottak egy másik krémet, aknés bőrre, illetve a szárazságra. Sudocrem a neve...kipróbáltam és pozitív tapasztalat. A hegek és a pirosság szépen halványul, és a pattanásokat is szépen gyógyítja.A bőröm felülete sokkal simábnak tűnik tőle. állagát tekintve egy elég vastag kré szerintem, neogranormonhoz hasonló (mondjuk ezt is kisbabáknak is ajánlják...). Szóval é ajánlom, DM-ben szereztem be a 60 g-os 1190 Ft volt. :)
2375. valaki1021 (válaszként erre: 2374. - 67b04eab64)
2012. jan. 31. 13:18
Ma voltam az új körzeti orvosnál, nagyon jófej volt. Mondta, hogy mkinél változó, hogy a javulás mennyi idő látszódik, sokan esnek abba a hibába, hogy úgy vannak vele, már nincsenek pattik, inkább nem mennek vissza újabb receptért, pont emiatt mert nehezen is tudják megoldani, így nem szedik be a meghatározott adagot (ami megintcsak egyénenként változó, súlyosságtól is függ), és így nagyobb eséllyel jönnek vissza.. szval én a helyedben mindenféleképpen beszedném. :S
2012. jan. 25. 20:33

Helo.

Baj lesz, ha abbahagyom a Sotretet mielőtt mondaná az orvos?

5 hónapja szedem, és 1 hónapja (az utolsó kontroll óta) nem jött ki egyetlen pattanás sem, nagyon szép a bőröm.

Ma kellett volna visszamenni, lehet, hogy még felírta volna a következőt, csak nem volt időm beutazni (meg mostanában, nincs, mert eléggé felgyülemlettek a vizsgák így vizsgaidőszak végére). Szerintetek így visszajönnek a pattanások?

2373. Bende105
2012. jan. 20. 13:34
Köszönöm szépen a válaszokat!
2372. lrgab (válaszként erre: 2370. - Bende105)
2012. jan. 20. 12:08
Ha a bőrgyógyász nem küld, akkor háziorvostól kérj beutalót. Kötelező a vérvétel mellette. Én havonta jártam önszántamból, de volt olyan vizsgálat, amit nem végeztek el, mert időkorlátos volt (90 nap). Érdekes mód, ahogy szóltam, hogy a gyógyszer miatt kötelező, egyből megcsinálták. Nálam a májenzimek rendben voltak, viszot a koleszterinemet duplájára emelte.
2371. Zsuczi (válaszként erre: 2370. - Bende105)
2012. jan. 18. 18:23

Szia! Szerintem mindenképp menj vérvételre ( mert a sotret máj-károsító hatású lehet! ) nekem 2 havonta mennem kellett ( 5 ször voltam vérvételen)

Mindenképpen menj.

2370. Bende105
2012. jan. 17. 19:41
Üdv mindenkinek! leírnám tapasztalataim és egyben kérdeznék is. Én 2011 év elején kezdtem szedni 20 mg-mal majd 2 hónap után nőtt 30 mg-ra. 6-hónap sokat javult vissza álltunk,20-ra majd 8 hóban 10mg-ra csökkent majd abba hagyhattam.4-5 hónapja nem szedem,de romlott sokat. :-( Míg szedtem szépen javult,örültem a szám kiszáradt tőle meg a bőröm érzékeny lett kezemen is sérülékenyebb lett a bőr! De amúgy semmi mellékhatás! Ami érdekes hogy egyszer sem küldött pl. vérvételre. Ti voltatok? Februárba visszatérek a dokihoz :-(
2369. barcafiu
2012. jan. 15. 10:12
Sziasztok! nem tudjátok,hogy a Sotret okozhat-e magas vérnyomást?
2368. police1132 (válaszként erre: 2367. - Lrgab)
2012. jan. 14. 15:25

Helló!

Én tavaly 7 hónapig szedtem, kiemelem a kura alatt jelentősebb javulás nem volt. Mikor abba hagytam a kurát, fél évig egyetlen egy pati sem jött elő!! Ajánlom mindenkinek, nekem semmilyen mellékhatás nem jelentkezett. Viszont most ott tartok, hogy ujra előjöttek, és elkezdtem a kurát. Első hónapon vagyok tul, egy kettő van össz vissz, és aknenormint szedek sotret helyett, persze ugyanaz, mint a sotret. Remélem ez a 2.kura végleg leszámol a dögökkel !! :D

Jobbulást mindenkinek

2367. lrgab
2012. jan. 2. 20:55

Sziasztok!

Én már jóval ezelőtt leírtam a tapasztalataimat. 2009 novembertől-2010 májusig szedtem a sotretet. Nem szedtem végig a kúrát, mert a végén rosszul voltam tőle, és úgy döntöttem fontosabb az egészségem.

Most újra ott tartok november óta, egyik pillanatról a másikra kijöttek a csúnya aknék. Túl vagyok az első két lépcsőn (oldatok, gélek, antibiotikum). Próbáltam bioptron lámpát is (semmi hatását nem láttam). Az antibiotikum tönkre tette a gyomromat, melyet egy gyomortükrözés alkalmával igazoltak is, és két hónapja szedek kimondottan problémás bőrre fogamzásgátlót (Diane 35).

Nos ezek után ma a bőrgyógyász (mert már úgy gondoltam 5 ugyanazt mondta eddig és fizettem érte nem kevés pénzeket, elmentem tehát állami rendelésre) azt mondta szedjek aknenormint, ami ugyanaz hatóanyagban, mint a sotret és társai.

Hozzá teszem 25 éves vagyok, tini koromban nem voltak ilyen gondjaim.

Most dilemmázok elkezdjem e a kúrát vagy sem, hiszen annyi rossz dolgot írnak, két éve is szedtem (akkor ugyan sotretet)és mégis újra előjöttek. :S

2366. barcafiu (válaszként erre: 2365. - Csillagcickany)
2012. jan. 2. 09:07
Köszi szépen a segítséget.
2365. csillagcickany (válaszként erre: 2364. - Barcafiu)
2012. jan. 1. 12:35

Szia!


Nekem is nagyon vérzett az orrom talán pont a 10. nap után (igaz én nem ájultam el, de nagyon durva volt...). Én bementem a gyógyszertárba, és elmeséltem mi a bajom...adtak egy AQUA MARIS nevű orrbalzsamot. Azzal kenegettem mindennap egy hétig (akár napi 10x is), azóta semmi bajom, pedig már egy hónapja nem használtam.


Szerintem érdemes ezt megpróbálni először (hiszen azért vérzik az orrod, mert kiszárad a nyálkahártya), ha továbbra sem áll el a vérzés, akkor viszont menj orvoshoz.


Remélem segítettem!

2364. barcafiu
2012. jan. 1. 11:34

Sziasztok! Én egy 17 éves fiú vagyok. A Sotretet 12 napja szedem, nekem egyáltalán nem rosszabbodott a helyzetem, már most eltűnt szinte az összes pattanásom, ennek nagyon örülök. Azonban van egy problémám, nekem soha nem szokott vérezni az orrom, de a Sotret szedésének 10., 11.és 12. napján is vérzett. A betegtájékoztatóban olvastam a lehetséges mellékhatások között ezt: Nagyon gyakori (10 beteg közül több mint 1 esetben jelentkezhet)

- Véraláfutások, vérzések, vagy könnyebben előforduló véralvadás - ha a véralvadásban szerepet játszó sejtek érintettek

- Vérszegénység -gyengeség, szédülés, sápadtság-, ha a vörösvértestek érintettek.

- Fertőzések iránti érzékenység nőhet - ha a fehérvérsejtek érintettek.

A mai nap folyamán is vérzett az orrom és pár másodpercre(10-20mp) el is ájultam. Azt szeretném megkérdezni tőletek, hogy :-van-e valaki, akinek szintén szokott vérezni az orra a Sotret szedése óta?

-Fordult-e vki ezért már a bőrgyógyászhoz és ha igen, akkor mit mondott neki, abba kell-e hagyni a gyógyszer szedését, mit tanácsolt, mit tegyen…? (Én nagyon nem szeretném abba hagyni ezt a kúrát, mert végre azt hiszem találtam egy jó módot az aknék eltűntetésére és ennek örülök, de ugyanekkor az előbb leírt mellékhatása nagyon zavar.)

Előre is köszi!

2363. zoli8
2011. dec. 19. 19:03

Sziasztok!


Én most járok 2 hónapnál, eléggé lesimult az arcom de még mindig nagyon piros. Az lenne a kérdésem, hogy mikor várható ennek a pirosságnak a javulása?


Köszi előre is.

2011. dec. 18. 13:03

Sziasztok!


Nekem azokhoz lenne egy kérdésem, akik már túl vannak a Sotreten: a miteszerek (nyitott, barnás típus)is "kiesnek" a gyógyszer hatására? Mintha ilyet olvastam volna valahol... Ha igaz, akkor hogy kell ezt elképzelni? :D


Nekem olyan, mintha az orromon lévők halványodnának, meg mintha kevesebb is lenne, pedig nem nyomkodom. :)


Köszi a választ előre is. :)

2361. ShanS91
2011. dec. 17. 22:38

Sziasztok!

Megírom tapasztalataimat így 1,5-2 év után, több mint 1 és negyed év sotret szedéssel a hátam mögött. Semmi mellékhatás nincs a gyógyszer után, bár megjelent 1 hónapja 1-2 pattanás amire kaptam isotrexint ami nagyon bevált /duac-ot is irt fel de az nem ennyire jó/. Mivel fiú vagyok bátran bevállaltam a gyógyszert annó, nőként is megcsináltam volna szerintem/kockázatok ellenére is/ mert az arcom nagyon csúnya volt. /hála már nem az :D/. Tényleg csak azt tudom tanácsolni /amit még mindig nem tudok 100%-osan betartani én sem :D/ , hogy ne nyomkodja senki a pattanásait és, hogy ne menjen ki senki a napra /szerencsére télen nem süt annyit/. Mindenkinek kitartást kívánok, remélem sikeres lesz mindenkinek a kúra. Am. államon nekem is maradtak foltok azért is mentem el 1 hónapja bőrgyógyászhoz és az isotrexin által halványulnak sokat!Egy dolog nem változott, az hogy mindig bennem van a félsz, újra olyan leszek mint amilyen voltam..., első dolgom felkelésnél az arcomat vizsgálni, lefekvéskor ellenőrizni... Ez legyen a legnagyobb problémám. Bárkinek kérdése van jövök még 1-2x és irok. Kitartást és üdv.

2011. dec. 12. 00:33
Kedves forumozók! Kb 1éve 'jártam itt' utoljára,az akkori tapasztalataimat leírni.Most,fél évvel a kúra abbahagyása után meg teszem újra. Tehát,2010 októberében kezdtem el a sotret szedését,miután alaposan utánajártam,mivel is jár/járhat az alkalmazása. Úgy döntöttem,10 év szenvedés után,24 évesen,minden mást kipróbálva már(hasztalan) itt az ideje,még egyszer nekifutni.Elkezdődőtt a muglikkal való újabb harc,ami a bőröm,ajkaim nagy mértékű kiszáradásával járt,ezen testápoló,ajakápoló segített.Az arcomat igyekeztem nem nyomkodni,tartottam a hegektől.Kb 3 hónap után,szinte néhány nap alatt elmúltak az aknék (a legmélyebbek után is csak apróbb halvány piros pöttyök maradtak).Rettentően örültem,gondolhatjátok!Egyetlen muglim sem volt azóta sem,néha miteszerek vannak,de azokat már merem kezeltetni. Még 3hónapig szedtem a gyógyszert, mert az orvosom azt tanácsolta,folytassam még a kúrát. Viszont 6hónap után már önkényesen hagytam abba a gyógyszer szedését,mert olyannyira érzékeny lett a szemem,hogy nem mertem volán mögé ülni,a munkahelyemen zavart a fény,rendszeresen vérzett az orrom, féltem,hogy később a munkámat sem fogom tudni elvégezni.Nameg furcsának tartottam,hogy csak egyszer küldött vérvizsgálatra a doki,-a kúra előtt. Aztán a munkahelyemen az üzemorvos furcsállotta azt a bizonyos vérvizsgálatot,merthogy nem ő kérte,akkor miért kellett?Elmeséltem a dolgot a szotrettel,ö pedig azonnal elküldött egy új vérvizsgálatra.(Csak,ha valaki furcsállná:a munkahelyemen bőrdoki is ténykedik a környezet miatt,így egy kartonban szerepel minden).Az eredmény:a pajzsmirigyem nem éppen megfelelően működik,de a doki azt mondta,még nem vészes,várjunk kicsit,hátha magától megoldja a gondot a szervezetem.Vártam.Eltelt 4 hónap,és 15 kilót híztam,annak ellenére,hogy amúgyis nagyon figyelek régóta az étkezéseimre,a mozgásra.Az izmaim fájnak,szörnyen fáradékony lettem.Kedden új vérvizsgálat,és reménykedem,hogy semmi gond,vagy ha mégis,akkor helyrehozható. Én nem okolom ezért a szotretet, inkább magamat,hogy ha már a doki nem foglalkozott az ellenőrzéssel,magamnak kellett volna kérnem őt,vagy a háziorvosom,hogy küldjön vérvételre.S aztán az is lehet,hogy a sotret szedésétől függetlenül, más problémám van.Jövő héten kiderül, drukkoljatok kérlek, hogy ne legyen nagy baj! Azért írtam ezt le, mert annyian aggódnak, kétségekkel vannak tele. Úgy gondolom, rendszeres ellenőrzés mellett nagy gond nem adódhat.S ha a dokitok nem figyel eléggé,figyeljetek ti magatok a testetekre,a jelzéseire, s ha kétségeitek vannak merjétek megosztani az orvosotokkal!
2359. noémie (válaszként erre: 2356. - Felicita01)
2011. dec. 11. 23:40

betti: nekem sajnos igen, most eléggé foltos az arcom, zavar is és nem tudom, hogy mit kezdjek vele.


felicita, neked hogy megy a folt-hegkezelgetés amiről írtál?

2358. _betti
2011. dec. 11. 21:29
Nagyon koszonom, hogy valaszoltatok! Probalok bizakodo lenni, tenyleg, csak olyan nehez elkepzelni, hogy lesz egyszer jobb is. Amugy nektek is nagyon megmaradnak a pattik utan a foltok??
2357. noémie (válaszként erre: 2355. - _betti)
2011. dec. 9. 09:44
pontosan ugyanannyi ideje szedjük. én eddig voltam elkeseredve (amint azt a kommentjeimből is láthatod) és nekem kb. két héttel ezelőttig voltak ilyen tüneteim. én sem akartam elhinni, hogy ez normális, mert nagyon sokat romlott az állapotom. kisebb pattanások helyett, nagy, fájdalmas, mély gyulladásaim voltak, tiszta piros volt körülöttük a bőröm, rémesen festett. de mióta az utolsó kommentet írtam, mintegy varázsütésre abbamaradtak. nincs semmiféle gyulladásom kb. két hete, és végre regenerálódni tud a (nem általam, hanem az aknék által) meggyötört bőröm. nagyon lassan persze. ez egy türelemjáték... de szerintem érdemes folytatni. sokkal hosszabb, mint azt legtöbben írják, vagy tapasztalják, én így látom. jó, gondolom attól is függ, hogy kinek milyen a kiinduló állapota...
2356. felicita01 (válaszként erre: 2355. - _betti)
2011. dec. 9. 02:44

Szia!

Nekem a 4. hónap környékén volt ez, ami neked, de jelentem: elmúltak hál'istennek. Meg persze a Sotretnek :)

Tudom, nagyon idegesítő, főleg, hogy nagyon-nagyon lassan múlik el, meg igazából az egész, hogy mélyen van, fáj, hidd el tudom.. Én is azt gondoltam, mivel nem akartak elmúlni pár nap alatt, hogy sosem tűnnek el, de nekem már egy sincs, szóval szerintem ne keseredj el! Lehet, hogy neked is csak idő kell még ehhez, de úgy is tudom, hogy tényleg a gyógyszernek is hónapok kellenek, akár fél év is, hogy elérjük vele a várt hatást. Légy türelmes még egy ideig!

Remélem neked is használni fog! :)

2355. _betti
2011. dec. 8. 17:15

Sziasztok!

Egy ideje szorgalmasan olvasgatlak benneteket, visszaolvastam a fórumon egészen az első hozzászólásokig, hogy erőt merítsek és lássam, másoknál hogyan és mennyi idő alatt működött a gyógyszer.

Én 3 hónapa és 2 hete kezdtem el a kúrát. A bőröm nem volt borzalmas, inkább az volt a jellemző, hog folyamatosan volt rajtam 1-2 pattanás. Egyik elmúlt, már ott volt mellette az új. És ez éveken keresztül már kiakasztó, hogy nincs három olyan nap egymás után, amikor ne éktelenkedne valami a fejeden. A másik probléma, ami miatt a gyógyszer felírtá az az, hogy van az arcom bal oldalán egy száraz, folyton piros gyulladt-szerű folt, olyan 10 Ft-os nagyságú, ami eddig semmilyen kezelésre nem reagált. Ez mostanra elég szépen elhalványodott.

A bőröm nem szárad extrém módon, de ezt az effaclar h krémnek tudom be. A szám az elején nagyon rossz volt, be is repedt a sarkokban, de mostranra az is normalizálódott.

Az első 2 hónapban nem nagyon változott a helyzet, maradt az állandó pár pattanás.

És tádám, eljött a harmadik hónap, és az arcom rosszabb, mint valaha. :( Pedig mostanra már pont hogy szebbnek kellene lennie, nem? És ami a legrosszabb, hogy nem olyanok ezek a pattanások, mint eddig: gigantikusak, mélyek, nagyon fájnak, és sokszor 2 hétig is elhúzódnak!!! Most már nagyon ügyelek, hogy ne nyomkodjak semmit, ennek ellénre is hatalmas heg marad a helyükön.

Most eléggé kétségbe vagyok esve. :( Vagy tényéeg normális, hogy ennyivel rosszabb lesz a helyzet, mielőtt végleg kitisztulna?

Este, mikor lemosom az alapozót (lrp toleriane teint, vagy vichy dermabelnd, nagyon jók), sokszor sírni tudnék, hogy mi történt a fejemmel, mióta ezt a gyógyszer szedem. :(

Volt még, akinek ilyen későn, hónapok után lett rosszabb a bőre a gyógyszer szedése alatt?

2354. noémie
2011. nov. 27. 23:00
jaj, én is kész vagyok. három hónap és még mindig kijönnek. jó, jó kevesebb van, de igazából valahol mélyen arra számítottam, hogy ennél kicsit gyorsabban és látványosabban hat ez a gyógyszer. elkeseredtem picit.
2353. felicita01 (válaszként erre: 2352. - Lrgab)
2011. nov. 27. 14:43

Szia!

Igaz, én nem múltam 20 éves, de a bőrgyógyászomat megkérdeztem, hogy sotret szedése alatt lehet-e pl máriatövis kapszulát szedni, ami ugye májméregtelenítő/regeneráló, és azt mondta, hogy szabad, sőt kifejezetten jó is lenne, ha tartanék egy ilyen kúrát.

Remélem segítettem valamit.

2352. lrgab
2011. nov. 27. 11:58

Sziasztok!

Én érdeklődnék, és főleg olyan személyektől, akik 20 éves koruk után lett aknés pattanásos a bőrük, és többször estek már át ilyen kúrán (tehát használták a Zyneritet, Sotretet és társait, esetleg antibiotikum)...Próbáltatok e tisztító kúrát, lugosítást, bármilyen ehhez használatos készítményt, termékeket...?

2351. Robi89 (válaszként erre: 2350. - Klau72)
2011. nov. 26. 20:43
nekem még az 1.doboz se fogyott el és már szinte tükör sima az arcom ugyhogy ez a tabi jó.1-2 kijön de el is múlnak gyorsan sok sikert.
2350. klau72 (válaszként erre: 2340. - Noémie)
2011. nov. 26. 14:25
Én a 3. doboznál tartok, de ugyanazt tudom leírni, mint te. Újabb pattanások jönnek, az arcom tiszta piros folt. Nehéz elhinni, hogy egyszer tényleg szebb lesz. A bőrgyógyász már látja a végét, hát én még nem! Megkérdezhetem te milyen krémet használsz? Nekem most a sudocremet ajánlotta a doki.
2349. valaki1021 (válaszként erre: 2348. - Valaki1021)
2011. nov. 24. 19:50
lett*
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook