Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi macerák fórum

Mindennapi macerák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
2011. dec. 7. 20:44

ezen már túl vagyunk

az önkormányzat kiköltekezet a kamera rendszerre, a családvédelmisnek nincs miböl hozott 1-2 ruhát a fiamnak

2252. vaczila (válaszként erre: 2251. - 266299594f)
2011. dec. 7. 16:31
Felétek nincs ilyen cipődobozos ajándék gyűjtés? Mert abból neked is járna. Szerintem érdeklődd meg és próbálj az önkormányzatnál és a családvédelemnél is egy kis segítséget kérni. Egyszeri támogatást vagy nem is tudom hogy hívják az ilyesmit. A kevés is jobb mint a semmi, hátha sikerül szerezni valamicskét. Veszítenivalód meg úgy sincs.
2011. dec. 7. 16:27

nálunk is jobb szokott lenni a karácsony

most is igyekszem arra koncentrálni.Anyósom igért némi segítséget, majd meglátjuk. van kint némi pénzünk ha azt betudnám hajtani vagy a sógornőm megadna valamit abból a másfél millióból amivel tartozik az jó lenne.

2250. vaczila
2011. dec. 7. 14:51
Karácsonyfa díszeket már én se veszek, mert van bőven. Dekorációnak kültéri égőt kell vennem. Múltkor felrakta a párom a régit és lecsapja a biztosítékot, nem lehet már használni. Pénteken megyek Pécsre, majd ott próbálok venni. A kaja nálunk is habzsi dőzsi. Legalább 3 kiló plusszom lesz. Mi az idén úgy döntöttünk, hogy családi ajándékot veszünk. Dzsipieszt veszünk, (bocs nem tudom hogy kell leírni, nem tanították a fősulin:)))- szóval már többször kellett volna. Ha fölmegyünk Pestre a kisfiamhoz, mindig eltévedünk. De majd most! Még a szüleink kapnak ajándékot, de az értékben nem számottevő, illetve 2 rokon kislány kap valami játékot. Hogy ez összesen mennyi? Hát számolja ki aki tudja:)) Nekem azért kicsit könnyebb a karácsony, mert a párom ősszel jár másokhoz szántani és az egy kis plusz bevétel ilyenkor. Nekem igazából nem is a karácsony lesz a nagy kiadás, hanem a disznóvágás, mert az idén már a disznót is venni kell, mivel nem hízlaltunk. De hát a hús meg a felvágott meg kell egész évben ugyebár.
2249. Mosoly30 (válaszként erre: 2248. - Szeklice)
2011. dec. 7. 12:41

Nálunk habzsi dőzsi van karácsonykor! Nem igazán szoktam kidobni kaját. Csak olyant csinálok amit mindenki szeret és amit le lehet fagyasztani. Meg egyébként is nem csinálok olyan óriási adagokat. Egyedül a csoki torta nem annyira fagyasztható, de azt tuti nem is kell mert egy morzsa se szokott maradni belőle.


Dekorációra én se költöttem az idén szinte semmit kb. 2500Ft-ot. Csomagoló papírból mindig a legolcsóbb kategóriából válogatok azok között is akad mindig szép.


Enni, inni valóra sokat, de azt most így előre nem tudom pontosan mennyi lesz.


Ajándékokra csak a gyerekekére költök sokat. A felnőtteké vagy sk. vagy pár ezer forint.

2248. Szeklice (válaszként erre: 2246. - Mosoly30)
2011. dec. 7. 11:30

sziasztok! Nálunk a nagyobb kiadás a gyerek ajándéka lesz.100 eurót szántunk rá a mikulással együtt.Egy babakonyhát néztem ki neki a Mülle.be.Extra kiadás csak a karácsonyfa lesz,dekorációt fillérekből oldom meg és idén sajnos nem is tudok úgy dekorálni ahogy szeretnék.Egymásnak nem veszünk ajándékot,az az ajándék hogy együtt van a család.:-) Jönnek anyósék meg az én anyukám,úgyhogy a kajaköltség egy kicsit megugrik majd,de nem baj.Én nem csinálok nagy menüt,pláne hogy dolgozni fogok,így anyós fog főzni,amit én mondok.Minden nap 1 leves 1 főétel,1 desszert lesz.Vége a habzsi-dőzsinek,hisz minden évben a felét kidobjuk,én meg nem azért dolgozom.Az utóbbi időben nagyon megváltozott a szemléletem,meg kell becsülni mindent ami van az embernek,és nem olyan világban élünk,hogy dőzsi lehessen.Legalábbis a mi családunkban.

Ma ismét bedagasztottam 2 rúd bejglit, a tegnapiból már alig van,és ma jönnek vendégek.Megyek is,mert takarítanom kell.

2011. dec. 7. 10:52
sziasztok, Mosikám nálam megvan a költségvetés innen számítva egész jan.6ig 43000ft om van. Ezt kell beosztani mindenre. Van 40dkg szaloncukrom és a Levinek egy apróság, dekorációt nem veszek és készíteni sem tudok mert nincs alapanyag. Van 1 csomag húsim a többit venni kell
2246. Mosoly30
2011. dec. 7. 09:20

Sziasztok!

Nekem már fejbe elkészült a karácsonyi menüm.

Ebéd: húsleves, rántott hús, rántott sajt, rántott hal, vegyes köret

Vacsora: halászlé, ráksaláta, görög saláta, kolbásszal töltött karaj, hagymalekvár, töltött káposzta

Sütemények: legcsokisabb csokitorta, mákos, diós, gesztenyés bejgli, sajtos, tepertős pogácsa


Fuuu leírtam és máris híztam legalább egy kilót:)))


Ajándékok nagy részem már megvan. Akinek még nincs azoknak is tudom, hogy mit fogok venni többségét már meg is rendeltem a neten.


Egy-két apróságot pedig majd a gyerekekkel készítek el mint pl. ajándék kísérő kártyák, képeslapok, üvegfestés(karácsonyi mintákat az ünnepi asztalon lévő poharakra). Szóval én már nagyon készülők a karácsonyra talán jobban várom, mint a gyerekek!:)


Ti mennyit költötök karácsonyra? Gondolok itt ételek, italok, díszek, ajándékok, kiegészítőkre szóval úgy mindenre összesen.

2245. vaczila (válaszként erre: 2244. - Szeklice)
2011. dec. 6. 18:06
Nyami nyami. Én még semmit nem sütöttem karácsonyra. De nagyjából már kitaláltam hogy mit sütök. Lesz beigli, zserbó, mézes krémes és update joghurt torta. Mondjuk túl sokat nem akarok mert csak másnapján leszünk itthon meg szent este.
2244. Szeklice
2011. dec. 6. 15:11

Úristen...mi vár rám...ezen biztos egyszer nekem is végig kell menni,milyen nehéz következetesnek lenni...!!! Bár én mindig jó kislány voltam,az én anyukámnak soha nem kellett ilyen cselhez folyamodnia,de abban már nem vagyok biztos,hogy Zille is olyan lesz,mint én.Akaratos,mint az apja.Nehéz lesz kinevelni belőle,de muszáj lesz.Egyfelől örülök neki,hogy ilyen,mert épp ezért nagyon kitartó,addig próbálkozik dolgokkal,amig nem sikerül neki,és nem engedi hogy segítsek neki.Másfelől nem örülök neki,mert meg kell tanulnia hogy nincs mindig az,amit ő akar.


Lányok! Isteni lett a bejglim.1-1 rúddal csináltam (mákosat meg diósat).Érdekes hogy a porélesztőtől nem kelt meg annyira,aztán átgyúrtam még egyszer,és miután megtöltöttem,utána pihentettem,és akkor szépen megkelt a sütőben meg pláne.A végedermény pedig ízletes,aranybarna,adventi bejgli:-)))

2243. vaczila (válaszként erre: 2241. - Mosoly30)
2011. dec. 6. 14:59
Egyszer mikor még a gyerekeim kisiskolások voltak, én is bekeményítettem. Nálunk húsvétkor a nyuszi nem jött meg egyáltalán, csak húsvét másnapjára. Ne tudd meg hányszor rohangásztak első nap a fészekhez megnézni hogy van e benne valami, de bizony csalódniuk kellett. Nekem majd a szívem szakadt meg, de ki akartam tartani az elveim mellett ha nehéz is volt, mert akkoriban nekem is nagyon sok gondom volt a magatartásukkal. Minden rokon azt mondta hogy ne legyek ilyen velük, de mondom akkor sohasem hallgatnak rám ha most segget csinálok a számból. Sajnáltam őket, de megérdemelték az 1 nap késést.
2242. Szeklice
2011. dec. 6. 08:26
Húúú..Mosolyka...Gratulálok a következetességedhez!!! Jól tudom,milyen nehéz ez,én is jártam már ebben a cipőben,igaz,"kicsiben".Semmit sem adnak ingyen az életben sem,most aztán tuti hogy elgondolkoznak,ráadásul úgy,hogy azért nem mondhatják hogy nem kaptak semmit.Tényleg nagyon szimpatikus nekem ez a megoldása a dolgoknak,szerintem nagyon jól csináltad!!!!Mi is elhatároztuk,hogy "csak" egy nagyobb ajándék lesz karira Zillusnak,és nem kap sok "kicsit".Elég ha anagyszülők elkényeztetik-).Fontos hogy megbecsülje amije van,hisz egyszer majd magának kell megteremtenie mindent...azért nem egyszerű feladat szülőnek lenni,na...
2241. Mosoly30
2011. dec. 6. 07:28

Sziasztok!

Nálunk tegnap este megjött a Télapó. Bár nagyon szerényre vettük, figyelmeztetés képen, ha nem változtatnak a viselkedésükön akkor baj lesz. Mostanában eléggé arcoskodok lettek, vissza beszélnek nem tetszik nekik semmi. Tudom, hogy kamaszodnak na, de akkor is. Nem hitték el, hogy így lesz. Még pár napja is csak legyintettek meg kinevettek mikor említettem, hogy nem fog jönni hozzánk a Télapó. Na most már remélem el hiszik, hogy ha nem bírnak magukkal akkor nem lesz itt Kánaán.

Egy-egy csomagot kaptak persze csak átlagos édességekből, hát nem is nagyon tettszett nekik. (Máskor nálunk hatalmas csomagok és még apróbb ajándékokat is kaptak.)

Este leültünk beszélgetni(nem először), hogy min is kellene változtatni, hogy jöjjön hozzánk a Jézuska. Úgy vettem észre, hogy megértették. Remélem ezzel a figyelmeztetéssel és az esti beszélgetéssel megváltoznak a dolgok. Elhiszik, hogy nem jár nekik minden alapból.

2240. vaczila
2011. dec. 5. 20:01
Nálunk ma este volt a Mikulás. Igaz hogy az én fiaim már nagyok, de még ma is csinálok nekik csomagot. Ki se bírnám hogy ne adjak.
2239. Szeklice
2011. dec. 5. 19:40

Hozzánk holnap jön a Miki-) Zille már lázban ég,teljesen odavan,ma már az összes Mikulás nótát elénekelte hátha hamarabb jön.-)Ma voltunk megvenni a csokikat,jó sokat kap,merthát apuci is szereti a hasát-))))Neki is kell a csokiból.

A férjem ma nagyot akotott.Kértem,hogy töltsön le meséket a netről,így is tett,de a Hófehérke és a hét törpe nem az volt,amit vártunk,hanem felnőttfilm.Sírtunk a röhögéstől!!! Ennyire hogy lehet benézni valamit,nem??-)))De a dzsungel könyve meg a kis hableány megvan,az a lényeg!!!

Képzeljétek!Holnap sütök bejglit.Mákosat és csak magamnak,diétásan.Most hogy szabin vagyok,lesz időm wcre járni tőle.:-)))

2238. vaczila (válaszként erre: 2235. - Szeklice)
2011. dec. 5. 14:42
Ma már nálunk is járt az oviban a Mikulás. Még nem jött be, csak kintről integetett, kukucskált az ablakon. Be majd csak holnap jön. Képzeld az egyik kislány annyira félt tőle, hogy utána egész délelőtt sírt. Egyszerűen vígasztalhatatlan volt. Érdekes hogy mennyire különböznek a gyerekek. Az egyik alig várja, a másik meg totál bestresszel tőle. Kíváncsi vagyok holnap mi lesz.
2237. vaczila
2011. dec. 5. 14:39
Az eső itt is szakad, ahogy csak lefér az égből. Kocsival voltam dolgozni, így csak az autótól kellett pár lépést jönnöm a házig, mégis átázott a ruhám. Rettenetes idő van. Tegnap meg a disznóvágáson egy szál ruhában voltunk kint egész nap, még pulcsi sem kellett.
2011. dec. 5. 13:13
sziasztok. Vaczila ez most nem a kőkemény fogyi ideje. Szeklice a sors döntött helyettetek.Én készen vagyok lányok tegnap este 12 fok volt most 7óta 14fok van. Ettől-e vagy mástól de semmi energiám, pedig pihentem ahogyan mondtátok. Tiszta sírhatnékom van itt már hetek óta szürkeség van. Nem tudom mit tegyek már az elintézni valóimat is halasztom. Holnap suli lenne....hát?????????????
2235. Szeklice
2011. dec. 5. 10:07
Esik,esik,és esik.tegnap este óta.Én meg a héten szabin vagyok.Írtam is rögtön az óvódába,hogyha lehet,akkor a héten vinném beszoktatni Babiót.Csak 1-2 napra,aztán meglájjuk...úgyis jön a Mikulás oda is,pont jó lenne,kíváncsi vagyok,mit írnak vissza.Ma délután megyünk a közeli nagyvárosba,mert a férjemnek csak ott lehet megcsinálni a jogsit.Szegény kislány nagyon dilis,de szerintem az időtől...én is legszívesebben aludnék most..
2234. Mosoly30
2011. dec. 4. 22:19

Vaczila szerintem se aggódj most az evés miatt. Én sem foglalkozok vele, rá érünk januártól panaszkodni és főként keményen tenni ellene. Egyél csak ami jól esik.


Szeklice szerintem jól teszitek, hogy maradtok kint.

2233. Szeklice
2011. dec. 4. 20:55
Bárcsak én is ehetnék egy kis hurkát!!!! Nyami-nyami...sajnos csak 19 után tudok enni,mert akkor jönnek anyósék.Hát ez van.Ne sajnáld hogy jókat eszel,most az egyszer!!!-)
2232. Szeklice
2011. dec. 4. 20:52

Sajnos az adventi koszorú készítéséből nem lett semmi,mert elmentem futni délután,és a szokásos távnál nem álltam meg hanem tovább mentem.Így majdnem dupla annyit futottam,mint terveztem,persze így már nem ment megállás nélkül,de olyan jól esett,hogy az leírhatatlan!!! Aztán rájöttem,hogy nincs is itthon semmi gyújtóeszköz,úgyhogy ha akarnám se tudnám meggyújtani-)))

Vaczila!Ez oltári mondás a főnöködtől!!!:-)))Hát igen,kiadásügyileg most nem állunk fényesen,de volt már ennél sokkal rosszabb is úgyhogy nem panaszkodom.

És a lényeg: ma délután végérvényesen eldőlt hogy nem megyünk mi sehová,mert a férjem megtudta,hogy nem smakkol vmi ezzel az üzlettel,úgyhogy mind a kettőnk szívéről nagy kő esett le,így újra élhetjük a nyugis hétköznapokat.Nincs több dilemma meg álmatlan éjszaka.

2231. vaczila
2011. dec. 4. 18:07

Megjöttünk a disznóvágásról, megint sikerült jól besütiznem. De most úgy döntöttem ebben a hónapban már nem foglalkozom a kilóimmal, majd januártól visszaállok a régi étkezésre.

Szeklice akkor most nincs valami nagy szerencsétek ezekkel a kiadásokkal. Ahogy a főnököm mondaná, ez az év is nehéz, de gondoljatok arra hogy a következő még nehezebb lesz! :)) Szóval ne csüggedj lesz ez még így se. Ha meg nem, hát akkor csak jobb lehet. Ami az adventi koszorút illet, nagyon sok olyat lehet most látni a neten, amit mézes tésztából sütnek. Ha már úgy is tervezed a sütést keress rá, biztosan fogsz olyat találni ami egyszerű és megsüthető.

2011. dec. 4. 12:45

Kellemes Advent vasárnapot mindenkinek!

Szegény Szeklicém, se baj a lényeg, hogy együtt lesztek. Andventi koszorú nem tudnál 1-2 fenyő ágat vagy tuja ágat szerezni? Akkor egy nagy kör alakú tányérra is letehetnéd közé a gyertyákat.

2229. Szeklice (válaszként erre: 2227. - Mosoly30)
2011. dec. 4. 08:43

Nekünk is nagyon karácsonyi hangulatunk van,habár se dísz,se bútor,"csak" a látvány a környező utcákon,meg az ablakunkból.Biztos szép lehet a lakás nálatok,Mosi!!!-))) Most kicsit neki vagyok keseredve mert nem sikerült kihozni a szép nagy fánkat otthonról,így venni kell egy sokkal kisebbet,és "igazit".Ma tákolok össze valami adventi koszorút,amiből igazából nagy dolog nem lesz mert csak 4 illatosgyertyám van meg egy szalag.Akartunk venni ezt-azt ebben a hónapban,de nem jön össze.Tegnap ugyanis a férjem összetalálkozott a rendőrökkel.Nem ment gyorsan,nem is tudja mi alapján esett rá a választásA lényeg az hogy mindent rendben találtak,kivéve a férjem jogsijátAz ugyanis le van járva.De nem maga a kártya,mert az még érvényes,hanem a hátoldalán is van egy lejárati dátum,na az.Úgyhogy egyből ugrott 100 Euro.De még szerencsések is vagyunk,mert 1500 ról indult,csak a férjem mondta hogy neki az egy havi fizetése,és gyerek van meg hitel (na jó,ez utóbbi nem igaz),a lényeg hogy a 2 fiatal rendőr sráccal nagyon "összehaverkodott",úgyhogy csak ennyire büntettek meg.Ja...és a mosógépjavítás is 100 euro,úgyhogy ebben a hónapban nincs bútor,hacsak a férjem nem kap valami brutálisan jó jattot.Így persze hazamenni sem tud,mert akkor aztán tényleg nagyon ki lennénk számolva és azt nem akarjuk.


Tegnap olyan finom paradicsomos húsgombócot csináltam,hogy az nem igaz!!! Meg sütöttem diós rácsost,az is elfogyott-))) Én a jövő héten akarok mézeskalácsot sütni,mi esszük is meg "szagoljuk is"-)))) Imádjuk!!!-)


Jó pihit mindenkinek!!!

2228. Szeklice (válaszként erre: 2226. - Mosoly30)
2011. dec. 4. 08:29
Köszi a véleményt...de tényleg!!!!
2227. Mosoly30
2011. dec. 3. 21:50

Mi ma feldíszítettük a lakást, nagyon nagyon szép lett. Lila ezüst mindenhol. Egyből olyan ünnepi hangulatom lett, hogy sütöttem egy bejgli tortát. Lehet a jövő héten csinálok mézeskalácsot is, de még gondolkodok rajta, mert csak az illatát szeretjük egyébként nem eszi senki.


Bella pihend ki magad. Nehogy nagyobb baj legyen az állandó fáratságodból.

2226. Mosoly30
2011. dec. 3. 21:45
Szeklice én már múltkori írásomban is erősen utaltam rá, hogy én kint maradnék a helyetekben. Most is csak ezt tudom mondani. Én is azt mondom, hogy a nyugalom megfizethetetlen, ha ti is így érzitek akkor....
2225. Szeklice
2011. dec. 3. 20:23

Jaj...lányok,olyan jó olvasni hogy ki hogy gondolkodik.Mindenkinek igaza van...nem is akarok többet beszélni erről,elég ha én őrlődök,majd ha lesz valamilyen fejlemény,akkor megírom.


Mi meg most jöttünk a karácsonyi vásárról,és azt kell mondjam,hogy előjöttek a gyerekkorom emlékei.Vettünk sült gesztenyét,azt eszegettük Zinnyussal,olyan jó volt!!!Ez a nyugalom itt megfizethetetlen!!!

2224. vaczila (válaszként erre: 2223. - 266299594f)
2011. dec. 3. 19:17
Bella akkor nincs más hátra, mint az aktív pihenés. Legalább egy hétvégét adj magadnak, akkor is ha sok a dolgod. Időnként muszáj kikapcsolódni. Én is tervezek a 2 ünnep közé egy kis fürdőzést. (Remélem meg is valósul.)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook