Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindennapi macerák fórum

Mindennapi macerák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2283. vaczila
2011. dec. 11. 14:36
Nálam is rántott hús volt ma és krumpli püré. Akart anyu tegnap csomagolni mindent a disznóvágás után, de mondtam hogy semmit nem vagyok hajlandó elhozni, már kezdem unni a disznóvágós kaját. Inkább csináltam frisset. Csak sütit hoztam de azt is vesztemre, mert jól beettem belőle. Tegnap még este megvarrtam a szaloncukor tartómat, mindjárt be is teszem a képét a naplómba. Most nekiállok megint horgolni egy kicsit. Nekem a fejfájás most délutánra elmúlt szerencsére, úgyhogy végre pihenek egy kicsit.
2011. dec. 11. 13:14

Tudod én nem dolgozok most. Amikor dolgoztam akkor itt a faluban fél nyolctól fél négyig. Vittem és hoztam sz oviból. Ha csak az orra folyik még elviszem. Van köptetőd? Az jó lenne.

Nekem se valami jó ez a nap, kínoz a migrén nagyon makacs most. Hiába szedek gyógyszereket reggel óta semmi. Főzni se főztem még. Jó, birkagulyásom még van. Megyek megpróbálok összeütni egy kis rántott húsit csak ne fájna minden mozdulat. Akinek nem volt még migrénje az elképzelni sem tudja milyen érzés mikor minden egyes mozdulatnál éles fájdalom és görcsök hasítanak a fejedbe. Hangok, szagok, meleg, fény, ilyenkor mind ellenség!!!!!!!!!!!!!!

gyönyörű advent vasárnap....

2281. Szeklice
2011. dec. 11. 10:18
Nekem van,köszi Bella! Zinnyus meg van fázva ezért már napok óta nem alszunk éjszaka.Most aztán tényleg folyik az orra,és még szívni sem tudom,mert nincs porszívó.Evileg délután tudok szerezni egyet kölcsön,aztán jövő héten azt is vehetünk.Arra felkészültem,hogy beteges lesz ha közösségbe megy,de arra nem hogy egyszer elviszem 2 órára és máris taknyos.Már csak azt nem tudom,hogy ha ilyen,akkor vihetem oviba vagy nem.Mert azon kívül hogy orra folyik,rossz mint a hétördög.Húúú...azért nem egyszerű dolgok ezek.Még azt sem tudom,mit mondjak a főnökömnek,hogy hogy tudok januártól dolgozni...Ti hogy oldjátok ezt meg segítég nélkül?
2011. dec. 11. 08:39
Kellemes ezüst vasárnapot mindenkinek!
2279. vaczila
2011. dec. 10. 15:02
Most estünk haza a disznóvágásról, szerencsére ma csak 1 cocikát vágtunk ez nem tartott be estig. Most nekiállok a házimunkának, este még varrni is szeretnék valami szépséget, fejben már megvan. Főzni hál istennek nem kell, de szalad a ház úgyhogy megyek is.
2278. Mosoly30
2011. dec. 10. 10:39

Sziasztok!

Bella hát van elég bajotok. De én biztos vagyok benne, hogy hamarosan minden jóra fordul. Amúgy ezek a segélyek a legtöbb esetben nem oda kerülnek ahol valóban a legnagyobb szükség lenne rájuk.


Én ma vadas csinálok és délután mézeskalács sütés lesz a családi program utána pedig mozizunk. Vasalni valóm az nekem is van, de az még ráér.

2011. dec. 10. 09:58
Beszéljünk kellemesebb dolgokról. Ti mit főztök? Nálunk babgulyás lesz borsós tokánnyal és rizs. Holnap rántott hús burgonyapürével és almás rétes. Sajna most a fagyasztó diktál mert már az ünnepi tartalékot szedem ki. Nem vagyok tőle boldog mert volt még félkiló bárányoldalas abból készül a gulyás. Itt ha akarnék sem tudnék birkahúst venni már karácsonyra ezért mást kell kitalálni. Majd töröm a fejemet
2011. dec. 10. 09:53

Sziasztok. Kellemes hétvégét. Mondtam Szeklice ez jó ötlet hiszen melyik gyerek haragudna a Mikulásra? Csak tarts ki mert lehetnek még kisebb hisztikék.

Vaczila sajna nincs semmi esélyünk mert nincs róla papír. Pedig anyósék már a gyámügyre is gondoltak mert ez a ház a gyerek öröksége az édesanyja után és ez ugye veszélybe kerül ha nem tudjuk fizetni fél fizetésből. De semmi esélyünk sajna. Max. ha megtépem kicsit megnyugszok, de akkor sem lesz könnyebb nekünk. Elegem van már mindenhol elutasítanak.

2275. Szeklice
2011. dec. 10. 08:46

Jó reggelt! ÚristenBella,ez nagyon durva!Van egy ismrősöm,aki szintén így járt.Házaspár,a férj kölcsönadott egy csomó pénzt a tesójának (a felesége tudta nélkül),az meg nem adja vissza.Már ott tartanak,hogy válnak...szörnyű ez.De valamit csak ki lehetne találni,nem???


Angliában amikor karácsonyra vásároltunk be,nekünk sem volt autó ugyebár,és mi úgy oldottuk meg hogy gurulós bőrönddel mentünk.Szépen leraktuk a te.co vevőszolgálatánál,és kifelé elkértük és bepakoltunk.Így kényelmesen hazavittünk mindent 1 körben.


Már nagyon várom a jövő vasárnapot,hogy jöjjenek anyósék,hozatok velük szalonnát meg kolbászt.Az hiányzik a legjobban-)))Aztán nekem is beindul a nagyüzem a munkahelyen,nem sokat leszek itthon.Szerencsére ma végre sikerült kialudnom magam,magamtól keltem,annyira jó volt! Zille is sokáig aludt.Ma viszont vasalnom kell,meg ebédet főzni,azon kívül pihi ezerrel!!!!


Ja...cumisüveg témában tegnap este óta a drasztikus elvonást alkalmazom.Azt mondtam a kislánynak,hogy visszajött a Mikulás a délután,amikor ő aludt és elvitte a cumisüveget egy másik picibabának,aki most született ki az anyukája hasából,mert ő még nem tud bögréből inni.De Te!Zille már nagyon ügyes,ovis nagylány vagy,úgyhogy neked ezentúl bögréből kell innod.Na...ettől olyan izgatott lett hogy alig bírt elaludni.Csak egy picit sírt,de aztán még beszélgettünk erről kb.fél órát és megértette!!! Olyan büszke vagyok rá!!!Még a mai napot kell túlélni,és akkor szerintem végleg elfelejti.

2274. vaczila (válaszként erre: 2273. - 266299594f)
2011. dec. 10. 03:52
Te Bella én a sógornődéket úgy följelenteném mint a huzat. Ha Horvátországra telik, akkor a tartozást is lehetne fizetni. Na mindegy nem megyek ebbe bele.
2011. dec. 9. 23:12

Lassan én is lefekszem. Azért elég jól haladok a teendőkkel. a körülményekhez képest én is igyekszem rákészülni az ünnepekre. Igaz én még vásárolni nem tudok, de ha megkaptuk volna a fizút akkor vasárnap készültünk vásárolni. Mert legközelebb talán ünnepek előtt lesz szabadnapos a férjem. Találtak raktáron 18000 hibás terméket és ezeket még idén le kell javítani. Holnap is megy éjszakára, de este mehettünk volna. Jövőhéten is végig dolgozik utána délelőttös hoppá tényleg még 24én is mennek reggel tehát egyedül kell bevásárolnom kocsi nélkül. Ez nem lesz gyenge, így is sokat dolgozik és napi 3 órát utazik. Rosszul jött ki, hogy nem kaptuk meg ma :-( Na jó majd kedden. Csak hát ennyi mindent egyedül cipelni....

Mert ugye kell hús, zöldségek, szaloncukor, , virsli, rizs, liszt, cukor stb. Erről jut eszembe Vaczila hívtam a családvédelmis hölgyet mert élelmiszer segélyt hordanak és közölte, hogy máshova jobban kell. erre elvitte egy olyan családhoz (itt írnék valamit de nem lehet), ahol a férj otthon van 4 gyerekkel, felveszik a sok pénzt szinte mindenre segítséget kapnak (élelmiszer, ruha, tüzelő,) és utazni is fillérekért utaznak, a feleség Ausztriában dolgozik havi 350-400000 ért. Na oda aztán valóban kellett és több ilyen esetet is írhatnék. Mi meg úgy vásárolunk, hogy nem fizetek be dolgokat. Mindezt azért mert a férjem bízott a testvérében és felvette neki azt a nyavalyás hitelt. Ami miatt fél fizetést kap, mert tőlünk vonják. Elegem van, főként mert olykor meglátogat a végrehajtó van-e valami amit lefoglalhat és minden ilyen látogatásért 80000ket számol el és adja a tartozáshoz. Már ott tartok, hogy kitekerem a sógornőm nyakát, ő Horvátországban süttette a hasát, termálfürdőkbe jár szórja a pénzt mi meg forintozunk. Idáig még csak bírtam valahogy de mostanra kicsit összeroppantam, nem tehetek róla legyőzött a teher. A legrosszabb (legnehezebb) azt mutatni a gyereknek, hogy minden rendben van..........

2272. Szeklice (válaszként erre: 2271. - Vaczila)
2011. dec. 9. 20:56
Igen-igen,már mondta a kolléganőm,hogy a kisfiának is nagyon tetszett anno,aztán amikor rájött hogy ez nem egyszeri dolog,akkor már nem is tetszett neki annyira.Olyankor mi van ha üvölt a gyerek,és nem tudunk érte menni?Csak megszokja előbb-utóbb...
2271. vaczila
2011. dec. 9. 20:10
Úgy látom mindenkinek tevékeny napja volt ma, hát én sem panaszkodom, mert még mindig sütök. Hogy mi volt az ortopédián, leírtam a naplómban, most nincs kedvem még egyszer, bocsi. Szeklice örülök hogy a lányodnak tetszett az ovi. Reméljük így is marad a dolog. De ne csodálkozz ha később mégis nyűgösen megy, mert van olyan hogy ha elmúlik az újdonság varázsa, akkor kezd egy gyerek sírni. Szóval nem mindenkinél egyforma. Nem akarok vészmadár lenni, csak próbállak felkészíteni.
2270. Szeklice
2011. dec. 9. 19:01
Hát igen...a férjem és az anyukám szerint is drasztikusan kell.Sajnos nekem eddig nem nagyon volt lelkierőm,de most muszáj lesz.Ez a pohárkiválasztósdi jó ötlet!!! Ezt (is) biztos bevetem!!!Mosi Te már nagyon várhatod a karácsonyt!!! Tök jó,hogy ennyire készülsz!!!! Remélem jövőre ilyenkor már én is hasonlóképpen teszek majd) Persze most is próbálok,de bútorok nélkül elég nehéz(((
2269. Mosoly30
2011. dec. 9. 16:09
Ma becsomagoltam a már meglévő ajándékokat. S megírtam a bevásárló listát ami a karácsonyi menühöz kell. Valamint megpucoltam az ablakokat és kimostam, vasaltam a függönyöket. Ezt a munkálatot nagyon-nagyon utálom, de muszáj voltam mert a gyerekek holnap felakarják díszíteni az ablakaikat.
2268. Mosoly30
2011. dec. 9. 16:03

Sziasztok!

Hááát nem semmi napod volt tegnap Szeklice! Szerintem tök jó jelet kapott a kislányod.:) Cumiról való leszoktatást szerintem csak drasztikusan lehet. Beszéld meg vele, hogy ő már nagy lány hisz oviba fog járni nem lesz otthon, mint a kisbabák. Ezért kérd meg arra, hogy dobja ki a szemétbe a cumiját. Ki fogja dobni, ha ügyesen adagolod neki a dolgokat. Viszont utána tüntesd el a lakásból a cumisüveget. Vidd el egy üzletbe ahol ő maga válassza ki a poharát amiből ezután fog inni. Egy szer kétszer biztosan fog sírni a cumi után, de hamar elfogja felejteni. S ilyenkor mindig emlékeztesd, hogy ő már milyen okos nagylány és nem kell neki cumisüvegből innia mert abból csak a babák szoktak.

2011. dec. 9. 10:11
ismertem olyan családot ahol ez a cumival és az üveggel is egyszerre történt meg jött a mikulás és elkérte. Nem is volt utána gond, néha kicsit szipogott a kislány, hogy hiányzik a cumis üveg. Ilyenkor az anyukája beültette a fotelba és kapott micimackós csörös poharat ezt hamar kiváltotta és az oviban nem is kérte
2011. dec. 9. 08:52
akkor volt egy napod. A cuclis üveget a Mikulásnak kellett volna elkérni az hatásos lett volna.
2265. Szeklice
2011. dec. 9. 08:02
...és hát fogalmam sincs hogy csináljam.nagyon nagyon sír érte,de muszáj lesz megállnom hogy nem adom oda neki.Van még 1 hónapom rá.Na...az ovi után hazaértünk,megebédeltünk,és csöng a telefon.A férjem barátjának a felesége volt.Képzeljétek el,hogy rokonok voltak náluk látogatóba,és majdnem lekésték a vonatot visszafele.A férjem barátja segített nekik felrakni a csomagot a vonatra,és fenntmaradt a nemzetközi vonaton!!!A felesége meg a Müncheni állomáson ült az autóba a Tilosba!!! Nem volt más választás,el kellett menni Salzburgba(az a köv.állomás)Mivel a férjemnek ugye most nincs jogsija,ezért nekem kellett vezetni.El a lakóhelyünktől Salzburgba,utána vissza München-be (ugye ott volt a srác kocsija,a feleségének meg nincs jogsija)De ez még semmi.Odaértünk,nagy öröm-erre nem indul a kocsijuk....Lemerült az aksi.Na...nemzetközi szervíz,2 óra várakozás (addig mi pizzáztunk csajok,Zillével az élen),aztán végül fél 11 körül értünk haza-)))Összeszámoltam több,mint 350 km-t mentem tegnap.Úgyhogy elmondhatom magamról,hogy megtanultam vezetni-)))))Áldom az eszem,hogy megvettük a GPS-t,mert München belvárosában tuti nem tudtam volna kiigazodni (Pesten se igazodok ki),és Salzburgban is a "dzsumbiba" is be kellett menni...Úgyhogy ez a tegnapi napom röviden.Ma csak egy kis bevásárlás,fényképezkedés (Zinnyusnak igazolványkép),meg posta lesz,aztán pihenünk!!!:-)))
2011. dec. 9. 08:01
Jó reggelt. Szeklice ezek jó hírek. Kismalac??? :-) Nekem fejfájással indult a napom és felismeréssel, hogy nem kapjuk meg ma a férjem fizetését. Majd hétfőn vagy kedden. Pedig vasárnap Szombathelyre akartunk menni :-(( Ha nem jön meg reggel 8 ig akkor már nem is szoktuk megkapni. Képzeljétek a tartós megbízások pedig éjfél után 1-2 perccel szoktak elmenni és lehet ám ébredni e telefonra.....
2263. Szeklice
2011. dec. 9. 07:35
A tegnap napom úgy elment hogy nem igaz.Kezdtünk ugye az oviban.Szerencsére nagyon jól érezte magát Zille.Tudjátok mi lett a jele? Kismalac.Ennél találóbbat nem is tudtak volna adni-))) Az az igazi kurtafarkú.Mondtam az ovónőnek hogy adjon már valami mást,de nincs szabad jel.Tényleg ott kerestük hátha,de nem...jót nevettünk és mondta hogy ne aggódjak,mert ez a szerencsét is meghozza-)))2 órát töltöttünk ott,és én az első óra után el is jöttem fél órára,és képzeljétek! Egyátalán nem hiányoztam neki!!! Olyan aranyos volt Zinnyus!!! Persze azért még januárban be kell rendesen szoktatni,mert reggel 7 től lesz majd oviba kb 2 ig heti 3 szor...azért az nem lesz egyszerű.Főleg nekem.Most a legnagyobb gond,hogy le kéne szoktatni a cumisüvegről...mindjárt jövök
2262. vaczila
2011. dec. 9. 04:50

Ma megyek Pécsre az ortopédiára, végre megtudom hogy mi lesz a térdemmel, műtik e vagy nem. Kíváncsi vagyok mit mondanak.

Aztán még egy utolsó vásárlás karácsonyra. Összeírtam egy listát, mi kell még karácsonyra, disznóvágásra, meg úgy egyébként. Nem lesz olcsó mulatság a mai nap. Majd este még jövök mesélni. Szép napot nektek.

2261. Mosoly30 (válaszként erre: 2259. - Vaczila)
2011. dec. 8. 15:00
Ilyen szaloncukor angyalkát mi is fogok csinálni az ajándék kísérőkhöz. Nagyon aranyos és tök jó ötlet. Ügyes vagy!
2260. vaczila (válaszként erre: 2254. - Szeklice)
2011. dec. 8. 14:25
Majd írd meg hogy tetszett az ovi!
2259. vaczila
2011. dec. 8. 14:24
Mi ma karácsonyi barkácsdélelőttöt tartottunk az oviban. Feltettem a kreatív naplómba hogy miket csináltunk a gyerekekkel. Sok szülő is eljött és együtt tevékenykedett a gyerekekkel. Jó volt.
2011. dec. 8. 10:18
Itt a tavasz 7 fok szikrázó napsütés némi szél hallelujah
2257. Mosoly30
2011. dec. 8. 09:20

Szeklice kíváncsi vagyok, hogy tetszik a kis csajnak az ovi. Még emlékszem amikor mi mentünk Valentinnek nem nagyon tetszett Evelin már az első napokban is elemébe volt.


Nálunk is nagy nap van. A fiam ma egyedül megy fogorvoshoz. Mondtam neki aki jövőre robogót szeretne annak egyedül is tudnia kell intézkedni.

Mondjuk nincs messze a sulitól kb. 10 perc séta és a múlt héten együtt voltunk úgy hogy tudja mit hogyan kell csinálnia. Kezdem szoktatni az önállóságra!


Vaczila jól mondja Szeklice valóban nagyon jó dolog a GPS. Én is itt Pesten nélküle sokszor azt sem tudnám merre kell mennem.

2256. Mosoly30 (válaszként erre: 2255. - 266299594f)
2011. dec. 8. 09:16
Bella neked jó tanulást. Elég kemény óra össze tétel, de végül is másképp nem is lehet ennyi iskolába járással másképp megoldani.
2011. dec. 8. 08:09
Sziasztok, legyen szép napotok! Nekem ma suli kémia, föci, fizika, matek, müv.töri
2254. Szeklice
2011. dec. 8. 06:30

Nagy nap ez a mai.Megyünk az oviba!!!Sajnos ítéletidő van kinnt,csak úgy süvít a szél.Meg menni kell jogsit is csináltatni a férjemnek,úgyhogy nem fogok ma unatkozni.Nagyon kíváncsi vagyok,hogy milyen lesz az ovi,tegnap a Mikulás is itt volt,a gyerek odáig volt meg vissza,még puszit is adott neki,meg énekelt.Tök jó,hogy minden napra jut valami kis izgalom-)Majd írok,hogy hogy tetszett!-)


Vaczila! Ez a GPS egy oltári találmány,mi itt rendszeresen használjuk,nélküle megbolondulnánk...tök jó,hogy családi ajándékot vesztek,és ezt tényleg nem fogjátok megbánni!!!


Bellus! Rólad az egyik rokonom jutott eszembe.Kb.veled egyidős,van 2 gyerek,1 férj.A férj hónapokig munkanélküli volt,az unokanővérem meg gyesen-.Gondolhatod...Évekig nem volt pénzük,de annyira nem,hogy lefogyott az unokatesóm kb.48 kilóra.A nyáron voltak nyaralni nálunk pár napot,és erről beszélgettünk(ma már mindketten dolgoznak)És azt mondta a Dius( így hívják), hogy neki ebből a pénzből amit most kap ugyanolyan nehéz kijönni,mint amikor 40 ezret kellett beosztani (kajára,ruhára,pelenkára,stb).Most ő pedagógus a férje meg fuvarozó.Tehát a régihez képest most "sokkal több" pénzük van.Azt mondta hogy ha az embernek "több" a pénze,akkor már meglátja a boltban a drágább élelmiszereket,a ruhákat,a gyerekeknek esetleg a játékokat...tehát mi az hogy kevés??? Relatív.Jól átbeszéltük a dolgot,és ez való igaz.Azt kell beosztani,ami van.Engem is zavar most...persze hogy nincs bútorunk,meg a büntetés,amit fizetni kell,és még egy csomó minden,de számomra az a legnagyobb dolog,hogy együtt vagyunk,és miután kerseztülmentünk az elmúlt időszakon,más szemmel nézem a viágot.Akárki akármit mond,a legfontosabb a család és az egészség,a többi nem számít!!!!

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook