Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
905. szsuzs
2013. jún. 23. 21:49

szia!

én 1 ágyasban voltam, az rendben volt. vittem domestosos kendőt áttürölni a wc-t, a takarító napi 2x jött-felmosott és kivitte a szemetet.

egyszer még azt is megkérdezte elégedett vagyok-e a tisztasággal:DDDD

a közösben nem voltam...

2013. jún. 23. 15:52
Nem értem hogy hogyan lehet egy szülészeten lévő szoba retkes!!!!Hihetetlen számomra!!!!!Én is sok helyről hallottam hogy nagyon koszosak....de ez mondjuk botrány...
903. Petra025 (válaszként erre: 900. - 163f3b9eb3)
2013. jún. 22. 13:06
Én csak az egy ágyasról tudok nyilatkozni. Ha azt választod, akkor szerintem az annyira nem gáz. Az első nap koszosnak találod, akkor a pátod gyorsan áttörli domestosos kendővel a fürdőt, de onnantól csak az a kosz lesz amit te csinálsz. A takarító csak feltöröl minden nap éd elviszi a szemetet.
902. Kukacc (válaszként erre: 900. - 163f3b9eb3)
2013. jún. 22. 10:00

szia!

Vigyél fertőtlenítő kencéket, kendőket,papír wc-ülőkét.

És ne felejts a fürdőben papucsot vinni.

Sajnos "piszkos,mocskos" a fürdő+wc. :(

901. tunderke22 (válaszként erre: 900. - 163f3b9eb3)
2013. jún. 22. 07:57

Szia!


A szülőszoba tényleg szép, de a szobák és a wc, fürdő már nem annyira és nem is a tisztaságról híres :(

Én voltam 5 és 3 ágyas szobába és aztán 1 ágyas fizetősbe is, de nem voltam elájulva egyiknek a tisztaságától sem sajnos.

A nem fizetős szobákba nincs wc és fürdő, a folyosón van egy nagy közös (2 wc és 2 zuhanyzó).

Készülj fel mindenféle fertőtlenítővel, én is azt tettem és kibírtam, mert muszáj volt és mi sajnos sokáig voltunk bent, mert korán születtek az iker fiaim!

2013. jún. 21. 20:35

Sziasztok!


Július 12-re vagyok kiírva és a Jánosban fogok szülni. Kinek milyen tapasztalatai vannak higiéniás szempontból,mennyire tiszta a kórház? A szülőszobát felújitották ha jól hallottam,de igazából a szobákra a wc-re és a fürdőre vagyok kiváncsi hogy mennyire tiszta....

Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 17. 15:26

Köszönöm a véleményeket! Nagyon örülök nekik, és remélem, hogy a koraszülött osztály tolja fel az arányt!

Igazából én is úgy gondolom, hogy ha komplikáció van egyértelmű és én is orvosi szempontból a legjobbat szeretném a babának.

Sajnos, a környezetemből ismert kismamik véleménye alapján ijedtem meg.. sokan úgy gondolják, hogy mivel nincs fogadott, természetes szülést pártoló orvosom/szülésznőm ezért még több esélyem van a császárra, mert hogy kitalálnak rá majd indokot.. Reméljük, hogy nem így lesz.. és ez csak egy téves elgondolás.

898. szsuzs (válaszként erre: 893. - Mancika9201)
2013. jún. 17. 07:49
nálam abszolút partner volt az orvos természetes szülésben.
897. Petra025 (válaszként erre: 895. - Kukacc)
2013. jún. 17. 07:24

Igaza van Kukacnak, és nem tényleg sok császár van a Jánosban, ha a százalékot nézzük. DE nem azért, mert nem támogatják a természetes szülést... Hanem, mert nagyon jó a koraszülött osztálya, és oda viszik a koraszüléseket, azokat viszont csak császárral lehet kivitelezni. Egy kora baba nem érett még a természetes úton történő megszületéshez.

Én terhességi cukros voltam, ugyanott a Janosban azt mondta a dietetikus, ha túlhordom a babát, akkor császár. Beszéljem meg a dokimmal!! De mivel diétával minden cukorértékem rendben volt, azt mondta az orvosom, hogy nem császároz túlhordásnál....

896. Hajnalka1986 (válaszként erre: 893. - Mancika9201)
2013. jún. 16. 19:01
Volt ez is téma a múltheti szülésfelkészítőn a Szent Jánosban és a szülésznő szerint, ha nincs rá ok, akkor nem császároznak.
895. Kukacc (válaszként erre: 893. - Mancika9201)
2013. jún. 15. 19:54

Szia!

Ha komplikáció merül fel,akkor teljesen mindegy, melyik kórházban szülsz,mert ha császárra van szükség,akkor arra.

Egyébként támogatják a természetes szülést és nem hiszem, hogy több császár van ott, mint máshol. :)

894. Kukacc (válaszként erre: 892. - Hajnalka1986)
2013. jún. 15. 19:50
Szerintem, ha nem oda tartozol,akkor csak fogadott orvos által szülhetsz ott. De ha betelefonálsz, akkor biztosan felvilágosítanak. :)
2013. jún. 15. 19:15

Sziasztok!


Kérlek, segítsetek abban, mik a tapasztalataitok, a János kórház mennyire támogatja a természetes szülést?

Nekem nem is a gátmetszéssel van problémám, csak ha lehetséges, legyen lehetőségem természetes úton világra hozni a babánkat.

Sok helyütt olvasom és ismerőseimtől is hallottam már, hogy sokakat császároznak ott.

Köszönöm, ha tudtok segíteni!

2013. jún. 14. 15:46

Sziasztok!


A Szent János kórházban lehet úgy szülni, hogy nem fogadok orvost, csak szülésznőt? De úgy is, ha nem vagyok 12. kerületi lakos?

Ugyan is eddig úgy volt, hogy a Szent Imrében fogok szülni, felhívtam egy szülésznőt és azt mondta, hogy csak akkor lehet szülésznőt fogadni, ha már van fogadott orvosom, hát nincs, meg nem is lesz. Ez durva, hadd én döntsem már el, hogy akarok -e, orvost fogadni, vagy sem.

2013. jún. 3. 14:53

Nekem se a doki mondta,hogy fogadjak szülésznőt!

Én szerettem volna,ezért tőle kérdeztem,kit ajánl...

...de azt nem hiszem,hogy csak párban dolgoznának...én úgy tapasztaltam,a János nem olyan "pénzéhes" hely,mint a Szt. Imre...

890. Kukacc (válaszként erre: 888. - Andi565)
2013. jún. 3. 13:00
Azt a mindenit, azért ez durva :O
2013. jún. 2. 19:30
Köszönöm a sok segítséget!
888. andi565
2013. jún. 2. 18:26

Nekem sem mondta az orvosom, h válasszak szülésznőt, én akartam. Természetesen megkérdeztem tőle, h kit javasol, mert én úgy tudom, hogy minden dokinak van kedvence:)

A Szt. Imre egy nagy pénzéhes intézmény, nem is lepődök meg, hogy nem lehet szülésznőt orvos nélkül fogadni. Sőt, ott még csecsemőst is ajánlott fogadni( így az apukát becsempészik a fürdetéshez meg a gyereket is foghatja, máskülönben csak távolról láthatja a babát), talán 10e a tarifájuk. Az orvosok is többet kérnek a magánrendelésekért, szülésekért mint a Jánosban. Nem tudom, miért gondolják magukat jobbnak, mint a Jánososok. Barátnőm ott szült tavaly, emiatt vagyok ilyen jól informált. Egyáltalán nem volt megelégedve az ottani orvosokkal.

887. szsuzs
2013. jún. 2. 16:12
:) nekem sem mondta az orvos, hogy válasszak szülésznőt:)
2013. jún. 2. 15:44
Oké most már világos és ez azért van mert az orvos és a szülésznő párban dolgoznak főleg az Imre kórházban. Jánosban nem hallottam ilyenről engem ott császároztak.
885. Kukacc (válaszként erre: 884. - Tormás30)
2013. jún. 2. 15:18

Nem érted.

A Szent Imrében CSAK akkor fogadhatsz szülésznőt, ha van orvosod IS! Tehát vagy mindkettőt, vagy egyiket sem.

A Jánosban nem tudom most hogyan van, de az én orvosom nem mondta, hogy fogadjak szülésznőt.(bár nyilván azt sem mondta, hogy ne)

884. Tormás30 (válaszként erre: 883. - Szsuzs)
2013. jún. 2. 14:43
Na ennek utána járok mert szerintem nem kötelező sem orvost fogadni sem szülésznőt választani. A hálapénz az engedett de hogy kötelező lenne orvost választani nem hinném!
883. szsuzs (válaszként erre: 881. - Pankamam)
2013. jún. 2. 07:44

nem úgy értem!

pl a szent imrében nem fogadhatsz fel már csak szülésznőt, kötelező orvost is felfogadni, ha fogadni akarsz bármelyiket is. (januártól van ez)gondolom sok pénz kiesett az orvosok zsebéből, mert sokan csak szülésznőt választottak...

az más, hogy ha nem a körzetesben akarsz szülni csak akkor mehetsz oda, ha van dokid...

kérdezz rá a Jánosban, mert más kürhézakban is hoztak ilyen rendeletet.

882. pankamam (válaszként erre: 877. - Orsi 1979)
2013. jún. 1. 22:31
Köszi a választ.
881. pankamam (válaszként erre: 876. - Szsuzs)
2013. jún. 1. 22:30
Köszi, pont őt ajánlották.De most elbizonytalanodtam. A fogadott orvoshoz csak akkor ragaszkodnak, ha másik kórházban akarsz szülni,nem ott ahova tartozol.
880. Tormás30 (válaszként erre: 879. - Andi565)
2013. jún. 1. 19:59
Akkor viszont tele voltatok téves riasztással és tényleg a beállítással lehetett a probléma :)
879. andi565 (válaszként erre: 878. - Tormás30)
2013. jún. 1. 18:41
Köszi, Tormás ismételten! Ha még 1X megszólal, akkor viszem is a gyereket! Reménykedem még, h csak az első napok bénázása miatt volt, a használati utasítás szerint mindent rosszul csináltunk.
878. Tormás30 (válaszként erre: 871. - Andi565)
2013. jún. 1. 15:21
Igen 3 nap mert csinálnak egy teljes kivizsgálást. Koponya UH mellkasröngen, kardiológia miegy más plussz az egyik éjszakán alvás vizsgálat. Nekünk azért volt csak 1 éjszaka mert előtte 1,5 hetet a János kórházba voltunk és ott csinálták meg a vizsgálatokat. Nekem is azt mondta a háziorvos hogy várjak. De nekem az nem volt elég inkább elvittem kivizsgáltatni. A Madarászban is azt mondták hogy amint megszólal a légzésfigyelő menni kell. Nem volt egyszerű de már szerencsére túl vagyunk rajta. :) Remélem nektek sem fog többet jelezni :)
2013. jún. 1. 08:12

Igaza van Szsuzsnak,lehet,hogy van iylen szabály,érdemes,utána járni. Kacsa118 amit mond,azzal teljesen egyetértek!

Nekem egyébként volt fogadott dokim és szülésznőm is,a doki ajánlotta a szülésznőt.

Kapási Szilvi volt,teljes szívemmel tudom ajánlani!

876. szsuzs
2013. jún. 1. 07:30

nem biztos, hogy tudsz csak szülésznőt fogadni...csomó kürházban változtak a szabályok, hogy doki nélkül nem tudsz szülésznőt fogadni. Sajnos hiába most szültem, nem tudom, mert nekem a doki volt a fogadott.

Laczik Tündét szívesen ajánlom egyébként.Aranyos, kedves, együttműködő, a maximumot kaptam tőle.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook