Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2013. máj. 31. 20:11
Köszönöm a segítséget.Kacsa118 igazad van erre egyáltalán nem gondoltam.
874. kacsa118 (válaszként erre: 872. - Pankamam)
2013. máj. 31. 20:03
Nekem Mayer Annamária volt. Igazából én azt mondom, hogy akkor érdemes szülésznőt választani, ha dokid is van, mert jó, ha össze is tudnak dolgozni. Ha viszont a fogadod a szülésznőt, és egy olyan dokihoz kerülsz, akivel nem klappolnak, akkor nem annyira jó a dolog. Szerintem.
873. andi565 (válaszként erre: 872. - Pankamam)
2013. máj. 31. 16:46

Nekem Bencze Tünde volt a szülésznőm. Maximálisan meg voltam vele elégedve.

Mindenképp érdemes minimum szülésznőt fogadni.

2013. máj. 31. 15:11

Sziasztok!

Csak most találtam meg ezt a fórumot. Jánosba tartozom,ügyeletesnél fogok szülni,viszont most elkezdtem azon gondolkodni, h legalább szülésznőt fogadok.Ajánlottak is egyet.Mi a tarifa? Gondolom változó,de kb.?

Köszi a segítséget előre is.

871. andi565
2013. máj. 30. 21:36

Tormás: 3 nap a Madarász? Azt hittem, 1 éjszaka csak. Azóta nem riasztott a légzésfigyelő, tehát még várok. A gyerekorvos, védőnő is azt mondta, h várjunk még vele.Köszi a számot.

Nem olt vegyszerű nektek sem :( A lényeg, h most már jól vagytok:)

870. szsuzs (válaszként erre: 868. - Andi565)
2013. máj. 28. 12:43
köszönöm szépen:)
869. Tormás30 (válaszként erre: 868. - Andi565)
2013. máj. 27. 22:47
Akkor neked szerencséd volt :) Mondjuk nekem annyi a személyes tapasztalatom amit fejés ügyi volt. A többi a szobatársaim tapasztalták. Sajnos nekem 5 hétig volt tejem a sok stressz és a minden napos menettel a Picre felörölt.Nem tudtam enni rendesen pihenni fejni stb... Így sajnos tápszeres lett. A légzésfigyelő heti 2 szer beriasztott, az utolsó alkalommal mentünk a kórházba de nem volt komoly. Mivel vérszegény volt kevés volt az oxigén a vérében. 1,5 hétig bent voltunk oktoberban utána mentünk a Madarászba alvás vizsgálatra. Jut eszembe hívd fel a Madarász utcai alvás labort mond hogy beriasztott a légzésfigyelő. Készülj a 3 nap bent fekvésre de megéri A-Z ig kivizsgálják és csinálnak nektek egy alvásvizsgálatot is. A saját figyelőt vigyétek mert letesztelik azt is.Tel szám 450-3762 Tudom mit érzel én is ezt éltem át de szerencsére az alvás vizsgálata nem korós azóta nem is riasztott :D Jól vagyunk a korrigált idejét hozza kb 3-4 havonta megyünk felülvizsgálatra.
868. andi565
2013. máj. 27. 21:47

szsuzs: Hatalmas gratuláció a babádhoz!Osztom a véleményedet, a János kórházzal én is maximálisan meg vagyok elégedve!


Tormás: A csecsemősökkel nekem nem volt különös gondom, egyszer még át is hívtak megmutatni a köldökápolást. Kedvesek voltak velem. Lehet, hogy csak én voltam ilyen szerencsés, nem tudom.

Gondolom te is jól megszenvedtél a 28. hétre megszületett babáddal. Nektek hogy ment a szopizás? Cumisüvegből pótoltatok? Nem rontottad ezzel el? Nálam mindkettőt kell alkalmazni egyelőre. A légzésével nem voltak gondok? Nekünk már nem 1X beriasztott a légzésfigyelő, otttartok hogy aludni sem merek. Most hogy vagytok?

2013. máj. 26. 23:20
Sziasztok! Engem tavaly császrosztak ott mert idő előtt beindult 28. héten a szülés. Fogadott orvosom nem volt mert erdetileg a Szent Imrében kellett volna szűlnöm. Aki császározott az másnaptól szabin volt és akkor ért vissza mikor 1 hét múlva mentem haza. Hálapénzt nem adtam mert nem volt kinen. Minden nap másik orvos vizitelt. A szülésznők között tényleg Laczik Tünde aki foglakozott velem vagy a szobatársaimmal. Neki nem kellett külön a fájdalom csillapítóért könyörögni. A csecsemős nővérek kritikán aluliak és ez nem csak az én véleményem. Ha nem kérdezel nem mondanak semmit. Látszik hogy belefásultak a munkába.
866. Kukacc (válaszként erre: 865. - Szsuzs)
2013. máj. 26. 14:48

Gratulálok Nektek és örülök, hogy minden rendben ment és szép szülésélménnyel gazdagodtál!

Jó egészséget, sok boldogságot Zsombor babának/Hoz is :)

865. szsuzs
2013. máj. 26. 14:22

sziasztok!

Kalapot le a János kórház előtt... a doki maximálisan a toppon volt, kezelte a félelmem, beköttette az EDA-t még indítás előtt, így minimális fájdalommal megszületett 22-én 20.45-kor 3500 g-al és 57 cm-rel Zsombor babánk.A szülésznő Laczik Tünde volt, egy tündér! Mindenkinek ilyen szép szülést kívánnék!

Én csak kedvességgel és odafigyeléssel találkoztam. A baba végig velem volt, csak akkor volt bent, amikor kötelező volt leadni. Senki nem macerált feleslegesen, mindenki hagyott pihenni minket. Én innentől zászlóvivője vagyok a kórház szülészetének!

2013. máj. 26. 14:15

Sziasztok!

Rég jártam már erre, de gondoltam ezekre a dolgokra most reagálok én is.

Egyrészt, a dokimnak a vizsgálatokért nem kellett fizetnem, amit adtam, azt magamtól adtam, mert mondjuk bevitt soron kívül, bármikor hívhattam, cuki volt, stb. A szülésért utólag fizettem én is, és azért, mert hálás voltam neki, ahogy bánt velem és a fiammal.

A szülésznőről rengeteg jót hallottam, a barátnőm nála szült 2 gyereket. Az elsőt úgy, hogy nem fogadta fel, hozzá került, és ugyanúgy végezte a dolgát így is, mintha felfogadta volna. Összeget meg sem beszéltünk, szó sem esett pénzről. Mégis, kb óránként rámnézett szülés után is, minden kívánságom leste, és a fiam még kis ajándékot is kapott tőle. Mindezt még a boríték átadás előtt, amiről jelzem, addig szó sem volt!

Én bizony a 4 éjszakából 3-at visszatoltam a fiam, de pusztán azért, mert sem le, sem felmászni nem tudtam az ágyra (császáros voltam), és így nem hogy őt, még magamat is alig tudtam ellátni. A nem fizetős szobákban ugyanis olyan magas az ágy, hogy konkrétan fel kellett mászni rá, ami nem volt egyszerű, fellépőt meg nem kaputnk. De csak éjjelre volt bent. Ennyi. Nem pihenni akartam, mert azt nem is tudtam, mert még megfordulni sem tudtam, ülni meg pláne.

És igen, megvan a véleményem a csecsemősökről.

Első nap, anyukám és a férjem tudta csak kihozni a picit, mert egyikben sem volt annyi, hogy kitolják nekem. Másnap szintén meg kellett várnom, hogy valaki kihozza, mert nem tudtam a csecsemő osztályig sem elsétálni. Amikor hazajöttünk, akkor meg az fogadott, hogy amíg átöltöztem, kitolták a folyosó közepére a gyerekre rádobva a zárójelentés. Hát köszönöm!

863. Kukacc (válaszként erre: 861. - Loredana)
2013. máj. 24. 12:48

Igen, én is láttam, amikor szültem, hogy a babák 90%-át visszatolták éjjelre.

Én 7-kor betoltam, fél 8-kor már az ajtóban toporogtam érte :D

A borítékos szitu szerintem egy oda-vissza dolog. Annak adok, aki kedves és figyelmes(nem a seggemet kell kinyalni, de azért legyen normális)

A hálapénz azért hálapénz, mert meghálálom, amit kapok.

Nem fogom előre odaadni, mert nem lefizetni akarok senkit :)

De ha valaki kőbunkó, akkor ne is várja a borítékot :)

862. Petra025 (válaszként erre: 860. - Loredana)
2013. máj. 24. 11:38

Nem támadni akartam én sem. Valamennyire persze túltettem magam, hozzáteszem soha nem volt elég tejem... És elég rosszul érintett, és persze hogy megalázó volt.

Viszont, ha lesz második babám, azt is ugyanennél a dokinál (ugyanaz mint Kukacé), és ugyanennél a szülésznőnél fogom szülni. Nos mi nem állunk rosszul anyagilag, de félre értés ne essék, nem a szülés előtt fizetem ki az orvost, vagy a szülésznőt, hanem utána. Ha nem vagyok elégedett, akkor nem adom oda, ennyi. Viszont a csecsemősöknek is adta, volna szívesen, de így meg sem fordult a fejemben. Nem volt miért hálás lennem:-((

861. loredana (válaszként erre: 859. - Kukacc)
2013. máj. 24. 09:41

Abszolut az a jó ahogy te gondolod, nem a pénzért kellene apolónőnek, szülésznőnek és orvosnak lenni, hanem hívatásból, vagy segítésvágyból embertársainkon---ezt én is így gondolom.

Csak egy észrevétel amit leírtam, de az ápolónők 10%-a nem fásul be,(90% igen SAJNOS) és azért írtam a borítékos példát is. -mert nyílván jobb kedvük van ha ennyit tesznek zsebbe.

És ahogy láttam mikor ott voltam 24 babából 23-at toltak vissza.

860. loredana (válaszként erre: 857. - Petra025)
2013. máj. 24. 09:21

Az utolsó kérdésedre a válasz az első két szó " tegnap csatlakoztam ".

Ez csak egy eszmefuttatás volt és azt is írtam, h ezt nem szánom senkinek csak az én véleményem.

Az tényleg csúnya dolog volt, amít csináltak, kicsit megalázó is ..... nem így kellett volna hozzáálljon....de azért van egy -két kivétel is, úgy gondolom -ott a csecsemőben.

De az is tény, hogyha egy ilyenbe belefutsz akkor megkeseríti az egész ottléted.

Sajnálom, és remélem túltetted magad ezen, és azóta már van tejed is+ nő a pici is.

859. Kukacc (válaszként erre: 856. - Loredana)
2013. máj. 24. 07:27

Szia! AZ eszmefuttatásban több helyen is van hiba :)

De ettől eltekintve, csak MAGAMBÓL fogok kiindulni.

Én nem adtam le a babámat, nem érdekelt, hogy fáradt vagyok, vagy pihennem kell, vagy stb. Még a fürdetésre is fájó szívvel vittem be, szívesebben fürdettem volna én.

Másik: tény, hogy kedves és rendes az orvosom, sőt... De ő ezért tőlem nem mondhatnám, hogy sokat kap, mert a Jánosba járok hozzá, nem magánrendelőbe, ott meg vagy adok, vagy nem. Attól függ, éppen hogy állok anyagilag. Az előző szülésemnél kapott borítékot, de nem sok volt benne, mindössze annyi, amennyit megengedhettünk magunknak és más orvos kb: teliberöhögött volna a benne levő pénz láttán. Ettől függetlenül ismét azonnal elvállalt.

Szülésznőről nem tudok nyilatkozni, nekem nem volt, de nem is foglalkoztak velem.

A csecsemősökről meg annyit, hogy szép és jó, hogy keveset keresnek és befásultak, de én is ápolónő vagyok, az osztályon, ahol dolgozom, minden 3. beteg daganatos, és nyilván nem nekem fogják adni azt a pénzt, amit esetleg a gyógyulásukra tudnak fordítani.

Akkor legyek velük bunkó, meg fennhéjázó? Csupán azért, mert nem tesznek 1-2 ezrest a zsebembe? Tény, hogy nem vagyunk megfizetve, de ha a pénz miatt választunk szakmát, akkor ne legyünk ápolónők, ez ilyen egyszerű.

Egy első gyermekes anyuka tanácstalan, védtelen és kiszolgáltatott, nem tudja, hogyan fogja helyesen a babáját, hogyan kell mellre tenni, mit kell vele csinálni. Ilyenkor kellene egy csecsemősnek segítenie, nem lecarni azt a szerencsétlen anyát. Nekem meg ez a véleményem.

858. Petra025 (válaszként erre: 855. - Andi565)
2013. máj. 23. 18:52
Szívből gratulálok, és boldog babázást kívánok:-))
857. Petra025 (válaszként erre: 856. - Loredana)
2013. máj. 23. 18:16

Hát tudod én nem toltam be minden éjszakára a gyerekemet... És értem, hogy megfásultak és kevés a pénz, de ez senkit nem jogosít fel arra, hogy hazamenetel napján a folyosón vetesse le velem polóm agyon nyomkodja a mellem, és felhangon nekem essen hogy mit akarok én, nincs semmi a mellemben. Mire elsírtam magam, akkor meg rámkiabált, hogy ne sírjak, mert akkor még ennyi tejem sem lesz.

Én soha nem voltam bunkó egy csecsemőssel sem, nem az a probléma hogy nem szolgálnak ki, de ok nélkül ne legyen bunkó az emberrel. Behív köldök ápolásra, bemegyek, kiderül, hogy rajtam kívül behívott egy csomó mindenkit, én voltam az egyetlen aki megjelent, erre nekem esik hogy miért csak most jöttem....

Soha nem vagyok bunkó, mindig kedvesen kértem-kérdeztem a csecsemősöktől... Egy kedves válasz szerintem nem a 90000 ft-os fizetésen múlik...

Furi, hogy csak ez az egyetlen hozzászólásod van a hoxán....

2013. máj. 23. 16:36

Tegnap csatlakoztam, és gondoltam körülnézek, beleolvasgattam a beszélgetéseitekbe, és ez jutott az eszembe. Nem akarok senkit megbántani,csak egyszerűen leírom a véleményem.

Mondjuk, h milyen jó a nőgyógyász, kedves , megvizsgál, odafigyelő.....hát persze annyi pénzért miért ne lenne az.

Mondjuk, h a szülésznők segítőkészek,(persze ők is jó pénzért) válaszolnak pár kérdésre ha felhívjuk telefonon, megszűlünk és utána nem is foglalkozik velünk....ha jók vagyunk talán benéz néha, na de nem segít a mindennapos dolgokban, h nem tudom megfogni, h nem tudom mit csináljak a babámmal, nem tudom öltöztetni, köldökápolás stb.

Fizetünk a szobáért,vizsgálatokért, orvosért, szülésznőért, h nekünk jó legyen és kényelmes, fürdőszoba, tv stb.NA de ez mind magunkért van és nem a babáért.Három vagy négy napig van a csecsemősökkel akik tény ami tény befásultak kicsit, de hogy megvédjem őket ők havi 90000 Ft-ért dolgoznak napi 12 órában.

Az is igaz, hogy senkit nem a pénz kellene motiváljon, a borravaló, vagy a boríték de könnyebb úgy élni és mosolyogni, hogy napi több tízezer ft-ot hazavisznek még a fízetésüken kívül.

Első nap azért van a csecsemőben a baba mert fáradtak vagyunk mi anyukák, második nap még nem pihentük ki magunk, harmadik nap meg hát ez az utolsó éjszakánk, h pihenjünk és azért toljuk vissza őket.- NA hát ezen gondolkodtam el, és szerintem ti is szánjatok 1 percet erre. Mindamellett ezt én is csunya dolognak tartom, és valahogy meg kellene oldani ezt a problémát, és annyi fizetést adni amiből meg tudnak élni.Nektek meg jó babázgatást, még egyszer írom, hogy senkit nem szándékozok cáfolni vagy megbántani ez csupán egy eszmefuttatás volt.

855. andi565
2013. máj. 22. 17:01
Balázs baba pénteken természetes úton megszületett 2650 g-al és 50 cm-vel:)Apgárja 10/10, pedig majdnem 3 héttel korbábban jött. Hétfő óta itthon vagyunk, de most volt először időm gép elé jönni. Kérdezzetek bátran!
854. szsuzs (válaszként erre: 853. - Kukacc)
2013. máj. 17. 15:15
nagyon ránk fér a drukk! jön a hét vége, csomó front, remélem lesz anesztes...:)te a 6000-es vagy a 9000-es 2 ágyasban voltál?
853. Kukacc (válaszként erre: 845. - Andi565)
2013. máj. 17. 11:38

Szia! A szobát lehet zárni (ha egyágyasba mész), de zárható szekrény nincs :(

A kétágyasban 2011 végén nem volt zárható szekrény, én akkor szültem.

Most aug. 1-re vagyok kiírva, ismét nagyon szeretnék vagy abba a szobába, vagy egyágyasba kerülni. Remélem, lesz lehetőségem erre :)


Megy a drukk a nemsoká babázó kismamáknak :)

852. szsuzs
2013. máj. 17. 07:31
Dr Molnár László.Remélem mellettem lesz...
851. andi565
2013. máj. 16. 17:32
Elvileg nincs is front, vagy tévedek? Valami biztos van a levegőben. Neked ki az orvosos, szsuzs?
850. szsuzs
2013. máj. 16. 15:27

ne izgulj! ráér kint megnőni a pocaklakó, már nem koraszülött!

én se sokat aludtam,és én is hihetetlenül sokat jártam pisilni. ezek a frontok nagyon nem jók.:(

849. andi565 (válaszként erre: 848. - Szsuzs)
2013. máj. 16. 15:06
Hátha talizunk. Hiába volt tökéletes a tegnapi uh-m, a ctg-n 0 a fájástevékenység, éjjel kezdődtek a jóslók. Semmit nem aludtam. Melegvízes tusolás után meg enyhe görcsre váltottak át, amitől 10-20 percenként pisiltem.Ma délelőtt a nyákdugóm is elkezdett távozni. Szóval, már nincs olyan sok. Sajnos a baba még csak 2600 g.
848. szsuzs
2013. máj. 16. 08:04
én is 2 személyes fizetősbe szeretnék menni, vagy a 3 személyes nem fizetősbe...
847. andi565 (válaszként erre: 846. - Tormás30)
2013. máj. 15. 22:51
Köszi szépen! Mondjuk én 2 személyesbe szeretnék menni, mert uncsi lesz egyedül. Tudom, nem kívánságműsor, mert az sem biztos, hogy lesz szabad szoba.
2013. máj. 15. 21:37
andi ha jól emlékszem a fizetős szobákhoz magát a szobát is tudod zárni mert kapsz kulcsot, de most lehet butaságot írtam. Azt tudom hogy fent a nőgyógyászaton vannak zárható szekrények is külön kint a folyosón.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook