Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2014. szept. 3. 14:22
Sziasztok, jár valaki mostanában szülésfelkészítőre? Van most? Melyik témánál tart most? A császátmetszéses rézs mikor lesz majd?
934. pankamam (válaszként erre: 933. - Petra025)
2014. aug. 18. 22:24
köszi
933. Petra025 (válaszként erre: 932. - Pankamam)
2014. aug. 18. 07:26
Szia, írtam privit.
2014. aug. 17. 22:38

sziasztok!

Tud valaki szülésznő árat mondani? Előre is köszönöm.

Tavaly nem fogadtam, de most szeretnék.

931. szandi80 (válaszként erre: 930. - KatalinVarga)
2014. júl. 13. 09:08
Szia! Kinél fogsz szülni?
930. KatalinVarga (válaszként erre: 929. - Petra025)
2014. júl. 12. 17:49
Köszönöm szépen, mindenképpen ezt fogom tenni! :)
929. Petra025 (válaszként erre: 928. - KatalinVarga)
2014. júl. 6. 07:22
Ha foglalt is minden szoba, akkor is kérheted, hogy pl-ul egy nap múlva költözhess, ha addigra felszabadul:-)
928. KatalinVarga (válaszként erre: 927. - Petra025)
2014. júl. 4. 15:29

Köszönöm szépen a tájékoztatást! :)

Bízom benne , nem időjárási frontkor érkezik majd a Babucim...:)

927. Petra025 (válaszként erre: 926. - KatalinVarga)
2014. júl. 1. 11:21

Amikor bemész a szülőszobára szülni, jelezd a szülésznőnek, hogy szeretnél egyágyas szobát, előbb ennél nem tudod jelezni. Érkezési sorrendben telnek az egyágyas szobák.


Lehet vajúdni kádban, de lényegében szülni szerintem csak fekve lehet a kórházban, a szülésfelkészítőn legalább is ezt mondták. Én elég gyorsan szültem... Nem is izgatott ez a dolog...

2014. júl. 1. 09:15

Sziasztok!

30 hetes kismama vagyok, a Jánosban fogok szülni.

Ha van valakinek privát tapasztalata az ottani alternatív módszerekről, kérem ossza meg tapasztalatát velem, ill. érdekelne, ha egyágyas szobát szeretnék, mikor-, hol , kinél kell jeleznem??

Köszönöm!

Szép napot!

2014. jún. 26. 13:34

sziasztok,

ma jártam először a János Kórházban. Az normális, azaz így szokott lenni, hogy általános nőgyógyászati vizsgálaton voltam, megvizsgáltak, majd - mivel több szűrővizsgálatot kért a doki, melyet elmondása szerint nem támogat a TB - fizettem 15 ezer Ft-ot?

Ez csak azért furcsa, mert nem kaptam róla semmi papírt, csak elvette a pénzt és ennyi, majd telefonálnom kell az eredmények miatt.

Eddig mindig magándokihoz jártam és furcsa, mert ott is mindig elvégzik a rendszeres vizsgálatokat, de ennyit még ott sem fizettem soha.

2014. jún. 13. 18:34
Köszönöm a válaszod. :-)
923. kilencedik (válaszként erre: 922. - Szandi80)
2014. jún. 6. 18:03

Nem volt fogadott szülésznőm, de volt egy középkorú, szőke hajú, aki azt mondta, hogy higgyem el, hogy 1-2 nap múlva anyuka leszek... Nem hittem:)

Hajnalban mentem a szülőszobára, hogy elfolyt a magzatvizem és emlékezett rám, nevetett, hogy ő megmondta. Többször bejött, kérdezgetett hogy vagyok, mondta, h nem lesz gond, ne féljek.

Csecsemősöknek nagyon sok a dolguk, de segítenek, ha kérdezel. Nem mind jön oda magától, de ha van idő, akkor tartanak "oktatást". Megmutatják a köldökcsonk ápolását stb.

Nem privátban voltam, de láttam, hogy szépek a saját szobák és apa is bent lehetett velük, ha jól emlékszem.

Császár után? Mennyi idővel? :) A hasam egy része még most is érzéketlen, 7 hónappal utána. Szerintem nem a fájdalom a legrosszabb, hanem az az érzés, hogy azt hiszed, hogy ha megmozdulsz, akkor szét fog szakadni ott valami.

Nem tudom, hogy más kórházakban mi a szokás, itt tesznek rá egy homokzsákot. Elég sokára keltem (12-14 óra) fel, az éjszakás nővér ott volt mellettem, hogy ha elájulok elkapjon, de nem volt gond. Másnap felmentem a PIC-re lépcsőn, nincs lift! És hoznak egy infúziót, amit ők "koktél" néven emlegettek, na az egy megváltás! Nem kell hősködni, nyugodtan el kell fogadni, segít pihenni is, ami egy műtét után fontos. Az oxitocin injekció elég kellemetlen, meg is marad a helye egy darabig, de szükség van rá. Fájni úgyis fog a szoptatás alatt/miatt is a hasad, mert akkor a szervezet már magának is termeli az oxitocint.

922. szandi80 (válaszként erre: 920. - Kilencedik)
2014. jún. 5. 09:17

Köszönjük a leírást. :-)

Ezek szerint nem volt fogadott szülésznőd?

Sokat gondolkoztam azon, hogy a csecsemősök mennyire lesznek segítőkészek, de ahogy olvasom nagyon.

Privát szobában voltál?

Mennyire volt nehéz császár után?

Köszi

Szandi

921. Noni07 (válaszként erre: 919. - Szandi80)
2014. jún. 4. 15:13
Köszönöm szépen :)
2014. jún. 4. 11:47

Novemberben szültem a Jánosban.

Mentem UH-ra és nem engedtek haza...3 nappal később már anya voltam, a terhesség 34. hetében. Tudtunk a betegségekről, folyamatos kontroll volt (diabéteszes fötopátia, toxémia és túl sok magzatvíz)

Spontán burokrepedés történt, 5 órával később császár. 8/9-es Apgar érték volt, de a lányom a PIC-re került, biztos, ami fix, 3. nap múlva már a sima újszülött osztályon volt, 4. naptól velem aludhatott és 10. nap hazaengedtek!

Azért írtam le, mert nem egy könnyű történetről van szó, mégis minden jól alakult. Köszönhetően a dokiknak, nővéreknek, szülésznőknek, csecsemősöknek stb. Többes szám, mert 2 hét alatt velem mindenki foglalkozott:) (Csak az a doki kapott pénzt, aki végigkísérte a terhességet és a császárnál is bent volt.)

Azért volt császár, mert nem volt más lehetőség, azért került a PIC-re, mert ez a protokoll, rögtön velem lehetett, amint biztos volt, hogy nem lesz már baj. Nem erőltetik a mesterséges dolgokat, de biztosra mennek!

Jó dolog, hogy folyton a babával lehetsz te is és a család is, de ez csak a fizetőseknek előny, a 6 ágyasban hátrány. Meghittem pihenni, szoptatni, első közös perceket eltölteni? Első babám volt, nem gondoltam, hogy mennyire megbánom, hogy ez kimaradt. Erről nem a János és a személyzet tehet.

2 csecsemős nem tudja megváltani a világot, de kérésre-kérdésre segítenek.

Dokik sem beszélgetni járnak az ágyakhoz, de vizit előtt-után készségesek.

Szülőszobák szépek, jól felszereltek, bár mesélte a szülésznő, hogy alig használják ki pl a vízben szülés lehetőségét.

PIC-en szívvel-lélekkel dolgoznak, köszönet érte.

Papírok intézésében rugalmasak, ágyhoz hozzák a szül. anyakönyvi kivonatot:)

Kaja pont, mint minden más kórházban...

Senki nem tartotta a markát, nem volt megkülönböztetés.

Ennyi jutott eszembe, szívesen válaszolok kérdésre.

a.

919. szandi80 (válaszként erre: 918. - Noni07)
2014. jún. 3. 05:30

Szia!

Én ahogy figyeltem a kórházban, mindenki támogatja. :-)

918. Noni07
2014. jún. 2. 12:07

Sziasztok!

Ismer valaki olyan szülésznőt a János kórházban, aki támogatja a homeopátiás dolgokat?

917. Petra025 (válaszként erre: 916. - Szandi80)
2014. máj. 31. 08:03

Szerintem mindegyik szülésznő nagyon jó a Jánosban:-)

Nekem Kelenvölgyi Anikó volt a szülésznőm, most is őt fogom felkérni:-)

2014. máj. 30. 20:03

Sziasztok!

Ha esetleg valaki tudna szülésznőt ajánlani nagyon megköszönném

2014. máj. 12. 20:33

Sziasztok, régen nem járt erre senki...

Szeretnék érdeklődni, hogy ikerszüléssel kapcsolatban van-e valakinek valamilyen tapasztalata van a János kórházban?

2013. nov. 15. 15:42

Sziasztok! Én májusban szültem a Jánosban.

12 óra vajúdás után sürgősségi császárral született meg a kisfiam.

Én privát szobában voltam, a takarítónő egy kis mellékesért és kedves szóért gyönyörűen kitakarított. A kórházzal maximálisan meg voltam elégedve.

Reggel 9kor császároztak és délután 5kor már fel kellett kelnem, ami nem jelentett problémát, tudtam picit sétálni is. Gyorsan felépültem, persze nem ugráltam rögtön :-) , de rosszabbra számítottam. Mindenkinek csak ajánlani tudom, de a többágyas kórtermekről nem tudok nyilatkozni.

2013. okt. 30. 21:28
Szerintem igen. A nőgyógyászat épületében a földszinten van.
912. nóris
2013. okt. 30. 16:37

Sziasztok!


Valaki meg tudja nekem mondani, h a Jánosba

a 16. heti AFP vizsgálatra a terhesgondozóba

kell menni? Ami a rendes nőgyógyászati rendelő

mellett van??


köszönöm!!:)

911. Luau
2013. okt. 29. 10:36

Nem minden korababast csaszaroznak, en termeszetesen szultem ott a 34. heten.

A tisztasag botrany, feltorli a foldet a takarito, najd ugyanazzal a ronggyal torli ki a mosdot. Remelem soha tobbet nem kell odamennem.


A szuleszno profi volt, talan Ivett volt a neve...

2013. okt. 28. 13:33

Szerintem postán is lehet kérni. De úgy kalkulálj, hogy elveszik az anyakönyvit tőled és majd 1-2 nap múlva kapod vissza.

Szerintem az eredetit is csak akkor adhatod, ha 300 napon belül volt a házasságkötés. Itt az a lényeg, hogy fenn áll-e még a házasság.

909. Era1002
2013. okt. 28. 12:52
Az eredeti házassági anyakönyvi kivonat is elég, ha most nem tudunk elutazni abba a városba, ahol a házasságot kötöttük? Van olyan közületek, aki azt adta???
908. szsuzs
2013. okt. 8. 13:30
én is féltem, hogy nagyon gáz lesz, de nem. fizetős szobában voltam. a szt imre sem volt tisztább:)
907. Petra025 (válaszként erre: 906. - Napocskaszemű)
2013. okt. 7. 07:39

Szerintem teljesen kibírható. Ha meg fizetősbe mész, akkor meg pláne. Alacsonyabb az ágy, magadban vagy, nem zavaranak, saját fürdő stb...

Én igaz sima úton szültem, és kb 14 hónapja ott, de a bartátnőm februárban a barátnőmet ott császározták, fizetősben volt. Olyan 17 óra körül született a kisfia, másnap reggel már simán eltotyogott a kisifát megnézni a csecsemőosztályon:-)

Nem leprahely, hidd el. Szerintem ha a takarítónak adsz 500 ft-ot, akkor szépen kitakarít neked.

2013. okt. 6. 16:13
Sziasztok! Decemberre várom az első gyerkőcünket és a Jánosban lesz a császárom. Sokat még nem mondott a dokim...mindig rohan. :( Nagyon megoszló amiket olvastam róla...mármint a kórházról. Akinek mostanában volt ott császárja lenne kedves nekem meg írni mire számíthatok? A műtét után mennyi időre kell felállnom. Azonnal mehetek a babámhoz, vagy nem? Esetleg odahozzák? Fizetős szobába mennék, elvileg az jobb. Nyugtassatok meg kérlek, hogy nem akkora lepra a hely, mint amilyeneket hallok róla...:((
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook