Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2012. okt. 1. 10:32

Nekem semmiféle rossz tapasztalatom,benyomásom nem volt.

Vajúdó nincs külön,csak egy ágyas szülőszobák,amik gyönyörűek,színes falakkal,van bent sarokkád,TV, fotel,gumilabda és tartozik hozzá saját fürdőszoba WC-vel,tusolóval.

A gyerekágy,én 2 ágyas szobában voltam,az jó volt,de vannak sokágyas szobák is,ott nagy a nyüzsgés,a sok látogató,stb.

Én császárral szültem,sima szülésnek indult,12 órát vajúdtam,volt minden,oxytocin,EDA,aztán elaltattak és császár lett.

A vajúdás alatt végig velem volt a szülésznő(fogadott),ő nagyon nagy segítség volt,a doki csak a legvégén jött be.

Mi rosszat hallottál?A csecsemős nővérekről?Ők tényleg nem túl segítőkészek,csak akkor segítenek valamit,ha kérdezel,nekem mondjuk nem volt ilyen gondom,a szülésznőm segített mindenben,szoptatás,stb.

A gyerekágyas nővérek nagyon aranyosak,segítőkészek,csak pozitív benyomásaim vannak.

Kérdezz! :)

724. Bobesbobek (válaszként erre: 723. - Orsi 1979)
2012. okt. 1. 10:04

Szia!

Köszönöm minden érdekelne,még sosem jártam ott!Milyen a vajudó,egy ágyas,?milyenek a szobák?,tiztaság?!Költözés miatt kell váltanom és tanácstalan vagyok nagyon,sok rosszat olvastam a kórházról,de régi bejegyzéseket!

És dokit se választottam még!

723. Orsi 1979 (válaszként erre: 722. - Bobesbobek)
2012. okt. 1. 09:48

Szia!

Én tavaly októberben szültem,szívesen mesélek,akár privátban is(lehet,hogy nem mindenkit érdekel)

Kérdezz,mi érdekel,válaszolok mindenre,segítek,amiben tudok,orvost és szülésznőt is tudok ajánlani!

2012. okt. 1. 09:31

Szasztok!

Én márciusban szülök majd!Szeretném kérdezni hogy aki már szült ott miket tapasztalt ,milyen a kórház,tisztaság!Esetleg tudtok orvost ajánlani?

721. krry
2012. szept. 27. 09:13
hú ezt nem ide akartam sorry
720. krry
2012. szept. 27. 09:13
Szerintem könnyebb lenne a kapcsolatot tartani a facebook-on nem? Ott akár egy ablakon belül tudnánk beszélgetni. Kicsit le is vagyok maradva sajnos hogy ki kicsoda és mi van vele stb.
719. csailla (válaszként erre: 718. - Petra025)
2012. szept. 13. 11:42
Igen, aztán gondolkodtam a dolgon, nem maceráskodom ezzel ott bent, inkább veszek eldobhatót, s itthon kezdek moshatózni. (izgis lesz...:-) )
718. Petra025 (válaszként erre: 717. - Csailla)
2012. szept. 12. 17:03
Ekdobhatót vittem, szerintem ha moshatót viszel akkor nem biztos, hogy pl-ul az esti fürdetés után viszont látod!
717. csailla (válaszként erre: 716. - Krry)
2012. szept. 12. 12:51

:-) több is veszett Mohácsnál...annyi baj legyen, a lényeg hogy legyen tej a babánknak.


Volt aki a kórházba eldobható nadrágpelenka helyett

a jelenlegi kivitelű mosható pelenkát vitte magával??!

Ha igen mit szóltak bent?

716. krry (válaszként erre: 715. - Csailla)
2012. szept. 11. 14:46
Nekem eddig is nagyobb volt a bal de most méginkább azt veszem észre.
715. csailla (válaszként erre: 714. - Velynn)
2012. szept. 6. 20:41

Ez szuper, csak így tovább!!:-)

Már pár napja nem észlelem a kb. gombfocinyi vagy néha annál kicsit nagyobb sárgás foltot a pólomon reggelente.

Viszont észrevette a férjem és én is, hogy a bal mellem (amiből jön az előtej) nagyobb, mint a másik...

Ez nekem nagyon furcsa még, de nyilván majd ha belövell a tej (őszintén remélem, hogy lesz, és elég), akkor más lesz, vagy ki tudja, ez eléggé megmosolyogtat sokszor, de remélem azért belövellés után már valamelyest ki fog egyenlítődni.


Valaki volt már hasonló cipőben?

714. Velynn (válaszként erre: 707. - Csailla)
2012. szept. 4. 17:34

Most kb. 200ml tejem van minden nap. Úgy veszem észre, mintha napról napra több lenne. Remélem jól gondolom!!!

Ez az előtej nem tudom mit jelenthet. Nekem nem volt. Illetve mindig találtam a mellbimbómra rászáradva pici sárga valamit, gondolom az is az volt, csak minimális.

713. csailla (válaszként erre: 711. - Victoorya)
2012. szept. 2. 22:12

Megható és szép!

Teljes ellazulás és harmónia.

Már nagyon várom a pici fiunkat!!:-)

712. krry
2012. szept. 1. 18:22
Ez tényleg irtó édes!!!!
2012. szept. 1. 13:25

Sziasztok!

Nézzétek meg,nagyon aranyos!

[link]

710. csailla (válaszként erre: 709. - Petra025)
2012. aug. 31. 14:50

Tuti úgy lesz :-)!

Bár már azóta a másikból is jön egy elenyészően kevés. Meglátjuk, mindenesetre a lényeg, hogy szülés után legyen bőven.

709. Petra025 (válaszként erre: 707. - Csailla)
2012. aug. 30. 20:02
Zaklasd mindenképpen minden kérdéssel, nekem is alig van tejem, csecsemősök nem segítenek semmit!!
708. kacsa118 (válaszként erre: 707. - Csailla)
2012. aug. 29. 22:18

Semmit. :) De tényleg. Nekem folyt mind a kettőből, de szoptatni gyakorlatilag nem tudtam, nem lövellt be a tejem. :(

Szóval tényleg jól fog jönni a segítség!

707. csailla (válaszként erre: 706. - Velynn)
2012. aug. 29. 19:35

Huh, hát nagyon sajnálom, de igazad van, legalább van valamennyi!! Bár nem akarok hülyeséget mondani, de ahogy kitartasz a szoptatás mellett, és nem adtad fel, ezáltal nem apadt el az egész, nem lehet hogy a szoptatások során egyre több fog termelődni?


Így a 29. héten minden nap arra kelek fel, hogy a bal mellbimbómnál, a felsőmön két jó nagy sárgás folt van, tehát minden nap folyik az előtej, de csak a bal mellemből, a másikból semmi.

Most ez mit jelent?

706. Velynn (válaszként erre: 692. - Csailla)
2012. aug. 29. 14:19

Na az jó, ha valaki megmutatja a szoptatást. Nekem senki nem mutatta, ezért be is gyulladt a mellem. Kedden volt a császár, péntekre belövellt, iszonyatosan fájt, olyan voltam mint akinek szilikon cicije van. De a tej nem igen akart kijönni belőle. Aztán bejött a barátnőm, ő mutatta, hogy mit és hogy csináljak. Kaptam egy elektromos mellszívót, az segített, egyből lejött délután 4-11-ig kb. 200ml. Aztán mire hazajöttünk, teljesen begyulladt a cicim, egy védőnő által ajánlott 82 éves nénihez (Pufi néni)mentem el, hogy kimaszírozza és ne kelljen antibiotikumot szednem és hogy ne apadjon el. Kétszer voltam a néninél, azóta minden rendben, bár nincs sok tejem, az egész napi tejigényt nem fedezi, de legalább van valamennyi. :)

Úgyhogy nagyon irigyellek, hogy neked meg fogják mutatni, mert aki az első babáját várja, nem biztos, hogy tudja ezeket a dolgokat!

705. krry
2012. aug. 27. 10:20
Felhívtam őket és azt mondták elég ha levélben megkérem és elküldik.
704. Kukacc (válaszként erre: 701. - Krry)
2012. aug. 23. 12:02

Nem is kell meghatalmazás, hanem felhívod őket telefonon, bediktálod az adataidat és megmondod, miért van rá szükség. Esetleg, ha ez nem elég nekik, akkor megkérnek, hogy levélben írj egy kérelmet megindokolva. Az egész nem több max. másfél-2 hétnél.

Ja, igen, az önkormányzat anyakönyvi hivatal részlegénél :)

703. csailla (válaszként erre: 697. - Kacsa118)
2012. aug. 23. 11:51
ez megnyugtató :D!!Köszi!
702. Petra025 (válaszként erre: 701. - Krry)
2012. aug. 22. 23:48
Meghatalmazással bárki kikérheti:-)))
701. krry (válaszként erre: 700. - Kukacc)
2012. aug. 22. 20:37
Az önkormányzatra gondolsz? Az a baj hogy én a mostani lakóhelyemtől kb 170 km-re kötöttem házasságot 3 éve.
700. Kukacc
2012. aug. 22. 20:19

Szia!

Látogatók bármikor és (sajnos) bármennyien bemehetnek a kórterembe.

Nem rakják pólyába a babákat. Nem kell vinni ruhát sem, mert nem tudnak érte felelősséget vállalni.

300 napnál nem lehet régebbi az anyakönyvi kivonat és jó, ha van egy másolat, mert elveszik és nem adják vissza. Az anyakönyvi hivatalban ingyenesen állítanak ki :)


Gratulálok!

699. krry
2012. aug. 22. 20:03

Sziasztok!

Én október 25-re vagyok kiírva és nemrég lett biztos hogy a János kórházban fogok szülni. Ezzel kapcsolatban lenne pár kérdésem

1, a látogatók bejöhetnek a kórtermekbe (a nem fizetősbe)?

2, pólyát és ruhát kell bevinni a babának?

3, a házassági anyakönyvi kivonatnál elég ha bemutatom az eredetit?

köszönöm előre is a segítséget.

2012. aug. 22. 10:21

sziasztok

segitséget szeretnék kérni, aki ismeri a Molnár dr urat kérem irjon nekem privátban, a tapasztalatairól, mindenről. Nagyon köszönöm. Októberben szülünk/császározunk nála.

697. kacsa118 (válaszként erre: 694. - Csailla)
2012. aug. 21. 16:00

Nyugi!

Anyukámnak anno előírták, hogy napi 1 dl-t igyon meg, mert extrém módon alacsony volt a vasa, és semmi nem használt. 1-1 pohár sört is megivott nagy ritkán (nyáron volt terhes velem, nagyon meleg volt. :) ).

Élek, s virulok! Semmi bajom! :) Még csak alkoholista sem lettem. :DDD

696. csailla (válaszként erre: 695. - Petra025)
2012. aug. 21. 15:37

Köszönöm, bár ha belegondolok voltak pillanatok, amikor a férjem sörébe is bele bele ittam.

Remélem nem lesz hiperaktív vagy bármi ...

Inkább innentől kezdve nem is veszek a számhoz alkoholt az tuti.

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook