Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
755. Orsi 1979 (válaszként erre: 754. - Csailla)
2012. okt. 17. 12:12

Igen,simán lehet csak folyás,az is bővebb ilyenkor,úgyhogy ne aggódj.

Nekem,mikor elfolyt a magzatvizem,nem volt semmi fájásom,sőt még utána sem egy pár óráig.Csak később jöttek a fájások.Sokféleképp indulhat be egy szülés.

Szerintem ez egyén függő.

Egyébként én pont ma egy éve szültem,13 óra 14 perckor született meg a kislányunk. :)

754. csailla
2012. okt. 17. 11:45

Igen, a 36. hétben vagyok, hívom a szülésznőt mindenképpen.

November 8-ra vagyok kiírva.Szóval van idő bőven. :-)

Aztán lehet ez csak folyás, és készül a szervezet, mert van átlátszó folyás is...

Mindenesetre azóta nem folyt, de azért felhívom.

Illetve gondolom ilyenkor ha ténylegesen szivárog kellene kezdődő fájásoknak, ingereknek lenneie, nem?

Remélem még a hosszú hétvégét kivrája, mert jó lenne egy moziba elmenni meg úszni is (bár lehet azt így, hogy folyik vmi, nem kéne...), és még fotózkodni is akartunk a hétvégén a B.várban, mert még nem csináltunk pocakos fotókat se :-D.

753. Orsi 1979 (válaszként erre: 751. - Csailla)
2012. okt. 17. 11:33

Vissza olvastam,most vagy a 36. hétben,ugye?

Szerintem hívd fel a szülésznődet,ő biztosan tud rá választ és legalább Te is megnyugszol.

(mert ez akár magzatvíz csepegés is lehet,hallottam,hogy ilyen is van,bár nekem,mikor elfolyt,az nem csepegés-csurranás volt...egyértelmű volt,mert megállíthatatlanul folyt)

752. Orsi 1979 (válaszként erre: 751. - Csailla)
2012. okt. 17. 11:26
Mikorra vagy kiírva?
751. csailla (válaszként erre: 745. - Petra025)
2012. okt. 17. 11:14

Köszi szépen! :-)


Lányok, nemrég azt tapasztaltam, hogy kb. két gombfocinyi vízszerű folyadék csurrant ki középről. De megállt, azóta semmi.

Ez mit jelent?

750. Petra025 (válaszként erre: 748. - Kukacc)
2012. okt. 15. 19:36
:-)))
749. Enca (válaszként erre: 748. - Kukacc)
2012. okt. 15. 19:36
Ha privátba megírod, azt megköszönöm!
748. Kukacc (válaszként erre: 744. - Enca)
2012. okt. 15. 19:28

Én is nála szültem. Ha érdekel, leírom, mennyi fizettem.

2011.12.30.-án született meg a babám :)

747. Enca (válaszként erre: 746. - Petra025)
2012. okt. 15. 19:23
Köszi szépen!
746. Petra025 (válaszként erre: 744. - Enca)
2012. okt. 15. 18:38
Küldök privit:-)) èn nàla szültem kb 2,5 hónapja. Mikorra vàrod a babàd?
745. Petra025 (válaszként erre: 743. - Csailla)
2012. okt. 15. 18:37
Nekem ahhoz kèpest mint a terhessèg alatt volt sokkal nem nőtt, viszont otthonra bőven elèg merevítő nèlküli melltartó, szoptatós melltartóból vegyèl egyet-kettőt ha menned kell valahova. Otthon csak ketten lesztek a babàval sokszor, teljesen mindegy hogy lecsatolos a melltartó vagy nem....
744. Enca
2012. okt. 15. 12:21
Sziasztok! olyan segítségeteket szeretném kérni, hogy a Balog dokinál fogok szülni, de nem került még szóba, hogy mennyi nála egy szülés!? Valaki szült nála idén? Előre is köszi a választ!
743. csailla
2012. okt. 14. 22:22

Köszi az instrukciókat! mindenképp szétnézek. Vízzel mindenképp megitatom persze, aztán meglátjuk, annyira mondanak ezt is meg azt is a szakemberek. Szerencsére nekem jó volt a terheléses cukorvizsgálat.

Nem laknak közel, és igen, azzal tudnak majd segíteni, ha eljönnek majd,hogy kaját hoznak, esetleg felmosnak,ilyesmi.

Eleve hulla fáradt leszek, azt se fogom tudni mi fán terem mi, és még ott is legyenek, mikor pld. alszik a baba és én is aludhatnék még ott el kell viseljek bárkit, természetesen a férjem kivétel.


Mellartó ügyileg mire számítsak? most vettem szoptatós melltartót, de mekkorával nőhet meg a tejbelövellés után? vagy ami most jó akkor is jó lehet?

742. Petra025 (válaszként erre: 740. - Csailla)
2012. okt. 14. 21:38

Mérleg: lehet olcsón bérelni is, pl-ul Minimanóban. Szerintem érdemes az első pár hónapra.

Cukros víz, szopi után pár korttyal meg lehet kínálni. Viszont a www.lll.hu-n nézz körül, az a legjobb oldal. Valamint a kotelekek.hu-n találsz felkészítőt a szoptatásra. Valóban nem tanácsolják a cukros vizet, viszont pl-ul én terhességi cukros voltam, nekem kellett a babának, nehogy leessen a cukra...

Első napok, mi úgy jártunk el ahogy te képzeled, volt sértődés de csak ideig-óráig tartott, ha látják hogy a párod midenben segít, akkor megnyugszanak hidd el, később amikor meg már a pici mosolyog el is felejtik. Ha köuel laknak, akkor legfeljebb meleg ételt kérhettek tőlük, az is segítség!

2012. okt. 14. 20:29

Minden kórházben mások a szokások!Mint a dokiknál van ahol a védönö adja a beutalot én ilyet még sose hallotam nálunk nem adhta nem orvos!Én még olyan kórházról sem hallotam ahol sima vízet adnak!Te döntesz persze,de valamit adj neki ha vízet akkor azt mert nálunk volt olyan baba aki kiszáradt,az én fiam meg besárgult nagyon!

Szerintem hasznos a mérleg támpontot ad,de nem szabad izgulni miatta!A védönö nem méri minden evés után,kb havonta!Jó ha méred elött elátod mennyit evet!Én a vaterán vettem ,mert után a ott el is adhatod annyiért amenyiért vetted!Szerintem bérelni sem érdemes!

740. csailla (válaszként erre: 739. - Bobesbobek)
2012. okt. 14. 19:46

köszi szépen, hát társaságom az lesz, az én Drága férjem :-). Valamiért ezt érzem, de pld. anyám nem tud annyit mint most én,akinek még nincs gyereke, mert ő azt mondja fogalma sincs már, illetve rengeteg mindennek olvastam utána.

pld. tea. Ő állandóan cukros teáztatott, mert akkoriban ez volt a módi, és csak lestek az anyukák miért sír a gyerek folyton éjszakánként, hát talán a koffein miatt, meg hogy a tea vízhajtó stb. stb. Akkor még nem tudtak ennyi mindent stb. Anyósomnál ugyanez. Szóval nemtudom, én bíznék az ösztöneimben, bár nyilván ez majd szülés után hazajövetelkor kiderül, lehet akkor már másképpen fogom gondolni.


szerintem is alkatfüggő amúgy a szülés utáni regenerálódást, stb.


Tényleg, mekkorával nő meg a mell ha belövell a tej?

Nekem kis mellem volt terheség előtt, most két kosárméretet nőtt, de már a 6. hónaptól előtejem van, majd annyi előtejem jött már, hogy kb. féltenyérnyi egy alkalommal és sárga ragacsos.

Azt olvastam, hogy az előtej kell szülést követően a babának (remélem lesz is akkor is és sok és elég), mert az védőréteget képez a baba szerveztében, s az előtej hasmenést is okoz neki, ezáltal ürül ki a szervezetéből a maradék cucc, és ezáltal nem sárgul be.

Akkor más kórházakban miért csak sima tisztított vizet adnak a babának? Nemtudom, kissé össze vagyok zavarodva, de úgy is kiderül ott majd mi lesz a jó. :-)

Mekkora a babád?

Tényleg, mérleget szerezzek be vagy majd a védőnő méregeti?

739. Bobesbobek (válaszként erre: 738. - Csailla)
2012. okt. 14. 12:34

Szia!

Igen zerencsém volt,remélem most is az lesz!

De melletem aki simán szült 3 napig nyögött én utána már egyedül mentem azonnal pisilni sétálni!Ez szerintem kicsit attól is függ ki milyen!

A cukros(glükózos)vizet azért érdemes adni,szopi után 1-2 kortyot(nem kell túlzásba vinni),mert ugye ilyenkor nincs v. csak kevés a tej így telít is,de meg is indítja az anyagcserét,ezért kevesebb az esélye,hogy besárgul a baba.A sárgulást,az okozza,hogy a bilirubin nem távozik a szervezetéből,kakival (magzatszurok)ill.azt hiszem,hogy pisivel is távozik valamennyi.

Nem kell félni tőle,az a pici,nem árt nekik.Amikor én benn voltam a csecsemős mondta,hogy szopi után adjunk neki egy picit,nem helyette!Úgyhogy azért szerintem valamennyi nem árt neki!

A tej termelés is picit alkat függű,nekem nagy mellem van még sem volt tejem 2 hónapig tudtam szoptatni!

Az utána való otthon létet szerintem kár elöre tervezni,mert majd alakul,leht hogy szükséged lesz társaságra,persze nem náthásokra!Ha meg nem akarod,hogy kioktassank arra ne figyelj és szólj,de néha nem árt a jó tanács hidd el!És jobb anyától mint egy könyvből!:)

738. csailla
2012. okt. 13. 12:59

Köszönöm lányok! Az biztos, hogy nem fogom hagyni magam akárhogyan is fog történni Máténk születése.

Örülök, hogy fogadtam szülésznőt, mert legalább lesz aki segít.

Cukrosvizet biztos nem fogok neki adni, igazad van Petra, először cici. Aztán meg kiöntöm a csapba a cukrosvizet és töltök bele babavizet. Bárhol azt olvastam, hogy felesleges cukorral elrontani az ízlelőbimbóit, mer az első 3 napban sima vízzel kibírják, hiszen az ő szervezetük is erre van beállva, hogy megvárják míg belövell a tej. Nem kell az első napokban teletömni ilyenekkel.

Pld. a szegedi kórházban (1ik rokon ott szült pár hónapja) pld. sima vizet adnak az első két-három napban, és azt sem cumisüvegből...szóval érdekes nem?

Orsi: és fejtél egyébként az elejétől fogva?


Remélem természetes úton meg fogom tudni szülni. Már izgulok azért!:)


Ez első napok otthon Nektek hogyan teltek, mint első szülők?

Mi úgy tervezzük, hogy hármasban hazajövünk, és mi szeretnénk az első pár hétben kizárólag hárman együttlenni, és kitapasztalni a dolgokat. Szeretnénk bízni az ösztöneinkben. Na meg egyébként is nyálkás idő lesz október végén-november elején, nem hiányzik hogy valami bacit hozzanak.

Meg azt sem szeretném, hogy mindenki mondja a maga dolgait, és ki tudja, lehet a mi babánknak nem is úgy lesz a jó! Szóval mi bízunk magunkban.

Aztán ha a szülők erre megsértődnek, akkor nem tudunk mit tenni.

Ti hogy voltatok ezzel?

737. Petra025 (válaszként erre: 735. - Csailla)
2012. okt. 12. 20:11

Én nem császárral szültem. Szombaton szültem, kedden estére durrantak be a melleim.

Nekem is van pótlás, egyre kevesebb a tejem, de még küzdök nagyon hogy legyen továbbra is valamennyi. Lehet, hogy császárral lassabban indul a tejtermelés, de attól még megvárja a baba, főleg ha nem tágítják ki a kis gyomrát, és bizony a 3. éjszakától tápszereznek a Jánosban.

Tedd annyiszor cicire ahányszor csak tudod, ha császáros leszel akkor beszéld meg a szülésznővel, hoy segítsen hogy minél előbb mellre tehesd a babát. Adnak cukrosvizet a babának, oda teszik a baba kocsijába majd, de csak azzal ne kínáld meg hanem mindig tedd mellre előtte. Az elején még aluszékony lesz/lehet keltegesd kibontással ès szoptasd ahányszor csak tudod!!

736. Orsi 1979 (válaszként erre: 735. - Csailla)
2012. okt. 12. 12:02

Én is császárral szültem,bár sima szülésnek indult.

Mivel első baba,így nem tudom mihez viszonyítani,de azt mondják és én is így láttam,egy sima szülés után pár órával már talpon vagy és úgy általában is jobban volt pl a szobatársam.

Én hétfőn szültem és csütörtök este indult be a tejem,rengeteget szenvedtünk a szoptatással,pedig mindent megpróbáltam,tejserkentő teák,csodszerek,stb. de már a legelejétől kellett tápszer,mert nem volt elég.

Másfél hónapig kapott anyatejet+tápszert,utána meg már csak tápit,mert el is apadt.

A felépülés nehézkes volt,az első 10 nap,amíg még nem szedték ki a varratokat,az nagyon rossz volt,nehezen ment a mozgás,fájt a sebem,de utána könnyebb lett.

Egy pár hét volt összességében míg teljesen rendbe jöttem.De nyilván ez is egyén függő.

ha van kérdésed,kérdezz,segítek,amiben tudok :)

735. csailla
2012. okt. 12. 10:16

Sziasztok!


Jó Titeket olvasni, bíztató is egyben és megnyugtató, hogy jó tapasztalataitok vannak összességében.

3-4 hét múlva szülök, már nagyon várom, mert már kezd teher lenni.

Hétfőn kezdem a 36. hetet.

van fogadott szülésznőm, és orvosom is.

Bobesbobek:

DE jó lehetett az első szülésed, bár nekem is így lenne!


Aki császárral szült, pld. Petra025,tudnál mondani tapasztalatot, felépülés, stb.

Tényleg úgy van, hogy a császárosoknak később indul be a tej?! Mintha ilyet is olvastam volna valahol.

Sima szülésre készülünk, a párommal együtt.

Kíváncsi leszek!!

2012. okt. 4. 06:38
Én is két ágyasban voltam,de az nem volt fizetős.
733. Petra025 (válaszként erre: 731. - Bobesbobek)
2012. okt. 3. 22:22
Az egy ágyas fizetős szoba, van még egy kétágyas, ami szintén fizetős. Ezt neked kell kérned, ha nem kéred akkor automatikusan több ágyas szobába kerülsz.
732. Bobesbobek (válaszként erre: 729. - Orsi 1979)
2012. okt. 3. 11:22
Ez jó hír köszönöm!Elösször 3 óra alatt szültem összesen,de féle nem lesz ilyen szerncsém most,és jó lenne a támogatás!
731. Bobesbobek (válaszként erre: 730. - Petra025)
2012. okt. 3. 11:20

Március elejére vagyok kírva,nem is eröltetnék sok embert csak apát,és tesot persze ha nem betegek!

Mitől függ itt hogy hány ágyas szobába kerülsz?Kérheted?Én a Mávban szültem és ott csak 3 ágyasok vannak az engem nem zavart,sőt nem is szeretnék egyedül lenni talán!

730. Petra025 (válaszként erre: 728. - Bobesbobek)
2012. okt. 3. 10:39

Sima, hüvelyi szülés lehet apás szülés, vagy akivel szülni akarsz, egy plusz fő bent lehet. Császárnál viszont nekünk azt mondták nem lehet bent az Apuka.

Látogatók mehetnek, persze ha több ágyasban leszel akkor alkalmazkodni kell a többiekhez, így valószínű folyosó. Én egyágyasban bármikor tudtam fogadni bárkit, bár volt hogy már nagyon terhes volt...

Ha télen szülsz, akkor szerintem az infulenza járvány miatt nem nagyon lehet látogatni.

729. Orsi 1979 (válaszként erre: 728. - Bobesbobek)
2012. okt. 3. 10:12

Apuka természetesen bent lehet veled a szülőszobán is,az én férjem ott volt végig,sőt anyukám is bent volt kisebb-nagyobb megszakításokkal.

A gyerekágyon be lehet menni a kórterembe,apuka is,látogatók is bemehetnek.

2012. okt. 3. 09:46

Nagyon örülök hogy ilyen jókat írtatok,mert a neten csak rosszak vannak róla,igaz régiek kb 2 évesek!

Átfogom böngészni a doki tippeket,remélem majd jót választok 1 hónap múlva költözöm akkor lesz aktuális!

Az apuka bejöhetet hozzátok vagy csak a folyósóról lehetet nézni a babát!És a vajúdásnál bejöhetett,vagy csak a szülésznő?

727. gallipoli1 (válaszként erre: 722. - Bobesbobek)
2012. okt. 1. 18:03
Szia. Én juniusban szültem a Jánosban immáron másodszor. Nekem csak jo tapasztalataim vannak, persze nem volt minden tökéletes, de azt nem is lehet elvárni. Császáros voltam, két ágyas szobában voltunk éjjelre is benn lehetett a baba. Volt választott dokim, nagyon lelkiismeretesen dolgozott/gondozott. Kérdezz nyugodtan.
726. Petra025 (válaszként erre: 722. - Bobesbobek)
2012. okt. 1. 15:01

Szia!


Én már ugye írtam neked doki kapcsán:-)))

Nagyon szépen fel lettek újítva a szülőszobák, tényleg minden kényelmet kiszolgálnak. Nekem is volt szülésznőm, ha érdekel priviben megadom a nevét. Az én dokim mondjuk sokszor bejött a vajódás alatt. 20-30 percenként jött be megnézni, és minden alkalommal haladtunk előrébb, de mondjuk én relatíve hamar végeztem:-)) gyors szülés volt:-)))

egyágyasban voltam, nem volt nagy takarítás, de ugye ha kosz vagy mocsok lett volna, azt én okoztam volna, hiszen volt saját fürdője a szobának. Naponta egy felmosás és szemételvitel volt, mielőtt átadják a szobát szerintem akkor van egy nagyobb takarítás.

Nekem a csecsemősnővérek nem voltak szimpik...

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook