Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
785. Kukacc (válaszként erre: 782. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 20:54

A babának adnak ruhát, és neked is, nem a saját hálóingedben szülsz.

Elvileg bevihetsz saját ruhát a babának, de nem vállalnak felelősséget érte és nem szívesen adják rá.

A beöntés és borotválás kell, én hajnalban leborotválkoztam, de az éjszakás szülésznő még leborotvált újra, meg a beöntést megadta, mielőtt hazament. :)

784. szsuzs (válaszként erre: 781. - Kukacc)
2013. febr. 16. 20:51
és az orvos a vizit eredményét hogy közli a mamával?
783. szsuzs (válaszként erre: 781. - Kukacc)
2013. febr. 16. 20:50
na látod, én ha egyszer nálam lesz, ki nem adom a kezemből és nem érdekel kinek nem tetszik:))) legszívesebben az orvosi vizsgálatra sem adnám oda, mikor a kislányom született 1x vitték el nélkülem, akkor vették a vért a fejébpl, és olyan dagadt lett az arca 2 oldalt, hogy sírva fakadtam mikor megláttam... konkrétan tök erősen foghatták a kis fejét!
782. szsuzs (válaszként erre: 778. - Kacsa118)
2013. febr. 16. 20:48

na ez fontos info, köszönöm:) bár nekem a fürdő fontos lenne, és nem ha nem muszáj, nem fizetnék még a szobáért is.

azt meg tudnátok mondani, hogy szülni saját hálóingben vagy kórháziban kell? a babának adnak ők ruhát és nekem csak hazavivőset kell vinnem?

781. Kukacc (válaszként erre: 772. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 20:45

Reggel 7-kor van orvosi vizit, azon nem lehetsz benn a babánál és este 7-kor fürdetnek, annak sem örülnek.

Én 2 ágyasban voltam, elég kevés volt ott is a hely, de lényegesen jobb, mint a sokágyas.

Az én szobatársam nem volt túl megértő, mert nem tetszett neki, hogy éjjelre magam mellé veszem a fiam, kijelentette, ő pihenni akar.

Egy csecsemős éppen erre ért be és ő meg azt mondta neki, hogy ez nem a Hilton és jogom van a babával aludni, ha úgy látom jónak.

780. Kukacc (válaszként erre: 775. - Orsi 1979)
2013. febr. 16. 20:42

Én írtam és sajnálom, ha rosszul esett, de így van/volt.

Nem azért fogadják fel őket az anyukák, ilyet nem írtam sehol.

De az felháborító, hogy amiért én nem adtam neki borítékot, reggel 7-től délután fél 1-ig 1szer jött be.

Konkrétan, mikor a tolófájások elkezdődtek, mobilon kellett az orvosom felhívni, hogy jöjjön be a szülőszobára, mert a szobájában volt és a szülésznőt a férjem percekig nem találta... Mint kiderült, masszírozta a kismamája derekát...

Nem firtattam, mennyi pénzetek volt, nem is bántó szándékkal írtam.

779. kacsa118 (válaszként erre: 775. - Orsi 1979)
2013. febr. 16. 20:34

Mondjuk én éreztem előnyét a szülésznőnek. Mivel ugye ők vannak osztályon is. Szólt mindenkinek, hogy az ő kismamája vagyok, és tényleg kitüntetett figyelmet kaptam.

Mondjuk nem ezért fogadtam fel őt! :)

778. kacsa118 (válaszként erre: 772. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 20:33
Ha jót akarsz, akkor nem akarsz abba a szobába menni. Nekem elintézte a szülésznőm, hogy oda menjek, de annyira pici az a szoba, hogy konkrétan levegőt sem lehet kapni, ha 3-an vagytok benn. :( Meg a 3 anyuka, 3 babával igazán el sem fér. :(
777. szsuzs
2013. febr. 16. 18:02
szerintem nem akart senkit bántani az előző hozzászóló... én megértem, azt is ha vki fogad, azt is ha nem, és sztem ő is csak annyit akart érzékeltetni, hogy akinél ő szült, látszott hogy aki felfogadta ugyanazt, azzal többet foglalkozott.
776. szsuzs
2013. febr. 16. 17:58
és az eda-val rossz tapasztalatod volt, vagy az anesztes doki nem volt jó? úgy tudom nappal van a szülészeten 2 saját aneszteziológus....orvosod saját volt, aki csak a végén ért oda?
775. Orsi 1979 (válaszként erre: 774. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 15:46

Nyilván a beosztott szülésznő is rendesen fogja végezni a dolgát,szerintem attól függ,hogy mennyit tud veled lenni,hogy hány szülés lesz akkor.

Mikor én szültem,az összes szülőszoba tele volt,így azért is volt jó,hogy van saját szülésznőnk :)

13 órát vajúdtam,a doki a végén jött csak be,reggel,így a szülésznőnk volt végig velünk.Ő vizsgált óránként,stb.A borotválás és a beöntés szerintem nem kötelező,csak ajánlott,engem megkérdeztek,szeretnék-e beöntést és mivel ajánlották,így kértem is.Nem volt vészes,megvolt az egész 5 perc alatt borotválással együtt.Az volt csak kicsit kellemetlen,hogy közben folyt a magzatvizem :)

Gátvédelemről nem tudok nyilatkozni,mert a vége nekem császár lett.

Egyébént valaki írta,hogy akinek van szülésznője,annak fényesre nyalják a fenekét...hát ez egy kicsit rosszul esett,mert itt nem erről van szó és szerintem egyikünk sem-akinek volt- ezért fogadott szülésznőt...

...és nem is azért mert annyi pénzünk lett volna,sima,nem fizetős szobában voltam én is,szerencsére 2 ágyasban.A szobatársam egy szintén császáros anyuka volt,mai napig tartjuk a kapcsolatot,sokat segítettünk egymásnak.Mondjuk a több ágyasban nyilván nehezebb megőrizni az intimitást,de szerintem meg lehet ott is oldani valahogy.

774. szsuzs (válaszként erre: 768. - Orsi 1979)
2013. febr. 16. 13:56

minden érdekel, szívesen veszem amit fontosnak gondolsz:)

gondolom ha nem fogadok, a gátvédelemben akkor is seígteni fog... nem tudom, a jánosban kötelező a beöntés és a borotválás?

773. szsuzs (válaszként erre: 769. - Kukacc)
2013. febr. 16. 13:52
és gratula a babához:D
772. szsuzs (válaszként erre: 769. - Kukacc)
2013. febr. 16. 13:51
titkon reménykedek, hogy bekerülök abba az egy szem nem fizetős 3 ágyasba, amelyiknek saját fürdője van... még azt szeretném tőletek kérdezni, hogy ti meg tudtátok normálisan beszélni a szobatársakkal, hogy pl ha szoptattok vagy fejtek, nem hiányzik a másik látogatója? én mondjuk szívesen kimegyek látogatót fogadni a folyosóra, hogy ne zavarjak másokat, remélem normális szobatársakba botlok:D a csecsemősök már nem izgatnak, 2 gyereken volt alkalmam gyakorolni szoptatni és tisztába tenni:DDDD az orvosi vizsgálatoknál és a fürdésnél elkísérhetem a babát?
771. szsuzs
2013. febr. 16. 13:45
köszönöm szépen lányok:)))bízom benne, hogy Molnár doki velem lesz, ha nem muszáj, szülésznőt már nem fogadnék. Remélem bárki is lesz bent, hajlandó elfogadni, hogy EDA-t szeretnék, és asszisztál hozzá. Nálatok az ügyeletes vett fel és úgy hívták be a dokit?
770. kacsa118 (válaszként erre: 767. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 13:11

Szia! :)

A higiéniáról már írtak a lányok, szerelkezz fel, de az a pár nap tényleg kibírható. Én nem fizetős szobában voltam.

Szülésznőm nekem is volt, róla én is tudok írni, ha érdekel.

769. Kukacc (válaszként erre: 767. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 12:01

Szia!

Igen, elégedettek voltak vele, azt mondták, emberileg és szakmailag is a topon volt.

Nem fogadtam szülésznőt, saját véleményem szerint nem is kell, ha fogadott orvosod van, mert úgyis ő lesz veled. Az unokatesóék sem fogadtak Molnár doktor mellett szülésznőt.

Nézd, mindenki azt mondja, hogy kell a szülésznő, mert ő csinál mindent...De mi az a minden? Vajúdás alatt a pároddal lehetsz a Jánosban együtt, kitolási szakra jön az orvos... A varrást orvos végzi. Oké, hogy nst-re szülésznő, meg ilyenek, de szerintem nem kell.

Hozzám az orvosom 10percenként benézett, érdeklődött, vizsgált. A szülésznőt reggel után csak délben, a kitolási szaknál láttam, állt az orvosom mellett.

Amit még az szülésznő előkészített, az az EDA-s doboz volt, de azért nem fogadok, azt amúgy is elő kell készítenie, ha arra kerül a sor.

Ne érts félre, ha megteheted és nagyobb biztonságérzetet ad, akkor bátran fogadj, nyilván kedvesebbek és megértőbbek is lesznek.(velem normális volt, bár látszott, ki fogadta fel, mert annak a kismamának a fenekét is fényesre nyalta)

De az érdemi részét Te, majd az orvos végzi el..

Ha komplikáció lép fel, akkor ismét az orvosra van szükség.


A higiénia tényleg 0, semmi tisztaság nincs, még az alapvető sem.

Gyakorlatilag 1 vízzel mossák fel a folyosókat, wc-ket, szobákat.

Törlőkendők legyenek nálad, papír wc-ülőke is és ha teheted, vigyél be fertőtlenítőt, tudom, kisebb gondod is nagyobb ennél szülés után, de jobban jársz :)

Az anesztes hozzám pár percen belül odaért, egy végtelenül kedves hölgy volt, és gyakorlatilag 10 perc alatt az EDA-t is bekötötte.

Nálam egy gond volt, hogy leszakadt a kónusz, amin keresztül kaptam volna az érzéstelenítőt, így újra kellett szúrni, de ezt már csak a császár előtt.

A csecsemősök jórésze befásult, és nemtörődöm, de ahogy én észrevettem, egy kis apanázs után nagyon segítőkészek. Sajnos.

Remélem, tudtam segíteni, szólj, ha még segíthetek bármiben :)

Egyébként július végén ismét szülök :) Ugyanannál a dokinál és minden ugyanúgy lesz, mint az első szülésemnél ;)

768. Orsi 1979 (válaszként erre: 767. - Szsuzs)
2013. febr. 16. 09:59

Szia!

Ha van vmi kérdésed,én szívesen segítek,amiben tudok!

Nekem is volt EDA,kb 20 perc volt amíg odaért a doktornő,a többit hagyjuk.A végén sürgősségi császár lett,nem volt idő elmélyíteni az EDA-t,úgyhogy végül altattak,egy nagyon rendes,aranyos fiatal doki volt,1 perc alatt altatott el.Nagyon meg voltam ijedve,de ő abszolút megnyugtatólag hatott rám.

A gyerekágyas részleggel nem volt nagy baj,én fölszerelkeztem,fertőtlenítős kézmosóval,tisztító kendővel,papír WC ülőkével,szerintem azt a pár napot ki lehet bírni.

Nekem volt fogadott szülésznőm,ha akarod,írok arról is,hogy működik,stb. stb.

Kérdezz bátran :)

767. szsuzs (válaszként erre: 766. - Kukacc)
2013. febr. 15. 19:40

szia!

köszönöm:) tudom, veled már leveleztem ősszel, mikor nagyon magam alatt voltam, végül a János mellett döntöttem, remélem nem bánom meg:D izgulok, hogy legyen idő, és anesztes...csak a dokiról nem nagyon találok infot, hogy milyen volt szülés alatt...az közvetett rokon elégedett volt vele?

kicsit tartok a kórház gyermekágyas részlegétől is, olyan sokan azt írják, hogy a higiénia 0...de nem akarok mindenért fizetni, így is baromi sokba kerül...neked volt fogadott szülésznőd?

766. Kukacc (válaszként erre: 764. - Szsuzs)
2013. febr. 14. 15:53

A férjem unokatesója mindkét gyerekét nála szülte, a kisebbiket 8hónapja.

Én kértem EDA-t, gyakorlatilag 10percen belül ott voltak.

765. Petra025 (válaszként erre: 764. - Szsuzs)
2013. febr. 14. 12:15
Én kértem volna Eda-t, de kirobbant a babám szinte belőlem:-)) nem volt idő, sem alkalom rá:-))))
764. szsuzs
2013. febr. 13. 19:51
szült esetleg vki Molnár Lászlónál? van olyan itt, aki kért volna EDA-t de nem jött anesztes?
763. csailla
2012. dec. 28. 14:06

Köszönjük szépen!!!

Bocsánat, nagyon sokára válaszoltam.

Máté nagyon leköt.


Most már rendesen szopizik (első két hét-három az gáz volt), bimbók kicsit fájnak.

7 hét alatt 1750 got gyarapodott :).

762. Tormás30 (válaszként erre: 758. - Csailla)
2012. nov. 22. 23:04

Sziasztok!


Engem is ott császsároztak és a csecsemős nővérekről inkább nem beszélnék mert mikor milyen napjuk van....

761. Petra025 (válaszként erre: 758. - Csailla)
2012. nov. 20. 13:35

Gratulàlok a kis Màtè baba születèséhez, jó babàzàst kívànok neked:-)))

Tàpszer, víz szomorú, no komment...

760. kacsa118 (válaszként erre: 758. - Csailla)
2012. nov. 18. 21:04
Gratulálok!!!! :)
759. Orsi 1979 (válaszként erre: 758. - Csailla)
2012. nov. 18. 13:21

Gratulálok!!!! :)

Remélem,azóta,már,hogy otthon vagytok,minden rendben veletek!?

758. csailla
2012. nov. 18. 12:16

Sziasztok!


2012.11.06-án megszületett kisfiam, Máté, természetes úton 5 órán belül. :) Nagy a boldogság!

A jánosban én nem tapasztaltam sem a csecsemősnővérek és senkitől sem rossz hangnemet, semmit. Mindenki mosolygós, kedves volt. Sikerült az egyágyas is. pont szerencsém volt, és nagyon jó volt hogy ezt válaszottam.


Viszont igazából annyi, hogy kedvesek, de nem foglalkoznak a babákkal. Szerettem volna ha kiszívják az orrát, mert láttam a váladékot, s nem tudtam szoptatni, nem szívták ki.

Éjszaka amikor velem volt, mentem az újszülött osztályra, hogy mutassák már meg hogy mit csinálok rosszul a szoptatás alatt, mert nem akarja. Erre: Adjam be éjszakára. Mondom nem szeretném, én csak azt, hogy mutassák meg. ERRE: nem mutatták meg, hanem kezembenyomták a tápszert..

Még nem volt egy napos, teletömték tápszerrel (éjszaka háromszor...) és megitattak vele több mint 3 dl vizet. Szegény gyomra teljesen kikészült!Szóval kedvesek kedvsek, de a saját érdekeiket nézik, a babákon meg gyorsan túl akarnak esni, adni...

757. Orsi 1979 (válaszként erre: 756. - Csailla)
2012. okt. 17. 13:15

Köszönjük szépen.

Hihetetlen gyorsan telik az idő...ez az egy év meg elrepült.Még csak most született és máris 1 éves nagylány!

Szombaton lesz "baba zsúr" :)

Természetesen lesz torta is,túrótortát kap.Kíváncsi vagyok,hogy fog-e ízleni neki...

756. csailla
2012. okt. 17. 12:22

Köszi Orsi, nem aggódom, szerintem sem lehet okom még a szülésre, még van három hetem...

Aztán úgyis jelzek ha valami malőr következik be. :-)

Boldog Születésnapot a kislányotoknak!!:-)

Milyen gyorsan repül az idő, mi?

Gondolom megünneplitek! Milyen torta lesz?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook