Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden éjszaka álmodunk? fórum

Minden éjszaka álmodunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 25. 23:54
igen
2010. dec. 26. 00:40
miert mondjak azt h fekete-feher almaink vannak? en szineset almodok. :) ki hogy volt feloltozve meg ilyenek.
2010. márc. 11. 16:40
egész életen át össz-vissz 6 évet álmodunk...
2010. márc. 11. 16:40
nem
177. starflo
2010. márc. 11. 16:11

Ha megfelelő az alvásfázis, akkor minden éjszaka álmodunk. Az álmodás egyfajta agyi regenerálódás.

Gondoljunk csak bele, hogy mennyi információt kell megjegyeznünk az életben, van amit aztán mégis elfelejtünk, már nem emlékszünk rá. Az álmodás idején "dobja ki" az agyunk azokat az információkat, melyeket már rég nem használtunk, hogy később majd újabb adatokat "szívhasson" magába. Tehát lényegében kidobja a haszontalan dolgokat a raktárból, hogy újabbakat pakolhasson a helyére, mert minden ugye nem férne el benne egyszerre.

Néhány dolgot azonban felülbírál a tudatunk, jobban mondva álom közben inkább a tudatalattink, és ezeket a dolgokat visszarakja, mondván szükség lehet még rájuk. Ezeket a dolgokat látjuk aztán képpé formálódva álmainkban, melyek keverednek az aktuális külső hatások észleléseivel, és ezek érzelmi ingereivel.

Röviden ennyi :)

176. pesmár
2009. jan. 16. 10:25

Mikor apukám meghalt,két éve lesz,én is sokat álmodtam vele és legtöbbet azt,hogy itt van velünk egészségesen,de sajnos olyan is volt többször,hogy a sírásomra ébredtem fel,vagy felköltött a férjem,mert vele álmodtam,hogy ő már nincs közöttünk.Nagyon nehezen tudtam /tudom/feldolgozni.

De van,hogy azzal kapcsolatban álmodok valamit,amiről előtte szó volt.Pl.tegnap szülői ért. volt az oviban,és szó volt sajna a tetűkről,nézzük a gyerekeket/nem voltunk még ílyenbe,és szeretném is kikerülni/erre azt álmodtam,hogy tele volt a kicsinek a feje vele.Rémálom volt!

175. Franc22
2009. jan. 16. 10:14
van, hogy nem álmodok, és van olyan is, hogy mikor felébredek már nem emlékszem az álmomra:(
174. zsütyi (válaszként erre: 172. - Reiki)
2009. jan. 14. 15:46

Üdv!

Előre is köszönöm!

2009. jan. 7. 04:02
igen, minden éjjel álmodunk
172. Reiki (válaszként erre: 169. - Zsütyi)
2008. dec. 27. 16:19

Üdv

Elemzem az ünnepek után))

Érdekes álom

171. 4a44daf233 (válaszként erre: 167. - Júlia*)
2008. dec. 26. 08:11

Velem is valami ilyesmi történik. Anyukám meghalt 1,5 éve és folyamatosan álmodok vele. Heti szinten legalább 5 alkalommal és reggel felébredek rossz hogy nincs itt viszont érzek én is egy fajta erőt magamban hogy a napi dolgaimat tovább tudjam úgymondd nélküle intézni.

Ráadásul úgy jelenik meg álmomban mint ahogy mindíg is szerettem volna.mosolygós kiegyensúlyozott nőként aki sokszor megszeretget és sokat szoktunk beszélgetni. :)

2008. dec. 21. 20:39
nem.
169. zsütyi
2008. dec. 21. 20:38

Szia Reiki!

Leírnám egy visszatérő álmomat. Nem tudom van e jelentése, de szeretek vele álmodni.

Már vagy 3 éve hogy először álmodtam egy házzal. Nagyon tetszett, nagyon szerettem volna hogy az enyém legyen. Igazából olyan , mint amit valójában is szeretnék. Kétszintes, a legszebb része a felső szinten egy félköríves szoba, aminek csupa üveg a fala, és pad fut körbe előtte, ahonnan az ember gyönyörködhet a tájban. (Valójában tériszonyom van, és nem tudnék nyugodtan odaülni egy ilyen ablak mellé. ) Következő álmomban a férjem szüleivel mentünk el megnézni a házat, illetve megmutatni nekik hogy megvettük. Legközelebb a (pár hónapja elhunyt) nagyanyámat vittem el a házba, amit épp akkor újítottunk fel. Egy következő álmomban már ott laktunk. A ház hatalmas, rengeteg szobával. Néha járkálok benne hogy felfedezzem, de valójában ismerem minden zegzugát. A konyha viszont régimódi, öreg bútorokkal, tele régen élt emberek fényképeivel, emlékeivel, bár az is elég tágas.

Szóval ez az én álombeli házam. Sajnos csak nagyon ritkán álmodok vele, 2-3 havonta, pedig nagyon szeretek ott lenni álmomban.

Jelent valamit ez az álom?

168. Reiki
2008. dec. 20. 18:09

Sziasztok

Írjátok le az álmaitokat, elemzem őket.

Üdv Sanya

167. Júlia*
2008. nov. 22. 08:41

Sziasztok.


Amit mi álomnak hiszünk, az asztrál utazás.


Igen, minden éjszaka vissza megyünk a "mieinkhez" feltöltődni, beszámolni, hogy folytatni tudjuk a következő 24 órát.


:-)

166. Franc22
2008. nov. 22. 08:37
én nem minden éjszaka, vagy lehet, hogy tényleg nem emlékszem rá
2008. nov. 21. 22:59
Szerintem igen, max. nem mindig emlékszünk rá.
2008. nov. 1. 13:29
Én igen, de milyeneket! Ha videóra lehetne játszani, kasszasiker!
2008. nov. 1. 13:23
Én minden éjszaka álmodok, nagyon szeretem.
162. csepp
2008. nov. 1. 12:42
meg szoktad fejteni a jelentésüket Page?)
2008. okt. 25. 19:10
én igen... és nagyon érdekeseket...
2008. okt. 25. 17:15
nem
2008. okt. 8. 09:27
szerintem nem
158. csepp
2008. okt. 8. 09:26
na mi van itt kéremszépen?) mindenki alszik??D álmodjatok szépeket :) puszim N. és S. :)
157. Reiki
2008. jún. 20. 14:56
Szia névtelenlány,ha gondolod akkor szívesen kielemzem az álmaidat, küld el nekem,minél részletesebben, akár itt akár priviben.Üdv S.
2007. dec. 16. 23:00

Én a volt barátommal álmodok mostanában.Azt álmodom h együtt vagyunk,és szeretkezünk és minden úgyanúgy van,mint régen.A valóságban ez mértnem így van??:( Amúgy aztmondja h Ő is ugyanezt álmodja velem,de

ő gyakran.Mit kezdhetek az ilyen álmokkal?

155. Reiki
2007. dec. 11. 09:50
Elnézést a hosszú pausáért)))
154. Reiki (válaszként erre: 149. - 984ff08d0b)
2007. dec. 11. 09:48

Érdekes párhuzama plutónium a kukorica és az erdő fái))

A Nálad már oly sokszor megfigyelt elentét ismét látszik, két érdekcsoport áll ellentétben egymással.

Nos a plutónium és a kukorica kapcsolata az üzemanyagelöállítás kapcsán merült fel bennem.

S a másik oldalon pedig ott az édes anyatermészet amit a káros anyagok pusztítanak.

153. Reiki (válaszként erre: 149. - 984ff08d0b)
2007. dec. 11. 09:42
a 94 vagy a 244-es szám jelent valamit az életedben?
152. Reiki (válaszként erre: 149. - 984ff08d0b)
2007. dec. 11. 09:41

A plutóniumot titkos keretek között fedezték fel az amerikai Berkeley kutatóintézet munkatársai 1940-ben. A felfedezést csak 1946-ban jelentették be. A következő évben már uránércből is sikerült kinyerni. Egészen az elmúlt évekig csak nukleáris fegyverekben alkalmazták részben rendkívül mérgező és reaktív volta miatt. Manapság űrszondák energiaforrásaként alkalmazzák.


Nukleáris technikai jelentősége korábban sajnos nagy részben csak az atomfegyverekre korlátozódott. Azonban nem szabad elfelejtenünk, hogy a plutónium, ugyanúgy mint az urán, üzemanyagként is használható reaktorokban, hiszen hasadóképes. A természetben nem fordul elő, de viszonylag nagy mennyiségben keletkezik nukleáris reaktorokban. Egyes reaktorokat direkt plutónium előállítására terveztek. Így születtek az első gyorsreaktorok és a szerencsétlenül járt csernobili erőmű típus is egy ilyen fejlesztés eredménye. Ma már szigorúan ellenőrzik a reaktorokban termelődő plutóniumot és a korábban megtermelt mennyiségről is pontos leltárat vezetnek. Sajnos egyes államok nem mindig működnek együtt az ilyen irányú nemzetközi próbálkozásokkal, ezért a plutónium kérdése még nem megoldott, és a felhalmozott mennyiség sorsa is még kérdéses. A ma működő reaktorokból kikerülő plutónium egyes izotópjai felhasználhatók üzemanyagként és azt több országban (pl. Franciaország, Japán, Anglia) fel is használják. Ehhez előbb a kiégett üzemanyagot reprocesszálják, majd ismét üzemanyagot gyártanak belőle.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook