Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Minden éjszaka álmodunk? fórum

Minden éjszaka álmodunk? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2007. szept. 21. 15:10
Ezért van, hogy én nem tudok elaludni úgy, ha a kezemmel fogom az arcom, vagy a másik karom pl.-szóval ha valahol is hozzáérek magamhoz-, mert külön érzem azt, hogy fogok valamit és azt, hogy valaki fog :D marha kellemetlen :D neeem, orvos még nem vizsgált :D
2007. szept. 21. 15:08

Hmm, nekem 2 perccel a lefekvés után jön :D de akkor még félig, vagy teljesen is nyitva lehet a szemem, az agyam "elmegy körülnézni" :)))))))))

És még tudatmódosító szereket sem szedek :D

Éber vagyok és mégsem hallok, nézek, de nem látok, érzek, de nincsenek érzeteim....

2007. szept. 21. 14:42

A REM (rapid eye movement) fazisban, kb. 2 oraval a lefekves utan, de egy alvasido alatt tobb REM fazis letezik, koztuk elso szakaszban masfel ora utan, aztan 1 oraval kesobb, tehat egy hosszu alvas alatt 4-5-6 ilyen fazis is lehet.

Az alvasidoben pont az a legfontosabb, hogy ne ilyen fazisban ebredjunk, hanem utana, egyreszt sokkal pihentebben ebredunk, masreszt a REM-ek alatt dolgozza fel az idegrendszer az elozo napi informaciokat, tudat alattin asszociaciokat, toltodik a memoria, kipiheni magat, igy fontos a meghataraozott oraszamu alvas. Sok 1-2 oras pihengetes, alvas nem potolja az egyetlen hosszu, sok vagy tobb oras alvasidot.

Azt hiszem keptelen vagyok erthetoen magyarazni.

2007. szept. 21. 13:01

Sziasztok!


Én 1 könyvben olvastam valamikor, hogy minden ember minden éjszaka álmodik, csak nem mindig emlékszünk rá.

2007. szept. 21. 09:02

Azt hittem, ma nem álmodtam, de beugrott!

Karácsony volt, nem volt, csak kevés hó, anyukámékhoz igyekeztünk. Elfelejtettem ajándékot venni és a páromnak sem jutott az eszébe. De hallgattunk róla, valahogy senki nem vetette a szemünkre, még neheztelést sem éreztem. Leültek enni, én valahogy nem voltam ott az asztalnál, távolabbról, hátulról láttam őket. Valahogy szégyelltem magam, nem éreztem karácsonyi hangulatot, nem járt át semmi, amit olyankor érezni szoktam. Volt szép karácsonyfa is, csillogó üveg díszekkel, de minden olyan fekete és rosszkedvű volt...olyan tragikus díszletnek mondanám egy nagyon bensőséges ünnepi család körül. Szolíd, szerény, kellemes, ilyen érzések voltak bennem és a nagy elhallgatás érzése. Hogy van valami ,amiről senki nem beszél, de mindenki tud. Hogy az a dolog már túl lett tárgyalva, minden el lett róla mondva, de mégis beszélnének még róla...

Na ez mi lehetett?

26. Reiki (válaszként erre: 25. - 984ff08d0b)
2007. szept. 19. 14:57

Szia

Csak akkor amikor Te ráérsz

25. 984ff08d0b (válaszként erre: 24. - Reiki)
2007. szept. 19. 14:33
Remek :D azért jó lenne néha pihenni is a nagy ritkán beeső napi fél óra szunya helyetti alfáskodós előrelátások mellett :D olyan mozgalmas némelyik "álmom", hogy nem győzöm kiheverni egész nap :D
24. Reiki (válaszként erre: 21. - 984ff08d0b)
2007. szept. 19. 10:50

Alfában végzik a meditációt és a hipnózist, és az alvást, ahol az álmok megjelennek))

A Te érdekes valami felszínes tudatállapotod tulajdonképpen egy Alfa agyhullámokon alapuló alvás, egy tudati álapot, melynek megléte, az agykontrollosok sok gyakorlatának tudati velejárója.

23. Reiki (válaszként erre: 20. - Dobos)
2007. szept. 19. 10:42

Szia

Igen kellemetlen álom a zuhanás, esés , félelem a súlytalanságtól a zuhanástól, az ismeretlenségtől.

Ha az álmodó álmában zuhan , ez arra figyelmezteti, hogy a tények talaján kell maradnia, és egy jól ismert helyzetben óvatosnak kell lennie. Megsérülhet, mert túlságossan körülményes.

Viszont ha esel, de nem ütöd meg magad az rendszerint jót jelent:sorsod megjavul.

Van a zuhanásnak egy modern pszichológiai fejtegetése is, ezt csak akkor írom le ha ez konkrétan érdekel.


Az ablak magában azt jelenti,hogy az álmodó veszedelembe rohan.

Ha az álmodó elfelejti,kicsoda ő és honnan jött, más szóval tehát ha megszűnik a kapcsolata önmagával, ez ilyen tipikus zuhanásos álmokban nyilvánul meg.

Az ilyen álmokban spirituális félelem jelenik meg.

22. Reiki (válaszként erre: 19. - Huncutka84)
2007. szept. 19. 10:27

Szia

Ez a fajta á

lom, mindíg nyomokat hagy az emberben mert kellemetlen, nem jó s főleg ha igen sokszor visszaér annak mindenképpen oka van.

Mit is jelent a menekülés tulajdonképpen?

- Ha az álom a menekülésről szól, akkor az álmodó a nehezen kezelhető érzéseket megpróbálja kikerülni. Lehetséges,hogy a felelősség vagy valamiféle kötelezettség alól akar kibújni.

Egy bizonyos helyzet olyan erős félelmet és pánikot vált ki az álmodóból, hogy a menekülésen kívül más kiutat nem tud elképzelni.Ez a magatartás viszont hosszu távon nem megoldás, és és az eredeti helyzet addig fog ismétlődni, amig az álmodó egy más stratégiát , megoldást nem talál.

Spirituális síkon a menekülés az álomban a szabadság iránti rendkívül erős vágyakozást jelenti.

Az,hogy a testvéred is jelen van az álomban, ez a feléje irányuló gesztuson keresztül egy áldozat.

A testvér önmagában ha álmunkban résztvesz az családi örömöt jelent.

De térjünk vissza az áldozat kérdésére.

Álmainkban gyakran történnek olyan dolgok amelyeket nem tudunk befolyásolni, ezért ebben az értelemben áldozatok vagyunk, nem tudjuk saját magunk irányítani az események vonalát, áldozatok vagyunk, passzívak, tehetetlenek.

Ha az álmodó elfolytja azt a képességét,hogy saját spirituális képességeit, lehetőségeit fejlessze, akkor saját álmában az áldozat szerepét ölti fel mellyé maga változtatja önmagát.

Az a folyamat, ha kell feláldozod magad a testvéredért.

Az áldozathozatal az egyik ember számára valaminek a feladását jelenti, a másik ember számára azt,hogy valamit szentté nyílvánít.

Az álomban az áldozathozatal a spirituális növekedés fontos aspektusa, valamint az anyagi dolgokról a szellemi dolgok javára történő lemondás szimbóluma.

2007. szept. 19. 08:48

Többnyire minden éjjel álmodom :) színesben, aktívan és nagyon ritkán irányíthatóan...ma is álmodtam, de ezt meg tudom fejteni :D

Néha előreálmodom dolgokat, de olyankor nem mélyalvásban vagyok, csak valami felszínesben, érzem a körülöttem lévő dolgokat, de nagyon aktívan "máshol" vagyok.

20. dobos
2007. szept. 19. 07:38
Én nem minden éjjel álmodok de ritkán vannak visszatérő álmaim.Leakarok zuhanni vagy esni magas építményről vagy ablakból.
2007. szept. 18. 23:42
Elég gyakran álmodom ezt, de ez nem is egy visszatérő álom, mert mindig más a környezet és a story, de a lényege mindig az, h az öcsém és én menekülünk vhonnan és nekem meg kell őt mentenem, akár a saját életem árán is... volt már h meghaltam álmomban. Ez elég morbid
18. Reiki
2007. szept. 18. 20:37
Meséljétek itt el az álmaitokat és ha tudom megfejtem őket, de legalábbis magyarázattal próbálok szolgálni.
2007. szept. 16. 07:50
Minden éjjal álmodunk, csak, van, amikor nem emlékszünk rá. Ez akkor van, ha az álomnak abban a szakaszában ébredsz, amikor éppen nincs álom. Az agyaz onban nem felejti el, mert biztosan mindenki volt már úgy, hogy apránként beugrottak neki mozzanatok, amolyan dejavu érzésként.
16. Mocori
2007. szept. 15. 21:42
Én is minden éjjel álmodom, viszont amikor terhes voltam, egyre sem emlékeztem.
2007. szept. 15. 20:28
Ez így van, és szinte minden álmomra emlékszem.
2007. szept. 15. 16:53
Én is álmodom majdnem minden éjjel,de van mikor nem emlékszem,hogy mit is álmodtam.
2007. szept. 15. 15:03
Igen, csak nem mindig képes az agy emlékezni rájuk. Ha gondolod és érdekel, megtudom fejteni az álmok jelentését. Vannak szakkönyveim meg minden.
12. 0a6ce1d48d (válaszként erre: 9. - Donyta)
2007. szept. 14. 13:03
Így igaz.
2007. szept. 14. 09:49
Állítólag a tudatalattink is álomképekben üzen nekünk. Néha viccből megfejtem az álmokat a képek, események alapján, és hát az eredményen már nem nevetek, hanem frászt kapok tőle. Lassan ott tartok, hogy a tudatalatti üzeneteit meg tudom különböztetni a natur álmokétól. Az valahogy intenzívebb, felismerhető képeket küld, amolyan jelképeket. És olyan, mintha valóságban élnéd át. Olyan mintha egy másik dimenzióban élnél, és amikor felébredsz, nem tudod eldönteni, hogy valóban megtörtént e , vagy csak álmodtad?
2007. szept. 14. 07:51
én igen
2007. szept. 14. 05:50
Igen, de nem mindig emlékezünk rá.
2007. szept. 14. 05:48

Én nem minden éjszaka, vagy csak nem emlékszem rá.

Szeretem a visszatérő álmokat, mert még álmomban is tudom, hogy ezt már álmodtam, és ha szépet álmodok és felébredek, ha sikerül visszaaludnom és folytatódik az álom, az a legjobb számomra. Ilyesmi sajnos nagyon ritkán fordul elő...:)

2007. szept. 13. 22:42
Általában az utolsóra emlékszünk! Én minden éjszaka álmodom, néha kellemeset, néha rémeket. Van úgy, hogy előre megálmodom a történéseket. Nagyon sok visszatérő álmom is. Sőt elő szokott fordulni, hogy felébredek, és mikor visszaalszom,akkor folytatom tovább az álmom.
2007. szept. 13. 21:22

Igen valóban csak a REM alatt álmodunk.

Egy éjszaka alatt akár több REM fázisban is bennelehetünk.

S akár több álomban is részesülhetünk.

A régiek szerint:

- vannak az éjfél elötti álmok, amire nem emlékezünk.

- s vannak az éjfél utáni álmok amikre emlékezünk

2007. szept. 13. 21:19
Az attól függ, h milyen szakaszban vagyunk... csak a REM alatt álmodunk. Ha vki nem tud rendesen aludni, és nem jut el ebbe a fázisba, mert tegyük fel folyton felébred elötte, akkor természetesen álom nélkül marad.
2007. szept. 13. 21:15
Én úgy tudom igen, de nem mindig emlékezünk rá.
2007. szept. 13. 21:15
Jah és egy éjszaka 6 vagy 7 félét.
2007. szept. 13. 21:15
Nagyon sokszor szoktam álmodni a nagymamámmal aki a spirituális vezetőm)))))))))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook