Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen kockézata van a korán érő, elmeszesedő méhlepénynek? fórum

Milyen kockézata van a korán érő, elmeszesedő méhlepénynek? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 27. 15:09
Jár erre még valaki?
2007. szept. 26. 04:53
Sziasztok, csak kiváncsi lennék, hogy nektek mit mondtak, milyen jelekre kell a baba mozgásán kívül odafigyelni, ami azt jelezheti, hogy gond van?
2007. jan. 17. 13:47

Én soha egy szál cigit nem szívtam el, és most 30 hetesen mondták, hogy 1-2 érettségű a méhlepény.:( Viszont a baba vérellátása rendben van:) A doki arra kért meg, hogy figyeljem a baba mozgását, és ha változást érzek, akkor feltétlenül szóljak.

A babó most nagyon aktív:), rengeteget mozog (főleg ha aludni szeretnék). Remélem ilyen marad a helyzet, és nem lesz semmi gond.

2007. jan. 17. 12:57

Akkor Te már sokkal többet tudsz róla, pedig én is kerestem a neten.


Nálam éppen ez történt 17 éve. Terhesség előtt sokáig dohányoztam, lehet, hogy emiatt a nyolcadik hónapban a méhlepény öregedését jelezték. Ez nálam azzal járt, hogy "retardált" /fejlődésben megállt a baba/, de a nagy esküt letéve "kórházi körülmények" között saját felelőségemre otthonmaradhattam, csak gyakrabban kellett bejárni vizsgálatra a kórházba.

Végül otthonról mentem szülni. Kiírásra pontosan, 2300-dkg 51 centivel, hosszú vajúdás után, spontán megszületett a lányom.

Mindene megvolt /még az ujjacskáit is megszámoltam/ óriási hangerővel sírt, nagyon éhes volt, mohón falt, és röpke 3 napos kórházi benntartozkodásunk alatt is mindössze 3 dkg-ot fogyott. Ma is nagyhangú, eszes, erős.


Azért a kórházi börönd összekészítve ott állt a szobában, biztos ami biztos, és igen aggódtam,hogy mozog-nem mozog a baba. Meg is érdemeltem, azóta sem szoktam vissza a cigire, még a füstjétől is rosszul leszek.

2007. jan. 17. 11:50

Szóval amit eddig megtudtam a kérdésről:

Van a méplepénynek egy "természetes" öregedési folyamata, amikor kicsi mészkristályok rakodnak ki benne a vérből. Azt ultrahanggal lehet észrevenni, fehéren csillogó kristályok formájában.

A korán öregedő méhlepény kockázata, hogy esetleg a magzat nem kap elegendő táplálékot, ezért ilyenkor az anyát szokták megkérni rá, hogy figyelje a magzat mozgások gyakoriságát (rosszat jelent, ha kevesebbet mozog), illetve ultrahanggal lehet ellenőrizni a véráramlást a méhlepényben.

Már kialakult helyzet ellen tenni nem lehet, vagyis nem lehet kivonni a mészkristályokat.


A dohányzás miatt hamarabb öregedhet a méhlepény.

2007. jan. 15. 11:10

Hali!


Tudja valaki milyen kockézata van a korán érő, elmeszesedő méhlepénynek? Mitől alakulhat ki? Lehet-e tenni valamit ellene?

2007. jan. 15. 11:08
Korán érő méhlepény

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook