Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 32 hetesen II. fokban érett méhlepény fórum

32 hetesen II. fokban érett méhlepény (beszélgetős fórum)


1 2
2010. okt. 14. 12:02

..aha..Bocsi!Már le is csúsztam a szülésről:D

Szita agy..sry

Ezek szerint minden rendben volt:)!

2010. okt. 14. 12:01

Sziasztok!

Nekem is II-s volt a 32.héten-szerintem sokunknak az volt,nem vészes.Lényeg,h a baba jól van:)

Könnyű szülést!:)

2009. okt. 1. 14:35
Ja úgy kicsit más az a helyzet, nekem asszem 28 hetesen már II-es volt
2009. szept. 30. 19:50

Szia! Tegnap voltam az orvosomnál, az időpontot elírtam, mert 33 hetes vagyok. Azt mondta az orvos hogy ne izguljak, ez teljesen normális ennyi idősen. A kicsi amúgy rendesen mozog,. annyit mondott az orvos, hogy elevitből 3 naponta egy elég lesz. Kettő hét múlva megyek uh-ra, remélem semmi gond nem lesz, mert azért idegeskedem sokat.

Szia Ildikó

29. pussycatgirl (válaszként erre: 28. - Pussycatgirl)
2009. szept. 30. 14:39

Az lemaradt, hogy te nem érzed semmiből hogy a méhlepény hogy áll, csak Uh- tudják nézni és a floval.

A dokid mit mond mi a következő lépés, remélem normális és tényleg komolyan veszi a dolgot, ha nem, válts orvost mihamarabb.

És pihenj minél többet ha tudsz!!!!

Melózol még?

28. pussycatgirl (válaszként erre: 27. - Ildike1980)
2009. szept. 30. 14:36

Szia.

Gondolom nem cigizel? Nekem mindíg ezt kérdezték, de persze nem bagóztam se előtte alatta meg pláne.

Hát nem tudom hogy hogy lehet már 12 hetesen II. fokban érett, de ha tényleg így van akkor nagyon vigyázz magadra.

Van valamilyen áramlás vizsgálat flonnak hívják ha jól tudom, azzal tudják megnézni hogy minden jól működik-e, és kap-e a baba elég támplálékot.

Az azért nem megy egyik-napról a másikra, hogy már holnap 3-as lessz, de a szülés előtt van akinek már több héttel hármas, de én olyat is halottam aki I.es érettségi fokkal ment szülni, mindenkinek más.


Egyébként ha engem kérdezel ettől én is nagyon féltem, hogy mi lessz, mert nekem is nagyon gyorsan érett, de majdnem 39. hétig kihúztuk, és a törpikém már 4 hónapos lassan.

A szülésnél a doki és a szülésznő is el volt képedve, hogy ,hogy lehetett annyira érett és egyáltalán hogy húztam ki ilyen sokáig.


Bocsi ha túl hosszúra sikeredett, de nagyon együtt érzek veled, és remélem minden a legnagyobb rendben lessz!

2009. szept. 23. 11:02

Sziasztok!

Most vagyok itt először, tegnap voltam 12 hetes ultra hangon és a méhlepényem 2 fokban érett volt. először több vizsgálaltot akart a szonográfus nő, majd mondta, hogy várjak és kihozta a kiskönyve és azt mondta, hogy kettő hét múlva kontroll. Nagyon félek az első baba lesz.

-Szülés előtt monden nőnek 3-as fokozatú a lepény?,

-Ha nem látja el jól a feladatát, honnét veszem észre?

Nehogy késő vegyem észre, hogy gond van, mi van ha holnap már3-as érettségű?

Sziasztok

26. pussycatgirl (válaszként erre: 25. - Miskolcikriszta)
2009. ápr. 23. 08:41
Köszi hogy utánna néztél. Jó babázást neked is:)
25. miskolcikriszta (válaszként erre: 24. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 22. 19:13
Igen, ez az a vizsgálat. Megtaláltam a régi papírjaimat,tök jó volt újra nézegetni. Szóval a 32 hetes uh-n állapították meg, hogy a lepény II.fokban érett és akkor még nem küldött flowra, de a 36 hetes uh-n már III.fokban volt érett. Ennek a papírnak az aljára van írva az, hogy hetente 2xNST és 1xFlow. Úgy hogy nyugi, az még teljesen ok, de látod még utána sem volt semmi gond. Üdv
24. pussycatgirl (válaszként erre: 23. - Miskolcikriszta)
2009. ápr. 22. 14:44
Köszi. Emlékszel esetleg hogy hány hetesen küldtek először flowra? Mert én tegnap voltam a dokinál és nem mondta.Ez egyébként az a köldikzsinór keringéses valami?
23. miskolcikriszta (válaszként erre: 22. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 22. 14:32
Helló! Ne aggódj nekem is ugyanígy volt két évvel ezelőtt és egy barátnőmnek is, mindketten időbe szültünk makkegészséges babákat! Én júnus 13-ra voltam kiírva és 8-ig bent is volt. A végefelé többször voltam vizsgálaton (flow), de semmi probléma nem volt csak a biztonság kedvéért ellenőrzik. Azért próbállak nyugtatni, mert ugyanígy megijedtem amikor közölte velem a dokim. De hidd el ezzel sokan vannak így, és semmi baj nem lesz. További jó babavárást és örömteli találkozást a pocaklakóddal!
2009. ápr. 22. 14:14
Azt mondta, hogy ne aggódjak, mert amíg van elég magzatvíz és szépen fejlődik addig nincs semmi gond, 3 hét múlva megyek az első CTG-re és akkor magához is visszarendelt.
21. c62e5b7d24 (válaszként erre: 19. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 22. 09:01

Szia!

Látom nyugodtabb vagy:) Dokid mit mondott?

20. pussycatgirl (válaszként erre: 18. - Nemetherika)
2009. ápr. 22. 08:59
Tök jó neked akkor te már nemsokára kezedben foghatod a picúrt. Most feküdnöd kell?
2009. ápr. 22. 08:58
Köszi a válaszokat, kicsit örülök hogy nem én vagyok az egyetlen akinek ilyen hamar öregszik így nyugodtabb vagyok hogy nem lehet baj.
18. nemetherika (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 21. 09:10
szia ne aggódj nekem is kb. Úgy volt ahogy irtad 28.hét I-II stádium 32. hét II. stádium és itt vagyok 37 hetesen nekem jött hozzá hogy 20 hetesen (3100) már kezdett nyílni a méhszáj és 28 hetesen (2100) már meg is rövidült és mostmár 37.héten 2111. úgyhogy jól bírja kivárja az idejét a lepény is és a méhszáj is ne aggódj...
17. erika1977 (válaszként erre: 1. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 21. 08:08
ne aggódj 32 hetesen tökéletes a másodfokban érett lepény ez a normális hiszen a lepénynek el kell öregednie
16. klarika5 (válaszként erre: 15. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 17. 15:04
Igen, el kellett érje a 2500 grammot. Volt 3 napig inkubátorban, meg kapott tüdőerősítőt.De 3 nap után már kiadták a mama mellé.De jobb is,hogy bent voltak, mert megtanították a szopira,tisztába tevésre,fürdetésre, és ellenőrízték a babát állandóan. Olyan kis figyelmes már, elpirulok, mert olyan kutakodva nézi az arcomat.:) Minden orvos azt mondta, 34.-35. héttől már jöhet a baba, mert akkorra érett. Képzeld, voltak huszonvalahány hétre született, 1400 körüli babák! Én is paráztam tisztességesen, de minden jól halad.Te se izgulj!
15. pussycatgirl (válaszként erre: 13. - Klarika5)
2009. ápr. 17. 08:33
2400 grammal született, kiadni mennyivel adták ki, vagy miért kellett még bent maradnatok, a tüdeje miatt inkubátorban volt?
14. pussycatgirl (válaszként erre: 12. - Nicolekeg)
2009. ápr. 17. 08:32
Köszi. Egyébként nem én találtam ki hogy öregebb a méhlepény ezért is kezdtem el aggódni. A vizsgálatnál mondták hogy gyorsabban öregszik. Majd kiváncsi leszek a saját dokim mit mond, vagy ma vagy kedden megyek és megmutatom neki a papírt. Igaz az én dokim elég laza mert van vesetágulatunk is és az sem mondta hogy látta volna, meg a méhlepényről sem tett említést.
13. klarika5 (válaszként erre: 5. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 16. 17:30
Már márc. 7-én megszületett, 2400gr., 47 cm. 11 napig voltak bent. Ma voltunk épp kontroll vizsgálaton, és gratulált a doki. Már 3.80 gr. és 53 cm. Szopik, és nyugodt baba.
2009. ápr. 16. 16:23

A méhlepény álltalában a 28. héttől kezd el öregedni, nálad ez el is indult időben, I- II stádium... El is kell kezdenie ezt az "érési folyamatot", különben nem indulna el kifelé egy babó sem valószínüleg:) Ne aggódj, az értékek jelen esetben tökéletesek, semmi probléma nincsen.

Amúgy megnéztem a képeket és nagyon szép a pocid:)

11. c62e5b7d24 (válaszként erre: 10. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 16. 15:58
Biztos minden rendben lesz:)
2009. ápr. 16. 14:42
Még nem voltam, majd elvileg holnap v. kedden megyek
2009. ápr. 16. 10:13
Flow egyszer sem volt, de hetente jártam ultrahangra, mert szeintük kicsi volt a gyerek. NA az első kereken 3 kilósan született, a második 3140 grammal, tehát szépen nőtt, csak ebben a kórházban( Szt. Imre) nagyobb gyerekekhez vannak szokva, vagy nem tudom. Az orvos, aki csinálta az utolsó ultrahangot, azt mondta tökéletesek a méretek. Én meg addig azért rágtam a kefét. Dokid mondott valamit?
2009. ápr. 16. 10:08
A második babádnál kértek valamit, hogy sűrűbben járj kontrollra, vagy a flowmetriát csinálták?
2009. ápr. 16. 10:05

Szia!

Nekem a második babánál a 33. héttől volt II. fokban érett a lepény, 39+2nél született meg. Az elsőnél nem tudom pontosan, de a 36ik héten szintén II-es volt. Méreteket nem írok, mert mindketten helyes picik voltak, de én sem vagyok nagydarab. Szerintem ne aggódj!

6. 03755e6896 (válaszként erre: 4. - Pussycatgirl)
2009. ápr. 16. 08:31

A flowmetrián nézik,a keringést és azt,hogy mennyire veszi fel a babád a tápanyagot.

Sajnos én cukros lettem terhesség alatt és Nekem az utolsó 6-8 hétben kétszer kellett mennem.

Előbányászom ha gondold a papírokat,de az a nagy helyzet,hogy a méretek sajnos sehol sem pontosak,tehát nem tudják ( legalább is nálam)megmondani.

Az első fiamnál azt mondták 3000 gr ez volt pénteken,.vasárnap mentem szülni és 3800 gr volt.

A második kisfiamnál folyamatosan ultrahangoztak,egyrészt a cukor miatt,másrészt az elején kitalálták,hogy down kóros és ezért.A lényeg hogy 3600 gr ra becsülték a súlyát és 4150 gr lett.

5. pussycatgirl (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2009. ápr. 16. 08:20
Minden rendben a babáddal? Elvileg a 35. hét az már jó vagy nem?
4. pussycatgirl (válaszként erre: 2. - 03755e6896)
2009. ápr. 16. 08:19

Mi az a flowmetria? Hány hetesen volt II. fokú érett a méhlepényed? Megvan még a kiskönyv meg a papírok, esetleg a méreteket megadnád a 31-32 hetes Uh-nak?

Kiskunfélegyházán fogok szülni a kórházban.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook