Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mélyen tapadó méhlepény fórum

Mélyen tapadó méhlepény (beszélgetős fórum)


1 2
2014. jan. 9. 22:00
sziasztok nekem tavaly elkellett vettetnem a babát mert rávolt tapadva a méhlepényre és azt szeretném tudni h vajon az volt e az oka hogy bevolt gyuladva az egész mélyszály és erösen felvolttam vázva..
2013. aug. 16. 10:16

Sziasztok!

Látom mostanában nem igen ír ide senki.

Én most voltam újból Uh-n, nem tudom pontosan mennyire van a lepény a méhszájtól, mert nem a saját dokim volt és a helyettesítő doki nem mérte le, de azt mondta: Ne aggódjon anyuka, nem éri el és még bőven van ideje feljebb menni. Egy idősebb doki volt (egyébként főorvos), ennyivel elintézte. Szóval akit befektetnek ott biztos ok van rá! Egyébként 27 hetes vagyok és 0 stádiumú még a lepény.

34. Schmidti (válaszként erre: 33. - Sztavros)
2013. aug. 9. 14:33

Köszönöm a bíztatást! Te is hasonló cipőben jártál vagy jársz?

Most 2 hetente kell mennem uh-ra, azaz jövő héten lesz újra esedékes. Nagyon várom már, kíváncsi vagyok mit fognak mondani. Remélem egy kicsit távolodott a mészájtól.

33. Sztavros (válaszként erre: 32. - Schmidti)
2013. aug. 3. 13:59
Ne aggódj, ez nem vész dolog egyáltalán! Ha betartod az utasításokat, akkor minden rendben lesz!
2013. aug. 2. 12:11

Sziasztok!

Látom már rég óta nem írt senki ehhez a fórumhoz.

Én 25 hetes terhes vagyok most, múlt héten vették észre előszőr, hogy hátsó falon mélyen tapadó lepényem van. 8,7 mm-re van a belső mészájtól.

2 hetente mennem kell Uh-ra és vigyázni magamra, de nem fektettek be.

Dokim szerint sok pihenés, nulla házas élet és minden esély megvan rá, hogy feljebb menjen.

Remélem így is lesz! Szerencsére sok pozitív történetet olvastam, ami nagyon jó érzés számomra! Majd később beszámolok, hogy alakultak a dolgok.

31. Timilini (válaszként erre: 30. - Timilini)
2011. júl. 25. 14:25
sokat kell pihennem, de nem vagyok szigorú fekvésre ítélve. :) hál istennek, de én érzem, mit hogy bírok, és ha van egy kis kellemetlenség uncsi nem uncsi lepihenek. :)
30. Timilini (válaszként erre: 25. - Katica_pöttyös)
2011. júl. 25. 14:22
persze, nyugi, tudom, hogy nem lehet csinálni semmit. :) szigorú fekvés mellett. A párom porszívózik, mióta kiderült, hogy babánk lesz.. vigyázok magamra. :) nem emelgetek, stb.. kímélve vagyok. :)
29. Timilini (válaszként erre: 25. - Katica_pöttyös)
2011. júl. 25. 14:21

Szia Katica,


Huh ne haragudj, csak most olvastam a hsz-odat. Jól megijesztettél a vérzéssel, de akkor ezek szerint minden rendben van, ugye?

--

olvastam egyszer egy blogon, hogy egy lány nem is tudom hetekig - hónapokig vérzett, és megmaradt a babája..

--

Tényleg a pozitív gondolatok, hozzáállás segíthet.

-

nem tudom, hogy az ügyeleten miért úgy vizsgálnak meg, mintha nem is lennénk terhesek, meg veszélyeztetettek sem. Szerintem csak azok a dokik vizsgálnak így, akik tudják, hogy máshoz jársz.. hogy van esetleg fogadott dokid.. bosszúból vagy nem is tudom miért..

--


én már most 2.jára voltam terhesgondozáson, akkor július elején is mondta a doki nem kell foglalkoznom, vagy megijedtem a mélyen tapadó lepényem miatt.. benne van a pakliban hogy vérezhet, de nem akarta, hogy a félelem vezéreljen, vagy hogy ebben éljek.. és jól is tette, mert így tudtam nyugodni és pihenni.. hál istennek nem vérzek, még.. ma voltam megint terhesgondozáson, nincsenek úgy panaszaim, annyi, hogy nem tudom, hogy mi a normális és nem normális haskeményedés, de én úgy érzem,hogy keményedik, emeltette a magne b6- adagot.. meg pihenés, kímélet. no szexet ajánlt. Most léptem be a 18.hétbe. Olyan lassan telnek a hetek, ill. 40 hét alatt, van mit izgulni.. pénteken megyek UH-ra.. UH előtt mindig izgulok picit.. de remélem minden rendben lesz.

---

Ha feküdni kell, akkor fekszem természetesen, a haskeményedés miatt sokszor lepihenek.. ok. unalmas, de ennyi áldozatot kell tennünk. :)


lassan Te is mész 18.hetes UH-ra, majd írd meg, hogy mi volt, ill.hogy hogy van a lepényed? :)


üdv,

Timilini

28. egypt (válaszként erre: 24. - Timilini)
2011. júl. 2. 22:07

Nekem is mélyen tapadt, abszolút semmi gondot nem okozott és egyáltalán nem kellett magam kímélni sem. Azt mondták, csak akkor van gond, ha ráfekszik a méhszájra, és valószínűleg feljebb fog menni, így is lett.

Szóval ha nem mondtak rá semmit, akkor nem számít, nem kell vele foglalkozni.

27. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 25. - Katica_pöttyös)
2011. júl. 2. 22:04
Ücsörögni sem lehet, hanem fekvés.
26. 47c83fb9f3 (válaszként erre: 25. - Katica_pöttyös)
2011. júl. 2. 22:03
Ha fekvést mondott z ezt jelenti. Nálad is. Nálad meg csak akkor lehet kikelni ha 2 napig nem volt vérzés , sem barna sem semmi.Addig nem.
25. katica_pöttyös (válaszként erre: 26. - Gondolat*)
2011. júl. 2. 21:59

Uhhh. Asszem félreérthetően fogalmaztam. Persze hogy nem lehet fekvés mellett semmit csinálni, de Timilinit még nem ítélték szigorú fekvésre, illetve nem tudjuk.

Persze ha már vérzés van akkor teljes ágynyugalom.

2011. jún. 21. 14:39

Sziasztok!

Nekem is ma derült ki, hogy a hátsó falon a méhlepény mélyen tapad. 12.hetes UH-ról jövök. Bár minden méret, adat jó volt, én ettől beparáztam. Remélem, hogy feljebb fog húzódni, ahogy nő a méhem. Mitől alakul ez ki..


Akkor nem javasoljátok a munkát egyáltalán ugye? Én eddig voltam tp-en, mert végig hánytam a 3 hónapot. Júliustól gondoltam, hogy visszamegyek még picit, de nem akarok kockáztatni, hétfőn megyek terhesgondozásra majd megkérdezem a dokit mit ajánl, de ha többetek pihenést, fekvést, akkor tuti ez a legjobb.. Már volt egy vetélésem, nem bírnék elviselni még egyet.. főleg, hogy minden kis testrésze már ilyen szépen ki van fejlődve, már csak nőnie kell..


A császártól én nem "félek", amúgy is már idősebb vagyok. Csak maradjon meg.. huh van itt mit izgulni a terhesség alatt..

23. 33b22c162d (válaszként erre: 21. - Camillavica)
2011. máj. 6. 11:53

Köszönöm szépen a válaszod,eddig is feküdtem egy hematóma miatt,ami szerencsére felszívódott,úgyhogy akkor nyomom az ágyat tovább.


Te feküdtél miután kiderült?

2011. máj. 6. 11:49
Pihenés,nem cipekedés,no házasélet...ezt olvasom mindenhol,meg persze a rémtörténeteket.Leválás,vérzés,koraszülés.Beijedtem.
21. camillavica (válaszként erre: 18. - 33b22c162d)
2011. máj. 6. 11:48

Szia! Elvileg még elhúzódhat onnan, nekem is a 12.héten derült ki,de nekem nem ment feljebb. 18.ik és a 28.héten is véreztem, végül a 34.en levált a lepény és koraszülötten megszületett a kisfiam. Teljesen egészséges, semmi baja.

Ha nem megy feljebb a következőkre figyelj:

-sok fekvés amikor csak teheted

-ne cipelj semmit,2-3 kg.a max, de az is csak rövid távon

-meleg kádfürdő tilos!!!!!

-felpolcolt lábbal feküdj

-ne legyenek negatív gondolataid, beszélgess a babával hogy menjen feljebb!! Tényleg!!!

- ha lehet már ne dolgozz!

-ne hajlong,hajat mosni se! inkább zuhanyozz és úgy moss hajat!

-rengeteg magne b6, és kalcium amit szedni kell,vas, és terhesvitamin

- LEGFONTOSABB: NE AGGÓDJ SEMMIKÉPP!!!! CSAK JOBBAN VIGYÁZNOD KELL MAGADRA ÉS A PICIRE!!!!


remélem segítettem! boldog babavárást neked!

2011. máj. 6. 11:28

Nem tartom valószínűnek, hogy ez gond lenne.

Ez csupán pillanatnyi állapot.

2011. máj. 6. 11:26

Szia!

Nekem is ezt írták anno és azt mondták hogy nem szülhetek spontán de ahogy nőtt a baba úgy szépen felhúzódott és semmi gondom nem volt:)

Remélem neked is így lesz!

2011. máj. 6. 11:19
A 12.hetes genetikai uh-on állapították meg hogy mellső fali,mélyen tapadó méhlepényem van.Tudom,hogy mit jelent,de kíváncsi lennék kinek mi a tapasztalata,jó tanácsa ez ügyben.
17. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 30. 07:24

Szia!

Nekem a terhesség első felében hátsó falon és mélyen tapadt, de ahogy nőtt a méhlepény és a méh, ez szerencsére megváltozott. Mondjuk nekem nem fedte a méhszájat. Remélem, nálad is így fog történni :)

16. Christineee (válaszként erre: 7. - Dórika1980)
2010. jún. 29. 15:30
DRukkolok:-D
15. M.Krisztina Anikó (válaszként erre: 6. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 15:26

Én már az elején véreztem 2x egy hét különbséggel és ekkor az orvosom fekvésre, pihenésre ítélt.

És lassan el is kezdett feljebb kúszni, vérzés se volt többet.


Én császáros lettem, de nem emiatt hanem mert nem indult be és túlhordtam...

2010. jún. 29. 15:03

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a választ!

Boldog babavárást nektek is!

13. kevian
2010. jún. 29. 14:50

Nekem is ott nagyon közel volt. Vérezgettem tőle, amire "rutaszkorbint" /nem tudom pontosan, hogy kell írni/kaptam. A 25. hétig szedtem, utána már nem volt semmi gond. Simán szültem, elég gyorsan.

Ne félj, nálad is minden rendben lesz!!!

12. dórika1980 (válaszként erre: 9. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 14:50
köszi,nagyon szorítok neked!
11. kinni (válaszként erre: 6. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 14:50

Én császárral, de nem a lepény miatt, az fentebb ment, hanem mert nem illeszkedett be a kisfiam feje. Nagy volt a fej körfogata nekem meg nem tágult ki a medencém és nem fért ki.

Sajna sose tudni előre, de ne aggódj a császár miatt, túl lehet élni, én nagyon gyorsan felépültem, azt hittem rosszabb lesz. Az a lényeg, hogy a babának ne legyen semmi baja.

Boldog babavárást.

10. dórika1980 (válaszként erre: 9. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 14:49

hú,akkor neked császár lesz?

most otthon vagy?

2010. jún. 29. 14:43

2cm-el fedi :-(

Neked még feljebb mehet, nagyon szorítok!

8. dórika1980 (válaszként erre: 6. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 14:38
mennyire van mit mondtak?
7. dórika1980 (válaszként erre: 6. - C8dc8ce78d)
2010. jún. 29. 14:38

én most vagyok 23 hetes,de nem véreztem tőle,csak azt mondták közel van.

remélem később sem okoz gubancot

sok sikert neked is

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook