Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ikerterhességem valószínűleg korán elöregedett méhlepény miatt fejeződött be. Mit lehet tenni, hogy ez ne történjen meg újra? fórum

Az ikerterhességem valószínűleg korán elöregedett méhlepény miatt fejeződött be. Mit lehet tenni, hogy ez ne történjen meg újra? (tudásbázis kérdés)


8. 372f7e7275 (válaszként erre: 7. - Kislibu)
2008. szept. 30. 19:20
:(((igen olvastam mikor a terhesség alatt irtad ezt az ikertranszfuziós szindrómát....de kérdezd meg tényleg mindenkép a dokit!
7. kislibu (válaszként erre: 6. - 372f7e7275)
2008. szept. 30. 19:11
Talán az lehetett az ok, hogy egypetéjűek voltak a babák, és ugyanazt a lepényt használták, ráadásul meg valószínű fennált köztük az ikertranszfúziós szindróma, tehát a lepényben összekeveredett a keringésük, és az egyik túlműködött, a másik meg alul, mert elszívta tőle a vért a másik. Gondolom, ez is megerőltette a lepényt - de ezt nem orvos mondta, hanem én agyaltam ki. A kontrollig még 3 hét van, majd ott megkérdezem, mit lehet tenni ezellen, de ez annyira igazságtalan, hogy aki még a szüléskor is cigizik, annak egészséges gyereke lesz, én meg kettőt is elveszítek egyszerre, pedig nincs semmilyen káros szenvedélyem...
2008. szept. 30. 18:27
doki mondott rá már valamit,hogy mitöl lehet?Bár ha nem a köv vizsgálaton meg tudod kérdezni...több ilyenröl hallottam,láttam,akiket az miatt fektettek be terhesség alatt mert öregedett a méhlepény de ők mind cigiztek,ott és akkor is,a kórházi bentfekvés ideje alatt...tehát ez a része rád biztosan nem vonatkozik....Talán a doki majd tényleg tud okosabbat mondani rá:(
5. kislibu (válaszként erre: 4. - Karina82)
2008. szept. 30. 18:23
Hát, soha az életben nem szívtam el egy slukkot sem...
2008. szept. 30. 15:04
szia.igaza van megelőzni ezt nem igen lehet.nem tudom hogy cigizel e vagy terhesség előtt szívtad,de az sokat számít
3. kislibu (válaszként erre: 2. - Zsuzska76)
2008. szept. 23. 08:22
Köszi szépen a segítséget!
2008. szept. 23. 08:10
Szió! Találtam egy cikket, igaz, ez már csak arra vonatkozik,hogy miért öregedik el, megalőzés nem igazán létezik. Ha találok még valamit, küldöm. Sok kismamaoldalt olvasok, hátha... [link]
2008. szept. 22. 23:27
Az ikerterhességem valószínűleg korán elöregedett méhlepény miatt fejeződött be. Mit lehet tenni, hogy ez ne történjen meg újra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook