Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tudni az elől fekvő méhlepény kockázatáról a terhesség folyamán? fórum

Mit lehet tudni az elől fekvő méhlepény kockázatáról a terhesség folyamán? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. dondi79 (válaszként erre: 47. - Bettike2007)
2012. febr. 10. 19:56
és mi történt vele-velük? én is 32 vok és most közölték, kicsit mélyenfekvő lett a méhlepényem,de furi mert eddig senki nem vette volna észre? még a 4d-uh sem látta volna?pedig ott mutatta a dokinő hogy jó helyen van.én úgy tudtam a lepény ha megtapad nem csuszkál.
49. Susanna1 (válaszként erre: 48. - 190124133c)
2011. febr. 9. 16:12
Igen, a dokim is megnyugtatott! Köszi az infót!
48. 190124133c (válaszként erre: 46. - Susanna1)
2011. febr. 8. 13:34
Nyugi visszahúzódhat,nekem méhszájon volt,és simán szültem 4kiló 30dkg-os fiút:-)
47. bettike2007 (válaszként erre: 4. - Mimo)
2011. febr. 8. 13:31
olyat is tudok aki a barátnőm hogy 32hetesen vált le a méhlepénye pedig jó helyen volt,egyedi esetek amik szerencsére nem gyakoriak.
2011. febr. 8. 10:29
Sziasztok! 3. terhességemben a 14. hetet kezdtem meg ma. Múlt héten voltam UH-on és ott azt írták, hogy a placenta a hátsó falon, fedi a méhszájat. Nem a dokim csinálta az UH_t hanem egy szakorvosnő és Ő azt mondta ne foglalkozzak vele, majd a 18 hetes UH-n visszatérünk rá. Most titeket olvasva nagyon beparáztam. Kell aggódnom?????
45. Reaa
2010. márc. 31. 20:01
Sziasztok! Nekem az eddigi ultrahang leleteimen az állt, hogy a lepény mellső falon jó helyen, a 20. heten meg már mellső falon MÉLYEN tapad! Mennyire ad ez aggodalomra okot?
44. 2ab728965c (válaszként erre: 43. - 56e930fc2a)
2008. jan. 19. 18:08

Örülök, látod, csak megoldódott. A terhességi diabetes sem kellemes, de össze sem mérhető egy placenta praeviával szövődmények szempontjából.

Ne izgulj, most már nem lesz semmi baj,további szép kismama-napokat kívánok Neked!!!!!!!

2008. jan. 18. 09:43

Sziasztok.

Tegnap voltunk orvosnál,és a lepény dolog az megoldódott.Feljebb ment!!!!!

Viszont most meg a a cukrommal van gond,be kell állitani.Hát...tényleg mindig van valami.De végül megéri!!

2007. dec. 21. 22:28
Nálam a 15. héten vérzés jelentkezett, az uh kimutatta a méhszájon megtapadt lepényt. 1 hetet töltöttem a kórházba és mivel tovább panaszom nem volt haza engedtek, szigorú ágynyugalmat rendelve. A 18. héten az uh-n fundus magasságba látták a lepényt. Erre azt mondta az orvosom valamelyik uh nem mutatott igazat. A terhességem a továbiakban probléma mentes volt.
41. 2ab728965c (válaszként erre: 40. - 56e930fc2a)
2007. dec. 21. 20:57

Igen, feljebb fog, mert ahogy a méh növekszik, úgy húzódik feljebb a lepény is, és a méh a 36. hétig nő, tehát jó esélyed van rá hogy elkerüljön a méhszájról placentád. :)

Annyira veszélyes, hogy jobban kell vigyáznod Magadra, nem emelni, sokat pihenni, semmi extra, ja és a legkisebb görcs vagy vérzés esetén AZONNAL ORVOS!

Az én terhességeim is ilyenek voltak,( háromból kettő) végül sima szüléssel gyönyörű egészséges fiaim születtek . :)

2007. dec. 21. 18:52
Sziasztok.Nekem a 20.héten volt leírva a leletemre hogy a lepény a hátsó falon tapad,mélyen.Most 23 hetes vagyok és még mindig mélyen tapad de szerencsére azért nem ér hozzá a méhszájhoz.Tudja e valaki hogy ez feljebb fog e még menni,és hogy mennyire veszélyes ez???
2007. szept. 24. 12:18

Sziasztok! Nekem a 28. héten fedezték fel a mélyen tapadó méhlepényt-addig senki. Akkor azt mondták, hogy ahogy nő a pocak feljebb kerül.

Nekem nem került feljebb, de egyik ultrahangon sem említették később, a papírra sem írták rá.

Csak a szülésnél okozott problémátt-nem is kicsit.

Én voltam a hülye, hogy nem kérdezgettem a dokikat minden egyes Uh-nál, hogy mizu a lepénnyel????

38. panka2
2007. júl. 26. 13:13
no ezt találtam a neten gondoltam bemásolom) Ezekszerint nem annyira rossz ha a hátsofalon van nem elöfekvő a lepényem.Vagy mi van...
37. panka2
2007. júl. 26. 13:12

A magzatot tápláló méhlepény a legváltozatosabb helyen tapad a méhfalhoz és az esetek túlnyomó többségében ennek az elhelyezkedésnek semmilyen befolyása nincs a terhesség kiviselésére. A leírásokban ilyen a mellső vagy hátsó fal, a fundus vagy valamelyik oldalon való tapadás emlegetése.

Veszélyes helyzetet jelenthet, ha a pete alsó pólusánál, azaz a méhszáj környékén vagy annak területén van a tapadás. Az elől fekvő lepény súlyos szövődmény, már korán vérzésekhez vezet; egy súlyosabb vérzés pedig anya és magzata életét is fenyegeti. Az előlfekvő lepény kórházi kezelést igényel.

Ha a méhfalban esetleg myoma göb van és a lepény tapadása befoglalja ennek a területét is, ez táplálási zavarokat illetve időelőtti (részleges) lepényleválást is okozhat.

Tudni kell, hogy a méhűr változásával a lepény helyzete is változik. Nem vándorol, de pl. egy, a 12. hét körül még mélyebben tapadónak ítélt lepény a méhűr fejlődése révén a méhszájhoz képest "feljebb kerül", ezáltal kikerül a veszélyes zónából.

A méhszáj szélét esetleg elérő, a terhesség utolsó szakaszában általában kisebb vérzéseket okozó mélyen tapadó lepény viszont általában szülés közben pozitívan viselkedik: a fájások hatására a bemenethez nyomódó koponya mintegy tamponálja és a vérzés szűnik.

36. panka2
2007. júl. 26. 12:46

Tehát nekem ugymond érinti a méhszájat lejjebb tapadt+ ! De mé pont ott???Hát nem volt elég helye neki ahol békésen megtapadhatott volna ehh..


Én hiába szültem már három gyereket valahogy a lepény tapadásával soha nem foglalkoztam pedig most látom hogy mennyire fontos dolog...Én azt sem tudom hogy jo-e hogy a hátsófalon van azt hogy mélyen tapadt az gondolom nem jo de megnéztem a többi babámnál is mindig mélyen tapado volt de soha nem mondta a doki hogy vigyázzak vagy hogy pihizzek de nekem sem okozott soha semmilyen galibát sem a terhességem alatt sem szülésnél én mindig piszok könnyen zsültem remélem ez most sem lesz másként)) De ennyire nem akarok előre rohanni az időbe,egyenlöre én azt a bizonyos két-három hetet várom hogy feljebb kerüljön és kiszabaduljunk ebből a "veszélyes" zónábol)))

35. panka2
2007. júl. 26. 12:39

sziasztok csajok) Tegnap voltam uhangon a dokim szerint 13hetes és 5napos a terhességem baba jolvan és imádnivalo)) Felvették kazettára amitől én totál elolvadttam)) Azota sem vérzek de még mindig fosok ne hogy baja legyen)


Ez áll az uhangos papíromon:a Placenta a hátsófalon mélyen tapad,fundus. Na ennyi...még mindig pihi semmi hancurozás,tehát kímélő életmod)


Kéthét mulva kell mennem meglesi hogy a 16dik héten mennyit huzodik fejjebb mert még mindig lent van de nem fedi a méhszájat csak lejjebb tapadt.Remélem nem lesz semmi baja..

34. Mergi
2007. júl. 22. 13:17
Szerintem itt kicsit keveredik a mellső fali lepény és a mélyen fekvő lepény problémája.... Én úgy tudom, hogy a mellső falival nincs alapjában gond, maximum császárnál kicsit útban lehet :-) A mélyen fekvőnél több variáció van, hogy mennyire van mélyen, akár fedheti is a méhszájat, vagy "csak" érintheti. Mivel itt lejjebb rosszabbul tapad, leszakadozhat, vérezgethet, ekkor szoktak fekvést rendelni. A 28. hétig a méh növekedésével relatíve feljebb kerülhet, és ott már jobban tapad.
2007. júl. 21. 17:02

Sziasztok csajszik!


Én 21 hetes terhes vagyok. Sajna már eleinte görcsölt a pocakom, amire salbutamol tablettát kaptam, aztán a 18 heti uh kiderült hogy a méhlepényem széle érinti a méhszájat. Persze a dokim egy szóval se mondta... Mindegy, azóta már váltottam. A másik doki is mondta, hogy no szex, stb... Viszont egyik se kérdezte, hogy dolgozok e még??? Kedden megyek úgyis, akkor majd rákérdezek, de ha nem szabadna melózni, azt csak mondta volna vki nem? Vagy túl naiv vagyok?

32. Mergi (válaszként erre: 30. - Panka2)
2007. júl. 19. 13:42

Szia panka2,

nem tudom, mennyi idős terhes vagy, én két hétig barnáztam a 6. hónapban, ezzel együtt két hónapig kellett feküdnöm itthon. Néha azalatt visszajött, ha sokat "ugráltam" (pl. üldögéltem a gép előtt....), a lepény egészen a méhszájnál tapadt. Én is nagyon féltettem... De ahogy nőtt a méhem, feljebb került vele a méhlepény is. (Ennyiből szerencsésebb, ha a mélyen fekvő lepény mellső fali is). Ettől kezdve többet mozoghattam, ijesztő következmények nélkül :-) Most töltöttük be a 36. hetet, mélyen tapadó lepényről és vérzésről szerencsére már szó sincs, a dokim szerint minden rendben, van még 2-3 hetem a szülésig... :-))

Úgyhogy kitartás, és fekvés! :)

2007. júl. 17. 08:18

Nekem is elölfekvő méhlepény volt. A szextől el voltunk tiltva 6. hónaptól, és azt mondta a doki, legyen összekészítve a kórházi tatyóm, mert ha vérzés van, akkor azonnal császároz.

Aztán nem volt semmi gond, 9 hónapra jött a leányzó. Lehet, hogy túllihegte a doki.

30. panka2
2007. júl. 16. 18:23

Hello lányokk ) Látom már rég írtatok ide de hát ha el olvassa valaki amit írok :)


Ma nagyon beijedtem a negyedik terheségemet taposom de még soha nem jártam így..el kezdtem barnázni aztán pecsétlödö vérzésem lett amitől hanyat homlok rohantam a dokihoz,aki közöülte babaq jol van lejebb tapadt a lepény szigoru ágy nyugi és egy halom gyogyszer...hát azota se vérzek..remélem nem lesz baja a babának????ugy féltem..

2007. máj. 19. 21:08
A második lányommal volt előlfekvő méhlepényem+ az 5, hónaptól nyitott méhszájam, de saját felelőségre nem feküdtem be a kórházba, a nagyobbik lányom még nagyon pici volt. A"kicsi" lányom most 14 éves és gyönyörű, de még egy terhességet nem vállaltam!!! Rengeteg gyógyszert kellett szednem, állandóan görcsöltem, a fogadott orvosom elzavart.
2007. máj. 2. 11:30
Nekem is volt,egy picit véreztem is, de nem kellett feküdnöm, csak az együttléttől, a biciklizéstől, az emeléstől eltiltottak.De ahogy nő a méh, úgy húzódik följebb a méhlepény is és nem lesz semmi gond. A szülés közeledtével nagyobb gond, hisz így nem tud megszületni a baba, de akkor ott a császár.
27. DODICA (válaszként erre: 26. - Kolibri)
2007. márc. 29. 12:25

Ezt még nem hallottam. Nekem végig elől fekvő volt, de soha senki nem mondta, hogy feküdjek vele. Nem is tettem. :)

Mindig tanulni valami újat. Bár már késő? :)))

2007. márc. 28. 12:44

Sok pihi! A terhesseg elejen sok embernek van, hogy nem jo helyen fejlodik a lepeny, de ahogy no a meh, a lepeny is vandorol.

Ha a vegig a terhesseg alatt elol fekvo marad, akkor bizony fekudni kell. Nekem a fonokom ez miatt 6 honapot fekudt, de aztan szepseges leanyzot szult, komplikacio nelkul es idore.

Szoritok, hogy minden rendben legyen!:)

25. DODICA
2007. márc. 28. 10:44
Szorítunk! Nem lesz semmi baj, nyugi!
2007. márc. 27. 13:52
jaj,olyan jó,hogy van,aki pozitiv dolgokat is mond..már befordulok az állandó fekvéstől,és rettegétől..csüt.ön megyek dokihoz.SZORITSATOK!!
2007. márc. 19. 13:57

Sziaszotk!

Nekem is így volt az elején. Az együttlétektől tiltottak akkor. Be is tartottuk, és szépen, ahogy nőtt a kicsi, a lepény is vándorolt. (jó helyre:-) Nem is lett semmi gond. A következő uh-nál már rendben volt minden.(lehettünk együtt is:-))))

2007. márc. 19. 12:23
Sokat kell pihenni. Nekem is volt, de ahogy a baba növekedett szépen elhúzódott a lepény. Nagyon kell figyázni vele, legalábbis a debreceni klinikáról ki sem engedik a placentásokat!
2007. márc. 19. 11:44

jaj,hát sokan járnak ebben a cipőben..én is..nekem azt mondta az orvos,hogy ahogy nől a baba,"elemeli"majd a méhszáj mellöl a méhlepényt,és elnöljük.de nekem is pihenést irt elő az orvos..amit nehéz betartani egy2éves mellett,de hát ha nemakarok visszakerülni a kórházba(ahol nemcsinálnak semmit..)akkor szót kell fogadni..tegnap már egy kicsi főzéstől is vérezgettem,úgyhogy fekvés!!!!

De meddig tart ez a tessék pihenni időszak?végig?,meddig vagyunk veszélyeztetve???segitsetek,mert az orvosok elég szűkszavúak!!!!puszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook