Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A bal oldalon tapadó méhlepényem fedi a méhszájat. Milyen következményekkel járhat? Van-e valakinek tapasztalata ezen a téren? fórum

A bal oldalon tapadó méhlepényem fedi a méhszájat. Milyen következményekkel járhat? Van-e valakinek tapasztalata ezen a téren? (tudásbázis kérdés)


26. bbeus73 (válaszként erre: 23. - 1e958693ca)
2008. dec. 26. 18:04
Köszönöm szépen!
25. rinike (válaszként erre: 24. - 1e958693ca)
2008. dec. 26. 17:51
:-) Igenis!
24. 1e958693ca (válaszként erre: 22. - Rinike)
2008. dec. 26. 07:50
Nyugalom, a lényeg, hogy a baba jól van. Feküdni, feküdni, feküdni......
23. 1e958693ca (válaszként erre: 21. - Bbeus73)
2008. dec. 26. 07:38
Szia Beus! Gratulálok a gyönyörű kisfiadhoz!!! :-)
22. rinike (válaszként erre: 21. - Bbeus73)
2008. dec. 24. 11:35
Köszönöm a bíztatást. Jól esik, mert most nagyon elkeseredett vagyok...
21. bbeus73 (válaszként erre: 20. - Rinike)
2008. dec. 24. 08:47

Szia rinike! Én placenta praevia totalissal feküdtem kórházban júl. 4-től szept.30-ig.Nekem a méhlepény teljesen fedte a méhszájat, végig a terhesség alatt.Sajnos ez nem játék, de hozzáteszem nekem nem volt vérzésem, egyszer sem. Görcsölés miatt kerültem be, s emiatt nem engedtek haza. A 19. héttől fedte be totálisan a méhszájat a lepény. 25. héttől feküdtem bent. Talán fekvéssel elment volna a méhlepény, de a 25. héttől végigfeküdtem, mégsem mozdult. A drnő azt mondta, szigorúan be kell tartani a fekvést ebben az esetben, s a 32. héttől már nem lehet baja a babának, ha vérzés lenne, kiveszik rögtön.Szerencsére - köszönhetően a hitemnek és Istennek, kitartottunk a 37. hétig.De neked még elmozdulhat a lepény jó irányba. Biztos nehéz, de próbálj ugyanolyan pozitívan gondolkodni, mint eddig, meglátod, nem lesz semmi baj. Én is minden nap imádkoztam, s Isten meghallgatott, még ha nehéz is volt a bent töltött 12 hét. Egy hölgy feküdt velem egy időben a kórházban, ugyanezzel a problémával, ő 40 éves volt, állandóan bevérzett. Húzták neki is az időt, amíg lehetett, aztán a 28. héten császározták meg, igaz koraszülött lett a baba, de teljesen egészségesen született meg, s egészségesen távoztak a kórházból is. Feküdj, a nap 24 órájában, s légy pozitív!!!!!!!!!! Ha tudok segíteni még valamiben, írj bátran. Sok tapasztalatot szereztem. S van egy gyönyörű kisfiam, akiért nem győzök hálát adni a jó istennek nap mint nap (nehezen sikerült...).

Boldog karácsonyt!

20. rinike
2008. dec. 24. 07:37

Kérlek írjatok nekem tanácsokat, tapasztalatokat! A méhszájat fedi a placenta. 15 hetes körül vagyok, és második hete vérzek, tegnap óta nagyon. A két hét alatt 4 doki nézett meg, a baba mindig jól volt, de nem mondtak semmit. A tegnapi dokinő volt a legrendesebb, ő állapította meg, hogy a méhszájon van a lepény. A baba nála is jól volt, és ő adott vérzéscsillapítót is, és ő meg is vizsgált, zárt a méhszájam. De ez a sok vér...

Volt így valaki?

2008. júl. 26. 20:01

Sziasztok kedves vaktyúk, Icus!


Még most tudtam olvasni a jó kívánságaitokat, ugyanis 07. 05-től ismét kórházban vagyok, begörcsöltem, s bementünk éjszaka. Szerencsére a gép sem mért semmilyen fájásokat, de nagyon megijedtünk. A méhlepényem miatt már nem is jöhetek haza októberig, csak esetleg eltávra. Most először jöhettem haza, három hét után. Elég keserves, a naplómban írni fogok a bent töltött napokról.

Egyébként teljesen rendben van a baba, de mivel a méhlepényem nem ment feljebb, ezért bent kell töltenünk a hátralévő időt. Biztos, ami biztos alapon.

A hidegfront, a viharok megviselnek, keményen, fájni szokott a hasam. Ilyenkor jól bemagnéziumozom magam, de már jobban kezelem a helyzetet.

Puszi nektek és köszönöm a biztatásotokat!

18. Icus (válaszként erre: 16. - Bbeus73)
2008. júl. 7. 14:01

Pihenjél sokat és ne idegeskedj. Ha fájdalmaid vannak, akkor pedig keresd fel a dokidat. Ne habozz. Inkább kétszer oknélkül, mint egyszer nem amikor kellene. Én is végig feküdtem (szószerint) mind a két terhességemet. Ki lehet birni és a pici lurkók mindent megérnek! Amikor már megvannak úgy is csak a szép emlékek magradnak meg, a rosszak elhalványodnak!:))


Irjál időnként, hogy mi van veled! SZoritok neked!:))

2008. júl. 7. 07:49

Szia Beus!

Kicsit szomorúan olvasom, de látom, azért nyugotabb vagy. Annask viszont örülök, hogy egyebekben rendben vagytok. Pihenj sokat ebben a melegben, és akkor nem lesz gond. Remélem, nem "úgy" fáj a pocakod! Minden jót kívánok!

2008. júl. 5. 19:44

Kedves vaktyúk, Icus! Köszönöm az érdeklődéseteket, aranyosak vagytok.

A doki megnyugtatott, itthon elláthatom a teendőimet, de sok-sok pihenéssel egybevéve. Ő lazán fogja fel, utazni is utazhatnánk, de ha történne velem valami, akkor ott fognának, na én ebből nem kérek. Itt biztosabb helyen vagyok.

Ja! És szerinte ez már nem igen fog változni, a lényeg, hogy vérzés ne legyen. S akkor császáros lesz a szülés. Három hét múlva UH kontroll, aztán megbeszéljük a továbbiakat, de elképzelhető, hogy befektet...


Azért csak most írok, mert egy eredményem miatt 24 órára befektetett, cukorterheléses vizsgálatra, de az teljesen rendben van, hála istennek!


Tegnap óta viszont rendesen fáj a hasam.... remélem, nem lesz semmi baj belőle. Jó hétvégét nektek!

15. Icus
2008. júl. 5. 18:58
Na, mi a helyzet Beus? Mi mondott a doki?
2008. júl. 5. 17:05
Minden rendben? Remélem , megnyugtattak.
2008. jún. 27. 15:31
Köszönöm az infókat, kedden megyek a nődokimhoz, magánrendelésre, remélem, kiokosít ezügyben, de rendesen. Már összeírtam, mit szeretnék tudni.
12. Icus
2008. jún. 27. 12:00
Nekem rálogott a méhszájra és bevéreztem. Hetente jártam UH-ra. A dokinézte, merre "nő" a méhlepény. Nekem szerencsém volt, nem a méhszáj felé" terjeszkedett". Én csak 3 hetet feküdtem ezzel a korházban. Volt benn egy csaj aki végig feküdte a terhességet. Őt időnként elöntötte a vér:( Olyankor ömlött belőle:( Infúzió és szigorú fekvés. UH. Nehogy idő előtt leváljon a méhlepény:(
11. 1e958693ca (válaszként erre: 10. - Bbeus73)
2008. jún. 27. 08:34

A kolléganőm nem feküdt emiatt kórházban, nem is vérzett. Teljesen normál szülése volt. Neki elöl tapadt a lepény, és egy kicsit fedte a méhszájat, "belógott" a 20-22 héten. Amikor a baba, és vele a méh az utolsó trimeszterben rohamosan nőni kezdett, a lepény ezzel egyidejűleg feljebb húzódott. Ő a 7. hónaptól otthon volt, nem dolgozott végig. Az orvos javasolta, mert nagyon mászkálós melónk van. Otthon a házimunkát elvégezte, van egy kislánya is, róla is gondoskodott. Azt szigorúan betartotta, hogy nem emelt, és napközben is sokat üldögélt.

Az üdüléssel kapcsolatban mindenképp kérdezd meg a nőgyógyászodat. Őrá hallgass, ne rám , és ne másra, ő ismeri legjobban a problémádat.

10. bbeus73 (válaszként erre: 9. - 1e958693ca)
2008. jún. 26. 21:19

Köszönöm szépen, nagyon örülünk neki. Azért csak kérdeznék tőled, hogy a kolléganőd feküdt-e emiatt kórházban, volt-e vérzése.

Az üdülésünkön is vacillálunk, hogy lemondjuk az egészet, bár ez még függ a dokimtól is, hogy mit fog mondani. És a kolléganőd végül is császárral szült, vagy feljebb ment neki a méhlepény? Nekem ma azt mondta a körzeti dokim, ha így marad, akkor tuti császár, de akkor több mint valószínű hamarabb fognak császározni is.

Köszi a segítségnyújtásodat, nekem ez sokat számít.

9. 1e958693ca (válaszként erre: 8. - Bbeus73)
2008. jún. 26. 18:31
nagyon szívesen. a kolléganőmnek volt ilyen problémája, -együtt jártunk terhesgondozásra- onnan tudom. meg egy kis eü. suli.... gratulálok a babához!
8. bbeus73 (válaszként erre: 7. - 1e958693ca)
2008. jún. 26. 16:59

Hú, most ezzel megnyugtattál. Jövő héten megyek a nődokimhoz, hogy kikérjem a véleményét, mert azért riogatnak vérzés lehetőségével is. A múltkori UH-on is már az volt, hogy elérte a méhszájat a méhlepény, de a dokim nem tulajdonított nagy jelentőséget neki, viszont az UH-os nő meg teljes pihenést ítélt. Mi mást tudok csinálni, hisz olyan nehezen jött ez a baba, mindent megteszek annak érdekében, hogy minden rendben legyen vele. Természetesen emelgetni semmi nem emelgetek, minden apróságra figyelek.

Nagyon köszönöm válaszodat!!!!!

2008. jún. 26. 14:57
Majd a későbbi ultrahangos vizsgálatoknál kiderül, hogy ahogy nő a méhed, feljebb húzódik- e vele a lepény. Valószínű, ha nem lóg be a méhszájba, akkor nem lesz gond. Ha igen, császároznak. Ne emlgess, azt amúgy sem szabad, de a megszokott életed élheted.
6. panna77 (válaszként erre: 3. - Bbeus73)
2008. jún. 24. 21:40
Nekem végig nagyon óvatosan kellett mindent csinálni, amíg nem húzodott fel... Szerintem inkább vigyázz, aztán a következő uh-n valószínűleg már jó helyen lesz. :-)
5. bbeus73 (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. jún. 24. 21:20
De jó, egyre megnyugtatóbbak a hírek! Köszönöm nektek! Már kezdtem belebetegedni, hogy innentől kezdve semmit nem csinálhatok. Bár ezt is bevállalom, mert nehezen jött, inszeminációval lett ez a baba. Na meg első baba, tehát az aggódás gondolom emiatt is fokozott bennem....
4. Sz.Csirke (válaszként erre: 3. - Bbeus73)
2008. jún. 24. 21:14

Hazimunkat nyugodtan lehet, csak lassan, ne eroltesd magad. Es utazz is mindenkepp, mert babaval ugye egy ideig nem lehet.

Ha esetleg nem huzodik fel ahogy no a mehed szulesig, akkor csaszarral kell szulni, de ezt gondolom tudod.

2008. jún. 24. 21:05

Kedves panna! Kicsit megnyugtattál!

Én már 23 hetes+4 napos terhes vagyok, vérzésem hála istennek nem volt. A mai UH-on látták ezt, bár már az 5 héttel ezelőttin is rá volt írva a papíromra, hogy a méhlepény eléri a méhszájat.

Kicsit meg vagyok ijedve, de az orvosom csak jövő héten lesz. Nem tudom, milyen kockázata van ennek, azt mondta az asszisztensnő, hogy pihenjek, de nem tudom, hogy ez most a hátralévő időre végig vonatkozik, vagy azért a házimunkát elvégezhetem, esetleg utazni lehet-e, ilyesmikre gondoltam.

2008. jún. 24. 21:02

Szia!


Nekem ugyanez volt 20 hetes terhesen, véreztem is egy kicsit. Szigorú ágynyugalom volt elrendelve 10 napig (csak pisilni és zuhanyozni keltem fel) és elmúlt a veszély. Ahogy nőtt a babám, úgy "húzta" el a lepényt a méhszájamról.

2008. jún. 24. 21:00
A bal oldalon tapadó méhlepényem fedi a méhszájat. Milyen következményekkel járhat? Van-e valakinek tapasztalata ezen a téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook