Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? fórum

Milyen az inszemináció? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


21. Macifül (válaszként erre: 20. - 6ee0ffb012)
2007. szept. 27. 21:04

Szia!

Most is inszemre készülsz? Jól emléxem, hogy az új Nyírőbe jársz? (ha nem akkor bocs)

Sok sikert!

2007. szept. 27. 19:31

Anno egyszer készültünk inszemre,kaptam Clostit,Puregont és Choragont,Lett is 3 tüszőm,mind több,mint 20mm-es,mellé 12mm-es endo.Csak hát a szép tüszők nagyon hamar repedtek,így az inszem elmaradt.De majd januárban már jobban figyelünk.Vagy lombik!

De hozzáteszem,az inszem statisztikája Csak azért olyan "rossz" mert elvégzik olyannál is,akinél elzáródás van az egyik oldalon,apa katonái nem igazán szupit,stb. A lombiknál meg tutttira mennek.Én bízom az inszemben!

19. Macifül (válaszként erre: 13. - Nikice)
2007. szept. 27. 18:22

Szia! Közben Kriszta válaszolt is.

Inszemináció esetén is hormoninjekciókkal érlelnek tüszőket és így van értelme az inszeminációnak is. Sok esetben sikeres!

én is csak javasolni tudom, hogy válts dokit!

18. Macifül (válaszként erre: 17. - Annika21)
2007. szept. 27. 18:19
és akkor mi rá a helyes szó? ezt használjuk és nagyon sajnálom, hogy a köztudatban ez a szó is és a lombik szó is elvész, nem tudják az emberek mi ez. Ezt nem nyomja a média sem, pedig igazán probléma ez szerte a világon. Valószínű azért reagálok így és bocsánat érte, mert kicsit nehéz volt feldolgozni a helyzetet amibe kerültem, hogy csak mesterséges megtermékenytéssel lehet gyermekem.
2007. szept. 27. 16:00
bocsika én is csak Bazsót védem mert az inszeminátor állatokat termékenyít meg és az inszemináció a köztudatban az állatokról szól.én már csak tudom állattenyésztő mérnök vagyok és most fogom az inszeminátori tanf.-ot elvégezni.
16. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 15. - Nikice)
2007. szept. 27. 13:25

Nekem is volt egy ilyen fafejű dokim.De aztán váltottam és a másik egyből ezzel kezdte.Én 9 éve szültem,3éve már volt egy átjárhatóságim,akkor is és most is minden oké volt.

Ártani nem árt,ha megcsináltatod!Sima agy császáros szülésed volt?Mert ez sem mindegy ilyen esetben.


Érzed a pé-t?Ha igen,akkor mindkét oldalon szokott lenni?(nem egy ciklusban értem nyilván)

15. Nikice (válaszként erre: 14. - 6ee0ffb012)
2007. szept. 25. 12:03

Az orvosom még átjárhatóságit sem hajlandó csinálni, mondván én már szültem.

:(

szerinted tényleg nem zárodhatott el 6 év alatt?

A párom eredményei jók.

2007. szept. 23. 09:20
Például ha nem vagy átjárható vagy a párod eredményei rosszak,akkor nem vacakolnak az inszemmel,egyből lehet lombikozni!
13. Nikice (válaszként erre: 9. - Macifül)
2007. szept. 20. 15:37

Hogy lehet elérni, hogy rögtön lombikkal kezdjetek?

Milyen "előélet" kell hozzá? csak mert hormonok ide vagy oda, nincs pé, akkor viszont inszemnek sincs értelme.Nem szeretném feleslegesen ilyen beavatkozásnak kitenni magam!

12. gerna
2007. szept. 13. 15:35
Nem véletlen, hogy Bazsó az állatokra gondolt! hiszen még "inszeminátor" szakképesítés is van, az pedig állatok mesterséges megtermékenyítésével foglalkozó szakembert jelent. Embereknél nem ez a szokásos kifejezés...
11. Sapé (válaszként erre: 2. - Bazsó)
2007. szept. 13. 14:29

Kedves Bazsó!

Voltál már egyltalán ilyen beavatkozáson?Tudod kiknek csinálnak ilyet? És milyen célból? Tudod, nagyon sok pár van akiknek spontán nem jön össze a baba, és nekik ez a lehetőség jutott, hogy szülők legyenek. Remélem te nem is fogod megtudni mi az! Sajnálom, hogy neked az állatok jutnak erről eszebe. Egyébként ha tudnád miről van szó akkor ilyet nem is írtál volna!Mesterséges megtermékenyítés és az inszemináció két külön dolog!

Én nekem ilyen beavatkozással sikerül teherbe esnem, 3 év kemény próbálkozás után.Most is, a kistesóért küzdünk inszeminálással, mert csak így van esélyem még egy babára.

10. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 2. - Bazsó)
2007. szept. 11. 09:49

Állatok??????

Te nem vagy normális!!!!!


Én is inszemezni fogok nemsokára,de állatnak még egy nyúlfarknyit sem érzem magam!

9. Macifül (válaszként erre: 2. - Bazsó)
2007. szept. 4. 17:01

én még előtte állok, de az is lehet, hogy rögtön lombikkal kezdünk.

Az ilyenekre nem tudok nem reagálni. Állatok jutnak eszedbe???? Azért mert olyan szerencsés vagy, hogy nem kellett ilyenen részt venned!!!

Nekem gyermekért küszködő párok jutnak eszembe róla és sok sok lelki és anyagi teher, amit nem könnyű elviselni!

8. kristof2003 (válaszként erre: 2. - Bazsó)
2007. aug. 13. 07:11

Szia Bazsó!


Bocsi, hogy belekottyogok, de a mesterséges megtermékenyítás = lombik (sperma és petesejt az emberi testen kívül találkoznak és megtermékenyítés után helyezik be a nőbe).

Az inszeminációnál csak a sperma kerül ki a testen kívülre és úgy be a női szervezetbe.


Sztem nem ugyanaz a két eset. Ha valakinél inszem történik, sajnos nem egyenesen arányos, hogy meg is fogan a kis életke:(

2007. aug. 13. 07:06

Nekem is volt 2 inszemináció. Mind a kettő megfogant, de egyik terhesség sem akart megmaradni ( 6 és 18. hetes)

Aztán mikor a 3.-ra készültünk a pete hamarabb repedt meg és a fiam itthon készült:)


Semmi extra beavatkozás. Nőgyógyászati vizsgálószék, kacsával kitágítanak és a fickókat fellövik űrhajózni egy műanyag katéter segítségével. Segít ha eltudsz lazulni közben.

6. macus17 (válaszként erre: 5. - Fülöpke)
2007. máj. 31. 18:10

Szia Fülöpke!

És most hol tartasz,mi van Veled???

2007. máj. 28. 14:41
Én is voltam ilyenen. Nem kívánom senkinek. Ki vagy szolgáltatva az orvosoknak. 3 inszeminációt vettem fe,egy sem maradt meg, pedig azt mondták, hogy minden rendben van mind a kettőnknél.Sok pénzbe, utazásba, és idegbe kerűlt. Na erről ennyit.
2007. febr. 12. 18:41

Én átestem ezen is.

Nem nagy durranás, és teljesen mindegy, hogy sz....l az ember, vagy fellövik egy hengerből. A végeredmény ugyanaz.

Feküdni felpócolt fenékkel:-))))

2007. febr. 12. 18:35
:)
2007. febr. 12. 18:24

Miért nem:Mesterséges megtermékenyítés?

Sokkal emberibb!

Bocs!-de nekem az állatok jutnak eszembe az inszeminációról!


Egyébként nincs tapasztalatom.

2007. febr. 12. 18:14
Ki volt már inszemináción? Mi a tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook