Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen az inszemináció előtti laparoszkópiás vizsgálat? Meséljetek róla!!! fórum

Milyen az inszemináció előtti laparoszkópiás vizsgálat? Meséljetek róla!!! (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. júl. 8. 13:29

Helló mindenki, én jövő hét szerdán megyek műtétre. Ha érdekel valakit majd beszámolok róla.


Nálam is ez volt az inszemináció feltétele.

57. gabka-1 (válaszként erre: 56. - Gabka-1)
2009. júl. 1. 15:49

Egyébként Pécsett ki csinálná neked a lapart?

Először én is ott akartam megcsináltatni.

56. gabka-1 (válaszként erre: 54. - Ribizli79)
2009. júl. 1. 15:47
Én ahova járok ott a petevezeték átjárhatósági volt az inszemináció alapfeltétele.Addig nem kezdték el az első inszemet,amíg nem volt meg a vizsgálatom.
55. Anita2. (válaszként erre: 54. - Ribizli79)
2009. júl. 1. 10:10

Szia!

Nem sikerült, szeptemberben lombik.


Neked nagyon szorítok, hogy minél hamarabb összejöjjön a babó!

54. Ribizli79 (válaszként erre: 53. - Gabka-1)
2009. júl. 1. 09:18

Hm. Akkor én sem fogom feleslegesen megcsináltatni, amíg nem próbálkoztunk meg az inszeminációval....

Csak nekem a doki azt mondta, hogy a laparoszkópia az inszemináció egyik ALAPFELTÉTELE!!!

Akkor most már semmit sem értek.... :(

2009. jún. 30. 19:02

Szia!


Nekem 2 hete volt laparoszkópiám.Nem találtak endometriózist,és a petevezetékek is átjárhatóak.

2,5 éve próbálkozunk,az első inszeminációm sikerült,de sajnos nem akart velem maradni,spontán elvetéltem.Utána következett még 3 inszemináció,és mivel ezek nem sikerültek a dokim lapart javasolt.Azt mondta ez az én döntésem.3 sikertelen inszem után szokták javasolni.De mivel nálunk nincs semmi probléma, a dokim az endot akarta kizárni.Ez sikerült is, de most hogyan tovább!????Feleslegesen csináltattam meg,mondjuk tüneteim sem voltak.Tudtam,hogy nincs baj,de már meg akartam nyugodni.

Ha van valami kérdésed,nyugodtan írj,még nagyon frissek az élményeim.

52. Anita2. (válaszként erre: 51. - Ribizli79)
2009. jún. 28. 12:49
Hát, elég nehezen. A Párom rengeteget dolgozik, szinte napi 14 órákat néha, szerencsére van elég munkája, az én fizumból nem lehetne ezt csinálni. De a babáért minden áldozatot bevállal az ember:)) Már csak nevetünk, mikor mondom "Drága Gyermekem":))
51. Ribizli79 (válaszként erre: 50. - Anita2.)
2009. jún. 28. 11:54

Így már érthető a dolog....

Itt Pécsett én egy hónapon belül kaptam időpontot, és azt mondták, akár következő héten meg is csinálják a laparoszkópiát. Csak én mondtam, hogy ost nyáron még nem szeretném, legyenek ezek az ellazulás hónapjai....

Majd ősszel, ha még mindig szükség lesz rá!


Egyébként hogy bírjátok ezt anyagilag?! Én még azt sem tudom, az inszemet hogy fogjuk majd finanszírozni, ha esetleg odakerülünk.... :(

50. Anita2. (válaszként erre: 49. - Ribizli79)
2009. jún. 27. 11:10
Azért, mert ahol ingyenes lett volna, ott sajnos tömött sorokban álltak a páciensek,és amikor januárban időpontot kértem, csak áprilisban mehettünk volna az első konzira.. A Kaáilban pedig addigra már túl is estem egy inszemen. (Oda 3 hét múlva már mehettem is). A 33 évemmel már nem nagyon ugrálhatok, sajnos hónapok is sokat jelentenek. A Kaáliba járt az egyik ismerősöm is, és ő nagyon meg volt velük elégedve. Hát, nagyjából ennyi.
49. Ribizli79 (válaszként erre: 48. - Anita2.)
2009. jún. 25. 22:14
És akkor miért ragaszkodsz hozzájuk? (Nem akarok tolakodó lenni, csak az állami kórházak miért nem jók?)
48. Anita2. (válaszként erre: 47. - Ribizli79)
2009. jún. 25. 20:21
Igen. Ott csak a lombikot támogatja a tb.
47. Ribizli79 (válaszként erre: 46. - Anita2.)
2009. jún. 25. 19:11
Hú, a Káliban még magáért az inszemért is fizetni kell, nem?! Nem csak a gyógyszerekért!!!
46. Anita2. (válaszként erre: 45. - Ribizli79)
2009. jún. 24. 23:17

Tudod, sok minden, sokféle formában van a NET-en, persze, ez is fent lehet. Én a Kaáliba járok Bp-en, ők pedig egy "pár" inszemet, lombikot már csináltak. Nem kérdeztem meg a dokit, miért nem csinálja meg ezt a vizsgálatot, megbízok benne. Egyébként nem vagyok egyedül, aki lapar nélkül ment inszemre. Tulajdonképpen a párom mostani eredményével nem is lenne szükség inszemre sem, mert elég lenne a természetes fogantatáshoz. De a 33 évemmel már nem nagyon ugrálhatok, minél hamarabb szeretném már a babát.

Ha elkerülhetetlen, persze megcsinálja az ember, de ez nálam már nem kérdés egyenlőre.

45. Ribizli79 (válaszként erre: 44. - Anita2.)
2009. jún. 24. 23:04
Igen, ezt értem, csak én azt olvastam a NET-en hogy az inszemináció !!!ALAPFELTÉTELE!!! a laparoszkópia. Enélkül el sem végezhető. :(
44. Anita2. (válaszként erre: 43. - Ribizli79)
2009. jún. 24. 22:54
Úgy gondolom, igen, hiszen megvan az ok a párodnál. Szerintem jogod mindenképp van hozzá, bár ez sajnos dokitól is függ. A Tb mindenképp finanszírozza, ha olyan intézménybe mész, amelyik szerződésben áll az OEP-pel.
43. Ribizli79 (válaszként erre: 42. - Anita2.)
2009. jún. 24. 22:49

Helyes!!! Ne is gondolj! Valahogy én sem tudom elképzelni magamról, hogy ilyen jellegű problémám lenne.... Ezért is nem igazán szeretném elvégeztetni a laparoszkópiát, mert szerintem csak összekavarnának ott bent mindent.... :(

Nekem is tökéletes lett az összes többi eredményem, de a doki ennek ellenére azt mondta, hogy el kellene végezni a vizsgálatot.... :(

Szerinted jogom van kérni az inszeminációt a laparoszkópia nélkül is...?! Vajon úgy is finanszírozza a TB?

2009. jún. 24. 22:37

Köszönöm. Igen, hétfőn fogok tesztelni.


Persze, elképzelhető, amit mondasz. De mivel jók az előzményeim, nem voltak nőgyogyis gondjaim, a doki nem javasolta. De ugye minden lehetséges.

De erre most még nem gondolok:))

2009. jún. 24. 22:30

Hú, nagyon szurkolok!!! Mikor is kell?! :) Hétfőn, ugye???

Aztán majd mindenképp' írd ám meg, mi volt a dokinál!!! (Bármi is lesz az eredmény.)


Figyelj csak, még az jutott az eszembe, hogy nem lehet-e, hogy Nálad pont az a baj, hogy nem csinálták meg a laparoszkópiát, és így nem is derülhetett ki, hogy esetleg összenövéseid vannak, vagy talán nem átjárható a petevezetéked.... Mert hát ez kívülről ugyebár senkiről sem látszik.... :(

40. Anita2. (válaszként erre: 39. - Ribizli79)
2009. jún. 24. 22:08

Szívesen segítek, ha tudok.

Nem, semmit sem érzek, sőt, túlzottan jól vagyok:)) De erősen reménykedek!:))

39. Ribizli79 (válaszként erre: 38. - Anita2.)
2009. jún. 24. 22:05

Jaj, dehogy tűnt úgy!!! Ilyesmi eszembe sem jutott!

Sőt, köszönöm, hogy minden kérdésemre ilyen kedvesen válaszoltál....

Nem érzel még semmit jelet, ami esetleg arra utalhat, hogy sikerült....?! (Pl. beágyazódás, stb....)

38. Anita2. (válaszként erre: 37. - Ribizli79)
2009. jún. 24. 21:59
Persze, ebben igazad van. Én sem vitatkozni akarok, ne haragudj, ha így tűnt. Én ennyit tudok a dologról-sajnos-és így értelmezem őket. Persze nem biztos, hogy igazam van,de hátha segítettem valamit! Sok sikert!
37. Ribizli79 (válaszként erre: 35. - Anita2.)
2009. jún. 24. 21:41

Én nem vitatkozni akarok, félre ne érts, de a nevében is benne van: PETEérés. Akkor azok a jelek a PETE érését jelzik, nem pedig a tüszőjét, nem...?!

És tényleg nem vitatkozom, csak érdekel a dolog.

2009. jún. 24. 14:17

Egyébként teljesen egyetértek a

Adrival, ezt néha tényleg a dokik sem tudják megmagyarázni.

35. Anita2. (válaszként erre: 33. - Ribizli79)
2009. jún. 24. 14:16

Egyértelmű jelei van a tüszőérésnek. Sőt, tüszőrepedés is bekövetkezik, csak petesejt nincs a tüszőben/tüszőkben. De ezt nem tudják megállapítani ciklusmonitorizálással sem. Ott csak a tüszőt látják. Csak, ha leszívják, illetve, akkor már látják, hogy nincs mit leszívni.

Megtermékenyülés meg igen sok okból nem jön létre, pl. a nő termelhet ellenanyagot a fiúk ellen, erre is speciális vizsgálat után lehet rájönni, vagy a fiúk a jó eredmények elléne sem elég gyorsak, stb. Aztán, lehet, hogy éppen van petesejt, meg is termékenyül, csak éppen vmi miatt nem ágyazódik be.

Tehát, lehetőség van bőven, sajnos.

De jobban teszed, ha megkérdezed a dokidat, ő mégiscsak jobban ért hozzá.

34. db2225bc4d (válaszként erre: 33. - Ribizli79)
2009. jún. 23. 23:05
Passz! Na ez az, amit az orvosok sem tudnak szerintem meg magyarázni!
33. Ribizli79 (válaszként erre: 32. - Db2225bc4d)
2009. jún. 23. 22:41

De hogy fordulhat elő??? Ha egyszer egyértelmű jelei vannak a peteérésnek....

És miért nem történik meg a megtermékenyítés, ha egészen közelre fecskendezik be a kisfickókat...?!

2009. jún. 23. 22:28

Sziasztok! Én már nem akartam a beszélgetésetekbe belefolyni, csak időnként visszatértem beleolvastam hol jártok.:-)

Tényleg előfordulhat, hogy a tüszőkben nincs pete, vagy nem mindegyikben és így a vártnál kevesebb számú pete áll rendelkezésre a megtermékenyítéshez. És még nem is beszéltünk arról ha meg sem termékenyülnek! :-((

2009. jún. 23. 22:14
Dehát a peteérésnek egyértelmű jelei vannak.... Akkor hogyhogy nem veszik észre, hogy az adott hónapban elmarad???
30. Anita2. (válaszként erre: 29. - Ribizli79)
2009. jún. 23. 20:42

Igen, uh-val csak a tüszőt látják, Tüszőrepedés után szabadul ki belőle a petesejt.

Van egy fórumtársam akinek a lombikos stimu után, punkció elvégzésénél derült ki, hogy nincs is petesejt a tüszőben.

29. Ribizli79 (válaszként erre: 28. - Anita2.)
2009. jún. 23. 20:34

Miiiiiii?????????????? Hogy nincs petesejt a tüszőben???

Dehát én úgy tudtam, hogy az egész peteérési folyamatot ultrahanggal nyomon követik, nem?!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook