Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


2018. jan. 31. 08:11

Nagyon ügyes vagy, azt tapasztalom én is (mármint a férjemnél) hogy ez sem különösebb csodaszer! Nyilván befolyásolja az étvágyat, de pl te is, askold, keményen teszel még mellette, kalóriabevitel csökkentése, mozgás, stb...

Gratula mindenkinek, aki a Mysimba segítségével, támogatásával közelebb jutott/jut a céljaihoz.

81. askold (válaszként erre: 79. - Ikres_anyu)
2018. jan. 31. 07:55
Én már három hónapja szedem,13 kg-ot fogytam.A mellékhatások miatt csak napi 3-at szedek.Nálam szorongás,gyakori kellemetlen álmok és szorulás a mellékhatás.A kitűzött cél még 13 kg,ami elméletileg elérhető,mert afelírt 4 receptből eddig 2-t váltottam ki.A tompult éhségérzet mellett is nagyon oda kell figyelni,hogy mennyit és mit eszünk és mennyit mozgunk.Én napi 1 órát sétálok,kb. 4 km.A fogyás így valamivel tőbb,mint havi 4 kg,azaz napi 14-15 deka.Csodák nincsennek,csak kemény küzdelem a kilókkal,semmiféle hókusz-pókuszban nem szabad hinni!Mindenkinek kitartást,türelmet és sikert kívánok!ban nem szabad hinni!
80. Vpvp
2018. jan. 30. 11:02
Sziaszok! Másfél hete szedem a Mysimba-t. Egyelőre csak egy szemet, mert mikor át akartam állni egy hét után a nap 2 szemre elkezdett zsibbadni a bal arcom. Valakinek volt e már ilyen vagy hasonló mellékhatása?
2018. jan. 29. 22:39

Helyzetjelentés: a férjem kb. 3 hete szedi a Mysimba-t. Az első héten azt mondta hullámzó érzése volt az étvággyal kapcsolatban de egyéb kellemetlenségről nem számolt be. Második hétre már elmúlt az éhségérzet, viszont kellemetlenségként bejöttek az álmok. Rosszul alszik, sokat és össze-vissza álmodik. Most a 3. hét környékén pár napja hasmenése van, és nem tudunk másra gyanakodni, mint hogy ez is egy a sok-sok mellékhatás közül.

Nos, az éhségérzet megfelelően lecsökkent nála, viszont vannak mellékhatások is most már, azt hiszem 2x1 tablettát szed, és egyelőre nem emeltük, mert elégnek tűnik mind a fő-, mind a mellékhatások terén.

Fogyása lassan megy, tehát hat a szer, csak kicsit komplikált a dolog.

78. poszmete (válaszként erre: 71. - Xena85)
2018. jan. 29. 19:51
Sziasztok. A történetem pár kg eltéréssel megegyezik a tieddel. Hogy állsz most a mellékhatásokkal? Megvan a receptem, még nem váltottam ki.Egy éves kislányommal vagyok itthon, kicsit tartok a mellékhatásoktól.
77. fasor6
2018. jan. 25. 20:06
Nekem is haziorvos irta fel, aki mar evtizedek ota ismeri a sulyproblemamat es az altalanos egeszsegugyi helyzetemet. Nem kellett semmilyen vizsgalat, en en is nagyok sok sulytol szeretnek megszabadulni (legalabb 25 kg-tol)
2018. jan. 23. 14:53
Nekem endokrinológus írta fel. Nem kell hozzá gyomor probléma de ez nem azoknak ajánlott akik 5-10 kg akarnak megszabadulni hanem sokkal többtől. Csak azt nem tudom hogy hogy lehet ezzel a gyogyszerrel dolgozni, mert én folyamatosan szédülők és hányingerem van...igaz csak 1 hete eszem ...remélem hozzá szokik a szervezetem mert ez szörnyű...már értem miért kérdezte a doki hogy vannak e öngyilkos gondolataim vagy depresziós vagyok e mert ez...durva anyag...
75. grizelda (válaszként erre: 74. - Zsani19911)
2018. jan. 23. 10:42
Szia!Én novemberben szedtem,de sajnos magas lett tőle a vérnyomásom így abba kellett hagynom,pedig jól alakult a dolog.3 hét alatt valóban nem kívántam az ételt,így fogytam is.Igaz 80 ról indult.és 3-4 kg lett a mínusz.Azonban nem szedhettem tovább.Ha nincs gyomorproblémád,a háziorvosod,aki ismer(!)felírhatja.
2018. jan. 19. 15:05
Sziasztok! Én is hasonló súly problémákkal küzdök hosszú évek óta! Nagyon sokat olvastam a Mysimbáról itt a fórumon és lenne néhány kérdésem esetleg tudnátok nekem válaszolni? Milyen vizsgálatok előzték meg a gyógyszer felírását és milyen szakorvos írhatja fel, mert ha jól tudom háziorvos nem?? Valamint tudnátok nekem akár magán orvost is ajánlani Budapesten aki tudna segíteni felírni a Mysimbát? Előre is köszönöm a válaszokat!! :)
73. askold
2018. jan. 16. 20:20
Hasonló a tapasztalatom,mint amit fasor6 ír.Novemvbertől szedem a mysimbát,eddig 10 kilót sikerűt fogynom.2+1 tablettát szedek négy darab a mellékatások miatt nem szükséges.Az éhségérzetem mérskelt,napi 1100-1200 kcal az energiaevitel,ami heti 1 kg körűli fogyást jelent.Most tartok a második adag felénél.Gondolom,hogy még 2 adaggal el fogom érni a kitűzött 20-25kg súlysökkenést.22-én beekszem gy hét kontrollra.Nálam a mellékhatás rémálmok,rossz alvás,éjszakai szájzárazság.Egyszóval a mysimba htékony és másoknak is javaslom.
72. Molygó (válaszként erre: 51. - Margit65)
2018. jan. 16. 10:24
Sziasztok ! A tüneteim nekem is megvannak mint mindenkinek, én viszont nem érzem hogy kevésbé lennék éhes vagy kívánós tőle, én nem is emeltem az adagomat az előírt szerint, eléggé szédültem tőle viszont a fogyás elenyésző volt (tény hogy emellett pajzsmirigy, inzulin problémáim is vannak ami nyilván visszaveti a hatékonyságot). Úgyhogy én műtét a mellett döntöttem mint a kövérség megszüntetésének végleges megoldása.
71. Xena85
2018. jan. 15. 17:06
Sziasztok, 33 éves vagyok, 173 cm, kezdősúlyom 111 kg. Évek óta próbálom kitartó diétával és tornával levarázsolni magamról a kilókat, kevés sikerrel. Néhány hónap alatt magánéleti tragédiák vezettek ahhoz, hogy 2012ben 70 kilóról 96ra ugorjak, innentől pedig könnyű út vezetett 100 fölé, szülni pedig a versenysúlyom kétszeresével, 140 kilóval mentem. Három év alatt ezt az eredményt tudtam elérni, pontosabban 117et mert 6 kilót tavaly heti 5 torna és 160 g ch diéta mellett tudtam nagyon keservesen lefogyni. Ezeket csak azért írom le, mert fontosnak tartom, hogy mostanra pontosan tudjam hogy hogyan kell, mondjuk szénhidrátokat számolni. Miután 3 hónapja a súlyom illetően megint nem történt változás, végső elkeseredésemben és egy tucat újabb orvosi vizsgálaton túl (tökéletes cukor, jó tsh) a belgyógyász végzettségű háziorvos javasolta a Mysimbat. Múlt szerdán, azaz január 10-én vettem be az első szemét. Az első két napban semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, de éreztem, hogy nem vagyok annyira éhes, illetve nem gondolok a kajára. Máskor jelzett a gyomrom, a fejem vagy tudomis én, hogy kajaidő van. Az első nap nem akartam drasztikus lenni, 1800 kcl és 160 g ch-t ettem. Csütörtökön már elég volt 1600 kcl és 140 g ch, pénteken 1200 kcl és 100 g ch. Szombatra élértem, hogy nagyjából 1000-1200 kcl között legyek és a ch kb 70-80 g legyen. A kaloriabázison mindent számolok. A hosszútávú célom egyébként, ami remélem a tartós és folyamatos fogyást fogja eredményezni az az, hogy az alapanyagcserém kb. felét egyem meg, ez nálam az 1000-1200 kcl jelenti. Nekem nagyon bejön eddig a mysimba, de hiszem, hogy ezzel is nagyon tudatosnak kell lenni, mert valóban segít abban, hogy ne gondolj folyton a kajára és rohadt éhesen ne zabálj csokit, vagy valami szénhidrát dús valamit, hanem jól laksz egy finom salátával is és nem vágysz másra. Ha nem bánatok, heti rendszeressegeggel bejelentkezék, illetve szerdán hoznám az első heti adatokat.
70. grti
2018. jan. 14. 19:03
Sziasztok.Holnap megyek a gyógyszerért. Kicsit félek belevágni,de majd meglátjuk.
69. fasor6
2018. jan. 14. 10:05

Jo reggelt mindenkinek!

Inmadom a Mysimbat!

Tobb, mint ket evtized sikertelen fogyokura, esjojozas utan minden jel arra mutat, hogy ezzel most jelentosen le tudok fogyni. nagyjabol egy honapja kezdtem szedni es most 6kilo fogyasnal tartok. Az elejen hortelen lemnt 2-3, valoszinu a vizkiment a szervezetembol, es azota stabiilan 1 kilo/het. Kb 1200 kaloria korul ehetek , szenhidatot alig, edesseget egyaltalen nemkivanok. Szovaladiatom sovany husfelek, zoldseg,gyumolcs, zsirszegeny cotttage cheese (Lidl fele) mert szeretem. Napont 5=6 szem mag keverek. Nasinal 2 felpritott repat viszek a munkahelyre. Akavembe tejport es canderelt teszek (csak acanderelnek nem erek mellekizet) /PS.elnezest az ekezetek hianyaert.Nincs magyar billentyuzetem)

2018. jan. 11. 08:22
Sziasztok, talán ma jött el a nagy nap, megjött a gyógyszer a patikába és valószínűleg ma vagy holnap elkezdi szedni a férjem! Igyekszem beszámolni majd a mindennapjainkról!
2018. jan. 6. 15:58
Sziasztok! pajzsmirigyes letten szülés után.kb 3hónap alatt feljött 28kg plusz a betegségem miatt.Jelenleg gyógyszert szedem rá.Probálkoztam mindenféle fogyasztó szerrel sporttal tornával edző teremmel és diétával de meg sem mozdult a súlyom.És végső elkeseredésembe az orvosok ajánotta ezt a gyógyszert a Mysimbát! kiváltottam hosszú tanakodás után féltem hogy kidobok ennyi pénzt az ablakon mert eddig semmi nem vált be! 29.000Ft ért tudtam megvenni.Első hét napi 1 szemet vettem be mellékhatások 2 napig hasmenés 3.nap elmúlt.azóta se volt. Most tartok 2.hétnél és - 3kg nál! hitetlen de elkezdtem fogyni! viszont most napi2×2 tablettát szedek az előírásnak megfelelően de úgy érzem sok! iszonyatos fejfájásom van hátul a tarkomnál és kaja undor a szó szoros értelmébe! semmi étvágyam sincs! holnap megyek vissza az orvosomhoz és megméretem csökkentsem e az adagot! boldogságom határtalan ennek ellenére is! Kitartást mindenkinek!
66. askold
2018. jan. 3. 12:15
Egyidő után napi 2 szemet szedtem,de lassult a fogyás,pár napja áttértem napi 2+1 tablettára,most ismét beindult,most tartok 9 kilónál,tehát átlagosan heti 1kg.Napi 1 óra erdei séta.A mellékhatások ugyanazok,enyhe szorongás,nyomasztó álmok és széklet csak minden második nap.A napi kalóriabevitel kb. 1200kcal.Kis adagok után is telítettséget érzek.A vérnyomásom csökkent,de még nem kell módosítani a gyógyszert.Január végén befekszem kontrollra.
65. fasor6
2017. dec. 24. 08:56

Jo reggelt es boldog Karacsonyt mindnyajatoknak!

Jo hireim vannak: a harmadiknaptol szinte semmi mellekhatas, neha egy kis szedules.A hasmenes is nagyjabolmegenyhult- egy kicsit gyakrabban veszek be immodiumot, de komolyamm "incidens" az elso ota nem volt. 15 nap alatt 4 kilo ment le, nagyon keves mozgas mellett. kb 1200 kaloriat eszem naponta. Szenhidrat vagyakozas,ehseg, elmult.10 napig egy szemet szedtem, azote csak reggel kettot,mert kezdtem ehseget erezni deltol. Soksikert mindenkinek!

64. ikres_anyu (válaszként erre: 63. - Andi22a)
2017. dec. 21. 10:55

Nagyon jó olvasni a soraidat. Nálunk a férjemnek kellene szedni, de nem merjük kiváltani a mellékhatások miatt. A történeted megerősített hogy belevágunk!

Gratula mindenkinek aki a Mysimbával fogyott!

2017. dec. 20. 21:20
Sziasztok! Én 2 hónapja kezdtem el szedni a Mysimbát, igaz elég félve vettem be az első szemet mivel elíjesztett a sok mellékhatás de belevágtam . Voltak nehéz napok az elején fejfájás szédülés hányinger ami szerencsére csak 1-1 napokig tartottak. Nem igazán hidtem hogy sikerül majd fogynom, mert eddig hiába próbálkoztam. Én nem méregettem magam nem akartam csalódni hogy ennyi pénzt kiadok és eredmény pedig nem lesz. De eltelt az első 2 hónap mennem kellet kontrol vizsgálatra és mikor rááltam a mérlegre nem is hidtem el hogy sikerült 15kg-ot fogynom ennyi idő alatt. De így folytatni fogom és remélem továbra is ilyen eredményeim lesznek.
62. fasor6
2017. dec. 10. 11:25

Elso 3 nap: nagyon enyhe mellekhataskent kis szedules . Etvagy elmult. Figyelem hogy eleg vizet igyak. A merleg 2,5 kiloval kevesebbet mutat.

4. nap reggel- reggeli utan vegigf@stam a lakast. Kirobban belolem 1 masodperc alatt-vagyis nalam mellekhatas a hasmenes.

61. fasor6
2017. dec. 7. 20:28
Na- ma van az elso nap. Megszereztem a gyogyszert es bevettem reggel az elso szemet. A kaja utani vagyam csokkent es kevesbe vagyok feszult, mint altalaban. Nagyon- nagyon kene sikeruljon. Indulas 172 cm, 112 kilo, 58 ev.
60. askold
2017. dec. 3. 11:52
Kedves sorstársak!Nekem a Tétényiben írták fel,176cn mellett 116 kg volt a súlyomAz utóbbi 25 évben szedtem fel 25 kg-ot.A lábaim fájtak,nehezen mozogtamFebruárban még 120 kg voltam,akkor voltam először a lipidológián.Októberig spontán lement 4 kg.Ekkor írták fel a mysimbát,amit október 30-án kezdtem szedni.Én 32000 Ft.ért vettem.Napi 1-el kezdtem,egy hét után kezdtem napi 2 tablettát szedni.Kezdettől fogva jelentősen csökkent az éhségérzetem,gyakorlatilag figyelnem kellett arra,hogy valamennyit egyek.Napi 1000-1200 kkal-ra álltam be.A mai napig 5,5 kg ment le,anélkűl,hogy az előírt napi 3,majd 4 tablettára áttértem volna.Mellékhatásként szorongás,rossz álom,álmatlanság jelentkezett.A vérnyomásom nem változott.Most megpróbálok visszatérni a napi 1 tabllettára.Röviden annyit,hogy nálam eddig bevált.Csak az foglalkoztat,hogy a kúra befejezése után/ 4 hónap / meg tudom-e tartani a csökkent súlyom gyógyszer nélkűl?Van-e valakinek ezirányú tapasztalata?Majd egy hónap múlva megírom,hogy hol tartok.Sok sikert mindeklnek!
2017. dec. 2. 15:47
Kedves Margit65 és mindenki, aki erre jár!Pár hete nem olvastam a bejegyzéseket, így most igyekszem bepótolni a lemaradásomat. Én májusban kezdtem el szedni a Mysimbát. Akkor 89 kg körül voltam,és 163cm "magas". Refluxom van, és már a nyelőcsövem is teljesen felmaródott, ezért döntöttünk úgy az orvosommal, hogy csökkenteni kell a gyomrom térfogatát. Én folyamatosan mozogtam addig is, edzőterembe jártam heti 1-2szer, de eredmény nemigen volt. Enni nagyon szeretek, főként az édesség, tészták, meg ilyenek jöhettek. Amikor elkezdtem szedni a gyógyszert, nem volt mellékhatása, viszont pár nap múlva arra döbbentem rá (ez a 4. napon volt, erre jól emlékszem), hogy nem kívánom a kaját, sőt az édességet sem. Furcsa volt, de örültem. Fokozatosan emeltem fel az adagot a napi 2x2-re. Most 12kg mínusznál tartok.Jó érzéssel nézek a tükörbe, mert olyan helyekről ment le a zsírpárna, ahol eddig makacsul ragaszkodott hozzám. Sokat már nem akarok fogyni, max 3-4 kilót. Tehát nem akarok nádszál vékony lenni. Ennyi elég, és megvan a határ, amit nem szabad majd átlépnem, ha már nem szedem a gyógyszert. Márciusra fogok leállni vele. Most viszont a gyomrom nem fáj, nincs haspuffadás stb. Sok húst eszek, halat és párolt zöldségeket. De ha megkívánom, megeszem a csülökpörköltet is kenyérrel. A fogyás üteme nem drasztikus, de ezt nem is bánom. Lehet, hogy ezért nem voltak mellékhatások nálam, ezt nem tudom. A gyógyszer ára igen magas, de ha belegondolok, hogy kevesebbet is eszek...én már annyi csodateát meg mindent kipróbáltam hiába, hogy így talán megéri az árát. Mindenkinek sok szerencsét kívánok, és kitartást.
58. fasor6 (válaszként erre: 56. - MTmarti)
2017. nov. 22. 17:14
Jesszus! Emelkedett etvagy? ez meglepo.
57. wiki76
2017. nov. 19. 22:43
Etvágyamat ugyan elvette de azt vettem észre hogy ideges és agresszív lettem tőle.Hamar felkaptam a vizet.A fejemet úgy összezavarta hogy hülyeségeket beszéltem.mindezt napi fél tbl mellett.Kb 3 hétig nem volt gondom vele de aztán jött hányinger szapora szívdobogás és ingerlékenység.Félrrtettem.Lehet megpróbálom negyedelni.
56. MTmarti (válaszként erre: 55. - Fasor6)
2017. nov. 19. 16:05
Nekem nincs és nem volt hasmenésem. Szédülés, fejfájás, szájszárazság, EMELKEDETT ÉTVÁGY viszont van.(2 hete szedem)
55. fasor6
2017. nov. 18. 12:45

Szeretnem kiprobalni a Mysimba szedeset mivel mas modszerekkel az utobbi evekben nem sikerult fogynom.

Az osszes eddigi tapasztalat hasznos szamomra, de rakerdeznek arra, hogy valakinak hasmenest okozott-e. Ez fontos aggodalmam, mivel IBS-em is van es teljes munkaidoben dolgozom.

54. Margit65 (válaszként erre: 1. - Kíwa)
2017. nov. 16. 22:07

Kedves Kíwa!

Te vagy az akinek július 19-el a legrégebbi a bejegyzése. Kíváncsian várjuk élménybeszámolódat az elmúlt több, mint 3 hónapról. Milyen akadályokba ütköztél és sikerült-e legyőzni őket? Honnan indultál és hol tartasz most? Kíváncsian várjuk válaszodat.

53. Margit65 (válaszként erre: 7. - Petra0725)
2017. nov. 16. 22:01

Kedves Petra!

Rólad semmit nem tudunk. Elkezdted szedni a gyógyszert? Ha igen, milyen tapasztalataid és eredményeid vannak? Kíváncsian várjuk válaszodat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook