Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


22. *Jáde* (válaszként erre: 15. - Viccesanya)
2017. szept. 27. 23:39

Hú, ez nem hangzik jól :-( Mi történt, szerinted miért nem ment?

Én egyelőre bizakodó vagyok, tudom tartani a diétát nagyjából (annyi, hogy a javasolt 1200 kCal helyett 1500-zzal kezdtem egyelőre, majd aztán még lejjebb veszem, ha megáll a fogyás), de az tuti, hogy ehhez a Mysimba is nagyban hozzájárul... gondolom, amikor te voltál a programban, akkor még nem tudták adni ezt a gyógyszert?

Amúgy a Szent Imrében nekem is azt mondták, hogy háziorvos nem írhatja fel, de persze egy csomó háziorvosnak van kiegészítő szakképesítése és lehet, hogy ha pl belgyógyász, akkor már felírhatja.

Ancika26, most nem értelek amúgy, privátban is írtam, meg itt a fórumon is, hogy a háziorvos tud adni beutalót a Szent Imrében, ott meg majd felírja a Doktornő, szóval ne keseredj el! És szerintem amúgy jobb is, hogy nem lehet csak úgy rendelni valahonnan, amilyen mellékhatásai vannak... Azért az élet és a tartós egészség fontosabb, mint leadni pár kilót és esetleg valami mellékhatás miatt rosszabb állapotba kerülni, mint előtte... nem?

2017. szept. 26. 18:23
Rendelni meg nem lehet sehol :(
2017. szept. 26. 18:12
Azt mondta hogy ő ezt nem tudja felírni mert van hozzá valami kód. :(
19. Viccesanya (válaszként erre: 17. - Ancika26)
2017. szept. 26. 15:05
Szia! Nekem is háziorvos írta fel.
18. Pimp8 (válaszként erre: 17. - Ancika26)
2017. szept. 26. 11:56

Mi az, hogy kodolva van? Mit jelent?

Nekem siman felirta a haziorvos, ugyanis semmilyen tamogatas nincs ra, tok mindegy milyen orvos írja fel.

2017. szept. 26. 09:04
Sziasztok!. 4 évvel ezelőtt szedtem a Merckformint.130 kg-ról sikerült lefogynom 102 kg-ra.Össze is jött a baba.125kg-val mentem szülni-Sajnos azóta is annyi vagyok.Decemberbe voltam Endokrinológushoz.Fel írta ismét a Merckformint.Sajnos nem tudtam szedni mert egésznap ment a hasam,szédültem hányingerem volt.Mondtam neki .Ő azt mondta hogy sajnos mást nem tud adni.A múlthónapba voltam a háziorvoshoz.Elküldött vérvételre.Pajzsmirigyem jó.Éhomi cukrom picit magas.6,7.Ő is Mercformint akart írni de mondtam hogy azt nem bírom szedni.Ajánlotta a Mysimbat.Tegnap voltam hozzá hogy írja fel,de azt mondta hogy mégsem tudja mert kódolva van.125 Kg vagyok.Annyit mondott hogy próbáljak diétázni.
16. Pimp8
2017. szept. 26. 07:25

Nektek milyen vizsgálatokat kért a doki aki felírta?

És ki hogy van és hol tart? Mennyit fogytatok?

Nekem 4. hetem, mellékhatások enyhülnek bár nem abban a tempóban szedem mint ahogy elő van írva. Az sok nekem. Ti bírjátok?

Szép napot Nektek! 😊🌷🌸

15. Viccesanya (válaszként erre: 14. - *Jáde*)
2017. szept. 25. 22:00
Szia! Én már többször is voltam a Szent Imrében. Remélem, ez elég sokat elmond.. :( :) Azt amit ott csinálnak, nem lehet egy életen keresztül csinálni. Nem csak az 500 kcal-ás étrendre gondolok, mert azt persze nem, és nem is ajánlják. Azt sem lehet, amit otthonra írnak elő. Én világ életemben kövér voltam, 10 éves korom óta fogyózok, mindent kipróbáltam már. Olyan sikeresek voltak ezek a fogyókúrák, hogy kövérebb vagyok mint valaha. :(
2017. szept. 25. 15:33

Köszi Wiki és Pimp, így már értem ezt a felezést :-)


Hú, én is olyanokat álmodok... Ami viszont számomra nagyon pozitív, hogy sokkal több energiám van, ami egy évtizednyi pajzsmirigy-alulműködéses állandó fáradtság után maga a megváltás. Szédülni szerencsére már egyáltalán nem szédülök tőle és mintha a hányinger is javult volna (kopp-kopp-kopp).


Amúgy, hallott már / volt már valamelyikőtők a Szent Imre Kórház lipidológia részlegének a programjában? Én ott kaptam a Mysimbát, meg a diétát. És van egy olyan része is (ez is TB-re), hogy egy hétre be lehet feküdni a kórházba, ott teljesen kivizsgálnak, beállítják a gyógyszereket (ha kell), előadások vannak, gyógytorna, csoportfoglalkozás + egy szigorú diéta. És utána is rendszeresen kell menni kontrollra. A kórházban egyszerre mindig 28 emberrel foglalkoznak, szóval remélem egy jó kis csapat is össze fog jönni, akikkel lehet majd tartani a kapcsolatot és egymásban a lelket :-)

13. Pimp8 (válaszként erre: 12. - Wiki76)
2017. szept. 24. 22:26

Wiki76, de emelted a fél szem adagot, vagy maradt a napi fél? Endocrinologus neked miert ajanlotta a felet? Engem a haziorvos laborba kuldott, es 1 honap utan ismet megnezzuk a verkepet.

Nekem nincsenek fura álmaim 😏🤔 vagy nem emlékszem. 😁

Ti is nyugidtabbak vagytok a szedese óra?

12. wiki76
2017. szept. 24. 21:36

Endocrinológus javasolta hogy féllel kezdjem.Egyenlőre elég is.Szép szines filmszerü álmaim vannak nekem is :)

Ma nem vettem be.Éhes vagyok de nem ettem többet mint tegnap.

11. Pimp8
2017. szept. 24. 14:24
Sziasztok! Örülök, hogy van ez a csoport. Nekem a háziorvosom írta fel és a megadott 1 szemmel kezdtem. Nagyon rosszul voltam tőle. Erős fejfájás, szédülés, rossz közérzet. Vissza a dokihoz, és ő javasolta, hogy felezzem, mert különven abba hagytam volna. 3 hete szedem, 2 hétig csak felet szedtem, most 2x fél és most jó. Laborba elküldött, és havonta van jelenésem a dokinál. Étvágyat nagyon jól csökkenti. 5-6 éve legalább barátnőmet a Rwductillal fogyasztotta le, amit beszüntettek, Ő azóta is tartja a súlyát. Én nem tapasztaltam olyat, hogy bármilyen kaját nem bírnék. Jövő héten kezdek edzeni, eddig heti 1,5 kg ment le, de szeretném ha heti 1 menne, hogy a bőröm bírja.
2017. szept. 24. 12:28

Sziasztok! Én is a második hétnél tartok. Nekem is fura ez a napi fél szem, ez honnan jött? A normális adagja napi 2x2, de fokozatosan kell elkezdeni szedni, először csak napi egyet és hetente eggyel növelni.

Petra0725, remélem nem haragszol meg, nem okoskodásból, de nem jó ötlet csak úgy venni mástól és elkezdeni szedni. Ez még egy fokozott ellenőrzésű gyógyszer, mert nemrég lett engedélyezve Európában és nagyon sok mellékhatása is van. Háziorvos nem is írhatja fel, csak szakorvos, és csak rendszeres kontroll mellett szedhető. Persze, ha már amúgy is szeded, akkor nincs gond... de ha nem, akkor javaslom előbb jelentkezz be a Szent Imre Kórház obezitológia - lipidológia szakrendelésre, ott megvizsgálnak és minden tudnivalót el is mond a Doktornő.

Nekem, főleg a legelején, nagyon erősek voltak a mellékhatások, az első szem után fél napig szédültem. Most már jobb a helyzet azért, csak egy enyhe hányinger maradt. Meg pár étellel úgy tűnik nem fér össze (paradicsom pl, nem részletezem ;-))

Az első héten 2 és fél kilót fogytam (112-ről indultam), de mellette diétázok is, ahogy a Doktornő és a kórházi dietetikus javasolta.

Ha van kérdésetek, szívesen segítek, ha tudok és olyan jó lenne, ha létrejönne itt egy kis közösség, akikkel lehetne tapasztalatot cserélni :-)

2017. szept. 22. 12:39
Sziasztok! Én is második hete szedem a gyógyszert. Én az első héten reggel vettem be egy szemet, most a második héten reggel egy meg délután egy. Tegnap volt az első nap, hogy két szemet szedtem, és este elég rosszul voltam. Nagyon feszült voltam, úgy éreztem mindjárt történik "valami".. Kb. egy óra alatt múlt el ez az érzés. Sokkal energikusabb vagyok, jobban izzadok és minden éjjel filmszerű álmaim vannak (aminek nagyon örülök, mert nincs sok időm moziba járni :D ) Kifejezetten nem diétázom, az édességet nem kívánom, kétszer tornáztam kb 1 órát. 137 kilóról indultam, egy heti eredményem -2 kiló. Nem tudom, hogy ez a feszültség elmúlik-e, mert ha nem, tuti nem fogom szedni! Aki kevesebb mint 1 tablettát szed, annak ki mondta, hogy felet kell?
2017. szept. 20. 11:23
Szedem már második hete.Reggel beveszek felet es azon kívül hogy tevékenyebb vagyok mint régen nem érzek semmi mellékhatást.Heti 1 kg fogyást tervezrk.Oda kell figyelnem az evésre mert étvágyam es éhségérzetem az nincs.Viszont az se lenne jó ha lassulna az anyagcserém mert nem eszem.Cukor milyen mellékhatást észleltèl?
2017. szept. 19. 14:42
Küldtem privát üzit! :)
2017. szept. 11. 11:08
Sziasztok☺Ma kezdtem fél tablettával.Nem érzek semmit.Éhes se vagyok ez jó hír :) Ki hogy halad?Mellékhatás?
2017. aug. 29. 21:43

Sziasztok! Én ma vettem be az első tablettát.Emellett nekiláttam a bikinidiétának, és lebicikliztem 554 kkal-t! :)

Első tapasztalatom, hogy nincs olyan intensiv éhségérzetem, mint máskor, és nem vagyok aggressziv.

( szerintem )

A szernek csak éhségérzet - csökkentő hatása van, önmagában nem fogyaszt. Ezért nem is várok hirtelen fogyást.

Ami a legfontosabb, hogy féltem a mellékhatásoktól, mivel központi idegrendszeri hatása van, de nem tapasztaltam semmit, az allergiát megúsztam.

A későbbiekben beszámolok. Ha van valakinek kérdése, ne fogja vissza magát!

4. Molygó (válaszként erre: 3. - Edike71)
2017. aug. 11. 13:57
De jó hogy válaszoltál én ma vettem be először én 32 ezret fizettem érte, de láttam van 38ért is. Mi az amit elvileg éreznem kell, hogy nem kell a kaja, nem kívánsz tőle semmit? Diétázol mellette, és elötte is diétáztál és nem volt eredmény? Sokkal kevesebbet eszel a gyógyszertől? Köszi :)
2017. aug. 6. 18:31
Sziasztok, én két hónapja szedem. Az étvágyam jelentősen csökkent, de összesen csak 4 kg-ot fogytam.... A doki szerint ez fantasztikus, sztem borzalom. Azt hittem, hogy ilyenkorra már 10 kg lecuppan. Centiben 2-4 cm ment le, ez viszont jó. Elötte lifetilt cuccokat szedtem, de attól ilyen eredmény sem volt. Az első időben sokat fájt a fejem, most rendszeresen van hányingerem. Figyelni kell, melyik patikában veszed meg, mert óriási az árkülönbség. Én Szegeden lakom, az egyik helyen 29 ezer, a másikon 39 vagy még több
2017. júl. 30. 11:39
Szia Kíwa, én jövöhéten fogom elkezdeni talán, látom nem írtak még, de én örülnék ha eddigi tapasztalatodat leírnád
2017. júl. 19. 22:35
Sziasztok, pár napja kezdtem szedni a Mysimbat, érdekelődnék, hogy van-e valaki aki már szedte, mik a tapasztalatok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook