Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok az Isotretinoin szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok az Isotretinoin szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


11. addi66
2017. márc. 26. 00:24

Sziasztok!

A kamasz fiam 4.hónapja szedi az Isotretinoint és egyenlőre semmi javulás,sőt szörnyű gennyes,váladékozó sebek jönnek elő az arca két oldalán,a füle mögötti részen,a mellkasán egyszóval mindenhol.A kezelőorvos szerint a kezelés eleje,legyünk türelmesek.Na jó de meddig? Nem hogy nem javul, hanem rondább és a hónapok telnek. Meg aztán ez egyáltalán nem veszélytelen gyógyszer ahogy olvasom.Nem tudom mit csináljunk,meddig kéne szedni,hol van a határ,vagy hagyjuk abba-tényleg nem tudom.Van valakinek hasonló tapasztalata??

2016. máj. 14. 19:34
A roaccutan melle milyen kremet hasznaltatok az arcotokra?
9. Barbi170 (válaszként erre: 8. - Lilcsó97)
2016. jan. 10. 20:58
Én a Roaccutant szedem(ugyanaz a hatóanyag csak más a gyártó) októbertől, mert volt egy két akném nagyon mélyen,volt amelyik egy hónapig is ott volt és fájt. Most 3 és fél hónapnál tartok, de még mindig jönnek ki az arcomon. Az első hónap után úgy néztem ki, hogy a legnagyobb ellenségemnek sem kívánnám soha! Azok a hatalmas gyulladások már elmúltak,de még most is vannak dudorok az arcomon, még mindig jönnek ki újak. Mondanom sem kell hogy minden egyes napon úgy küzdöm át magam, hogy felkelni sem akarok másnap reggel.Sosem gondoltam volna hogy ilyet kell átélnem 21 évesen és sehol nem tudok erről olvasni, hogy bárkinek is ilyen hosszadalmas volt a rosszabbodás..Az első két hónapban nem tudtam az arcomhoz érni,annyira fájt minden egyes pont. Azt mondják,ha elhisszük hogy jó lesz minden,meggyógyulsz.. Nekem már ez sem megy és nagyon reménykedek abban amit a bőrgyógyászom mond, hogy ehhez türelem kell,mindenkin segít, szebb lesz a bőröm mint valaha is volt.Azt is olvastam, hogy a gyógyszer depressziót okoz,de a depressziót az okozza, amit a tükörben látok hónapok óta...Nem tudom hogy mindenki ezen e ment át, csak nem írja le sehova,de nagyon erősnek kell lenni :( Sok szerencsét
2015. febr. 18. 19:26
Ugyanígy voltam én is ezzel :) azt mondom ne félj, én is beláttam nincs miért...szép bőröd lesz erre gondolj, nem fogod megbánni:)
7. Tündi0516 (válaszként erre: 6. - Lilcsó97)
2015. febr. 10. 18:35
Szia nagyon szépen köszönöm hogy megosztottad velem ilyen hosszasan hogy mik voltak a tapasztalataid. Bevallom őszintén nagyon félrk elkezdeni szedni a mellékhatások miatt de nem látok más utat...😞
6. Lilcsó97 (válaszként erre: 3. - Tündi0516)
2015. febr. 9. 19:31

Sziasztok! Leírnám én is a tapasztalataimat. Szeptemberben kezdtem el szedni,mikor már semmi remény nem fűzött a kencékhez és antibiotikumokhoz, melyek csak a gyomrom roncsolták normaflore mellett is. Ez az utolsó doboz amit egy hete váltottam ki. Eleinte paráztam hogy minden mellékhatása meg fog találni mert ez általában jellemző rám,de más lehetőséget nem találtam az arcomra, már utcára se mertem menni, pedig sosem volt bajos a bőröm, de a tinédzser kor nyilván mindenkit utolér. De ezt az állapotot egy idő után már nem viseltem el. Az első doboz után is már láttam javulást, persze nem volt a legszembetűnőbb. A második doboz beszedésével már nem voltak túlzottan gyulladt aknék az arcomon, de nem volt még mindig tökély persze ezt nem is vártam el 2 doboztól. A legszembetűnőbb változást a 3-4. adag adta. Itt napról napra, reggelente láttam hogy hopp az is eltűnt, most meg az is, véééégre. Ezek után már alig-alig használtam alapozót is, csak még a kicsit feltűnőbb területeken. Most az utolsó adaggal már egyáltalán nem használok alapozót, olyan a bőröm mint amilyet el se tudtam képzelni abban a szörnyű állapotban ami ezelőtt volt. De hogy ne tűnjön annyira szépnek a történetem, mondanom kell negatívumokat is. Most az 5-6. adagnál minden reggel hányingerrel ébredek, természetesen a terhességet kizártam, mert fogamzásgátlót szedek, de persze menjünk biztosra, teszt is bizonyította. Étvágytalan vagyok, sűrűn fáj a fejem. Már két hete nem gyógyulok ki a hólyaghurutomból, és ezt nagyon meg is szenvedem, mivel az immunrendszerem ennyi gyógyszer után már nem a régi, így nehezen küzdöm le 4 liter mellett is egy nap. Szóval már csak ezért is várom hogy vége legyen ennek a kúrának, mert nem szeretnék minden nyavalyát elkapni. Persze a száj és bőr szárazság nálam is jelen van, de erre van direkt erre a célra kifejlesztett testápoló, nekem ez segít, így nincs vele különösebb problémám.

Bocsi ha hosszú kis regényt írtam, a ti tapasztalataitokat is szívesen elolvasnám:)

5. manó2000 (válaszként erre: 1. - Tündi0516)
2015. febr. 9. 18:19
Jaj, bocs, meg kell tanulnom olvasni.Azt hittem Isoprinosine-t.Ilyet nem szedtünk.
4. manó2000 (válaszként erre: 1. - Tündi0516)
2015. febr. 9. 18:12
A gyerekeim szedték, nem volt mellékhatás.
3. Tündi0516 (válaszként erre: 2. - 4c3a5e5783)
2015. febr. 9. 17:06
Szedted esetleg te is a gyógyszert?
2015. febr. 9. 16:58
Ha elolvasod az esetleges mellekhatasokat, egy reszet azonnal produkalni fogod!
2015. febr. 9. 16:46
Sziasztok! Szedett már valaki Isotretinoin-t? mik a vélemények mellékhatások?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook