Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Mysimba szedésével kapcsolatban? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
861. bozsikm
2022. máj. 5. 14:02

Diabetológus csak akkor írhatja fel ha erősen indokolt vagy a BMI index 27 felett van. DE nőgyógyász és endokrinológus is felírhatja ha indokolt.


Fogyás: Én nem tudok betartani semmilyen diétát, de a saxendával 6 hónap alatt 14 kg fogytam, természetesen havi orvosi ellenőrzéssel. Melette IR és autoimmun pajzsmirigy

860. tádámmm (válaszként erre: 858. - Padmee)
2022. máj. 3. 12:58

Én nem tudom máshol hogy van ez, de ahol én lakom, nem írják ki.

Dietetikushoz küldenek, az kiír egy étrendet, és ha nem tartod, így jártál. De nyílván, ha képes lennék tartani, nem mennék ezért orvoshoz, hanem keresnék a neten egy diétát és aszerint ennék.

Az orvos szerint, aki nem a dietetikus által előírtakat eszi, az gyógyszerrel sem fogyna.

Szerintem ennél jóval komplexebb a probléma.

859. kubano (válaszként erre: 858. - Padmee)
2022. ápr. 30. 19:44
A Saxendanak mennyibe kerül egy havi adagja?
858. Padmee
2022. ápr. 27. 16:39

Sziasztok!


Mysimbával és saxendával van tapasztalatom. Túlevéses zavarral és inzulinrezisztenciával kezelnek. Először mysimbát kezdtem szedni, aminek szuper hatása volt az elején, gyakorlatilag egyáltalán nem voltam éhes, nagyon sok energiát adott és a túlevések is mésérklődtek. 4 kilót fogytam 4 hét alatt, a következő 4 hétben a karácsonyi időszak alatt sokat ettem, de semmit sem híztam vissza mysimba mellett. Végül azért váltottam saxendára, mert megállt a fogyás, visszajött az étvágyam (napi 2 tabletta mellett) és egy covid betegséget követően súlyosbodtak a túlevéses epizódok. Saxenda mellett meforalt is felírt az orvos az IR miatt. Saxendával lassabban ment az elején a fogyás mint a mysimbával, főleg azért mert sokszor volt hányingerem, amit nassolással orvosoltam, sűrűn volt hasmenésem is az első pár héten és nem adott akkora energialöketet, mint a mysimba. 1,8-as adagolásnál állt be jól a ritmus. 4 hét után már nem tapasztalok mellékhatásokat, kivéve azt, hogy bizonyos ételek undort váltanak ki. A túlevések szépen lecsökkentek, mennyiségre a töredékét tudom csak megenni annak, amit eddig ettem. Azt eszek, amit megkívánok, csak sokkal kisebb mennyiségeket. Nem járok sportolni, sétálni szoktam és néha biciklizni. Így 2kg ment le 4 hét alatt. Hozzá kell tennem, hogy a lipid ambulancián 1200 kcal diétát javasoltak, amit sikerült alkalmanként pár napig tartani, de utána nagyon felerősödtek a túlevéses epizódok.

857. Bagoly2 (válaszként erre: 856. - Kubano)
2022. ápr. 14. 12:22
Mostanra nekem is elmúlott az étvágy csökkentő hatása.
856. kubano
2022. ápr. 13. 12:05

Öt hete szedem, és én sem érzem már nagyon az étvágycsökkentő hatást :(


Reggel 8 és délután 5 körül szoktam bevenni 2-2 tablettát. Napközben egész jól vagyok, de este mindig megéhezek 8-10 körül, pont a legrosszabbkor.

2022. ápr. 5. 21:17
Szzasztok! Van közületek olyan akinek pár hét után elmúlt a gyógyszer étvágycsökkentő hatása? Rajtam kívül...
854. kubano (válaszként erre: 853. - Bagoly2)
2022. márc. 25. 09:42

Olvasd vissza a korábbi hozzászólásokat. Többen írták már, hogy 10-14 nap után csökken, vagy teljesen elmúltak a kezdeti mellékhatások.


Illetve a másik amit kipróbálhatsz, hogy napi fél szemmel kezdesz egy hétig, és utána emeled a betegtájékoztatóban leírt vagy az orvosod által javasolt módon. (Nagynéném csinálta így, mert elsőre napi 1 től ő is kivolt.)

853. Bagoly2
2022. márc. 21. 16:20

Sziasztok!

Szombaton (03.19.) kezdtem el szedni a Mysimba-t. Napi 1 szemet veszek be reggel.

Erős fejfájást, hasmenést és hányingert okoz nálam. Napi pár szem gyümölcsöt vagy egy kevés levest tudok megenni. Van egy minimális éhségérzetem, de azt is elnyomja az erős hányinger.

Számíthatok rá, hogy enyhülni, esetleg el fognak múlni a mellékhatások?

Mik a tapasztalatok róla?

852. Matthew86 (válaszként erre: 851. - Meggyes40)
2022. márc. 19. 14:06
Mit iszol este?
2022. márc. 6. 11:19
Sziasztok! Második hete szedem a mysimbát,de mintha a hatása gyengült volna mostanra.Este is iszom.
850. Matthew86 (válaszként erre: 843. - Matthew86)
2022. márc. 5. 06:42

Sziasztok,

Gondoltam bejelentkezek. -10kg-nál tartok, mellékhatások nélkül.

A folyadék bevitel szerintem nagyon fontos. Akkor van nemi éhség érzet, ha nem iszom meg a 3 litert.

Amit érzek, hogy nagyon energikus vagyok, a pulzusom -20%-ot csökkent, amire egyébként gyógyszert szedek. Vérnyomás is 5-10%-al lentebb van.

849. Matthew86 (válaszként erre: 848. - Geumed)
2022. márc. 1. 04:55
Napi 1. Nem kell emelni.
848. geumed
2022. febr. 28. 22:24

Szia!

Jól értem, hogy napi 1 tbl.112 napig?

Nem kell emelni az adagot? Mit tanácsolt a doktorod?

üdv.G.

847. Matthew86 (válaszként erre: 846. - Hebőci2021)
2022. febr. 28. 19:25
Én a 112 szemeset vettem 37.900 Ft-ért. Napi egyet írtak fel, így ez nekem 112 napig tart.
2022. febr. 28. 13:35
Bocsi 22-23 ezer forint akar lenni.
845. Hebőci2021 (válaszként erre: 843. - Matthew86)
2022. febr. 28. 13:34

Szia Matthew86!

Nekem ma irta fel a doki a Mysimba-at. Nekem azt mondta, hogy olyan 22-23 forintba fog kerülni egy havi adag. Nálad meg 37.900-ba került? Ezek szerint nem egységes az ára minden patikába?

844. geumed
2022. febr. 27. 17:39

4 napja szedem, endokrinölógus írta fel. Megdöbbentő, hogy csak azért eszem, mert dél van, vagy este pár falat.

Ünneplős hétvége volt itthon, cukormentes torta, sült alma, sült hús és egy kávézóban lecsúszott egy melange is.

Jóval kevesebb a megszokott adagtól.

Hát hajrá és előre...

2022. febr. 27. 09:48

Sziasztok,

36 éves férfi vagyok, 174 cm és 140 kilóval kezdtem bele az életmódváltásba két héttel ezelőtt 2/15 én.

Azért mondom, hogy életmódváltás, mert nem diétának indult, ez nem is az. Hosszú távú, fenntartható életmód.

“Sanyargatás mentes életmódváltás”, nem reklám miatt írom, hanem mert ezzel próbálkoztam. Önmagában ezzel, ami egy személyre szabott étrend, 2200 kalóriával és napi minimum 10 ezer lépéssel, már egy hét alatt eredményt értem el. Elmúltak a falási rohamok, és a közérzetem nagyban javult.

Egy éve magas vérnyomás, zsírmáj, és mint most kiderült inzulin rezisztenciával küzdök. A kardiológus ajánlotta a Mysimba-t, egy percig nem gondolkodtam rajta, hogy kiváltsam -e.

A gyógyszert 3 nappal ezelőtt 2/24-én kezdtem el szedni.

Amiről be tudok számolni, hogy semmilyen mellékhatás nincs eddig számomra. Tegnap már semmi étvágyam nem volt, az életmód váltás szerinti ajánlott ételeket sem ettem meg. Ja és jobban alszok mint valaha, gondolom mivel nem eszem magam hányásig, mint korábban.

Ma reggel elkészítettem a reggelit, de mire készen lett hozza sem nyúltam.

Tegnap este éreztem éhségét, de egy 96 kcal fehérje shake megoldotta. Olyan érzés ez, hogy érzed, hogy üres a hasad, viszont nincs kényszer a fejben hogy azonnal enned kell, mert megőrülsz.

Igyekszem a 3 liter folyadékot meginni. BCAA sokat segít, ezt már a gyógyszer előtt is éreztem, elveszi az étvágyat szerintem.

8 kilót fogytam, a mérleg is mutatja. Bármiből is (víz, zsír), de fogytam. A ruhák amik eddig feszültek rajtam, vagy nem tudtam össze cipzárazni, most kényelmesek. Anyukám szerint az arcokon es a hasamon látványos. És csak 1,5 hét..

Napi egy szemet szedek, nem is kell az adagot emelni az orvos utasítása szerint.

3 hónap múlva megyek vissza a kardiológushoz, remelem nagy eredményt tudok majd felmutatni.

Remelem a történetem segít másoknak, jó lenne hosszú távú tapasztalatokat olvasni itt.

Költséges? Meglehetősen.

A sanyargatásmentes diéta 24.900 Ft.(ezt ha 10 kilót fogyok, újra kell kalkulálni mert 2200 kcal sok lesz) A Mysimba 37.900 Ft.

Sokat költöttem fehérjeporra, különböző Biotech zeró ételekre: salataszószok, szirup, palacsintapor.

Olyan 100 ezer körül vannak a költségek.

A teljes kivizsgálás a munkahelyi magán egészségbiztosítási csomag miatt ingyen volt (bővített labor, hormon vizsgálatok, 120 perces inzulin, belgyógyászat, kardiológia, szemészet).

Írok majd ide folyamatosan az eredményekről.

842. geumed
2022. febr. 26. 15:33
Sehol senki??
841. Karmur (válaszként erre: 839. - Gabriela.)
2022. jan. 29. 11:30
Szia, sajnos abba kellett hagynom a Mysimbát. Nem múltak a mellékhatások, állandóan hányingerem volt, bódult voltam tőle. Pedig nagyon sokat vártam tőle. A ketót próbáltam pár éve, sokat fogytam tőle, de mind visszajött, sőt még több. Tanácstalan vagyok.
840. askold (válaszként erre: 840. - Oroszilus)
2022. jan. 25. 23:46

Gretulálok,4 éve mysimbaval fél év alatt én is fogytam 20 kilót,utána 6-8 hónnap alatt visszajött.Óriási önuralommaltavasszal 3-4 kilót le tudok adni ,de télire az i s visszajön.Megtisztelnél,ha megosztanád velema sikered titkát .

Előre ír köszönöm!

Tisztelettel:Elek Imre,

839. Gabriela. (válaszként erre: 838. - Karmur)
2022. jan. 2. 01:25
Na jobb lett? :)
838. Karmur (válaszként erre: 837. - Gabriela.)
2021. nov. 29. 18:03
Köszönöm szépen.
2021. nov. 29. 14:09
Azt mondják 2-3 hétig kell kibírni a mellékhatásokat. Kitartás!
836. Karmur
2021. nov. 29. 13:38
Sziasztok, 1 hete szedem a Mysimbát. ( 1 szemet reggel)Sajnos brutális hányingerem van tőle és kicsit szédülök. Elmúlik ez, vagy abba kell hagynom szerintetek?
835. Zsanna57 (válaszként erre: 824. - Melinda8344)
2021. nov. 24. 14:14

Szia! 5 ho alatt -24 kg-val a hátam mögött jo szivvel tanácsolom: munka mellett a napi 1200 kcal KELL. de 5x egyél keveset, eleinte feltétlenül ird a kaloriákat es legyen benne hus, magvak, tejtermékek is! Gyumolcs csak délelött. Es teljen el az utolso meg a masnapi elsö etkezés között 14 ora. Naponta kell mozogni is. A gerincfájdalmaim ellenére gyalogoltam, nyáron keltem fel 6-kor es köröztem a lakoparkban -mert csak ennyit birtam. Elsö hoban végig egy Mysimbát szedtem. Azota R-E 1-1-et.


Tul vagyok a mütéten, most 14 napja a mütét miatt, mwg a véralvadásgátlo inj.miatt nem szedem. Azota is lement 1 kg, mert az étkezést betartom.miatt

834. Zsanna57 (válaszként erre: 828. - 3b7f59f8ad)
2021. nov. 24. 14:03

Szia! Májusban kezdtem, egyesével. 7 nap után a mellékhatások miatt majdnem abbahagytam: gyengeség, émelygés, fejfájás. A feliró főorvos biztatott min.10 napig probáljam. Lassan megszoktam. 5 x eszek keveset, 1200 kcal/nap. 1 hoig csak napi 1-et azota napi 2-t szedek. Elsö hó -7 kg, utana -6, -4, -3 -3.

A leirása szt.ha jol emlékszem akkor hagyd abba ha 16 hét alatt nincs meg a -5 kg.


A fiam is elkezdte, -15 kg-ig jutott 2 ho alatt, azota inkább csak 1-1kg/ho de már nem tartja rendesen a diétát.

Nekem a gerincmütét volt a tét, komolyan vettem a kúrát es a fájdalmak ellenére. N a p o n t a gyalogoltam.

2021. nov. 24. 13:52
Bocs, "nekem" akart lenni. 😳
832. Zsanna57 (válaszként erre: 829. - TMTibor)
2021. nov. 24. 13:49

Szent ég! Nejem bejött a Mysimba:


Sikerült 4 hónap alatt (05.20-09.20) fogynom a Mysimbával 20 kg, kiirtak a gerincmütétre -ami nov.12-n sikeresen megtörtént. A mutetig még megvolt a -3 azota -1.

Diétáztam, elsö hóban a mellékhatások miatt csak reggel 1-et szedtem be és kesöbb is csak max. 3-t.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook