Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


199. 6eead9eb79 (válaszként erre: 198. - Angel304)
2009. ápr. 23. 09:12
egy havi 2900ft.én a múlthéten váltottam ki.
2009. ápr. 22. 10:08
Sziasztok.Tegnap voltam a 6 hetes kontrollon,nekem is a cerazette tablettát írta fel az orvosom.Nem tudom hogy kiváltsam-e. Megtudnátok mondani hogy mennyibe kerül a 3 havi adag?
197. Irány (válaszként erre: 195. - Kormica)
2009. ápr. 15. 15:16

Én is szedem 2 éve folyamatosan és nem volt vérzésem. Én is így gondolom, hogy nem mintha hiányozna, hanem hogy furcsa:)


Ha valakinek van elfekvőben tabija, akkor szívesen megveszem!

196. Kormica (válaszként erre: 184. - Kata(lin))
2009. márc. 26. 09:41
Nekem a kb. 2,5 évig folyamatosan szedett Cerezett abbahagyása után kb. 7-8 héttel jött meg először a menstruációm.
195. Kormica
2009. márc. 26. 09:37

Én is ezt szedtem amíg szoptattam....vagyis még most is szoptatok (májusban lesz 3 a lányom) , de abbahagytam, mert a nagyoknál a szoptatás végére visszafogytam (ott nem szedtem) , most meg nem, sőt!

Ezen kívül zavart, hogy már lassan 3 éve nem volt vérzésem - a cerazett miatt. Nem mintha hiányzott volna, csak furcsa volt.

Én átlag 2 havonta kihagytam 1 szemet véletlenül, volt, hogy 2-t is egymás után, de semmi gond nem lett belőle. De a dokim azt mondta, hogy 100%-os védekezési módszer nincs, még a gyógyszerek sem azok. Bár nekem mind a 3 gyerkőcöm úgy fogant, hogy elhatároztuk :) - szóval azért elég biztosak ezek a gyógyszerek :)

2009. márc. 26. 09:17
szia nekem a cerazett mellett lett egy babám (sajnos elvesztettük) pedig szedtem rendesen de mégis megfogant, nem tudom hgoy miért.
2009. márc. 26. 09:15
Szed valaki cerazette fogamzásgátlót?Vélemények?
2009. febr. 13. 22:41
Én most szültem decemberben és nekem is a Cerazette tablettát irta fel a doki de annyira megoszlanak a vélemények hogy nem tudom eldönteni,hogy ki merjem-e váltani.
191. Bybe
2009. febr. 8. 20:03

Sziasztok!

Csináltam egy nagy butaságot. Két hete szombati nap elfelejtettem bevenni az az napi Cerazette tablettát. Ezt az akutális vasárnapi bevételekor vettem észre. Én nagy okos, bevettem a szombatit is és a vasárnapit is. Tehát kettőt egyszerre. Nem jött még meg. Az nap mikor elfelejtettem, nem voltunk együtt a párommal, meg másnap sem. Azóta sem,mert várom,hogy most mi a helyzet. Eddig is rendszertelen volt a menzeszem. Szóval, ez miatt a butaságom maitt, most tolódhat a menzeszem? 13 hónapja szedem.

2009. febr. 5. 14:19
Én szedtem két hónapig, de szörnyű volt, mert teljesen lenullázta a libidómat. Egyáltalán nem kívántam a szexet, és mikor visszamentem a nőgyógyászhoz, egyáltalán nem ajánlotta ezt a terméket.
2009. febr. 5. 14:08
en is ezt szedtem mig szoptattam
2009. febr. 5. 14:02
En is ezt szedem, a fiam 7 hónapos
187. Tündi7
2009. febr. 5. 14:01
Szioka én ezt szedem fiam most 10 hónapos
2009. febr. 5. 13:58
Szed vki cerazettet?
185. macs77
2009. jan. 26. 12:12

Sziasztok! 6 hete szültem, és nekem is ezt a gyógyszert írta fel a doki, de annyi rosszat hallottam róla h nem merem elkezdeni szedni. Pedig (még) nem akarunk kistesót. Szal bizonytalan vagyok, de asszem elkezdem szedni, max ha nem válik be, abbahagyom, és kénytelen leszek más módszert keresni (spirál?).

Majd leírom a tapasztalatomat nektek!!

2009. jan. 8. 12:27
Sziasztok,Kata vagyok, és szeretném veletek megosztani a tapasztalataimat, remélem lesz akinek segítek. Idén tavasszal erős, hosszan elhúzódó vérzés miatt egészségügyi küretem volt. A műtét után felkerestem egy addig ismeretlen nőgyógyászt, aki megállapította, hogy miómám van, feltehetően ezért véreztem. A nyálkahártya megvastagodását kerülendő felírta a Cerazette nevű gyógyszert. Nyár elején találtam rá a fórumra, elolvastam a hozzászólásokat, de nem találtam választ a kérdéseimre. Ugyanis elkezdtem vérezni, és 4 hónapon keresztül, esetenként 1-2 nap szünettel, amíg a gyógyszert szedtem, véreztem. Szeptemberben már nagyon utáltam magam, a helyzetem, abbahagytam a gyógyszert, és erről az orvost is tájékoztattam. 1 hónap - 6 hét múlva visszamentem kontrolra, minden szép és jó volt, teljesen szabályosan megjött a menstruációm, örültünk. Most jövök a nőgyógyásztól! Október vége óta nem menstruálok, csak várok, várok hol jobban hol kevésbé feszülten. Ma megtudtam, hogy ez teljesen normális! A gyógyszer szedésének befejezése után előfordulhat, hogy a nyálkahártya regenerációja miatt 6-10 hónapig nincs menstruáció! Hiszem is meg nem is! Néha elgondolkozom azon, hogy talán fordítva vagyok bekötve? Ha kapok egy gyógyszert, aminek célja, hogy ne menstruáljak, attól gyakrabban vérzek, annak abbahagyása után pedig megszúnik a vérzés. Kérdeztem a kedves doktornőt, esetleg változókorba léptem, bár 40 évesen korainak tartom. Erre csak hormonvizsgálat segítségével lehetne válaszolni. Javasolta, szedjek Johanniskraut tablettát (elnézést, nem tudom a magyar megfelelőjét, de drogériába is kapható, idegi megterhelés, stressz ellen javasolják. ) Hát ez történt velem Berlinben. Továbbra is tanácstalan vagyok, de ismét egy tapasztalattal gazdagabb! Bizakodom, hogy hozzászólásommal segítségére voltam valakinek.
183. Minu
2009. jan. 5. 22:26

Sziasztok!

Végigolvastam a forumot, és nem talàlkoztam senkivel aki arra panaszkodott volna, hogy a gyogyszer szedése ota folyamatossan kinozza a fejfàjàs.

Sajnos ez az én eddigi tapasztalatom,- ugyan csak egy hete szedem a Cerazette-et, de minden reggel fejfàjàsra kelek,- ami az egész nap folyamàn rendszeressen visszatér.

Ezelött màs tipusu fogamzàsgàtlot szedtem, de mivel hiztam tölle, és a menzes elött migrénes fejfàjàst kaptam- az orvos javaslatàra erre àltam àt (azt nem tudom, hogy most rendezödik -e a sulyom, de a fejfàjàsom folyamatossan megmaradt).

Màr azon is gondolkodtam, hogy a szervezetem egyàltalàn nem viseli el a hormontartalu szereket, és lehet hogy màs védekezés utàn kellene néznem.

Ha van valakinek ilyen jellegü tapasztalata, illetve ötlete, tanàcsa a gyogyszerrel kapcsolatban,- akkor ossza meg velem.

Köszönettel: Minu

2008. okt. 31. 16:29

Sziasztok!

22 éves vagyok, még nincsen gyermekem és egyenlőre nem is szeretnék.Eddig a yadine filmtablettát szedtem, de bizonyos problémák miatt az orvosom nemrég felírta nekem a cerazette tablettát.Egyenlőre elégedett vagyok vele, csak attól tartunk a párommal, hogy ettől majd később nem lehet kisbabánk, mert ezt állandóan szedni kell, ezért folyamatosan terhelve van a szervezetem.Mi a véleményetek jogos az aggodalmunk?

181. Vickyta
2008. okt. 17. 10:00

Sziasztok, Vickyta vagyok. Mielott elkezdtem szedni a Cerazettet, ezen a forumon olvasgattam, hogy mik a tapasztalatok es megfogadtam, hogy en is megirom majd az enyemeket.

Nem szultem, tehat nem szoptatok, csak nem szedhetek osztrogent es ezt a tablettat irta fel nekem a nogyogyaszom. A verzesem pont ugy jon meg ahogy kell, kevesebbet verzem tole, de hosszabb ideig. Ugyanugy mint a tablettaszedes elotti idoszakban a menstruacio elott kipattogok, de nem csunyan.Hajam nem hullik. Nincs pecsetelos verzesem (allitolag ennek az a titka, hogy a termeszetes ciklus utolso napjan kell megkezdeni a Cerazette szedeset). Most mindezt lekopogom, maradjon is igy!


Remelem segitettem azoknak a "nemszoptatós" noknek, akik nem szedhetnek osztrogent...

2008. okt. 12. 12:09

FIGYELEM!

A portálon SZIGORÚAN TILOS a vényköteles gyógyszerek adás-vétele!

Az ilyen jellegű hozzászólásokat töröljük, a szabályt sorozatosan megszegőknek pedig tagságát is megszüntetjük!

179. 2ab728965c (válaszként erre: 178. - Epike)
2008. szept. 19. 19:27
Igen, így van, nincs peteérés, de a többi fog. gátló tabletta is ezt akadályozza meg.
178. epike (válaszként erre: 177. - 2ab728965c)
2008. szept. 19. 15:29
Lehet:)mindegy,lényeg,h megyek dokihoz,aztán majd ir másikat.:)annyiból viszont jo,mert igy sztem tuti nemlehet teherbe esni!mivel nincs peteérés.
177. 2ab728965c (válaszként erre: 176. - Epike)
2008. szept. 19. 12:28

Szia, nem kóros ha egyáltalán nem jön meg, ebben a szerben ugyanis csak kis mennyiségű progeszteron van, ami nem engedi leválni,( sőt megvastagodni sem) a méhnyálkahártyát.

Nem csak szoptatós anyukák szedhetik, hanem azok is, akiknél fokozottabb a trombózisra való hajlam, illetve a 40 év felettiek.

176. epike
2008. szept. 19. 11:41
Azt,hogy eggyáltalán nemjön meg,mióta szedem!!!!!:)De nemsoká megyek dokihoz,mivel már nemis szoptatok.És ez szoptatós anyukáknak van.
2008. szept. 16. 21:42
Nekem semmi panaszom, pedig szülés előtt minden gyógyszertől pecsételtem :-)
174. oandi5
2008. szept. 11. 08:35

Szia!

Nekem is hullik/hullott tőle a hajam,nem egyszerűen!

173. 2ab728965c (válaszként erre: 172. - Narmiraen)
2008. szept. 8. 05:55
Szia, a Cerazette-ben csak progeszteron van, ezért is kell folyamatosan szedni, és kiszámíthatatlan hogy mikor jelentkezik amegvonásos vérzés.
2008. szept. 7. 21:05

Sziasztok!


10 napja hagytam abba a Cerazette szedését, már nem szoptatok és új gyógyszert írt fel az orvosom. Ezt az újat viszont csak akkor kezdhetem el szedni, ha megjön a vérzésem. Nem tudja valaki, hogy ilyenkor mégis hány napra kell megjönnie? Előre is köszi minden választ!

2008. aug. 28. 09:49

Sziasztok!


Valakinek jelentkezett hajhullás cerazette mellett??? Most 5 hónapos a kislányom. A 6 hetes kontroll óta szedem. Sokszor vérzek (pecsételek) 2-3 hetente, 3-4 napig. Most viszont olyan mintha megjött volna, mert picit erősebb a vérzés, és fáj a hasam is.

A hajhullás kb 1 hónapja tart. A fejemen nem látszik, csak mindenhol ott a hajam... És kezdek aggódni.

170. 2ab728965c (válaszként erre: 169. - Oandi5)
2008. aug. 5. 19:18
Hogy nem jön meg, az ennél a folyamatosan szedendő gyógyszernél nem kóros ( sőt nem is káros) , a pattanások viszont azt jelzik, hogy mégsem egészen jól tolerálja a szervezeted a csak progeszteron összetevőt.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook