Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2007. dec. 17. 14:51

Az orvos akinél szültem, annyit fűzütt a dologhoz, hogy szerencsére a baba is és a mama szívós fajta. Én annak örültem, hogy a baba megszületett egészségesen. Az, hogy én utána 3 napig infúziós állvánnyal közlekedtem, mert vagy vért kaptam, vagy "koktélokat", hogy álljon el a vérzés, az más kérdés.

Remélem a következő szülésem könnyebb lesz. Mert lesz következő, az biztos!

78. ordogh
2007. dec. 14. 16:25
Sziasztok!Egy problemaval fordulok hozzatok.Jo ajanlasokat kaptam a cerazette-el kapcsolaban. Lanyom szulesem utan meg nem szedtem gyogyszert, most megszuletett a masodik, es ugy gondoltuk, kiprobaljuk. Viszont kulonbozo nogyogyasztai gondjaim jottek sajna kozbe, ezert fel kellett fuggesztenem a szedeset. 2 levelem maradt a dobozban, nem szeretnem kidobni. Esetleg valakinek nem lenne szulsege ra?
77. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 74. - Zsuzsmó)
2007. dec. 13. 15:37
Én is szedtem triregolt:)))a hatása tuti volt:)3és fél éves és Máté a neve:DDDD
76. 2ab728965c (válaszként erre: 75. - Zsuzsmó)
2007. dec. 13. 15:31

Szégyellhetik magukat!!!!!!!!!!!!!!

És ha baj lett volna????????????

Ja persze, akkor mossák kezeiket hogy nem ők a hibásak, hanem Te meg a lepényed, mert rossz helyre nőtt.

75. Zsuzsmó (válaszként erre: 64. - 2ab728965c)
2007. dec. 13. 14:47
Észrevették, hogy mélyen fekszik a méhlepény a 4D-s ultrahangon a 26. héten. De itt Pécsen máshol csinálják a 4D-s UH-t, mint a kötelezőket. Én a következő kötelező UH-n szóltam, azt mondták, hogy ahogy nő a hasam, fejjebb kerül, ne izguljak. Arról nem is beszélve, hogy minden egyes Uh-t más doki csinált, és ugyanazt a sablon Uh eredményt adták a kezembe,csak éppen az mért adatokat irogatták át
2007. dec. 13. 14:37

Helló mindenki! Nekem is van még két levél Cerazettem, ha valakit érdekel, ingyér elküldöm! Barátnőm lassan két hónapja szedi és minden Ok. Szoptat, jól van, nem menstruál, ráadásul szépen olvadnak le róla a kilók.

Én is sokáig (6 évig) Triregolt szedtem, nekem az vált be. Kipróbáltam mást is, de attól meg folyamatosan rosszul voltam: hánytam, hasmenésem volt, fáj a fejem és szédültem.

73. momó18 (válaszként erre: 72. - Noncsogo)
2007. dec. 12. 23:22

Szia, Noncsogo!

Ahogy itt korábban nekem írták, nem törvényszerű a mellékhatás. Lassan egy hónapja szedem, és semmi kellemetlenség. A tejem sem változott tőle. Szerintem próbáld meg, ha észlelsz valami kellemetlent, azonnal leállhatsz róla. A tejed nem apad el egyik napról a másikra, így ha abba avatkozna a gyógyszer, akkor elhagyod, és visszaáll a régi rend. Én legalábbis így indultam neki, és még szedem.

2007. dec. 12. 21:43

Sziasztok!

Egy másik oldalon rengeteg hirdetést látok, hogy eladó megmaradt cerazette tabletta, mert már nem szoptatnak... Ezt kizárólag a szoptatás ideje alatt kell/érdemes szedni? Nekem ma írta fel a dokim, de olvasva a sok rossz tapasztalatot, erősen fontolgatom, hogy inkább el sem kezdem. Vagy legalább megvárom, amíg 6 hónapos nem lesz a lányom és akkor már (talán) kevésbé aggaszt, ha romlik a tejem minősége vagy mennyisége. Addig meg védekezünk másképp.

71. 2ab728965c (válaszként erre: 68. - Krizsanevi)
2007. dec. 9. 18:11
Én is így jártam vele pontosan, mint Te. Ez az egyik legkellemetlenebb mellékhatása a csak progeszteront tartalmazó szereknek, hogy egyáltalán nem ciklustartóak a vérzések, mert hiányzik az ösztrogén komponens.
70. 2ab728965c (válaszként erre: 67. - Momó18)
2007. dec. 9. 18:08
szia, egyáltalán nem szentírás , hogy mindenkinél okoz valami mellékhatást a bogyó. Ám az is igaz, hogy ebben nincs olyan hogy "már ki kellett volna jönni a bajnak", mert lehet hogy évekig jó, aztán meg nem...azt mondom, addig örülj és szedd, míg nem okoz problémát!
69. 2ab728965c (válaszként erre: 66. - Holdanya)
2007. dec. 9. 18:06
Én azért megvárnék egy vérzést a helyedben, és azt követően kezdeném szedni a cerazettet. Ebben viszont TILOS szünetet tartani, sőt, igyekezz órára pontosan bevenni minden nap.
2007. dec. 9. 17:33
Én 4 hónapig szedtem, ezalatt egyszer megjött rendesen, utána viszont csak hébe-hóba vérezgettem. Volt hogy csak egy délelőtt, volt hogy 2 napig. Állítólag ez normális. Miután abbahagytam, több mint 3 hónappal jött meg. Ja, és nem kell szünetet tartani!
2007. dec. 9. 17:11

Nekikezdtem a tablettaszedésnek. Nagyon paráztam a mellékhatásoktól:hízás, pattanások, vérzés. Már 3 hete szedem, de semmi különös. Az első héten néhány görcs a halántékomnál, de eltűnt.

Vagy ne örüljek még? Korai? A mellékhatások később jönnek majd? Mikor telítődik a szervezet, mert 1 hetes szedés után védelmet nyújt a leírtak szerint. Úgy gondolom, már ki kellett volna mutatni a "foga fehérjét", ha vacakolni akarna.

Látom,nagy szakértők vannak itt, mit mondotok?

2007. dec. 9. 17:06

Hello!

Segítséget szeretnék kérni. Eddig Triguliart szedtem, most adott az orvosom cerazette-t. Már szedek egy ideje fogamzásgátlót, de ebben nem tudok kiigazodni. Nem kell szünetet tartani a levelek között??? De akkor mikor jön meg? Csak három havonta??? Ez normális? Ti tartotok szünetet? Mennyit???

Köszi előre is

65. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 60. - Kathy13)
2007. dec. 9. 08:17
Picifiam TriRegolszökevény:)ahogy megtudtam hogy terhes vagyok megíjedtem picit és szaladtam a genetikára!Azt mondták ezek a mai fogamzásgátlók csak a fogantatás esélyét csökkentik le a minimálisra,ha megmaradt,tuti életképes lesz!És nincs magzatkárosító hatása egy esetleges megfoganás esetén....azért nem voltam nyugodt míg nem láttam hogy egészséges:)
64. 2ab728965c (válaszként erre: 63. - Zsuzsmó)
2007. dec. 9. 08:09
Akkor nagyon nagy mákod volt hogy nem lett semmi komplikáció....azért a mai technikai lehetőségek mellett ( UH és társai) szerinted nem oltári disznóság részükről, hogy egy mélyen fekvő lepényt csak a szülés közben fedeznek fel???????? Mert nekem a vérnyomásom egyből 200 lesz az ilyenektől. Ez a "trehányság" vagy nemtörődömség részükről,no meg a pénzéhség, amiért én annyira megvetem és utálom a nődokikat, persze nagy tiszteletem a ritka kivételeknek, akik mindig és mindenhol akadnak szerencsére.
2007. dec. 8. 21:11

Helló! Visszamentem a dokihoz,nincs méhszájsebem, valószínű, hogy mivel mélyenfekvő és szívósan tapadó méhlepényem volt, így ott "sérülékeny" vagyok. Várjunk. Nekem kicsit fura, hogy 4 hónap alatt nem tudott meggyógyulni, de a doki csak tudja, hogy mit beszél.

Igazad van Bolondfáni, valószínűleg előbb kezdették el velem a kitolást, mert szülés közben vették észre a méhlepény helyzetét, és a Babó már jött volna, csak nem fért el szegény. Kalandos szülésem volt.

2007. dec. 5. 21:53
Ha az orvos javasol a terhesség alatt bármilyen gyógyszert, akkor azt be kell szedni, mert a nem szedésnek esetlegesen komolyabb következményei lesznek a babára vagy Rád nézve, mint ha szót fogadsz.
61. 2ab728965c (válaszként erre: 60. - Kathy13)
2007. dec. 5. 21:17

Szia! A Cerazette-ben csak minimális mennyiségű progeszteron összetevő van, ami egy esetleges terhességet nem befolyásol károsan. Attól még nyugodtan megtarthatod a babát!

Annyi a lényeg hogy próbáld meg nagyon pontosan szedni, lehetőleg ugyanabban az órában, és figyelj ha hánysz vagy megy a hasad, kiürülhet!!!!

Amúgy nem rossz kis bogyó és véd is, csak oda kell figyelni kicsit. Sok sikert!

2007. dec. 4. 13:57
Az a problémám, hogy nem szedhetek hormonális fogamzásgátlot,trombosishajlam miatt.Az ovszerre alergiás vagyok.A dokim ma felirta a cerazetter, de nem tudom, hogy merjem e szedni, mert sajnos volt már 1 terhességmegszakításom:( és szeretnénk babát, de nem akarom, hogy ha mégis teherbe esek, ne tarthassam meg, mert vmi baja lesz.Mi a véleményetek?Azt mondta a doki, ha mégis terhes leszek akkor valami gyogyszert kell majd szedni a szulésig, amit nem akarok, mert nem bizok abban, hogy bármilyen tabletta egészséges lenne egy babának.Segitsetek légyszi!!
59. 2ab728965c (válaszként erre: 58. - 2ab728965c)
2007. nov. 26. 19:54

Bocs, most látom csak, hogy Te valójában a műszerre gondoltál, amivel a szülésed után eltávolították a lepényt....nem, szerintem ez nem okozhat bajt, mert hiszen maga a szülés úgy zajlik, hogy előbb "eltűnik" a méhszáj, azaz nem tudják megsérteni sem.

A magzat koponyája viszont tud rajta berepedést csinálni, ha a kitolást előbb kezdetik a kismamával, még mielőtt a méhszáj teljesen eltűnne. Ez lehet,

viszont akkor egy sima kolposzkópos vizsgálattal kideríthető.

58. 2ab728965c (válaszként erre: 56. - Zsuzsmó)
2007. nov. 26. 19:47

A méhszájseb az pl. szülés közben a táguló méhszájon esett apró sérülésekből alakulhat ki, de van mikor más okozza( gomba, hpv vírus meg még ezer féle dolog) méhlepény-visszamaradás azonban biztos nem!

Jól teszed ha visszamész, megnéznek kolposzkóppal legalább, és a dokid majd szépen eldönti hogy mi a teendő--ha ugyan lát a méhszájadon sebet vagy valami hámhiányt.

Ha van Uh-ja, akkor meg tudja nézni a méhnyálkahártyád vastagságát is, meg a petefészkeid állapotát. Mindenképpen menj el, csak javadra válhat ha nem otthon várakozol hogy majd csak lesz valami.

57. Zsuzsmó (válaszként erre: 55. - Momó18)
2007. nov. 26. 19:14

Sok sikert a gyógyszerhez! Eléggé megoszlanak a vélemények-mint látod.

Egy másik fórumban már kifejtettem a véleményem erről: semmit nem szabad erőltetni. Mindenki döntdse el saját maga, hogy mit tud, mit akar adni a csemetéjének. Ha görcsösen ragaszkodunk valamihez, azzal sokszor pont az ellenkezőjét váltjuk ki.

Az, meg hogy egy orvos felháborodik azon, hogy a 8 hónapos baba szopik, azzal csak azt mutatja, hogy snem sok tapasztalata vam ezen a téren. De ez csak az én véleményem.

2007. nov. 26. 19:08

A méhszájseb mitől alakul ki?

Pl. az előfordulhat, hogy azért, mert a szülés után a méhlepény nem vált le, és csak műtéttel tudták eltávolítani? De ennek már 4 hónapja. Lehet, hogy hülye a kérdés, de én most nagyon megijedtem! Holnap visszamegyek a dokihoz, és felteszem neki a kérdéseket.

2007. nov. 26. 12:23

Szerintem minden anya maga döntse el, hogy meddig akar szoptatni.Ha valaki bírja egy éven túl, hát tegye, rosszat biztos nem tesz. Aki el akarja választani hamarabb, szíve joga, biztos mindent megtett addig is, ami nem kis dolog: odafigyelve táplálkozni, készenlétben lenni éjjel-nappal, és rendszeresen szoptatni. Akinek sikerül hat hónapig anyatejet adni a gyerekének, az előtt már le a kalappal. Még a legjobb barátnőmnek sem akarnék tanácsot adni, mit tegyen elválasztás terén, döntsön belátása szerint. Hogy meri ezt egy kívülálló? És erőszakosan adja a tanácsot arról, amit nem tapasztalt. Mellesleg koraszülött volt a gyerekem,így még annyi hónapos sem volt, támogatnia kellett volna inkább, mert köztudott az anyatej aranyat ér. Ezt tapasztaltuk is, mert még köhögését sem hallottam eddig(1 éves), és a 2 kilós koraszülött most 11 kilós vitamingolyó, és lepipálta a korabelieket súlyban, ráadásul vidám, mosolygós baba.

Bocsánat, hogy a gyógyis fejtegetésbe, ezzel betolakodtam, de engem is birizgál a szopis megosztottság, és a nagy tudálékosság mindkét, le-illetve rábeszélés oldalról.

Ennyire jellemző a vérezgetés? Kíaváncsi leszek, a héten el akarom kezdeni szedni.

Vidám napot :)

54. Zsuzsmó (válaszként erre: 50. - Mokka78)
2007. nov. 25. 17:16

Egyetértek! Kapjon a babó mellette mást is, ha már nem elég neki a tej.

Persze, van egy életkor, amikor szépen le kell választani a babát-ha nem történik meg magától.

2007. nov. 25. 17:14

Visszatérve a tablettára: ismét vérzek.

2 napja szexeltünk, azóta megint "megjött". Mennyi idő múlva áll vissza a szervezet a normál működésre?

52. Zsuzsmó (válaszként erre: 48. - Momó18)
2007. nov. 25. 17:11

Hát ez nem semmi! Még hogy a szoknyád mellett fog lógni?! Furcsa, hogy van, aki így áll hozzá, és van aki annyira görcsösen ragaszkodik ahhoz, hogy szoptassunk minnél tovább.

Én azt mondom, hogy egy baba-akármilyen pici-tudja, hogy mi a jó neki, mi kell neki. Egyébként meg mi anyukák had döntsük ezt el.

Húúúú engem ezzel a szoptatásos témával annyira fel lehet bosszantani!!!

2007. nov. 25. 17:06

Bár ezt kicsit én is sokallom,de mindenki dönt ahogy dönt! :) 14-hós korára szeretnék leállni!


Egyédként úgy tűnik ,hogy hat a csepp! ha estére megint lesz valami akkor abbahagyom a gyogyszert!

50. Mokka78 (válaszként erre: 48. - Momó18)
2007. nov. 25. 17:04

Nálunk a védőnő és a gyerekdoki is a hosszú szoptatást ajálja(2 év)!

Az lehet hogy 8 hós babát nem elégít ki a cici mert nem elegendő a tápanyagtartalom,de hát azért kap mellette rengteg zöldséget gyümölcsöt, husit,növényi fehérjét stb.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook