Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


2008. ápr. 20. 21:21
Spontán? Az alatt mit értünk? Szoptatás alatt is rendszeresen megjött. Sőt! Pont másnap, hogy abbahagyta a szopizást megjött.
138. 2ab728965c (válaszként erre: 137. - Zsuzsmó)
2008. ápr. 20. 21:12

Szia, meg szokták várni vele az első spontán vérzést, és az után.

Ha nem szoptatsz, hamarosan várható is hogy megjön, mert lecsökken a prolaktin szinted.

2008. ápr. 20. 21:09
Sziasztok! Kisfiam 5 napja nem szopizik. Egyszer csak nem kellett neki. Tudtok arról valamit, hogy mennyi időnek kell eltelnie ahhoz, hogy felirathassak kombináltat? Nekem az vált be. Milyen vizsgálatok vannak előtte? Laborba is el kell menni?
136. ssz
2008. ápr. 19. 18:33

Sziasztok! Kedves Moonlight, én még életemben nem voltam terhes,így nem is szoptattam, mégis a c-t írta fel az orvos, mert katasztrófális migrénjeim voltak minden menstruáció alkalmával.Már kilenc hónapja szedem és még nem estem teherbe. Viszont kb. 6 hónapja nem jött meg, ami az orvos szerint normális...szerintem már nem annyira.

Visszatérve a kérdésedre, az egy komponensű tabletták a peteérést gátolják, ezért szinte tökéletes fogamzásgátlók, de persze a szervezetünk bármikor megtréfálhat minket.:)

2008. ápr. 18. 16:08
Tudod,én kértem az orvosomat,ha abbahagyom a szoptatást,akkor is maradjunk ennél a bogyónál,erre ő kerek perec rávágta:nem lehet,mert ez csak szoptatás alatt jó...már előre félek mennyi gondom lesz majd az összetett hatóanyagúakkal.Kétféléből egy se volt jó,nem értem mért kell lecserélni ezt ami bevált,ha esetleg továbbra is maradhatna...
134. 2ab728965c (válaszként erre: 133. - Moonlight1984)
2008. ápr. 18. 05:54

Szia, nem igaz hogy csak a szoptatás alatt véd, annyi igaz, hogy gyengített hatóanyagú, mert csak progeszteront tartalmaz, és így egy hangyányival nagyobb a teherbe esés lehetősége.

Szó sincs arról hogy ne védene!

2008. ápr. 16. 19:46

Sziasztok

Nekem eddig jók a tapasztalataim ezzel bogyóval.Első babám után 1 évig szedtem,gond nem volt vele.Most 14 hós babóm mellett még ezt szedem,gondom nem sok van vele.a két kicsi között szedtem kombináltat:lyndinett vagy mi volt a neve.Ott aztán voltak bajok:rendszertelen vérzés,görcsök,pattanások,hízás...szóval én maradnék ennél a C-nél,de a doki azt mondta,csak szoptatás alatt véd.A tiétek is ezt mondja?

132. 386e029db2 (válaszként erre: 130. - Macskajancsi77)
2008. ápr. 16. 14:55

Szia macskajancsi!


Természetesen abba kell hagynod a szedését, csak utána fog megjönni! (én kb. egy hónapig szedtem még amikor már nem szoptattam, mert nem akartam kidobni a maradék gyógyszert.) Nekem a gyógyszer elhagyása után 1 hónappal jött meg.

131. Serry (válaszként erre: 129. - Ssz)
2008. ápr. 15. 14:21

Sziasztok!

Nagy érdeklődéssel olvastam amiket írtatok. Nekem az első kisfiammal kezdetben nem volt semmi gond. Akkor a 6 hetes kontrollon írta fel a dokim a Cerazette-t. Kezdetben minden ok volt: 5,5 hóig szoptattam. Aztán ahogy abba maradt a szopi rá fél évre kezdőtek a migrénes fejfájások. Először csak hébe hóba. Aztán a köv teherbeesés előtt már ott tartottunk,hogy 2-3 naponta nem bírtam magammal úgy lüktetett. Így kicst nehéz egy örökmozgót nevelni. Aztán voltan nbeuro dokinál aki elküldött mindenféle kivizagálsra. Sem EEG, sem vérvétel nem mutatott eltérést. Aztán javasolt egy trombózishajlam prodilt ami szintén neg. Most,hogy második kisfiammal vagyok itthon felírták ismét. Tapasztalat?? Tompa fejfájás ha nem veszem be időben (vagyis ua időben). S ráadásnak most 3 napja vérzek, mert elfelejtettem magammal vinni anyukámékhoz és 2 nap kimaradt. Kisfiam sajna már nem szopik ( nem a tbl-tól nem szedés előtt maradt el.) ÚGY IRIGYLEM AZOKAT AKIK SOKÁIG TUDNAK SZOPTATNI! Erről csak annyit: dietetikusként szorgalmazom a szoptatást, bár a 2 éves korig való vagy még tovább magán véleményem szerint nem biztos,hogy a legjobb ( De ezt igazán az érzi aki csinálja). Kíávnom minden szoptatni tudú anyukának a legjobbakat és kérem őket is figyeljenek magukra. Amit eszel az leszel és abból adsz a babának is.:)))

Visszatérve a tbl-ra: Most félek mi lesz a fejfájással és vérzéssel. Majd meglátjuk az első 3 hót végig csinálom aztán meglátjuk. Volt még valakinek ilyen fejfájós baja?

2008. ápr. 15. 07:17

Sziasztok!


10 hónaposkislányom egy hete hagyta abba a szopást, én is cerazette-t szedek,még nemjött meg haggyam abba a tablettát ahoz,hogy megjöjjön? A dokim azt mondta ha már nem szoptatok megfog jönni, de mikor!?

129. ssz
2008. ápr. 14. 19:24

Sziasztok!


Meg kell mondjam, nagyon rémisztő dolgokat írtok a Cerazette-ről! Én migrénre kaptam. A fejfájások a menstruációt követően jelentkeztek és minden volt benne,amit el tudtok képzelni. Kb. egy hétig életképtelenné tett, amikor fájt a fejem.Borzalmas volt. Tini koromban kaptam valami fogamzásgátlót, amitől még rosszabb lett a dolog, úgyhogy nem szedtem. Most végre rászántam magam, hogy véget vetek a dolognak és a nőgyógyász a C-t írta fel. A lényeg az, hogy most szedem kilenc hónapja és két hónap után elmaradt a menstruációm, ami azért jó, mert most nem fáj a fejem, de félek, hogy ha abbahagyom a gyógyszert nem jön majd meg. Lehet, hogy ez hülye gondolat, de ez annyira furcsa állapot számomra. 31 éves vagyok és gyerekünk egyelőre nem lehet,mert nem állunk úgy. Akkor most mit csináljak???? Tud valaki segíteni? Van valakinek ezzel kapcs. tapasztalata? Köszönöm!

128. mizi
2008. ápr. 3. 15:01

Sziasztok!

Lányom születése után kezdtem el a cerazettet, rá egy hónapra megjött, majd 3 hónapig semmi, utána 2 hónapig semmi, majd kb másfél hónapja folyamatosan vérzek. Felhívtam a dokim, azt mondta szedjem duplán vagy hagyjam abba. én inkább abbahagyom, nem kísérlem meg, h teherbe essem, meg a hangulatváltozás is egyre gyakoribb vendég, úgyhogy megpróbálom Cerazette nélkül!

Én hízni nem híztam, sőt, vékonyabb vagyok, mint valaha, viszont a bőröm hagy némi kívánnivalót maga után :(. Hátha az is rendbe jön.

2008. ápr. 2. 10:51

Sziasztok!

Én több mint másfél évig szedtem a Cerazette-t miután a fiam megszületett. Nem véreztem, nem híztam, nálam egyetlen egy mellékhatása volt, amit a betegtájékoztató is ír: a szexuáli vágy csökkenése (pontosan nullára). De ez csak most derült ki, miután abbahagytam (a kisfiam már nem szopik). Miután elég gyakran lehet hallani arról, hogy szülés után a nők nem kívánják a szexet, eszembe sem jutott, hogy a gyógyszertől van. Már tudom. Most várom, hogy megjöjjön - valaki írta, hogy több hónap.

2008. márc. 26. 15:59

IGEN!


Sajnos semmit nem jelent,max. csak annyit hogy kisebb az esélyed, de nem nulla!

Ha nem szeretnél kistesót, muszáj valamivel védekeznetek, hidd el hogy nem éri meg hazardírozni, az abortusznál kegyetlenebb és lélekölőbb dolgot keveset tudok elképzelni.


Jobb félni, mint megijedni.

2008. márc. 26. 11:28
Még nem szeretnénk kistestvért.. Még rendszeresen szoptatok, napi 6-7 alkalommal. Akkor is teherbe eshetek..?
124. 2ab728965c (válaszként erre: 123. - Kisnaci30)
2008. márc. 26. 10:14
Igen, lehet, úgyhogy védekezés nélkül egyáltalán nem ajánlom, kivéve ha hamar szándékozol a babádnak kistestvért.
2008. márc. 26. 09:59

Sziasztok!

6 hós a kisfiam. 4 hóig szedtem a cerazette tablettát. Már nem szedem. Ritkán élünk szexuális életet, a szüleimmel lakunk így elég nehéz. Szerintetek lehetek terhes?

122. 2ab728965c (válaszként erre: 120. - Blanka11)
2008. márc. 22. 14:56

Szia, a Cerazette az nem 21 tabletta, hanem folyamatos!!!!!!!!!!!!

Nem értem a kérdést....

2008. márc. 22. 14:20
Valaki ötlet?
2008. márc. 22. 13:46

Sziasztok!!!

Mi a teendő akkor, ha a menstruációm még a 21 db tabletta befejezése előtt megjött? konkrétan 4 db maradt. Ilyenkor be kell szedni a maradékot is? Please help meee.

119. 2ab728965c (válaszként erre: 118. - Csilla0430)
2008. márc. 20. 21:00
Nagyon szívesen, örülök ha segíthettem. :)
118. csilla0430 (válaszként erre: 115. - 2ab728965c)
2008. márc. 20. 20:28
köszönöm hogy írtál! én is erre a döntésre jutottam! jó volt a "megerősítő" véleményed!
117. 2ab728965c (válaszként erre: 116. - Szilvia.21)
2008. márc. 16. 20:02
Szia, igen, ez kétségtelen nagy előnye, az egyetlen csak progeszteron-tartalmú szer, ami nem befolyásolja a tejtermelést, és nem megy át a babába sem. Szerencséd van hogy ilyen jól tolerálja a szervezeted. :)
2008. márc. 16. 16:54

Sziasztok!

Nekem a dokim szülés után a 6hetes kontrolon irta fel ezt a gyógyszert,hogy addig szedjem amig szoptatok.Mikor elkezdtem szedni pár napig véreztem,de elmult és azóta sincs semmi baj,szerncsére hatásos is.De mondta,hogy közben előfordulhat vérzés,de attól még ne hedjam abba,mert ezt lehet szoptatás alatt szedni.

115. 2ab728965c (válaszként erre: 114. - Csilla0430)
2008. márc. 16. 16:47

Nem szeretnélek riogatni a világért sem, de egy petefészekkel nem valami nyerő ötlet a fog. gátló szedése....nem tudnátok valami más módszert kitalálni a szülésig???????????

Tudod, ha nem áll esetleg helyre majd a tüszőérésed, vagy valami hasonló, hát----de nem riogtalak, a döntés a Tiéd és a dokidé, én csak féltelek....

2008. márc. 16. 11:23
Sziasztok! most vagy itt először! kicsit bemutatkozom: tegnap írta fel nekem az orvosom a cerazette nevű gyógyszert! Úgyanis kb.8 hónapja állpítottak meg nálam endometriosis betegséget,sajnos ki kellett venni a bal petefészkem :( aztán 6 hónapig danoval nevű gyógyszert kellett szednem (eléggé megviselt). és most ott tartok hogy mivel nem szeretnék még gyereket, pedig állítása szerint ez lenne a megoldás, felírta a cerazettet. eddig is féltem elkezdeni de most hogy végig olvasgattam a fóumot a félelmem tvábbra is megmaradt. Holnap fogom kiváltani és elkezdeni a szedését.
113. 2ab728965c (válaszként erre: 112. - Silla21)
2008. márc. 11. 19:17

Sajnos ennek a tablettának ez a legkellemetlenebb mellékhatása: mivel a benne lévő progeszteron csak "magában" van, tehát nincs ellensúlyozva ösztrogén komponenssel, így aztán a ciklust is jó alaposan megkeveri, nem beszélve a hangulatról.

Magam is csak 2 hónapot kísérleteztem vele , aztán feladtam. :(

Kevesen vannak, akiknél nem okoz semmiféle panaszt, ők a szerencsések. :)

112. silla21
2008. márc. 11. 18:25
Sziasztok!Nekem az orvos migrén miatt írta fel a Cerazette-et, mert elvileg nem szedhetek emiatt kombinált tablettát. Kb 2 hónapja szedem, ebből 5 napig nem volt vérzésem, a többin elég fájó, görcsös, erős. ráadásul ilyen hangulatváltozásaim még sohasem voltak! A migrén ugyanúgy megmaradt, nem javult, szóval nekem nem vált be. Szerintem megint a régit iratom fel:)
111. Kathy13 (válaszként erre: 109. - Sziha)
2008. márc. 1. 15:36

sziha:Nekem van kimaradt tablettám, majdnem egy levél, csak pár szem hiányzik belőle, ha gondolod elküldöm.Sajna nekem nem jött be:(

irj egy mailt:kovacs.kata3@chello.hu

110. 2ab728965c (válaszként erre: 109. - Sziha)
2008. febr. 29. 19:50
Szia, ezek szerint a kérdés eldőlt...:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook