Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


109. sziha
2008. febr. 29. 15:54

Sziasztok!


Az én kisfiam 7 hetes, és még nem jött meg a menstruációm szülésem óta, de a védőnő azt javasolta, hogy kezdjem el szedni a Cerazette tablettát ettől függetlenül. Sok negatív dolgot hallottam már róla.Szerintetek mit tegyek? Esetleg ha van valakinek kimaradt tablettája én szivesen fogadom.

108. 2ab728965c (válaszként erre: 107. - Kathy13)
2008. febr. 29. 13:08
Ha csak pár hónapot szeretnél várni a terhességgel,akkor úgysem ajánlatos gyógyszert szedni, egyéb, hagyományos módszer sokkal ideálisabb lenne.
107. Kathy13
2008. febr. 29. 10:12
Én is elkezdtem szedni a Zerazettet, de nem nagyon jött be, 2 honapig szedtem és ebből 3 napig nem véreztem, a többit meg végig.Már nem maradt semmi megoldás:(Végulis majd szeretnénk babát, de még egy pár honapot várhatna
106. 2ab728965c (válaszként erre: 105. - 043b4919b3)
2008. febr. 8. 07:37
Igen, szerintem is a gyerekek megléte a legnagyobb eredmény....:)
105. 043b4919b3 (válaszként erre: 104. - 2ab728965c)
2008. febr. 7. 09:41

Szia!Egyetértek veled!A sárgatest hormon elégtelenségem ellenére nehezen ugyan, de van 3 élő remek gyerekem :)Azt hiszem akkor csavardodtam volna be, ha nem sikerült volna.Nagyon jó, hogy ők vannak nekünk :)!

Ugyan nem valószínű, hogy a problémánk megoldódik, de jó, hogy kibeszélhetjük magunkból azokkal akik szintén hasonló cipőben járnak...így tán kicsit könnyebb.:)

104. 2ab728965c (válaszként erre: 103. - 043b4919b3)
2008. febr. 4. 19:28

Szia, vérzés-zavarra kaptam hormonos spirált 3 éve, nos finoman szólva nem vált be, nem hinném hogy ezzel lehet "kezelni" egy hormonzavart.

Én sem engedném a helyedben hogy rajtad kísérletezzenek.

Sajnos az alap problémát meg szinte lehetetlen meglelni és megoldani, én 25 éve (!) ezen vagyok, de semmi megoldás. :(

Már sehova se megyek, így maradok, amíg csak bírom idegekkel.

Még szerencse hogy vannak gyerekeink, ezért nagyon hálás vagyok a sorsnak.

103. 043b4919b3 (válaszként erre: 102. - 2ab728965c)
2008. febr. 4. 15:13

Hangulatzavarom nekem is van.Nekem is igen változó a ciklusom.Csak saccolni tudok.Már ez sem mindíg jön be, mert hol 20,30,35,37 napos a ciklusom.Eddíg általában mákom volt és a vérzés kb inenzív 7 napos.Persze sokra megyek vele ha éppen a mensi után 1 héttel újra jelentkezik.:)A Cerazette + ezen nem változtat.Én ezzel már elvagyok.Viszont a múlt héten azt javasolta a doki, hogy ugorjunk neki megint a kivizsgálásoknak, számomra érthetetlen okból nagyon spirál párti.Azt hittem menten megfojtom!!Közöltem vele, hogy mindkettőt felejtse el.Nem leszek tovább kísérleti nyúl.Bambán nézni nagyon tudnak ilyenkor!!:)Elég volt nekem a Yadine és a Femoden miatti felszíni trombózis a bal lábamban!Örülhetek, hogy túléltem.

Mindkettőnél szóltam pedíg, hogy valami nagyon nem stimmel, mert megvonásos vérzéseim az utolsó évben már nem voltak.De mindegy, a Cerazette úgy látszik bevált, mert olyan vagyok, mint "régen" .(Hormonzavaros :):) )

102. 2ab728965c (válaszként erre: 101. - 043b4919b3)
2008. jan. 29. 20:38

Szia, nahát ez módfelett érdekes: nekem is ugyanezt mondták, hogy vegetatív idegrendszeri izé, meg hogy magam vezérlem magamat felül hogy mikor és meddig vérezzek... én is itt adtam fel.

Az igaz ugyan, hogy hangulatzavarom van, de nem tudom hányan bírnák ép ésszel az 5-6-7 hetes vérzéseket, segítségképpen meg a "fehérköpenyes Istenek" vállrángatásait, majd foghegyről odavetett "akkor legfeljebb megkaparjuk"-jait.

Na neeee.....:(((((

101. 043b4919b3 (válaszként erre: 100. - 2ab728965c)
2008. jan. 29. 10:54

Szia!Nos azt hiszem én is sajna ebbe a kategóriába tartozom.Már nem járok kivizsgálásokra, nem látom értelmét.Mindíg minden teszt negatív...Úgy döntöttem, hogy megpróbálok vele együtt élni, mást úgysem tehetek :(

Bár azért foglakoztat a dolog engem is..az utolsó mondtata az volt a sokadik dokinak, hogy vegetatív idegrendszeri probléma okozza.Ez vlt nálam az a pont, hogy "feladtam" :)

100. 2ab728965c (válaszként erre: 99. - Zsuzsmó)
2008. jan. 21. 18:35

Nem,megoldani nem sikerült a mai napig sem, de legalább már nem tudnak ide-oda rángatni meg minden baromságot "megetetni" velem a nőgyógyász Urak...ennyi hasznom lett a sok infobol, egyébiránt a méhem, vagyis a ciklusom "tesz a tudományomra". :(

Nagyon szívesen segítek, ha tudok,ugyanis érdekel ez a téma módfelett!!!!!!!

2008. jan. 21. 13:03

50 kötet?? Ez igen. Sikerült megoldanod a problémáidat?

Mindenesetre köszönöm a jótanácsokat!

98. 2ab728965c (válaszként erre: 97. - Zsuzsmó)
2008. jan. 17. 14:15

Jól érzed, igen. Köszi...:)))


25 éve kínlódom hormon és vérzés-zavarral, először orvostól-orvosig jártam, aztán rájöttem ,hogy jobb ha nyugton maradok s inkább szakirodalmat olvasgatok.Összegyűjtöttem vagy 50 kötet mindenféle témába vágó irományt, s

amiket ide írogatok, az ezekből a kötetekből van, nem vagyok szakember, sajnos nem. :(

2008. jan. 17. 12:13

Sziasztok! Már jó régen jártam itt.

Fejlemények: elmúlt a hasfájás és a vérezgetés. Sőt újra van "rendes" menszeszem.

Elképzelhető-e, hogy én nem a Cerazette-től véreztem? Mindenesetre nem próbálkozom.

Bolndfáni! Honnan "vágod" ennyire ezeket a dolgokat?? Jól érzem, hogy saját károdon tanultál meg ennyi mindent?

96. 2ab728965c (válaszként erre: 95. - Momó18)
2008. jan. 12. 17:49

Jól teszed ha elmész!

Szerintem szintetikus gesztagént kapsz, Norcolutot vagy Orgametrilt, esetleg Proverát.

Sajnálom hogy ennyire bezavart a ciklusodba ez a bogyó.:(

2008. jan. 12. 15:13
Lányok! Megint vérzek erősen(1 hétig semmi nem volt már!!), ha marad, megyek csütörtökön dokihoz. Kíváncsi leszek, mit írnak fel.
94. 2ab728965c (válaszként erre: 93. - Momó18)
2008. jan. 8. 07:01
És még merje ezek után valaki azt hirdetni, hogy a vérzészavar nem függ össze a pszichével! :))))
2008. jan. 7. 17:57

Szilveszter napján felcsörögtem a dokimat, mert már nem bírtam a strapát, a hosszú vérzést. Azt mondta, hogy valóban sok idő a kiürülés, és menjek el hozzá, ha nem múlik az új év első hetében.

Másnapra menszűnt a problémám magától.

92. 2ab728965c (válaszként erre: 91. - Momó18)
2007. dec. 29. 10:23

:))))))))) Köszi....

Na azért ez nem teljesen így van, de hogy sokat tapasztaltam és olvastam, ez tény.

Meg az is, hogy nagyon érdekel ez a téma, és szívesen veszem ha valaki tanácsot kér tőlem, mert jól esik ha úgy érzem, segíthettem.:)

2007. dec. 28. 21:18

Én is úgy gondoltam, hogy kivárom az újévet, mert most senki nem elérhető, és nekem sem hiányzik a keresgetés, de remélem, addigra elmúlik, majd megírom.

Kedves B.fáni! Tényleg kiokosodtál az idők folyamán. Lassan neked kellene rendelést indítanod(lehet, jobban járnánk).Üdv mindenkinek!

90. 2ab728965c (válaszként erre: 89. - Momó18)
2007. dec. 28. 11:01

Én 8 hétig véreztem tőle egyvégtében, de ez nem szentírás. Sajnos a csak progeszteron komponens óriási hátránya hogy nem tud ciklust fenntartani, és nehezen is ürül ki a szervezetből az abbahagyás után.

Ha 3 hétnél tovább vérzel, jó lenne ha visszamennél a dokihoz, mert vannak szerek amik hatásosak lehetnek a vérzés megszüntetésére, ne várj míg teljesen legyöngít a vérveszteség.

2007. dec. 27. 22:44

Sziasztok! Én már szedtem 3 hete, és semmi mellékhatás. Örültem!!!! Súly maradt, egy-két pattanás, na jó, belefér. De aztán megérkezett a vérzés, és 2 hete tart. Úgy döntöttem, abbahagyom, mert ez így nem mehet. Sajna, nekem nem vált be.

Most még arra leszek kíváncsi, abbahgyás után, hány nap múlva áll el a vérzés,mert már nem szedem, de a mellékhatás még kísért...

88. veruschka (válaszként erre: 87. - 2ab728965c)
2007. dec. 27. 19:10
köszi, akkor most be is kapom az elsőt. remélem nekem nem lesz össze-vissza vérezgetésem tőle.
2007. dec. 27. 19:01

Bármikor elkezdheted szedni, szia!


Szerintem meg kell próbálni szedni, nem mindenkinél okoz mellékhatást, ha pedig mégis, nagyon egyszerűen abba lehet hagyni bármikor ( mivel egykomponensű, nem ciklustartó úgysem), ennyi.

Remélhetőleg Nálad beválik, úgy legyen!

2007. dec. 27. 00:44

Sziasztok!

6 hete szültem a kisfiam, a doki által felírt cerazettet kiváltottam, de nem tudom el lehet-e bármikor kezdeni a szedését, mert a tájékoztató erre az esetre csak annyit ír, hogy a doki majd tájékoztat. hát nem tette...

szóval szülés után kell valamit számolgatni, vagy bármikor kezdhetem a szedést? bár elvettétek a kedvem tőle, de azt hiszem mégis nekiállnék, ha már kiadtam rá ennyi pénzt :)

előre is köszi az infót!

85. 2ab728965c (válaszként erre: 84. - Zsuzsmó)
2007. dec. 25. 09:37

Jobbulást , nem, ha antibiotikummal "megbombáznak" akkor nem lesz szövődménye, lecseng szépen magától.

Ha marad is gyulladt nyh, azt meg a következő vérzéssel úgyis kiüríted, tehát meggyóulsz, ez biztos.

Hogy jobban odafigyelni, arról meg annyit, hogy nem nagyon van ennek annyira akut tünete amitől az ember rögtön orvosért kiált, nem ?

2007. dec. 24. 22:19

De hasfájásom van. Lehet, hogy volt hőemelkedésem, de rajtam minden úgy jön ki. Még az idegesség is, úgyhogy nem foglalkoztam vele.

Az a tanulság ebből az esetből, hogy oda kell figyelni magamra. Sajnos mostanság minden összejött, és nem értem rá magammal foglalkozni. Remélem nem lesz nagyobb baj a trehányságomból.

83. 2ab728965c (válaszként erre: 82. - Zsuzsmó)
2007. dec. 18. 16:32
Szia, úgy keressed hogy "endometritis subacuta" vagy "chronica", és azt nem értem , mindehhez nincs lázad vagy hasfájásod?
2007. dec. 17. 22:11

Köszönjük a jókívánságokat!

Jó hír a Cerazette-használóknak, hogy én nem attól véreztem. Ma voltam megint a dokinál, és kiderült, hogy méhgyulladásom van. :( Levált a nyálkahártya és az okozta a vérzést.

Tudtok erről valamit? Esetleg van fórum róla? Hogy keressem? Kaptam antibiotikumot, de a babának ez nem árt?

81. 2ab728965c (válaszként erre: 80. - Zsuzsmó)
2007. dec. 17. 20:33

Sajnos egyik se biztosíték arra hogy odafigyeljenek rád, se a pénz, sem pedig az örökös faggatózás.

Továbbra is azt mondom hogy szégyellje magát az összes büdös trehány nőgyógyász!

Ti meg örüljetek hogy megúsztátok, mert nem rajtuk múlott, hanem a jószerencsén.

Én is remélem hogy a legközelebbi terhességed szerencsésebb kimenetelű szüléssel fog zárulni, úgy legyen!

2007. dec. 17. 14:52
Nem tudom, hogy nekem kellett volna folyamatosan kérdezgetnem, hogy mi van a méhlepényemmel, van pénzt kellett volna adjak mindenkinek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook