Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


49. 2ab728965c (válaszként erre: 48. - Momó18)
2007. nov. 25. 16:21
Ez igen, jó ilyent még olvasni is, gratulálok, ügyes voltál hogy kiálltál Magadért és a kicsiért!!!!!
2007. nov. 25. 14:37

Én a hüvelygyűrűvel kapcsolatban hallottam olyat, hogy az illetőnek sokszor kiesett,kicsúszott, így egyáltalán nem volt biztos(még minimálisan sem),izgultak hetekig, hogy vajon megússzák-e.

Amúgy én az idegen behelyezhető kütyüktől irtózom. Olyat hordani magadban, ami idegen anyag? Én elképzelni sem tudnám.

A szopival kapcsolatos ez a huza-vona kész röhej. Akinek nincs jó tanácsadó ismerőse, barátja, azt könnyen lebeszélik.

A saját(VOLT!!!)házidokim nekem esett, hogy anno 8 hónaposan miért szoptatom még, mikor már nincsenek az anyatejben a kellő tápanyagok. De a legnagyobb hülyeség nem ez volt: közölte, hogy ha 1 éven túl is szoptatom, akkor 20 évesen is a szoknyám mellett lóg majd, nem tud érzelmileg leválni, és gyerekként is hordhatom pszichológushoz. Közölte ezt velem egy egyedülálló, gyermektelen(ez nem lenne baj), tapasztalatlan(ez a nagyobb bibi)dokinő. Miután elkezdtem vele vitázni, és kiálltam az elveim mellett, hogy egy 8 hós babát ne válasszak már le, és hagy döntsem el én, hogy meddig szoptatom, bepörgött, és fújta a hülyeséget, amit könyvből vagy nem tudom, honnan szedett. Ezek után megmérte a vérnyomim(160 volt!!), és közölte, hogy mivel magas, és gyógyit akar írni, abba kell hagyni a cicizést. Fogalma nem volt, hogy van szoptatásos vérnyomicsökkentő is. Mint általában sok egyéb gyógyszerből is van kismamáknak való, csak sokan nem tudják.

A jó ismerősöm terhességem idején figyelmeztetett, hogy szeretnek azzal nyitni az orvosok(tisztelet néhány kivételnek),hogy abba kell hagyni a szopit, mert gyógyit akar írni. Tudnunk kell azonban, hogy sok betegségre van szoptatós alternatíva is.

Azóta orvost váltottam. Az újnál azzal kezdtem, hogy mi a véleménye a szopiról, s mivel támogatott, átmentem. Ő sem igazán van tisztában, hogy miket szedhetek, de a segítőm gyógyszerész, és amikor írni akar valamit, felhívjuk a gyógyszerészt, és telefonon lediktálja a dokinak, hogy mit írhat fel. Ez is sántít ugye, de legalább nem szemellenzővel él, és nem löki a süketet arról, amiről nem tud semmit. Így szoptatok a nyavalyáim mellett lassan egy éve, és eszem ágában egyelőre abbahagyni.

2007. nov. 25. 11:21
Nekem használt. Nem letem terhes. 6héttel a aszülés után irattam fel és 16 hónapos koráig szedtem- miveladdig szoptattam. Azért hagytam abba, mert akartuk a következőt és hogy beáljon a menszeszem. A másodi után is azt akarom szedni!
46. 7130b15964 (válaszként erre: 36. - Mokka78)
2007. nov. 25. 09:35

8 hónap messze nem az, amin ki kellene akadni. Tényleg mondanak mindenfélét, de azért abban általában megegyeznek a vélemények, hogy aki tud az minimum 6 hónapig szoptasson. Ami nem azt jelenti, hogy ott azonnal hagyja abba, csak mivel vélhetően csökken a tápértéke az anyatejnek és a baba emésztőrendszere is elég erős el lehet kezdeni a mindenféle más kaját hozzáadását.


Szeretném látni az arcát annak, aki a te 8 hónapodon kiakadt, hogy mit szólna mondjuk egy két éves szoptatása láttán:DDD

45. 2ab728965c (válaszként erre: 43. - Mokka78)
2007. nov. 25. 09:09

Ergam csepp az nagyon gyenge, anyarozsból állítják elő, és szülés után szokták adni, hogy elősegítse a méh involúcióját ( összehúzódását).

Nekem is írták mikor folyamatosan véreztem, sz@rt sem ért--bocs.

2007. nov. 25. 09:07

Sajnos már majdhogynem szakmabeli, amennyi nyavalyám volt az elmúlt 25 évben, és amennyi nődokit "meglátogattam"...sajnos, a saját irhámon (és bukszámon) kellett tapasztalnom nem éppen etikus és gyógyító szándékú beavatkozásokat, sok-sok megaláztatással egyetemben, ezért kezdtem magam kiművelni a szakmából-- tul.képpen kényszerből.

Na azóta viszont utálnak is a helyi "nagyokos nunológusok", merthogy én vagyok az a "kellemetlenkedő" beteg, aki nem eszik meg elsőre minden blődséget nekik....:))))) Múltkor egyenesen addig jutottam a magánjellegű kérésem kimondása után, hogy szó szerint elzavart az "adjunktus úr". Pedig csak annyi volt a vétkem, hogy elmondtam a nekem legkevesebb tortúrával járó verziót az ügyemben, és kértem, amennyiben lehet, ezt és így tegye ha már fizetek.

Egy perc alatt az utcán találtam magam....:((((((

43. Mokka78 (válaszként erre: 40. - 2ab728965c)
2007. nov. 24. 20:17

Igen ez a neve a csppnek! Még egy napot kap ha nem hat akkor ,kidobom a gyogyszert! :(


Azt hittem szakmabeli vagy :)

2007. nov. 24. 18:09
Bocsánat, nem okoskodni szeretnék ám, csak ez a nőgyógy. téma nagyon a szívem csücske, sok nyavalyám volt ugyanis, és időtlen idők óta bújom a szakirodalmat, onnan a mostani "tudományom."
41. 2ab728965c (válaszként erre: 37. - Timike1981)
2007. nov. 24. 18:06
Az aktus utáni vérezgetés könnyen lehet méhszájsebtől is, úgyhogy jobb ha megnézeted Magadat dokival!
40. 2ab728965c (válaszként erre: 36. - Mokka78)
2007. nov. 24. 18:05

NE FOGLALKOZZ VELE KI MIT MOND,SZOPTASS AMÍG CSAK TUDSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az anyatejnél hasznosabb és egészségesebb ételt nem tudsz adni a babádnak úgysem, hidd el nekem!


Az a csepp az Ergam csepp, ugye?????????

2007. nov. 24. 18:03

Annak az "izének" MIRENA a neve, egy hormonnal bevont T alakú spirál.

Le lehet szedni bármikor, mint bármilyen más spirált , csak akkor nem biztos hogy megéri feltetetni, ugyanis kb. 40 000 Ft a mostani ára.

Ki is lökődhet--én így jártam---és akkor a fele pénzt visszaadják, vagy kaphatsz egy újabbat.

Sok asszonynak jó, soknak meg nem, mert ez is csak egy idegentest a méhben, ahová elvileg csak a magzat való, semmi egyéb.


Más megoldás: hüvelygyűrű, kevés hormon, helyileg, és bármikor önkezűleg kivehető. Azt hiszem szoptatás alatt nem lehet használni, mert kevés ösztrogén is van benne. :(

2007. nov. 24. 17:55

Én abbahagytam a gyógyszert! Elég volt. 9 napig megvolt a menszeszem. Most várok.

Amióta nem szedem a Manó is elégedettebb etetés után, és nem kéretőzik 2 óra múlva megint enni.

A doki nekem is ajánlotta azt a méhben elhelyezhető izét, ami helyileg bocsát ki hormonokat, és 5 évig jó, de mi kb. 3 év múlva szeretnénk még egy babát. Le lehet azt szedni valahogy? Vagy esetleg más ötlet?

37. timike1981 (válaszként erre: 36. - Mokka78)
2007. nov. 24. 11:33

Szia! Milyen cseppet írt fel a doki? Neked állandóan volt vérezgetés? Nekem kb. 3 alkalommal, az aktus után volt egy kevés vérzés. De utána semmi. Mindig tervezem, hogy felhívom a dokit, de amikor elmúlt, még se hívtam fel. De most már tényleg felhívom!!!


A szoptatással kapcsolatban nekem is ez a tapasztalatom. Rám is mindig úgy néznek, mint valami csodára, hogy még szoptatok. Pedig csak 6 hónapos múlt a kislányom.

2007. nov. 23. 21:15

Sziasztok! Hát voltam dokinál! kaptam egy csppet ami megszünteti av érzést (má majdnem ok :))Ha nem használna akkor hagyjam abba a gyógy szert!

8 hós a fiam! Nagyon kiakadtam! Majdhogy nem lehülyéztek hogy még szoptatok.!!!! mindenki mást mond.......

2007. nov. 22. 23:20
Sziasztok! Új fórumozó vagyok. Ma a dokim nekem is a Cerazette-t írta fel, hogy szoptatni tudjak továbbra is. Beírtam a keresőbe a nevet és találtam használati útmutatót a házipatika oldalán. Ott szó van a rendszertelen vérezgetésről, és számos kérdésre választ kaptok ti is. Én legjobban a hízástól félek, mert most kezdtem ügyesen fogyni(10 kiló), és nem hiányzik egy ellenszer. Van másik tabletta is(a dr. emlegette), de attól elapad a tej, ezért nem ezt írattam. De említett a dr. egy méhben elhelyezhető valamit, ami 5 éven keresztül védelmet nyújt. Helyileg fejti ki a hatását, nem avatkozik a hormonokba. Szerintem nincs olyan módszer, ami minden szempontból megfelelne(sajna), mindig van valami bibi.
34. 2ab728965c (válaszként erre: 33. - Mokka78)
2007. nov. 20. 08:12

Sajnos nem. Régen volt a Continuin, azzal kevesebb panasz volt, csak kivonták a forgalomból mert magasabb volt a hormontartalma.


Azt nem tudom, hogy a hüvelygyűrű nem használható-e szoptatás alatt, hisz abból csak helyileg szabadulnak fel a hormonok, igaz ösztrogén is van benne.

Ezt esetleg megérdeklődheted a dokidtól.

Kíváncsi vagyok hogy mit mond, tedd már meg hogy visszaírsz ha elmentél hozzá! Köszi!

33. Mokka78 (válaszként erre: 32. - 2ab728965c)
2007. nov. 20. 08:04

Köszi! Azé má elmegyek a dokihoz!

Más tablette nem létezik?(szoptatós)

2007. nov. 19. 21:12

Sziasztok! A Cerazette egyik legkellemetlenebb mellékhatása az össze-vissza vérezgetés. Azért van, mert a gyógyszerben csak progeszteron, és abból is csupán igen csekély mennyiség található, s ha ezt a szervezet saját hormonhjai "felülírják", akkor jön az áttöréses vérezgetés akár hetekig.

Igen, az a legcélszerűbb hogy abbahagyjátok, és kerestek más fog. gátlási módszert.

2007. nov. 19. 20:10
Olvass vissza kicsit! Nekem is már 2 hete megvan .( Azt nem mondta a Doki hogy hagyd abba a gyogyszert? CSüt. én is megyek dokihoz ,utána okosabb leszek!
2007. nov. 19. 10:52

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni! 6 hónapos a kislányom, már 4 hónapja szedem a Cerazette-t. Az első hónapban megjött, "rendesen", de most a 4. hónapban már 3 hete megvan. De csak pecsételő vérzés és barnás folyás. Kellene mennem rákszűrésre, de a doki azt mondta, hogy így nem tudja megcsinálni. És talán még azt is mondta a doki, hogy ha nem jön meg rendesen, akkor lehet, hogy a Cerazette kavar be.

Másnak is volt ilyen problémája? Akkor miért írják fel ezt a tablettát? Ráadásul jó drága is. És ilyenkor azt várná az ember, hogy jó legyen!

Timi

2007. nov. 16. 17:52
Én 3 hónapja hagytam abba a szedését, azóta sem jött meg :(
28. Szapi (válaszként erre: 21. - Ipi)
2007. nov. 14. 17:04
Én is ezt kérdezem: Nem kell valakinek? Három darab egy havi adag, bontatlan. Lejárat 2008. jan. Ja, minden nemű ellenszolg és postaköltség nélkül, nagyon szívesen elküldöm, annak akinek szüksége van rá!!!
2007. nov. 14. 16:03

Ma jártunk Manóval a védőnőnél, és rákérdeztem a dologra.

Azt mondta, hogy már több anyuka is panaszkodott arra, hogy a gyógyszer mellett kevesebb lett a teje!

Kérdem én, ha direkt szoptatós anyukáknak van kitalálva, akkor hogy lehet ilyen mellékhatása?!

A menszeszre annyit tudott mondani, hogy ELVILEG nem szabadna megjönnie.

2007. nov. 13. 20:28
Én is így jártam.már lassan fél éve szedem a tablettát,eddig is idönként volt egy kicsi(cseppek) menstruációm, de most egy hete medjött!Pontosan szedem én is! Ezt nem értem!:(
2007. nov. 13. 18:31

Sziasztok!

Négy napja nekem is megjött a menszeszem. Sokkal erősebb, és sokkal jobban megvisel, mint a terhességem előtt.

Én is szoptatom a kisfiam, és én is úgy veszem észre,hogy nem elég tartalmas, mert sűrűbben kér enni. Megijedtem, hogy kevés a tejcim, ezért elkezdtem mérni. A mennyiséggel nincs baj, attól tartok, hogy tartalma nem elég.

Már 1 hónapja átaludta az éjszakákat, de mostanában éjszaka is 2szer, 3szor enni kér.

Azt hiszem én is abbahagyom a gyógyszer szedését.

Nekem az orvosom azt mondta, hogy ha rendesen szedem a bogyókat, akkor nem jön meg.(a betegtájékoztató azóta én is kidobtam) Én annyira pontosan szedtem, hogy az óra van beállítva, nehogy elfelejtsem.

2007. nov. 8. 23:32

Sziasztok!


Én új vagyok itt és olvastam,hogy a cerazette-ről beszélgettek.Nekem 5 hónapos a kislányom és 3 hónapja szedem ezt a fogamzásgátlót.Az első hónapban megjött mellette a menstruációm,ami nem is zavart,de aztán 2 hét múlva megint megjött és 2 hétig meg volt.Gondolhatjátok,hogy szoptatás mellett mennyire leszipkázta az energiámat,hiába tündéri jó kislány a gyermekem.Aztán ez így ment tovább:2 hétig meg volt,aztán 2 hétig nem.de már a nem meglévős 2 hétben is barna folyásaim voltak.Elmentem a dokimhoz,aki miután teljesen kivizsgált azt mondta,hogy semmi bajom,csak hozzá kell szoknom a gyógyszerhez.Na ezek után ott tartunk,hogy egy hónapja folyamatosan megvan.A kislányomon látom,hogy mennyiségre elég a tejem,de tartalmilag mióta szedem nem elég Neki.Amiért eredetileg szedem,hogy most még ne legyen másik baba teljesen felesleges,mert így,hogy folyamatosan menstruálok,úgy sem nagyon tudunk gyermekáldást összehozni.Így mi úgy döntöttünk párommal,hogy mindannyiunknak jobb lesz ha abbahagyom ezt a gyógyszert,mert csak egyre rosszabb lesz mindannyiunknak.Igazából én kidobtam a tájékoztatóját,de kiváncsi lennék rá,hogy van e írva ilyen mellékhatása ennek a gyógyszernek.

23. 2ab728965c (válaszként erre: 22. - Zsuzsmó)
2007. nov. 5. 20:08
Ha szinte órára pontosan szeded, akkor nem kell kiegészítő védekezés....főleg nem egy havi szedés után.
2007. nov. 5. 14:02

Egy hónapja szedem. Eddig minden OK. Nem vagyok depis, nem nő látványosan a hátsóm. Remélem így is marad.

Viszont nem merek csak a gyógyszerre hagyatkozni, védekezünk máshogy is. A párom azt kérdezgeti, hogy minek szedem, ha nem bízom meg benne. Igaza van...

21. ipi
2007. nov. 2. 22:14
Nem kell véletlenül valakinek? :-)
20. ipi
2007. nov. 2. 22:13
Háát ez jó kérdés. Nekem is ezt írta fel ki is váltottam úgy 6.000 ft körül volt, de minek? Olyan depressziós nehéz időszakon mentünk át, hogy felesleges lett volna szednem, mert nem voltunk együtt... Így aztán mindig csak félreteszem eg ykicsit, eszembejuttatja inkább, hogy tele voltam csalódással... Most már minden rendben, de egyszerűbben védekezünk :-))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook