Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2018. aug. 30. 11:44

Az előző vagyok még1x. :)

Nem híztam tőle. Sőt,fogytam 1.kilót. Viszont pattanásos lettem :(

2018. aug. 30. 11:43

Sziasztok.

Én 1 hónapja szedem ezt.

Elötte 8 évig yasminelles voltam. Gondolom sokan tisztában vagytok hogy annyira megváltoztatja a hüvely ph-ját hogy kb havi 2x volt gombám. Éveken keresztül. De ez nem csak yasminell-től hanem kb az összes 2komponensű fogamzásgátlótól.

Aztán volt egy nőgyógyászati műtétem. Nem szedtem semmit. És lám... 1x se volt gombám 6 hónap alatt.

Majd elkezdtem szedni 1 hónapja a cerazettet. Picit véreztem,vagyis 2 nappal hosszabb volt mint szokott. Az első héten minden reggel fájt a fejem. Gomba eddig nem volt. Azóta semmi vérzés. Teljesen megvagyok elégedve vele!!!

287. zhanet
2016. febr. 6. 22:31

sziasztok. Nekem CSAK NEGATIV tapasztalatom van rola.

Amiota szedem folyamatosan kicsit vérezgetek, 2 hét alatt híztam 1.5 kg pedig ugyan ugy eszem. de ez még elmegy.

Viszont annyira FAJ A MELLEM hogy már a melltartót se birom elviselni, nem birok aludni mert felébredek ha véletlenül megprobálok hasrafordulni vagy hozzaér bármi!!! tudom a gyakori mellékhatások közt szerepel a mellfájdalom, de ez borzalmas!!!

286. SpiritB
2016. jan. 8. 12:32
Sziasztok! Èn màsodik babàmat szültem, 8 hetes ès csak szopizik. Kèt hete szedem a cerazettet ebből másfél hete menstruàlok, de nem ám csak picit, hanem úgy istenesen.... :-( Valaki jàrt màr így rajtam kívül? Köszi a vàlaszokat!
285. Timo74
2015. dec. 30. 22:14
Én mar 5.napja verzek,pedig szoptatok, de ugy vettem eszre jocskan csokkent a tejem mert pitolni kell tapszerrel. Napi 5x etetek altalaban de csak 2x tudok szoptatni.
284. Cirmos7711 (válaszként erre: 281. - Verucicc85)
2015. dec. 28. 16:23
verucicc85 Nekem azt mondta a nőgyogyim hogy ez egy nagyon megbízható mini tabletta azért nincs vérzés mert gátolja a pete érést de nézd meg a megbízhatósági indexét
283. Cirmos7711 (válaszként erre: 277. - Bea0124)
2015. dec. 28. 16:08
Én se tapasztalok semmi mellékhatást :-D
2015. dec. 28. 16:00
Sziasztok 38 éves két nagy fiú édesanyja vagyok! Annyi rosszat olvasok itt a cerazette tabletáról én 2-dik hónapja szedem de nekem az ég világon semmi mellékhatása nincs a menszim első napján elkezdtem szedni az ötödik napon elmúlt utána kB 8 napig volt véres szivárgás de olyan gyenge hogy a tisztasági betét bőven elég volt ez elmúlt és azóta nincs semmi még csak folyásom sincs nem tapasztalok súlygyarapodást nemi vágy csökkenést vagy fejfájást IGAZ a gyógyszert mindennap percre pontosan szedem!!! be van állítva a mobilom és minden este 9-kor jelzi itt az idő ;-) Tehát nem szabad mások véleményétől függővé tenni hogy neked jó lessz e vagy se Ezt orvos irja fel és csak akkor tudod meg hogy jó e neked ha elkezded szedni veszteni való nincs mert ha nem válik be Abba hagyod ennyi :-D Mindenkinek egészséges boldog új évet kívánok!!! 🐷 🎉 🎉
2015. szept. 20. 23:16

sziasztok. egy kérdés. Nekem most fog mejönni, másfél hét múlva, és akkor kezdem el szedni a Cerazettet.

Amitől félek.. 30 éves vagyok, Soha nem voltam terhes, és nem is akarok az lenni, előtte nem szedtem semmilyen fogamzásgátlót, csak gumi, vagy megszakításos közösülés, de a mostani barátommal annyira gyakra vagyunk együtt, sokszor napi többször, elkezdtem félni, hogy nehogy terhes legyek, valami kell.. Erősen dohányzom, napi 10 órát talpalok heti 6 napban, tehát extra trombózisveszély.. Ösztrogénes gyogyi szóba sem jöhet.


Ami érdekelne.. Ha nem jön meg, vagy késik, én remegek,higy terhes lettem-e. a gyógyszer mellett viszont előfordul,hogy hónapokig nem jön meg. Akkor honnan fogom tudni,hogy terhes vagyok-e?? Minden hónapban vegyek tesztet? Vagy ti teljesen nyugodtak voltatok, hogy nem lehettek terhes??

2013. febr. 18. 15:19
Sziasztok. Nekem 7 hós a lányom ésgondoltam 1-1 honap mulva en is eljezdem szedni ezt. Fél évre valo receptem van. Ma jött meg napra pontosan , ez már a negyedik miota szűltem. Terhesseg elôtt nem védekeztünk, csak naptármódszerrel, ismertem a testem. Szerintetek beáll ? Ha ez a bogyo igy megzavarja , lehet nem kéne....
279. Esszi (válaszként erre: 261. - JSzaki)
2012. nov. 29. 20:25
Bár már nagyon régi a bejegyzésed, de hátha jársz erre és leírnád mások okulására, hogy mi lett miután abbahagytad a C-t? Illetve ha valaki ért hozzá, akkor a következő kérdésem lenne: Nekem a 2. terhességem elején Utrogestan-t kellett szedni, amitől nagyon rosszul voltam (fejfájás, hangulatzavar, borzasztó gyomorégés, amik az első terhességemnél ahol nem kellett ezt szednem nem jelentkeztek, tehát a progeszteronra fogom...). Mivel ez is progeszteron lényegében meg a C. is, most akkor vajon nagyobb eséllyel jönnek elő ennél is a mellékhatások?
278. Eszterkee (válaszként erre: 276. - Pelvana)
2011. nov. 25. 23:07
Szia, egyiket sem tapasztaltam a felsoroltak közül.
277. Bea0124
2011. nov. 25. 09:58

Mindennek van mellékhatása,hogy ez nálad mennyire ütközik ki azt csak akkor tudod meg ha szeded!

Én azt mondom nekem semmi bajom tőle de lehet a következő hozzászóló mást ír!

Meg hát ugye elég drága!

276. pelvana
2011. nov. 24. 23:42
Sziasstok! Van aki szedte a 'C'-t és egyátalán nem tapasztalt rossz közérzetet, nemi vágy csökkenést és súly gyarapodást sem? Ezt írta fel a dokim, kiváltottam, de meég nem mertem elkezdeni szedni a sok mellékhatás miatt. Mennyire gyakori tünetek ezek?
275. Dina30 (válaszként erre: 274. - Bea0124)
2011. nov. 24. 14:34
Semmi rosszat nem érzek! Csak ez az összevisszaság fura. Mondjuk volt már köztivérzésem, na az nem volt egyszerű!
274. Bea0124
2011. nov. 24. 10:40

Szerintem,nem gáz már említettem egy előbbi hozzászólásomban hogy mit mondott nekem a doki!

De ha nem érzed magad jól,kételkedsz akkor inkább menj orvoshoz!!!

273. Dina30 (válaszként erre: 265. - Bea0124)
2011. nov. 23. 13:50
CSAK AZ!
272. Chrissy26 (válaszként erre: 270. - Eszterkee)
2011. nov. 23. 10:45

Az igazság az, hogy a babám kap tápszer pótlást is, mert a tejcsim nem megfelelö minöségü számára. Azért is gondoltam, hogy lehet mivel kevesebbet szoptatok, azért fog megjönni.

Holnap kezdem el szedni, már eldöntöttem, aztán majd látjuk mi lesz...az a jó, hogy bármikor abbahagyhatom, ha nem válik be.

271. Bea0124
2011. nov. 23. 09:16

Szia!Én 3hónapja szedem egyszer volt egy kisebb vérzés de azóta semmi!Szoptatom a kisfiamat,nekem nem okozott problémát!!

Amúgy a doki mondta hogy lehet ilyen olyan vérzés de lehet nem lesz semmi!!

Kezd el nyugodtan szedni!

270. Eszterkee (válaszként erre: 267. - Chrissy26)
2011. nov. 23. 08:54
a szoptatás alatt is megjöhet. többnyire akkor nem jön meg szoptatás közben, ha a baba mindig teljesen kiüríti a ciciket és sűrűn szopizik, legalább 3 óránként, éjjel is.
269. Eszterkee (válaszként erre: 266. - Evaver)
2011. nov. 23. 08:52
meddig szoptattál? csak azért kérdezem, hogy tudjam más is van-e, hogy sokáig szedi és szoptat közben.
268. Eszterkee (válaszként erre: 264. - Dina30)
2011. nov. 23. 08:51
nekem egyáltalán nem jött meg, amióta szedem, 8 hónapja.
2011. nov. 22. 19:37

Sziasztok,

Végiolvastam a hozzászólásokat, nekem a dokim most írta fel a 6 hetes kontrollon ezt a gyógyszert, de bevallom még nem mertem elkezdeni szedni,mert úgy látom a többségnél nem vált be.A babám 7 hetse múlt, viszont elkezdett fájdogálni az alhasam, olyan mint menszi elött, ma már volt pecsételö vérzésem is. Lehet meg fog jönni?? Szoptatok egyébként, viszont azt hallottam, hogy ameddig szoptat az ember nem jön meg...Most ogalmam sincs mit csináljak, várjak míg lehet megjön vagy kezdjem el szedni??

266. evaver
2011. nov. 22. 15:15
Sokan panaszkodnak, hogy véreznek tőle. Én harmadik szülésen vagyok túl. Mindig szedtem szoptatás alatt, de semmi bajom nem volt tőle. Most is már negyedik hónapja szedem, de semmi vérzés, fájdalom vagy ilyenek.
265. Bea0124
2011. nov. 22. 14:51
szoptatsz?
264. Dina30
2011. nov. 22. 13:56
Sziasztok! Kérdés! Nálatok, hogy vált be a gyógyi, mellékhatás, pl: vérzés, vagy teljesen kimarad? Nemrég kezdtem el szedni és nekem fura, van, hogy 1 napig van meg, van, hogy 4napig, de össze vissza! Ez normális?
2011. nov. 20. 20:20

Sziasztok!


8 hónapja szedem a C-t, nekem semmi gondot nem okozott. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy a C szedése hosszútávon milyen hatással van a szoptatott babára. A papír szerint nem káros, de mégis átjut valami a tejbe.

262. Dina30 (válaszként erre: 261. - JSzaki)
2011. okt. 4. 08:29
Szia! Remélem gyorsan összejön a baba! Én drukkolok nektek! és irj, ha van valami!!!! :) :) 1 kalappal!!! :)
261. JSzaki
2011. szept. 30. 23:10

Sziasztok! Olvasgattam, hogy kinek milyen tapasztalata van a Cerazette-rol meg kinek milyen felelmei vannak. Kicsit rolam. 26 eves vagyok, nincs gyermekem. 7 eve szedek bogyot, abbol kb 4 evig C-t. Csaladomban tobbszor, tobb generacioban elofordult mar trombozis, ezert rendes bogyot nem kapok. Anno amikor eloszor megkaptam a C-t, Angliaban voltam au-pair. Osszejottem egy sraccal (magyar, es azota a ferjem) es mivel en oszinten bevalottam az orvosnak, hogy volt a csaladban tobbszor is trombozis, mast nem is irtak fel. Kb fel ev utan hazamentem es az otthoni nogyogyaszom egybol ravagta, hogy ezt kismamaknak irjak fel, nekem nincs ra szuksegem. Felirt rendes bogyot (meliane / femadette, ki milyen neven ismeri). 1 ev utan visszakoltoztunk Angliaba. Itt par evig kaptam is ugyanezt a gyogyszert, aztan orvos valtasnal feltunt nekik megint, hogy trombozisos csaladom van, ezert 3 evvel ezelott visszaallitottak a C-re. (Itt amugy ingyenes a fogamzasgatlo es a haziorvos irja fel, nem nogyogyasz; es csak akkor vizsgalnak meg, ha ugy gondolod valami nagyon nincs rendben vagy eppen a 3-eventi rakszuresre mesz, szinten a hazi orvoshoz/noverhez, kulonben csak vernyomas meres es megkerdezik, hogy minden ok-e). Na mindegy, nem ezert irok most ide.


Amikor elkezdtem szedni a C-t, elolvastam a mellekhatasokat. Feltunt, a mensis dolog, hogy ez nem beallitja, hanem osszekuszalja a dolgokat. Az orvos szolt is elore, hogy nem kell megilyedni. Elso 1-2 honapban megjott ket hetente, viszonylag rovid idore. Azota nem. Nagyon zavart a dolog es vissza is mentem a dokihoz. Legalabb 3 kulonbozo dokival beszeltem az evek soran es mindegyik azt mondta, hogy ez normalis, oruljek neki. Orultem is, csak akkor nem, amikor neha-neha elfelejtettem bevenni a bogyot. Olyankor jottek a terhessegi tesztek. Sosem voltam terhes... szerencsere. Mindenki mas ugye, de nekem meg akkor sem volt gond, amikor 1-2 nap kimaradt. Ennek ellenere nagyon zavart, hogy sosem jon meg, ezert minden evben tartottam egy honap szunetet. Altalaban 2 hetre ra jott meg, hogy ujra elkezdtem szedni a bogyot. Rakerdeztem a dokira, mert ugyebar elvarna az ember, hogy elvonasi mensi legyen. Megnyugtattak, hogy a C-vel nem igy van. Mivel ez nem szabalyozza a periodust, ezert abbahagyas utan is csak akkor jon meg, ha eppen tenyleg megjonne. Ez amugy tenyleg igy volt. Sosem volt megvonasi mensim es mindig 5-6 het utan jott meg (normalis periodusnak sok, de ha levonjuk a 2 het leallast, akkor kb ott van).


Most ott tartunk, hogy tavasz-nyar kornyeken szeretnenk babat, uhogy hetfon (11/9/26) abbahagytam a bogyo szedeset. Eredetileg olyan forumot kerestem, ahol arrol beszelnek, hogy mennyi ido kell a kitisztulashoz, de nagyon erdekes dolgokat olvastam itt, uhogy ugy dontottem megosztom a tapasztalatomat. Mivel en ilyen sokaig szettem mar mindenfele bogyokat es 3 eve alig volt mensim en ugy dontottem, hogy fel evet varok a babaprojectel. Elvileg nem kene, de mivel nekem akkor sem volt rendszeres a mensim amikor elkezdtem bogyot szedni, nem hiszem hogy egy darabig beallna vagy egyaltalan lenne peteeresem (szinten csaladi orokseg, hogy lehet ezzel gondom). Teljes izgalomban vagyok, hogy mi lesz. Remelem azert majd sikerulni fog. Majd az ido mindenre fenyt derit. Tippelgetni nem szeretnek, felizgatni egyenlore ezen nem akarom magam, fokent mert mindenki mast tapasztal. Azert szurkoljatok.


Amit meg szerettem volna irni, azok az egyeb mellekhatasok a mensis problemakon kivul. Lattam, hogy sokan aggodtok ezek miatt. En igy utolag visszatekintve sokat produkaltam, de hozza kell tennem, hogy mas tenyezok is kozre jatszottak nalam, ezert nem is gondoltam, hogy a bogyo mellekhatasai.


Szepen sorban:

Hizas: Amikor elkezdtem szedni, kb 2 kilot hiztam. Nem tul sok. Ez au-pair idomben volt, amihez hozza kell tenni, hogy tapasztalat alapjan a lanyok altalaban hiznak a fiuk meg fogynak, amikor eloszor kijonnek Angliaba au-pairnek, munkasnak. Ez 20-30 magyarbol 90%-ra igaz volt annak idejen. Ezert en ennek tudtam be a hizast. Amikor 3 eve ujra elkezdtem szedni, akkor 2.5 ev alatt kb 5 kilot hiztam. Uj munkam lett, rendszertelenul ettem es az irodankban nagy hagyomany, hogy mindenki minden okbol sutit hoz. Otthon el sportolo voltam, amiota viszont itt dolgozom, alig van idom meg erom mozogni. Plusz nem lehet osszehasonlitani egy 19 eves alakot egy 26 eves alakkal, a fenti tenyezoket figyelembe veve. Tavasszal elkezdtem egy dietat es 5-6 honap alatt ugyanott vagyok, mint 3 eve. Kellemes dieta, mindenfele nagyobb megvonas es koplalas nelkul. Lassu, de sokaig meg is marad. A lenyeg az, hogy igen, en hiztam mialatt szedtem a C-t, de nagy ra az esely, hogy anelkul is hiztam volna. Amugy meg tudtommal mas bogyoknak is mellekhatasa a hizas.


Faradekonysag: Annyira nem tunt fel. Igen, nagyon faradt vagyok estenkent, de miutan 10-12 orat ledolgozik az ember, ki nem faradt.


Pattis bor: kulonosebben nem jelentkezett. Ugyan szep sosem volt a borom tole, de tul durvanak sem mondanam. Zsiros es szaraz az arcborom egyarant, ami lehet, hogy a C-tol van. Nem tudom, majd a kovetkezo par hetben kiderul, hogy mi lesz.


Libido csokkenese: Ennek nagy az eselye, hogy a C-tol van. Ez tenyleg mostanra mar a beka segge alatt van. :(. Ehhez is hozza tartozik, hogy rengeteget dolgozom es nagyon stresszes is a munkam es a stressz es faradsag is okozhatja ezt. Ezis hamarosan kiderul. Nem bannam, ha visszaterne :)


Hangulatingadozas: Az van boven, de eddig ugy gondoltam, hogy a stressz es a faradsag hozta ki belolem. Szokasos 'kirohanasok' mindig vizsgaidoszakban voltak, amikor rengeteget tanultam es idegeskedtem a vizsgak miatt. Emlekszem, hogy elore szoltam a ferjemnek, hogy vizsgak jonnek, ha bunko vagyok, akkor bocsi, nem szemelyes. Amiota az uj munkam van, a munkahelyi stressz is betesz (melette ugyanugy vannak mai napig vizsgaim, amiken ha megbuktam volna, akkor akar ki is rughattak volna - szerzodes resze volt). Utobbi par honapban elofordult, hogy elsirtam magam estenkent, az irodaban stb. Legutobb mult het penteken. Szerintem faradsag es stressz, mint hogy a C hibaja.


Hajhullas: Kb 2.5-3 eve kezdett el hullani a hajam. Visszagondolva pont akkor, amikor elkezdtem szedni a C-t, illetve amikor stresszes lett a munkam. Akkoriban hosszu, dus, nehez hajam volt. A hajrol tudni illik, ha tul hosszu es nehez, akkor jobban hullik, mert nem birja el magat (vagy legalabbis en ezt tapasztaltam meg bogyo elott is). Ezert levagtam a hajam rovidre (nem tusire, de olyan fufru hosszusagu rovidre). Ezzel egyetemben szokere is valtottam par honapra es nem tunt fel, hogy hullana a hajam. Amikor visszatertem barnara, akkor nagyon is feltunt, hogy hullik a hajam, foleg a zuhany alatt meg fesulkodes utan. Kisporszivo keznel van minden reggel. Megintcsak amiota az uj munkahelyemen vagyok, nagyon zsirosodik is a buksim. 1-2 naponta muszaj hajat mosnom, mert a nap vegere ugy nezek ki, mint aki mar egy hete nem latott sampont. Mivel sokat mosok emiatt hajat, termeszetesnek tunt, hogy tobb hajam kihullik, hiszen tobbszor van dorzsolve, torolve, szaritva. Erre meg a stresszes melora fogtam eddig a hajhullast. Az utobbi 2-3 ev alatt elegge megfogyatkozott a copfom vastagsaga (most olyan hosszu, hogy mar ossze tudom fogni). Vitaminok nem segitettek. Mivel tobben irtak itt, hogy hullott a hajuk a C-tol, igencsak elgondolkoztam, hogy vajon a bogyotol van vagy az eletmodomtol. Oszinten szolva nem bannam, ha a bogyo miatt lett volna ennyire zsirosodo es hullott volna ennyire, mert akkor a kovetkezo par hetben lehetseges, hogy visszaall a regire. Majd szolok, hogy mi a helyzet. Feltetelezem, hogy mindenki mas aki ide ir vagy itt olvasgat inkabb azt remeli, hogy nem.


Fejfajas, hanyas, hasfajas nalam nem jelentkeztek. Vegigolvasvan a cetlit megint, azt hiszem nalam ennyi volt a mellekhatas, illetve lehetseges mellekhatas.


Lehet, hogy a fentiek alapjan naivnak tartotok majd, hogy hogy nem vettem eszre, hogy a bogyotol vannak ezek a dolgok, de azt hiszem az en esetemben eleg sok minden mas is kozrejatszott, hogy ugy gondoltam, hogy azok miatt vannak a problemaim es nem a C-tol. Mint mondtam, 5 napja nem szedem a C-t. Ennyi ido igen csak keves ahhoz, hogy barmi valtozast eszrevegyek tobb evnyi bogyo utan. Par het-honap utan majd kiderul, hogy mi volt a C-tol es mi a tobbi tenyezotol.


A fogamzasgatlasra szuksegem volt viszont, mivel a sok vizsgam miatt nem akartam teherbe esni. A vizsgak eleg sok idegeskedessel jarnak (reggeli hasmenes, hanyinger stb), ezert nem tartottam volna egeszsegesnek a baba szempontjabol, hogy igy teherbe essek, a vizsgak meg a szerzodesem resze voltak.


Mivel trombozisos csaladom van, itt Angliaban szoba sem johet mas bogyo. Probaltam, de kotottek a karot, hogy nem lehet. Meg sajat felelossegre sem irtak fel mast - gondolom azert ez jo is. Ajanlottak spiralt, kupot, huvely-gyurut (vagy mit) meg bor ala beloheto chipet, ami azt hiszem 3 evig sugarozza a hormont az alkarban. Spiralt kosz nem, huvely-gyurut kosz nem. Nem dugdosok en magamba semmit, foleg ha le is eshet. Alkarba lott chip-et kosz nem - roplabdazom, uhogy gondoltam ha eppen egy erosebb utast kivedek es szetdurran a cucc az alkaromban, akkor babanak annyi orokre, plusz nem akartam 3 evre mar akkor sem semmit. Uhogy szamomra maradt a C vagy gumi. A gumi nem az igazi, a C-t meg mar ugysem akartam sokaig szedni, uhogy maradtam a bogyonal.


Azt hiszem leirtam mindent, amit akartam. Kicsit hosszura sikerult, de gondoltam megosztom a tapasztalatomat, hatha segit valakinek a felelmeiben, kerdeseiben. Ha barmi kerdesetek van a C-vel kapcsolatban, szoljatok nyugodtan. Szivesen valaszolok, ha tudok.

260. Dina30 (válaszként erre: 259. - Syska77)
2011. aug. 25. 09:29
Köszönöm a válaszodat!:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook