Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


259. Syska77
2011. aug. 24. 21:43
Nekem nem változott a tej.A kisfiamat 26hónapig szoptattam.A kislányomat azért szoktattam le most júliusban,mert bölcsibe megy.Egyébként ő akkor már 18hónapos volt.Szóval nekem semmi gondom nem akadt.
258. Dina30
2011. aug. 23. 11:34
Még 1 kérdés! És a tejed nemváltozott meg? Nem lett kevesebb, ugyanugy elfogadta a babád?
257. Dina30
2011. aug. 23. 11:33
Syska77! Köszi szépen a választ!Jó lenne, ha nekem is beválna, mert nemszeretnék egy 7hetes baba mellett teherbe esni!
256. Dina30
2011. aug. 21. 14:45
Sziasztok! Olvastam a hozzászólásokat és kicsit meglepődtem!! Tényleg ennyire rosszak a tapasztalataitok? Mert elgondolkodtató!!!!! Én se tudom, hogy mit csináljak!!!!! :( :(
255. panoemi (válaszként erre: 254. - Bakos-Virág Noémi)
2011. aug. 7. 21:26
A második havi adagból még tíz szemem van a tüneteink hasonlóak, a szédülések és fejfájások nálam is előfordulnak. Én 46 éves vagyok. Lehet ha befejezem egy ideig nem fogok menstruálni mert ezen a nyáron folyamatosan ez volt a program, aztán meg nem tudom hogy terhes vagyok esetleg változó korba léptem? Hát ez gáz.
2011. aug. 6. 14:31

Az igazság az hogy lehet várni míg megszokod de nekem ezt a tabit úgy irta fel ,hogy 1*3havi adag aztán majd meglátjuk,ha szopizunk még akkor ez marad ha nem felír mást!Én inkább abba hagytam a fenntebb leírtak miatt!És sajna még azóta sem menzeszeltem!:(

Nem vagyok sem beteg sem terhes,azt mondta az orvos várjunk míg kiürül a szervezetemből!Jó akkor várok!.........csak meddig???

253. panoemi
2011. aug. 5. 20:15
Másfél hónapja szedem és már három hete folyamatosan vérzek néha erősebben néha gyengébben érdemes még várnom hogy megszokja a szervezetem vagy fejezzem be a tabletta szedését?
2011. júl. 21. 11:18
Na ez az látod nekem is sajnos volt igy,mert már nem tudtam én sem hogy mikor is menzeszelek és mikor esetleg a tabletta "hatása" miatt vérzek!A szervezetem még nem tért magához,mert amióta abbahagytam ugyan nem vérzek,se pecsételően sem sehogy!Egyáltyalán nem jött még meg a kilók meg csak jönnek fel rám!Egy ideje görcsölök is de állitólag ez még normális! :(
251. kristanna (válaszként erre: 252. - Bakos-Virág Noémi)
2011. júl. 16. 15:46
Nekem hízás meg szédülés (szerencsére) nem volt, de a vérzés május közepe óta folyamatos volt, ezért kellett abbahagynom. Azt gondolom, hogy kicsit be fogja kavarni a ciklusomat (fogalmam sincs pl h mikor volt rendes vérzésem és mikor volt h csak a tabletta miatt véreztem ez alatt a 2 hónap alatt), a lényeg h abbamaradjon a folyamatos vérzés.
2011. júl. 13. 14:45

Helló!

Tegnap elkeltek a tabletták!

249. pumo
2011. júl. 8. 06:23
szia, megvan még a tabletta?
2011. jún. 21. 16:43
Akkor mindenkinek szép nyarat kívánok és azért szerintem rajtam kívül sokan várják majd az új bejegyzéseket.
2011. jún. 20. 20:35
Igen nyár van,én is naponta be szoktam nézni de nem szól hozzá egyik fórumban sem senki(Kedvenceim között),igy gondolom nyaralda van!
2011. jún. 20. 19:05
Nagyon le van ülve ez a fórum... Sajnos.
2011. jún. 7. 20:16

Sziasztok.

Nekem is maradt meg tablettm, csak 1 hetet szedtem. Kedvezményes áron eladnám.

244. Melynda83 (válaszként erre: 243. - Linka86)
2011. jún. 4. 10:46

Szia!

Szeretném megkérdezni megvannak e még a tabletták s mennyi lenne az ára? ÜDv. Melinda

243. linka86
2011. máj. 31. 17:12
Sziasztok!Sajnos alig hogy felírták és kiváltottam a cerazette tablettát a tejem is szépen lassan elapadt, így maradt 2 levél amelyet szívesen felajánlok annak akinek szüksége lenne rá, elég olcsón odaadnám, csak nekem itthon fölösleges megtartani.Írjon akit érdekel és megbeszéljük a többit:)
2011. ápr. 15. 19:49

Sziasztok!

Edina vagyok, 23 éves és szeptember 6-án szültem. A 6hetes kontrollon az orvosom a Cerazette tablettát írta fel, de csak most kezdtem el szedni hétfőn. A férjem nem örül neki, hogy újra gyógyszert szedek én viszont nem szeretem az óvszert annyira... Még szoptatok és olvastam a betegtájékoztatóban, hogy egy kis hatóanyag átjut a tejbe is, de a babára nem veszélyes.

5 tablettát szedtem be, de már napok óta fáj az hasam. Ma felhívtam az orvosom és azt mondta, hogy figyelgessem a fájásaimat és ha továbbra is fáj, akkor hívjam fel.

Engem csak az dühít, hogy nem a legolcsóbb gyógyszerek közé tartozik és még szenvedek is tőle. Eddig nem voltam gyógyszerallergiás. Szülés előtt a No...nett tablettát szedtem évekig és attól nem volt semmi bajom. Az abbahagyása után 7 hónappal estem teherbe. Röviden ennyi az én kis történetem.

241. Bakos-Virág Noémi (válaszként erre: 240. - Kristanna)
2011. ápr. 15. 13:38

Sziasztok!

Bakos -Virág Noémi vagyok,szeretnék kristanna cikkéhez hozzászólni.31 éves és 2 gyermek édesanyja vagyok,az eggyikük 5,5 éves(Jázminka) a picuri pedig most 8.-án volt 3 hónapos(Ármin)ő sajnos szopizni nem tud mert nincsen tejem,viszont szeretném ha tudnád nekem is problémám van a hormontartalmú gyógyszerekkel.Valami baj van a véremmel és ezért nem szedhetek bizonyos tablettákat!A Cerazette nevü bogyót a dokim a gyermekágyas vizsgálat után írta fel a problémám tudatában!Azt mondta hogy folyamatosan kell szednem,nem kell a tablettacsomagok között szünetet tartanom!Ha véreznék(pecsételő,vagy menzeszelnék akkor sem!Nos a tapasztalatom a második levél közben:az elsö levelet még be sem fejeztem(kb)a 20.szemnél megjött a mensim.(tabletta szedés folytat)Majd 6 nap után elmaradt,és rá 4 napra újra vérzek.Nem számottevően,de vérzek.Fájdalmam nincs,kicsit kellemetlen amikor apával együtt vagyunk,(a vér miatt)de ő megérti ,hogy miért is van ez.Viszont ha tartasz ettől a készítménytől akkor ha elfogadsz egy javaslatot,(én már kipróbáltam)van egy un hormonmentes hüvelykúp,(kapható tabl formában is)

ezt tudom neked ajánlani!Egyáltalán nem tartalmaz hormont,még kevés adagban sem.Azt nem tudom leírhatom-e a készítmény nevét,nem reklám céllal,de ha szeretnéd priviben megírhatom!Szerintem a tablettát szedd nyugodtan,az orvosod íra fel NEKED,és nem vény nélkül vásároltad és szeded mint sajnos nagyon sokan!Mi emberek nem vagyunk egyformák,lehet hogy neked nem is lesz problémád töle?!De ha mégis bizonytalan vagy szívesen megmondom a hüvelykúp nevét,nem drága és jó!Remélem tudtam neked segíteni,minden jót,és jó egészséget kívánok!:Noémi

2011. ápr. 14. 21:26

Sziasztok,

20 éves vagyok, és vérvizsgálat során kiderítették, hogy enyhe trombózis hajlamom van, ezért a cerazette az egyetlen fogamzásgátló, amit szedhetek. Még nem kezdtem el, mert az orvos és a gyógyszer tájékoztatója szerint is meg kell várni a menstruáció első napját, és még nem jött meg. Végigolvastam hogy miket írtatok, és eléggé meg vagyok ijedve, mert ha nekem ez a gyógyszer nem válik be, akkor nincs másik, amit szedhetnék. Aki esetleg szintén nem azért szedi, mert szoptat, az leírná, hogy miket tapasztalt? Soha életemben nem szedtem még fogamzásgátlót, és most eléggé tartok ettől az egésztől...

239. Abell
2011. ápr. 5. 15:30

Sziasztok!

Köszönöm szépen, már sikerült Cerazettet vennem! :)

Köszönöm a segítséget!

2011. márc. 11. 08:02

Sziasztok!

Én első hét után nagyon sok kellemetlen tünetet észleltem:görcsölő vesék, has, fájdalmas mell feszülés,fejfájás.Abba is hagytam a szedést. Pedig korábban soha nem volt gyógyszerre panaszom. Ha valaki tudja szedni,a maradék két levelet nagyon olcsón átadnám!

2010. okt. 5. 09:41

Szia!

Akkor ezek szerint a tested felkészülve várja a kistesót! ;) A lényeg hogy nincs más panaszod,de azért érdekes és hihetetlen hogy időnként mikre képes a testünk... A védettségében megbízom,vagyis inkább az orvosom véleményében.Nem szeretnék a véleményemmel senkit se megbántani.De szerintem akik emellett estek teherbe azok vagy nem rendesen szedhették vagy mint ahogy te is írtad bezavarhatott valami.Nekem rengeteg tejem van,a kislányom nem is hagyná csökkenni.Naponta legalább 6x szopizik,hiába eszik rendesen a cicit nem hagyja pedig 1 éves!

2010. okt. 5. 07:29
Szia!! ... nem, nem szopizik, már 4 hónapos kora óta, a homeós bogyókat probáltam... nem vált be. Igen, voltam orvosnál, még mammográfián is, mert időnként (szerintem amikor peteérésem van) fáj a mellem, nem találtak semmit. A nőgyógyász akart adni, valami hormon tartalmú gyógyszert, mondtam, hogy azt köszönöm nem kérem, szeretnék még az idén újra teherbe esni. Egyébként, ha vissza olvasod a hozzászólásokat, sokan teherbe estek, emellett a fogamzásgátló mellett, ez nagyon gyenge és nagyon sok minden bezavarhat, ha már menstruálsz, ha kevesebb a tej ... nekem a szülést követő 28-ik napon szépen megjött ... és azóta is rendszeresen megvan.
2010. okt. 4. 21:59

Szia!

Köszi a választ!Nem dobott fel a válaszod....Azért még reménykedem hátha csoda történik! :) Én félek a másfajta módszerektől,annyian írják hogy xy helyi fogamzásgátló mellett estek teherbe... A pici a gyógyszer szedésétől nem fogadta el a tejcsit? Ne haraagudj de ezt nem értem,nem szopizik a babád és neked még van tejed? Ha igen akkor voltál emiatt orvosnál?Van anyatej elapasztó gyógyszer,a neve nem jut az eszembe de valahol van is itthon de most nem találom.. :( Ha megtalálom leírom!

234. 7cfd9675f9 (válaszként erre: 233. - Andrejaa)
2010. okt. 4. 15:56
Szió!!! ... nekem voltak hasonló tüneteim ... és a második levél felénél abba is hagytam a szedését. Inkább más módját választottuk a védekezésnek, viszont a tejem nem kellett többet a gyerekemnek :((( ... Ő ma már 17 hónapos, 1 éve nem hajlandó lenyelni a tejemet, ami azóta is csepereg :(((
2010. okt. 4. 10:42

Sziasztok!

Már a 2. levél cerazette-t szedem.(25. szemnél tartok)Eddigi események: a menstruációm első napján kezdtem el szedni,6 napig tartott a ciklusom(nálam mindig is így volt)kicsit fájt a fejem de a tejemmel semmi változás.Majd a 13. napon jelentkezett egy kis barnás vérzés ami azóta is tart....Minden nap van hol kevesebb hol több...Semmi más panaszom nincs.Csupán annyi hogy ez kizárja az együttléteket.Végülis védve vagyok. :D Segítsetek kérlek!Van esetleg köztetek olyan akinek hasonló "tünetei" voltak és egy x-idő után rendeződtek????

Köszi

232. Csivi
2010. aug. 12. 19:03

Sziasztok!

Engem nagyon érdekelne,hogy kinek mi a tapasztalata ezzel a fogamzásgátlóval kapcsolatban!? Én is ezt szedem és félek, hogy terhes lettem mellette. 3 és fél hónapja szültem és már kétszer volt normális havi ciklusom, de most több mint egy hete késik a hasam viszont kb. azóta görcsöl. Még a héten csinálok egy tesztet. Most olvastam fórumon, hogy többen is teherbe estek mellette, valakinél pedig a tej mennyisége csökkent. A tej nálam is csökkent, de eddig nem gondoltam, hogy a gyógyszertől.

2010. jún. 2. 18:55

Sziasztok!


Én ma kezdem el szedni ezt a tabit. Holnap lesz 6 hete h szültem. Majd kiderül, h mi lesz. Igaz naponta annyi tejet tudok lefejni, h este elég neki egy evésre.

2009. dec. 21. 13:31
Köszönöm a válaszokat!Szülés után írta fel nekem az orvosom.Annyi mellékhatást írt a tájékoztató,hogy megijedtem!De remélem nem lesz semmi baj.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook