Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? fórum

Mik a tapasztalatok a Cerazette tablettával kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


229. Re87
2009. dec. 20. 11:58
Szülés után szedtem.Nagyjából minden héten véreztem 2-3 napot.Először azt hittem valami bajom van.Aztán' kiderült,hogy a gyógyszertől van ez.Gyorsan abba is hagytam.
228. Cicus85
2009. dec. 20. 11:54
Szia!Én régebben szedtem és jól összekuszálta az addigi mensim..Általában azoknál válik be akik már szültek!
2009. dec. 20. 11:51
Sziasztok!Most kezdtem el szedni a Cerazette tablettát,és érdekelne hogy kinek hogy vált be.
226. Elora
2009. dec. 7. 19:30
Sziasztok! Elnézést kérek rögtön, hogy más témával ideállítok, de látom itt több mozgás van, mint a megnyitott topikomon:( Egy kis tanácsot szeretnék kérni... 1 hónapja szedem a Femodent és azt hiszem most mellékhatást tapasztalok:( 1 hete, hétfőn (30-a) jött meg a menzim (4napra a szünet alatt) és még mindig barnázgatok...:( A másik, hogy már napok óta 140/110 80 a vérnyomásom és pattanások jelentek meg a nyakamon...:( Vajon ezek összefüggnek? Vizsgaidőszak van, annak betudtam, de rossz érzés heves szívverést érezni, amikor holt nyugodtan ülök:( Tudom, várjam ki a 3 hónapot és akkor ha vannak panaszaim kérjek másikat, de egy kis lelki támasz jól esne.:( Kérlek írjatok, ha nekted is volt galiba az első időszakban és helyreállt:(
225. maya80
2009. nov. 21. 19:13
Nálam nem volt semmi kellemetlen mellékhatása; nem vettem észre semmi változást.
224. Kima21
2009. nov. 19. 09:51
hali...én ma kezdtem el szedni a cerazette-t...remélem h nem lessz semmilyen mellékhatása:S
223. moonlight1984 (válaszként erre: 220. - 80Noémi)
2009. aug. 31. 17:44

Nálunk 3 év és 1 hónap van a gyerekek között,és nekünk ez nagyon idális volt,a nagy már elég okosan elfogadta hogy a kicsire kell több időt szentelnem.Mondjuk sokat beszélgettünk amíg hugi pocaklakó volt,és bevallom őszintén,a nagylány sajnálta kicsit a hugit :-)

Mert a picibabák nem játszhatnak/rajzolhatnak/ehetnek anyával...és így előnyben érezte magát,hiszen ő már ügyes és okos,inkább segített a pici körül és rettentő lelkes volt ha etethette,betakarhatta.

Most 5,5 és 2,5 évesek és még mindíg kicsit "tyúkanyóskodik" a hugi felett,vigyáz rá,tanítgatja.

Na,persze azért néha van banzáj is :-) ahol egynél több gyerek van,előfordul.

222. Decorateam74 (válaszként erre: 220. - 80Noémi)
2009. aug. 30. 22:20

Kedves Noémi,


nekem most született a második kislányom, így 2 év 4 hónap van kettejük között. Azt tudom neked mondani, hogy nagyon kemény!A nagyobbik a dacos 2 , 5 éves, még szintén egész embert igényel, a pici meg ugye szopizik még, és amúgy is még pici, így kell hozzá egy ember.Több barátnőm is azért nem tudta a második picit szoptatni, mert egész nap vele volt a nagyobb(2 éves) és nem tolerálta.

És igaz az is, hogy nagyon cuki a 2 éves kor környéke, én is nagyon sajnálom, hogy nem tudok a nagyobbal csavarogni, mert tavaly még nem lehetett, idén meg már itt a pici. Ebben igazad van. Az persze, hogy két egynemű gyerek között pici a korkülönbség nagyon jó lesz majd, ha megérjük, persze:-)meg aztán ki tudja előre, hoyg milyen nemű lesz a második... Ha van segítséged, hadra fogható nagyszülő, sztem meg lehet csinálni(nekünk nincs), amúgy nagyon necces.Nincs magánélet sok-sok ideig...Én úgy gondolom talán, ha a nagyobb már nincs egész nap otthon(ovis), talán az azért jobb lehet.Üdv.Kriszta

2009. aug. 30. 22:13

Kedves Cerazette használatát fontolgatók,


Leírnám az én történetemet, bár még pontosan én sem tudom, hogy mi a tanulság, hátha vki nálam okosabb megmondja. Kislányom(2.) 3.5 hónapos.Elkezdtem szedni a Cerazette-t, egy hét után erős hasi görcsök jöttek és vérzés, és az anyatej drasztikus csökkenése.Gyorsan abbahagytam(3 napja), a vérzés még megvan és a tej sem jött vissza. Ami fura, hogy szedtem az első kislányom születése után is, de akkor nem volt semmi ilyesmi.Se vérzés, se tejcsökkenés 2 évig.Szóval úgy tűnik ez a gyógyszer még ugyanannál az embernél is tud máshogy viselkedni.Én azt gondolom, ha nem szoptat vki, vag ynem félti a tejét, mert sok van, akkor meg lehet próbálni, mert van , akinek beválik, van akinek nem.Ha most két héttel korábban lennék persze nem szedném be, mert lehet, hogy ez okozta a vérzést és a tejcsökkenést.Bár a dokim szerint nem.De azt ő sem tudja, hoyg akkor mi..

220. 80Noémi (válaszként erre: 219. - Moonlight1984)
2009. aug. 30. 19:51

Köszi a választ.

Erőssen gondolkodom a 2. babán bár egy kicsit tartok is tőle.Mire a lányom 2éves lenne addigra ottlenne a második és attól félek elmulasztanám az ő legszebb korszakát mikor is tudnánk igazán együtt csavizni.Mert hát egy 2évessel és egy újszülöttel nemnagyon lehet csatangolni.Szerintetek mi a jó?3-4 év korkülömbség vagy egymásután mind a kettőt felnevelni.

219. moonlight1984 (válaszként erre: 218. - 80Noémi)
2009. aug. 30. 14:20
Előzőleg is ezt szedtem,a dokim akkor 3 hónapot ajánlott,bár sok helyen csak 1 hónapot ajánlanak.Mondjuk nálunk 6 hónapot várt a szervezetem :-) Gondolom addigra állt helyre a hormonháztartás.
2009. aug. 29. 21:48

Sziasztok


Én lassan 1éve szedem szoptatás mellet nekem bevállt bár még nem jött meg azóta sem.Nemtudjátok,hogyha szeretnénk másik babát kell e valamennyi időt várni az abbahagyása után?

217. moonlight1984 (válaszként erre: 216. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 29. 15:58
Nekem 6 hetente van 2-3 napig,közte semmi vérezgetés.Ezért írtam,hogy nekem bevállt.
216. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 214. - Moonlight1984)
2009. aug. 28. 08:44
Ez érthető, de most itt annyi rosszat olvastam róla állandó vérezgetés stb.. hogy nem tudom kipróbáljam-e. Egy foggátlónak nem kéne ilyen mellékhatásokat okoznia. Lehet, hogy a folyamatos vérzéssel akadályozza meg a teherbeesést?? Így úgyse szexel senki :D
2009. aug. 27. 21:02
En jol megjartam ezzel a tablettaval! Mivel cigizek igy nem szedhetek kombinaltat(35 evet betöltöttem), igy felirtak a Cerazettet. Ezt szedtem mikor szoptattam , akkor nem volt vele gondom. Most meg 5 hetig folyamatosan menszim volt. Igy abbahagytam, most megint rendesen jön es nem szedek semmit.
214. moonlight1984 (válaszként erre: 212. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 27. 21:00
Én is nehezen tolerálom a kombináltat,én ezt szedem 1 éve,szoptatás nélkül is hatékony.De az orvosom szerint évekig nem jó egyhuzamban szedni,néha pár hónap kombináltat is be kell iktatni,a hormonháztatrás miatt.
213. rencs20
2009. aug. 27. 17:28
na a mostani tapasztalatom,hogy 4 nap után elmúlt a mensim és pár nap múlva a tejem is visszajött.Sőt most már megint sok van.:)Úgyhogy én nem hagytam abba a szedését.
2009. aug. 17. 13:53
Ezt csak szülés után lehet szedni? Mi van azzal akinek még nincs gyereke? Én nem szedhetek kombinált tablettát mert migrénes rohamaim vannak tőle és szeretnék megpróbálkozni a mini tablettával. Lehetéges vajon?
2009. aug. 17. 10:46
Sziasztok!!! 5 hétig szedtem a Carezettet... a 3 hét után 10 napig tartó erős vérzésem volt ... több fórumon is olvastam, hogy olyan alacsony a hormon tartalma, hogy ha már csak csurran-cseppen a tejecske nem is véd... nem akarom a tablettára fogni, de én úgy vettem észre, hogy bizony attól apad a tejecském... így abba is hagytam, a tejem ugyan nem lett több, de a közérzetem jobb és rendes időre, rendes ideig tartott a következő vérzésem :)
210. rencs20
2009. aug. 14. 12:13

helló

én egy hete keztem el szedni a cerazette-t és szerda óta vérzésem van.Szerintetek ez normális.?

209. Elora
2009. aug. 6. 16:19
Hello! Mint kezdő az oldalon a tanácsotokat, tapasztalokat szeretném kérni a Femoden tablettáról és arról magáról, hogy érdemes e egyáltalán gyógyszert szedni...22 éves vagyok, most van először párkapcsolatom egy külföldi fiúval, akivel ritkán találkozunk, 2 havonta 1x...az orvos minden zokszó nélkül gyógyszert írt fel, hogy rendbetegye néha fájdalmas és rendszertelen menzeszemet, amitől függetlenül nem érzem, hogy kellene...nem vagyok "bulizós", megcsalásról szó sincs, a gumi eddig nem volt gond párommal. Szerintetek érdemes az orvosra hallgatnom és nekiállnom gyógyszert szedni vagy fölösleges havi 2 nap szenvedés miatt fölrúgni a hormonjaimat?? Előre is köszi: egy tanácstalan fiatal
208. Imo (válaszként erre: 204. - 9d3c3cf0fa)
2009. júl. 14. 21:50
nekem nem volt rá panaszom, bár amint abbahagytam lement rólam a fölösleges kiló:)
2009. júl. 14. 21:40
Nekem vagy 2 hétig tart a vérzésem, vagy meg sem jön, és állandóak a hangulatváltozásaim. Ha abba hagyom félek, hogy csak rosszabb lesz.
206. 228bb89282 (válaszként erre: 204. - 9d3c3cf0fa)
2009. júl. 14. 21:32
Sajnos volt. A libidóm egyenlő volt a nullával, már szégyelltem magamat saját magam előtt is, hogy egyáltalán eszembe se jutott a szex, ami kellőképpen megviselte a kapcsolatunkat. Remélem, most nem lesz rá panaszom, de kipróbálom 3 hét múlva újra. ;)
2009. júl. 14. 21:29

Szia! Szedtem mikor szoptattam, nekem gyakori vérzésem volt tőle így 2 hónap után abbahagytam.

Állandóan menstruáltam, elég idegesítő volt.....

2009. júl. 14. 21:27
Szed valaki cerazette szoptatás alatti fogamzásgátlót, nektek volt rá panaszotok?
2009. máj. 22. 07:55
Sziasztok!Nekem egy mellékhatása volt a gyógyszernek de az is csak kb az első két hétben,nagyon fájt a fejem de idővel elmúlt,viszont most meg megjött mellette.Egy hétig megvolt utána egy hét szünet most meg megint megjött.Az orvos azt mondta hogy pecsételővérzés előfordulhat de ez ahoz már nagyon sok.Nem tudom mitől van.
2009. máj. 12. 14:46

Sziasztok!

Bár én már nem szedem, leírom tapasztalataim. Nekem nem vált be, pedig soha nem volt gondom semmilyen tablettával. Egy havi adagot szedtem be belőle, és muszáj volt abbahagyni, mert rengeteg mellékhatása előjött rajtam. Inkább más megoldást választottunk. Persze, mindenkinél más a jó megoldás.

201. Blanka79 (válaszként erre: 194. - Novehaki)
2009. máj. 10. 19:53
Én most szedtem be a második levél Cerazette tablettát, de nagyon bizonytalan vagyok, mert 3 hónapos a fiam nincs is sok tejem, egyáltalán nem is menstruálok, és félek, hogy nem veszem észre, hogy ha esetleg a gyógyszer mellett újra teherbe esnék. Már két gyerekem van, nem szeretnék egy harmadikat. Hogyan lehet mégis időbe észrevenni ilyen perifériákkal, ha valaki terhes???
2009. ápr. 23. 10:55
Köszönöm a válaszodat.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook