Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? fórum

Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? (tudásbázis kérdés)


133. b46d5f17a9 (válaszként erre: 132. - McKenzi)
2008. jún. 17. 11:51
igen, ebben egyet értek, hiszen a legnehezebb akkor kifejteni a mondandódat, akkor tanácsot adni, amikor rokonról, közeli hozzátartozóról, barátról van szó - sokkal könnyebb, ismeretlenül tenni, bár akkor meg nem mindig fogadják szívesen, aminek az eredménye az itt kiírt főcím - és ismét témánál vagyunk :))
132. McKenzi (válaszként erre: 130. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 11:14

biztos nehéz lehet annak, aki ilyen topikot indít - bár én nem szívesen szólok hozzá ezekhez. Több oka van, egyik az, hogy kényszeresen tanácsot próbálnék adni - de az illető nem erre vágyik, a másik, hogy nem látok bele a kapcsolatukba, arról csak az egyik fél elmondása alapján kaphatunk képet.

Meg nyomaszt is, a nővérem is ilyen helyzetben van. Ő azt állítja, hogy az élettársa megváltozott, de mi mindig is ilyennek láttuk.. - ilyenkor csak bólogatok, mert nem azt akarja hallani, hogy be volt csukva a szeme és nem akarta észrevenni, hogy a másik csak magát szereti, hanem azt szeretné hallani, hogy ő önhibáján kívül belesodródott ebbe a helyzetbe.

131. vmágika (válaszként erre: 130. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 11:02

:DDDDDDDDD


Milyen igazad van!!

130. b46d5f17a9 (válaszként erre: 123. - McKenzi)
2008. jún. 17. 10:46

igen, valószínűleg igazad van, bár én javaslom, ha valaki csak siránkozásra vágyna, akkor inkább menjen valamilyen szenthez imádkozni, ott is lehet beszélni és hallgatás beleegyezés alapon még a véleményével is egyet értenek látszólag :)

félre értés ne essék, nem akarom megsérteni a hívőket - amikor krízisben vagyok én is szívesen beülök egy misére, vagy meglátogatom a madonnát, pedig még meg sem vagyok keresztelve - na azt? az legalább nem mond ellent nekem

129. McKenzi (válaszként erre: 124. - Vmágika)
2008. jún. 17. 10:38

:)))

különben ez érthető, sokszor csak az utolsó löket hiányzik, egy kis megerősítés pont ezt adja meg

sokszor nem könnyen szánja el magát az ember a döntésre, vagy már elszánta magát, de egy kicsit fél.

128. b46d5f17a9 (válaszként erre: 126. - Vmágika)
2008. jún. 17. 10:38
nem is vettem fel - velem is előfordul néha, hogy kicsit lassú vagyok :) máskor meg túlpörgök és mások nem érnek utól :) nem gond, megmagyarázom, hiszen nem egyformán műkszik az agyunk :)
127. b46d5f17a9 (válaszként erre: 121. - Spinneli)
2008. jún. 17. 10:36
én is többet éreztem világ életemben a munkához, mint a családanyasághoz, ezért is nem kapkodtam el, aztán másként alakult és most megkínlódom rendesen, de én vállaltam, tehát így kell előre haladnom, nem jelenti azt, hogy kielégít, de néha muszáj vagy kompromisszumokat kötni önmagaddal és az élettel
126. vmágika (válaszként erre: 125. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 10:34

Értelek most már!Valószínűleg eddig is értettelek volna,nem veled van a gond,csak most totál le van terhelve az agyam.

:)

125. b46d5f17a9 (válaszként erre: 122. - Vmágika)
2008. jún. 17. 10:31
sem pro, sem kontra - egyszerűen csak egyet értek azzal, hogy sokan beszólnak, ha a másik otthon van bármilyen okból kifolyólag és többet tud ide nézni, mint az, aki dolgozik - bár sokan munkaidőben is ide-ide kacsintanak :) - és mivel végig olvastam az előzőeket is, így egyben lereagáltam mindent, elmondva, hogy én mit gondolok - utálok kekeckedni bárkivel is, az nem én vagyok, viszont szívesen kimondom a véleményemet
124. vmágika (válaszként erre: 123. - McKenzi)
2008. jún. 17. 10:30

Na ja!

Én tudom magamról,hogy mikor hülyeséget készülök elkövetni,nem ahhoz a barátnőmhöz megyek jótanácsért,amelyik eltántorítana ettől,hanem amelyiktől megerősítésre számítok!

123. McKenzi (válaszként erre: 120. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 10:27
Kérdezed, hogy miért nyit topikot az, aki csak siránkozik és felháborodik a tanácsokon - szerintem sokan csak panaszkodni szeretnének, csak annyit, hogy meghallgassa őket valaki, meg van aki ugyanazt akarja hallani amit ő is gondol.
122. vmágika (válaszként erre: 120. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 10:09

Lilia kedves.Egyszerűen nem tudom hova tenni a mondandódat!Pro vagy kontra akart lenni?

Segíts légyszi,még nem tértem magamhoz teljesen!:))


Különben sokmindenben egyet értek!Főleg,ha valaki az alapján ítéli meg a másikat,hogy gyereke van és mégis Hoxázik.Főleg,ha figyelembe vesszük,hogy a portál elsősorben a kismamákat és gyerekeseket célozza meg!:)

121. spinneli (válaszként erre: 120. - B46d5f17a9)
2008. jún. 17. 10:03

így van

:)


a provokáló kérdésedre: én jelenleg több erőt érzek magamban ahhoz, hogy dolgozzak, mint hogy gyereket neveljek.

:)

hosszabbtávon persze ezt most csak látatlanban mondom, mivel még nincs kölök nem hiszem, hogy engem "kielégítene" az ha a gyerekekkel maradnék otthon...az ideális a részmunkaidő lenne,velük is és a munkámmal is.

sajnos esetetekben nincs választási lehetőség.

:(

120. b46d5f17a9 (válaszként erre: 117. - Vmágika)
2008. jún. 17. 09:52

én itthon vagyok 2 gyerekkel, nem tudom kire hagyni őket iskolaszünetkben, vagy ha betegek, így sajnos (nekem nagyon nagy bánatomra) nem tudok dolgozni menni - ez a felelősség

viszont így többször ide tudok nézni, ha kell akár negyed óránként is, vagy van, hogy 2 napig sem jövök, viszont én is elmondhatom, hogy az aki dolgozik sokszor lenézi azt, aki nem - most provokálni fogok, tudom, de nem lehet, hogy ennek valamiféle irigység alapja van? mert hát nekem dologznom kell a megélhetésért, te meg otthon tudsz maradni, megengedheted magadnak (mindegy milyen okból kifolyólag, mert azt már sokszor figyelmen kívül hagyják, hogy gyerek, vagy nyugdíjas korhatár, esetleg más van a dolog mögött)

a másik, hogy én még senkinek nem hánytam a szemére a korát, sőt megpróbálok megfelelő hangnemet választani - persze előfordult már, hogy mondtam valakinek, de fiatal vagy még, majd megtanulod, de ezt sem bántó szinten - különben is, mindenkinek megvan a saját kora, ha esetleg szóba kerül kár megsértődni érte, hiszen a sajátunk, együtt kell élnünk vele és a velejáróival

a másik, aki indít egy topikot, fórumot, annak általában el kell számolnia vele, hogy ott kapni fog hideget és meleget, mert nem megegyező az emberek véleménye, de ha nem akar változtatni a saját gondjain, csak siránkozni, akkor végül is miért kérdez? hiszen, nem ez lenne a dolog lényege, hogy kérdezünk és a válaszokat megfontolva változtatunk? persze, mivel nem mindenki tud a mi fejünkkel gonolkozni az emberek tanácsait nem kell szó szerint megfogadni, hanem le kell szűrni belőle a számunkra megfelelőt és csak azok után változtatni a dolgokon, ha biztosak vagyunk önmagunkban és a döntésünk helyességében, nem pedig fejjel menni a falnak és máris a másik ötleteit követve dobni mindent és hanyatt-homlok más irányba rohanni, mint eddig - pedig, de sokan vannak ilyenek, csinálom, mert azt mondták és utána meg hibáztatja a másikat, mert rossz tanácsot adott, mert bele szólt az életébe, mert irányítani akarta - könyörgöm, hát mindenkinek megvan a saját magához való esze, mindenki önmaga dönt a saját dolgairól, tehát a felelősség is az övé és nem a másiké, aki csak leírta a véleményét egy dologról

szóval, kötődés, veszekedés, személyeskedés = gyerekeskedés az összes, mert aki tényleg képes felnőtt módra viselkedni, az nem keveredik feleslegesen ilyen egymást tipró helyzetekbe, képes felülemelkedni rajta és átlépni az adott helyzeten - nem haragot tartani, nem beszélni többet, esetleg a másik háta mögött terjeszteni butaságokat, csak hogy önmagát mentse és felmentse a tények alól


vitázzunk, mert az építő, de normális, felnőtt módon, anélkül, hogy bárki is ölre menne félszavakért! :))

119. vmágika (válaszként erre: 118. - Spinneli)
2008. jún. 17. 09:49

Szerncsére attól nem kell félnem,hogy a gyereknevelési szokásaim és a rájuk fordított idő mennyisége alapján ítéljenek meg,mivel nincsen még babókám:)


Na igen a politikai és a vallási nézetek közötti vita mindig agressziót szül.Megértem Hoxát,hogy nem engedi,hogy ezen témák bármelyike mevesse lábát a potál talaján.(Hú,ezt de szápen megfogalmaztam):))


Szóval nem értem,hogy miért kell megsértődni,ha valakinek más az ízlése.Lehet akármekkora csata emberek között,az ízlésük attól még nem fog változni!!

118. spinneli (válaszként erre: 117. - Vmágika)
2008. jún. 17. 09:35

itt a legtöbb "otthonülő" gyermekes anya, nem ismerem egy gyermek ellátási szokásait, de erőteljesen határnak gondolom azt, hogy valakit az alapján kérdőjelezzenek meg az anyaságában, hogy mennyi időt tölt a gépnél.

Ez bőven átlépi a bunkóline-t.


Ezen kívűl több olvasata van a dolognak, ezen a portálon valószínűleg a politikai témák száműzése miatt ritka a veszekedés, legalábbis más, nagyobb fórumokhoz képest.

"Veszekedés" a legtöbb esetben személyeskedés, illetve egymás félreértése miatt fajul el...hátrány, hogy nem társul arc és kifejezés a mndandóhoz.


Bőszen példázza Pusi és anea alábbi esete, Antea a maga stílusában elmondta, hogy nem szereti x márkájú laptopot, mire Pusi ezt személyes sértésnek vette,oszt mentek is előre a feleslegesség útján.

117. vmágika (válaszként erre: 114. - Madul)
2008. jún. 17. 08:38

Különben tök jó!

A fórum címe:"Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és SZEMÉLYESKEDÉS a Hoxán?"

Miért az előítélet az otthonülőkkel szemben nem személyeskedés???

Csak az ülhet otthon,aki naplopó,mert esetleg a kulák pasija tartja el???

Vagy akinek van 3 gyereke,de sz*rik rájuk,annyira rossz anya?

Még azt nem értem,hogy azért,mert valaki egész nap ráér a Hoxán lógni,attól lesz kötözködős?Unalmában kötötzködik,ha jól értem?Attól lesz más véleményen,mint a többiek??Mert ráér,akkor már másként gondolkodik.Ha kevésbé érne rá,akkor meg szimpatizálna a többiek véleményével??:))))Hogy is van ez???Mert az én véleményem és ízlésem,gondolkodásom a témákkal kapcsolatban nem változik a szabadidőm függvényében!

Pl.:Ha kevésbé érnék rá,akkor is azt tanácsolnám a siránkozó nőnek,hogy hagyja el az alkoholista,agresszív férjét!A gondolkodásmódom nem szabadidő függvénye!


Komolyan mondom,nem értem....!!!

116. lufi
2008. jún. 17. 08:29
Mert emberek vagyunk. Mindenki más és vannak vélemény különbségek, de ez jó, mert ha mindenki ugyanazon a véleményen lenne, tök uncsi lenne. Néha vannak túlzások, amik már bosszantóak tudnak lenni.
115. szanád
2008. jún. 17. 06:45

Szerintem sokan keresik a konfliktushelyzeteket, nem feltétlen a Hoxára értem, hanem úgy általánosan..sok ember élvezi ha beleköthet a másikba,

Én szerencsére itt az oldalon csak 1-2x kerültem ilyenbe, de mivel az okos ember enged ,a szamár szenved alapon hagytam az egészet.

114. madul (válaszként erre: 111. - Vmágika)
2008. jún. 16. 23:50
Én is így érzem! :-)
113. vmágika (válaszként erre: 112. - Smudlaagi54)
2008. jún. 16. 19:14
Szerintem nem csak a magyar.
2008. jún. 16. 19:12
Mert ilyen a magyar ember,ahol ketten vannak már ott nem értenek.
2008. jún. 16. 19:01
Jól érzem az előítéletet az otthonülőkkel szemben?
2008. jún. 16. 09:17
Met ez az emberi alaptulajdonságunk! Mindegy hogy a hoxán, vagy a supermarketben!
2008. jún. 16. 08:04

Mint sokan, akik itt vagyunk a Hoxán, én is nem keveset dolgozom. Azért jövök ide, hogy pár kellemes percet töltsek el köztetek, ha ráérek néha irok pár sort. Volt, hogy velem is próbáltak okoskodni, de nem foglalkoztam vele.Nekem erre sajnos nincs időm(mint legtöbbünknek!). Szerintem vannak itt néhányan, akik szeretnek mindenkinél okosabbnak tűnni és nem nagyon szeretik ha nem mindenki issza a szavaikat, mint az egyetlen igazat és követendőt. Minden fórumon fenn vannak és mindenhez hozzá kell szólniuk. És annyira okosak!


Szerencsére ők vannak kevesebben. Sajnálom őket, mert valószinű ez az egyetlen szórakozásuk.

108. nyau82
2008. jún. 16. 00:38
de ezzel már tuti megsértettem valakiket,pedig ez az igazság,ami tudjuk,hogy sokszor fáj....
107. nyau82
2008. jún. 16. 00:37

én, mint aféle "magányos farkas" elmondom a véleményemet egy hozzászólásban,megpróbálok senkit nem megsérteni,és viszlát.

legtöbbször se időm,se energiám sincs visszanézni a hozzászólásokat.az a baj,hogy túl sok a Hoxán a ráérős ember,akik itt élik ki magukat és egész nap a gépen lógnak......

106. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 97. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 16. 00:24

Miből gondoltad, hogy Rád gondolva írtam ezt a hozzászólást? Csak nem a lelkiismeret szava? Miért jössz folyton a korral? Téged ez frusztrál? Engem nem. És pontosan szó szerint azt mondtam, hogy "én legalább már megértem ezt a kort..." És azt is, hogy a "kor nem érdem" - ezen mindenki átmegy.

Az egészségi állapotommal semmi problémám nincs.


Azt hiszem, Inesse pontosan így gondolta a vitát, személyeskedést és sértegetést, amikor elkezdte ezt a topicot. És nem "maradtunk abban", hanem "maradtál abban". És amig egy Fujitsu Siemens laptopot "még az utcán sem vennél fel", addig nekem Te nagyságos asszony maradsz. Talán elfelejtetted, hogy éppen hol forgolódsz. Nem egy milliomos társaságban.


Én a magam részéről ezt a vitát lezártnak tartom, most sem hoztam volna fel, ha nem látom meg a topic címét.

De azért az figyelemre méltó, ahogyan magadra ismertél.


És a jövőben légy kedves hanyagolni engem. Csak nyugodtan menj el mellettem, rám sem nézve. Mert te legalább megismersz - ellentétben velem, illetve veled.


Jó éjszakát.

105. Inesse
2008. jún. 15. 22:58

És örülök, ha írtok, még mindig érdekel a dolog! :)

Bárki bármilyen véleményét szívesen fogadom!

104. vmágika (válaszként erre: 103. - Inesse)
2008. jún. 15. 22:51
Renben:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook