Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? fórum

Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? (tudásbázis kérdés)


103. Inesse (válaszként erre: 102. - Vmágika)
2008. jún. 15. 22:50
A kiegészítésekkel már érthető és jogos! :)
102. vmágika (válaszként erre: 99. - Inesse)
2008. jún. 15. 22:44

Gondoltam,hogy az utolsó mondatot nem kellett volna odaírnom,de olvasd el az utolsó utánit:)

Tisztelet a kivételnek!:))

Vidék??Pl. én is vidéki vagyok egy 3000 fős faluban,Budapesttől kb.100 km-re.

Mire gondoltam konkrétan,hogy primitívebbek??

Arra,hogy valami különös oknál fogva itt az emberek sokkal szívesebben foglalkoznak más problémáival,ütik bele az orrukat mások életébe és okoskodnak.

A tömegközlekedés (anti)kultúráját ne említsük egy lapon ebből a szempontból a rosszindulatú pletykásokkal,akik csak mások bajainak tudnak örülni és tőlük hangos a környék.

101. Inesse (válaszként erre: 93. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 15. 22:41

Köszi, hogy benéztél! :)

Szerintem ez is lehet egy forrása a konfliktusoknak, és sokan ki is használják!

Embere válogatja.

De láttam már olyat, hogy annak volt a legnagyobb szája, aki felpakolta magát minden oldalról az adatlapra meg a családját stb.


Más: ma minden ok nélkül kaptam cinikus és sértő beszólást. Van, aki magát felsőbbrendűnek gondolja, vagy nem tudom. Nem is érdekel. :) Ha ettől jól alszik... :)

2008. jún. 15. 22:41
Én még eddig nem tapasztaltam konfliktust. Lehet keveset vagyok itt?
99. Inesse (válaszként erre: 98. - Vmágika)
2008. jún. 15. 22:38

Azt nem mondanám, hogy primitívebbek vidéken. Meg mi az hogy vidék? Nem nagyon szeretem ezt a szót, mert nem Pestből áll a világ. Nagymamám, távolabbi rokonaim falusiak, de nem primitívek viszont nagyon jószándékúak.

Én Pesten tapasztaltam, hogy az emberek nagyon rosszindulatúak lennének. Elég csak, ha a tömegközlekedésre gondolunk.

98. vmágika (válaszként erre: 93. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 15. 22:33

Nem feltétlenül azért nem tesz fel képet magáról az ember,mert így könnyebb pofátlanabnak lenni.

Sokan vannak itt úgy,hogy "nem monghatom el senkinek,elmondom hát mindenkinek".

Most gondolj bele,ha valakinek van egy családi problémája és csak itt várhat rá megoldást.Ha tenne fel fényképet,akkor a férje otthon agyonverné,hogy"mit képzelsz te magdról,hogy másnak teregeted ki a szennyest?"

Utána a helyi kisbolt lenne a következő(és/vagy kocsma),ahol az asszony szembetalálja magát a problémával.

Bár ilyen jellegű gondom nincsen,én sem venném szívesen,ha valamelyik mondatomat visszahallanám az utcán.Elég pici faluban lakok ahhoz,hogy ez könnyen előfordulhasson vagy ami mégrosszabb,hogy a szavaidat kiforgatva hallod vissza,met mint te is említetted,az emberek rendkívül "jóindulatúak".

Nem akarom bántani a vidékieket,de sajnos azt tapasztalom,hogy itt primitívebbek az emberek.Tisztelet a kivételnek!:)

2008. jún. 15. 22:28

...es hozzateszem, csak azutan neztem meg az adatlapod, miutan le "naccsasszonyoztal" szep magyarsaggal, a koztunk levo vagy 30 ev korkulonbseg ellenere, ami nem az en javamra szolt. Persze Te reagaltal, hogy en nem is biztos, hogy megerem a Te korod... no comment a stilus, azt hiszem abban maradtunk, hogy a korodra es egeszsegi allapotodra tekintettel inkabb berekesztjuk a vitat.

Latom sikerult :)

96. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 93. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 15. 22:22

A szemelyeskedest annyiban kezdtem en, hogy leirtam, a Fujitsu laptopot az utcan sem vennem fel, erre te igy reagaltal: "Kedves Antea naccsasszony! ..."


Nem en kezdtem (ha mar ovodas szinten allunk).

At lehet kukkantani a Milyen laptopot valasszak vagy vegyek c. topicba.

Nevtelen a szamomra szemelytelen embereknek vagyok, ismernek jo paran a nevemen is, de ok kierdemeltek.

Szemelyeskedesre pedig elofordul, hogy szemelyeskedessel valaszolok.

Tovabbi szep estet!

95. vmágika (válaszként erre: 94. - B46d5f17a9)
2008. jún. 15. 22:22
Szintén:)
2008. jún. 15. 22:21
én inkább "el képtelenedtem", bár van mód rá, hogy megmutassam magam annak, akinek én akarom más módon is - így csak annak mutogatom, akinek én akarom, de attól még nem kötözködöm feleslegesen :)
2008. jún. 15. 22:14

Sziasztok és szia Inesse!


Azt hiszem azért van ez a sok konfrontáció a fórumokon, mert ARCTALANOK ÉS NÉVTELENEK VAGYUNK!!


Persze, már aki. Én nem.


És nagyon csodálkoztam az elején - mikor valaki undorító, megalázó módon beszólt nekem -, hogy megnézte írás előtt az adatlapomat és közölte velem, hogy mit ugrálok, a fényképem alapján ő legalább 25-30 évvel fiatalabb, mint én!


Én teljesen ledöbbentem. Először azért, mert azonnal támad, másodszor, mert hátba támad, harmadszor pedig, mert nem is ez volt a "vita" témája. Hát hogy jön ahhoz egy vadidegen ember, hogy ilyet mondjon nekem csak azért, mert már nem tudott érveket felhozni ellenem.


A másik variációja ennek a témának az, hogy van egy-két ember, aki - főleg egy újonnan indított topikban - megjelenik, körbeszimatol és elkezd provokálni. Ez így volt az én topikomban is. Mikor látta, hogy senki nem törődik a beszólásával, lelépett és azóta sem jelent meg.


Szóval, elkezdtem gondolkodni azon, hogy az adatlapomról leveszek minden adatot. De akkor én is arctalanná válok és egyívású leszek "ezekkel". Ezt meg nem vállalom. Úgyhogy mindent hagytam, ahogy volt.


Csakhogy elővigyázatosabb lettem. Nemhogy vitába, de még levelezésbe sem kezdek olyannal, aki a névtelenség homályába burkolózik.


Mert úgy könnyű. Névtelenül. És ha ehhez még hozzávesszük a névtelen levelek megíróit, hát... Ugyanaz a helyzet.


Én vállalom magamat. Még akkor is, ha a családi fotókon már ősz a hajunk. Az enyém legalábbis őszülget. És csak ezért nem fogom befesteni.


Elnézést ezért a hosszú szösszenetért.


Jó éjt mindenkinek, sziasztok.

92. Katinkaboszi (válaszként erre: 91. - McKenzi)
2008. jún. 5. 21:04
Második bekezdéshez, vannak ilyenek még szerencsére, és ettől van az embernek kedve járkálni mindenfelé és ügyintézni, mert bízik a hasonló fogadtatásban.
91. McKenzi (válaszként erre: 90. - Katinkaboszi)
2008. jún. 5. 20:56

látom nem csak én vagyok így vele :)))

A futár amúgy ma még be is csapott, azt mondta, hogy délelőtt kilencre jön, de mindenképp legyek otthon - nem jött, háromnegyed tízkor felhívtam, hogy mikor jön, azt mondta öt perc. Még negyven perc volt, míg ideért... Pedig lementem volna reggeliért, csak féltem, hogy pont akkor jönne, és megint az lenne, mint tegnap.

remélem, hogy csak azért mert így jött ki neki és nem azért, hogy pitiáner módon még bosszút is álljon rajtam :))))

Sokan azért ilyenek, mert nincsenek motiválva, utálják a munkahelyüket, vagy pedig tele vannak munkával és már nagy urak lettek


ezzel kapcsolatban - felhívtam az egyik mobilcég ügyfélszolgálatát, egy bonyolultabb ügyben - ott helyben - engem vonalban tartva - utána nézett, konzultált a kollégáival, és még telefonált is az ügyben és pontot tett a végére - és még elnézést is kért, hogy megvárakoztatott - na ez még jobban meglepett :)))))

90. Katinkaboszi (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2008. jún. 5. 18:01

Én azt nem értem ilyenkor, mikor még nekik áll feljebb, h tulképpen belőlünk élnek, tehát úgy gondolom, vagy -nám, h nem nekik kellene velünk kedvesnek lenni, h többet v ásároljunk tőlük, legyen az bárhol, mondjuk egy sima supermarketben, vagy bárhol?


De nem , még te kértél elnézést TŐLE. Röhej, de én is így szoktam magamban forogni hasonló helyzetben.

89. e71af41436 (válaszként erre: 80. - McKenzi)
2008. jún. 5. 17:44
ők a puffogóviperák :DDDDD
88. Inesse (válaszként erre: 87. - Katinkaboszi)
2008. jún. 5. 17:44

Ealább írták, hogy itt más portálokhoz képest kevés vita van. Én csak azért lepődtem meg, mert nem fórumoztam régebben és akárhány régebben futó topikba belenézek mindenhol vannak ilyen klikkesedések és/vagy konfrontációk.


"Viszont ezekből lesznek a kellemes ismerősök és később még barátok is."

Megeshet. Pl. nem szeretem, ha valaki velem mindenben egyetért. Volt már ilyen ismerősöm, de ő MINDENKIVEL egyetértett ergo nem is volt saját személyisége. : /

2008. jún. 5. 17:29

Talán nincs is sok vita, csak pont olyan emberek futnak össze egymással, akiknek kevesebb a tűrőképességük, még az életben is esetleg.

Bár én már kaptam össze egy csapattal, pedig bizisten nem rossz indulatból szóltam, de az illetők beszólásnak vették és én csak álltam és néztem, majd kiléptem és nem is óhajtok olyan helyre menni, ahol bárki vitatkozik bárkivel, mert többé nem akarok belekeveredni semmi ilyesmibe.

Lehet nincs igazam, de mindig is utáltam a vitákat. Bár vannak olyanok, akikkel okosan vitázni megéri, de ez a kisebbség. Viszont ezekből lesznek a kellemes ismerősök és később még barátok is.

Nekem sikerült egy pár oldalon barátokat szereznem, akikkel még a vita is jól esik.

2008. jún. 5. 17:01
Talán mert mindenki különbözik, nincs két egyforma ember, és nehezen lehet elviselni, ha valaki nem ért egyet a másikkal!
85. Inesse (válaszként erre: 84. - 14775640c4)
2008. jún. 5. 08:31

A vita hevében gyakran nem tudjuk racionálisan látni a dolgokat. Viszont az dícséretes, ha valaki utólag átgondolja, értékeli a dolgokat és rájön, hogy esetleg ő is hibás a dologban.

Gimis irodalom tanárnom mondta, hogy amikor valakire ujjal mutatsz vedd észre, hogy három ujjad mutat vissza rád!


Végülis minden kettőn (vagy többeken) múlik, nem lehet csak a másikra mutogatni.

De sokan később sem látják be ezt.

84. 14775640c4 (válaszként erre: 60. - E71af41436)
2008. jún. 5. 08:22

igen én veled vitáztam egyszer össze.

de még korábban,asszem tavasszal?

az elején megharagudtam, de rá kellett jönnöm hogy tényleg túlzásba vittem a hülyeséget.

és azért az építő kritika az jogos.

viszont vannak olyanok akik alapból kötözködnek,vagy túl kukacosak.

az más. azt nem igazán csípem,hogy csak azért mert bal lábbal kelt fel akkor csinálja a fesztivált.

2008. jún. 5. 08:16

sziasztok!

azt is észrevettem itt hogy sok a csalódott csüggedt nő, aki nyit olyan topicot, vagy topicokat, ahol az a téma hogy csalja a párja, tűrje vagy ne tűrje,vagy a válás után vagy alatt a gyereet el akarja marni az az utálatos pasi, hagyja vagy ne, esetleg némely szeretős topic is.és ilyenkor sokan vagy legalább is némely emberke hajlamos beleszólni elrendezni az illető fórumkiiró sorsát. na majd ő megmutatja. megmondja hogy is kéne tenni.

és ha az aki kiírta ezt a topicot,olyan beállitottságú akkor már vita is van hogy egyáltalán minek szól ő bele az életébe.milyen jogon mondja meg hogy mit tegyen.

én is estem már bele ebbe a hibába még az elején. aztán rá kellett jönni hogy minenkinek a maga élete. tanácsot lehet adni de beleszólni nem.

pedig sokan teszik.

ó ő nem szól bele csak beleavatkozik.

és már megy a vita a veszekedés. mert sokan ugye lobogtatják hogy ők sosem lennének olyan hülyék mint a csaj aki kiírta ezt a topicot,és már kész a személyeskedés.

82. McKenzi (válaszként erre: 81. - McKenzi)
2008. jún. 4. 22:14
és még annyi, hogy legalább hároszor kértem elnézést..
2008. jún. 4. 22:09

Kisebb dolgokat az életben ráhagyok a másikra, itt viszont sokszor csak azért is válaszolok :))

Most rendeltem egy csomagot, kérdezték mikor vagyok itthon, a férjemmel beszéltek, ő azt mondta 8-ig jöhet. Nekem a férjem azt mondta, nyugodtan menjek le a játszótérre, 8-ra jön a futár.


Ne tudjátok meg hogy leb..szott a futár, mikor nyolc előtt felhívtam, hogy mikor jön! én barom meg öt percen keresztül magyaráztam a félreértést kedvesen, türelmesen. Persze utólag csak nézek, hogy én ezt nem tenném meg senkivel, nem kényszerítenék egy megrendelőt magyarázkodásra, szóval fura. és ez ha egy fórumban történt volna, akkor le is írom :)))

2008. jún. 4. 22:02
szerintem ez a valóság! Az életben az emberek nem mutatják ki ennyire a sértettségüket (magukban puffognak :)))
2008. jún. 4. 21:30
azért, mert szélsőségesek a véleméynek.
78. b46d5f17a9 (válaszként erre: 76. - Inesse)
2008. jún. 4. 21:16
bemásoltam a kódját a szöveg helyére és így megjelent :)
77. Inesse
2008. jún. 4. 21:03
Na jó, ha mindenki eltűnt, akkor én is megyek tanulni. Majd még visszanézek.
76. Inesse (válaszként erre: 74. - B46d5f17a9)
2008. jún. 4. 20:44

Nem ide tartozik, de hozzád szól:

Hogy tettél a naplódba képeket úgy, hogy nem a sarokban van a helyén, hanem ahol, elvileg szövegnek kéne lennie?

75. Inesse (válaszként erre: 73. - B46d5f17a9)
2008. jún. 4. 20:38
Ez tipikusan én vagyok. Előbb kérdezek aztán gondolkodok. :)
74. b46d5f17a9 (válaszként erre: 72. - Inesse)
2008. jún. 4. 20:37
én az olaszt kerestem, de már letettem róla, pedig biztosan van, csak én nem kerestem jó helyen

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook