Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? fórum

Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? (tudásbázis kérdés)


223. JUL17
2008. dec. 29. 12:43
nem tudják elfogadni mások véleményét ,nem toleránsak az emberek egymással szemben ......inkább úgy nevezném kicsit butácskák....
2008. dec. 29. 12:36
Szerintem azért,mert némelyek képtelenek ember módjára érvelni.ha valaki nem azon a véleményen van mint ő,akkor elkezdi sértegetni a másikat.nagyon sajnálatos dolog,mert a Hoxán azért vannak a fórumok,és a tudásbázisok,hogy tapasztalatot cseréljünk,esetleg segítséget kérjünk ha valamiben nem vagyunk biztosak.na meg vannak akik direkt azért regisztrálnak,sokszor több néven egyszerre,hogy kiszórakozzák magukat.Én ettől függetlenül szeretem a Hoxát, és bár mennyire is megsértettek nem fogom itt hagyni.
221. 00daeee455 (válaszként erre: 218. - Szenyó)
2008. dec. 29. 12:26
Sanya tényleg nő. Gyakran beszélünk telefonon. Képet is küldött már magáról. :)
220. spinneli (válaszként erre: 212. - Supin)
2008. dec. 29. 12:03
nem feltétlen kell tapasztaltnak lenni minden témában, praktikus dolgokban valóban nem árt....de például sok embernél láttam azt-nem virtuális térben is, hogy önmagában sem a korból fakadó sem pedig a konkrét tapasztalattal nem tudott úgymond hasznosan mit kezedeni.
219. spinneli (válaszként erre: 216. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 29. 11:58

egyes kultúrkörökben nagy keletje van.

:)

218. szenyó (válaszként erre: 216. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 29. 10:34

Sokat olvasok, néha beírok. Tapasztalataim:


Adott egy fórum, ahova a címe alapján betévedsz, s beírod az aktuális véleményedet:

1, Mi a francot keresel az ő kis megszokott csapatukban? Ezért rád támadnak, s elüldöznek.

2, Van egy téma, azt valaki felvetette, s te nem vagy velük azonos véleményen: Hamarosan mind rádtámad, s elüldöz, mert mit merészelsz te más véleményen lenni?

3, Nem folytatom, de van itt a régi "Sanya", ki mindenkibe beleköt, s mindig népes tábort gyűjt maga köré. Pedig ő is csak egy nő, aki férfi névvel, férfi véleménnyel borzolja évek óta itt sokak idegeit.

4, Vannak a kiskorúak... Mindenben ők a legokosabbak, de nincs mögötte igazi tapasztalat... Élvezik, hogy ha anyucinak és apucinak nem szólhatnak be, legalább a korosztályuknak bemoshatnak.


... Ilyen a társadalmunk is, ezért zárkózok el a legtöbbször.

217. edb6c38cef (válaszként erre: 212. - Supin)
2008. dec. 28. 09:10

Látod, ebben igazad van, mármint hogy főleg fiataloktól, akiknek gőzük nincs...

Munkahelyen is tapasztaltam ezt, amikor a takonyorrú 20 éves kisliba (anyucival-apucival él, hapit még nem látott közelről) megmondta nekem a frankót családi dolgok ügyében(akkor voltam 36 éves, férjes, gyerekes). Néha itt is tapasztalni ilyet.


A másik a témához: én már nagyon sok okos, értelmes, használható választ kaptam itt a Hoxán. Úgy érzem, én is adtam már használható válszt, segítséget, szóval ez egy jó dolog. Szerintem is csak páran bunkóskodnak, azzal pedig nem kéne törődni.

216. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 215. - E2b5f0504e)
2008. dec. 28. 00:46
Igazából nekem csak egy bajom volt ezzel hogy ha negatív véleményt mond az ember, vagy esetleg másnak nem tetszőt, akkor mindjárt azt hiszik egyesek hogy hogy ez célzatos..Tehát tuti valaki más néven szórakozik vele.Ez itt ilyen nagy divat?Mert akkor vigyázok és inkább hátranézek:PP
215. e2b5f0504e (válaszként erre: 214. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 28. 00:42
Hát ezen jót nevettem :DDD felvilágositani sajnos nem tudlak :D
2008. dec. 28. 00:38

Viszont a legérdekesebb az ami a napokban történt velem.Még most is ezen röhögök.Vagy inkább elképedek?Nem tudom...

Egy illető kreaítv munkát keres otthonra gondolom unaloműzőnek.Csak azt az egyet tudtam róla hogy nincs munkája.Én megemlítettem átlag hangnemben hogy inkább keressen munkát és akkor nncs szüség kreatív otthoni tevékenységre.Szó szót követett,és egyszer kaptam egy privit egy másik személytől hogy ne szóljak bele, meg különben is rakjak fel képet,mert hát ez fontosabb mindennél ,a fotó...,és mondja ezt egy olyan akinek csak a kutya képe mosolyog(tán csak nem vele beszélek a kutyával?).Na mindegy.

Végül mondom két hónapja vagyok itt,és amúgy sem túl sűrűn, ezért aztán felesleges képet feltenni,erre mellékesen megemlítette hogy ez "katinkaboszis"

Na kérem én csak lestem...

Katnikaboszis...az meg mi?Vagy ki?Vagy ki volt?Ő valami etalon, vagy egy skizofrén csaj huszonhat névvel?

Ha az embernek van egy véleménye miért kell mindjárt beskatulyázn?


Segítség világosítson fel valaki erről, meg a "katinkaboszi" nevű egyénről:)))

Köszi hálám nem marad el :DDD

2008. dec. 27. 13:00
Szerintem is az a legegyszerűbb,ha a sértő megjegyzéseket figyelmen kívül hagyjuk,mert ha reagálunk rá akkor a sértegető csak vérszemet kap,és még jobban sérteget.Úgy vettem észre,vannak olyanok akiknek mindegy mi a téma,csak bele lehessen kötni.Szerencsére az ilyen embereket gyorsan kiszűri Hoxa, és ameddig nem regizik új névvel addig nyugtunk van tőle.
212. supin
2008. dec. 26. 09:50
Hát igen. De csak kulturáltan illene ismeretlenül is. Kaptam már olyan válaszokat is,hogy égnek állt a hajam. Ja ,főképpen olyan fiataltól aki még aligha tapasztalt valamit is...
211. 38113ab761 (válaszként erre: 210. - Pircsi24)
2008. dec. 26. 08:31

Bizony nagyon nehéz...

Sajna, egyesek leidiótázzák azt, aki nem úgy gondolja a dolgokat, ahogy ők... valamint gyakran támadásnak veszik a személyük ellen, ha a másik nem az ő véleményüket osztja...

Ez van. Ha lehet, ki kell kerülni velük a vitát :)))

210. Pircsi24 (válaszként erre: 209. - 036bf4cfe4)
2008. dec. 26. 00:55

Nyugodtan lehet vitázni, a vita az egyik legjobb dolog a világon ... kultúráltan érveket felsorakoztatva a véleményünk mellett a témáról és nem személyeskedve.

Na ez ami nehéz.

209. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 207. - 14c7162366)
2008. dec. 25. 22:34
És annak mi értelme van ha valaki felvet egy témát és mindenki bólogat rá? Pld az egyik topicban valaki állított valamit csak az a baj hogy az illető fizikai analfabéta, akkor ne írja senki hogy az nem jó amit írt?
2008. dec. 25. 18:02

mindenhol vannak vitak, ahol sok ember megfordul. nem vagyunk egyformak, es mas velemennyel vagyunk bizonyos dolgokrol. az mar mas kerdes kinek milyen a vermerseklete. egyszer engem is felduhitettek a plazacicak :DDD

de okos enged szamar szenved mondjak. azot nem nezem meg azt a forumot. nem azert jarok ide, hogy felduhitsem magam. :)

207. 14c7162366 (válaszként erre: 203. - Winny)
2008. dec. 25. 17:47

Csatlakozom...

Viszont tényleg sok a vita és ronda hangnem...:(

206. cikicakk (válaszként erre: 205. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 25. 17:16
Gondolom én is, hogy megjött a kis Luca, itt a Karácsony,Hoxa férje egyedül van a kisfiukkal.Biztos nincs annyi idejük ránk.Viszont valaki biztos figyeli az oldalakat,mert reggel olyan fórumtémát indítottam ami már van,csak én nem tudtam.Erre írt a moderátor,hogy a fórumtémát megszüntette,mert ilyen már van,keressek rá.Tehát a Nagy testvér figyel.Ez csak vicc volt,lényeg azért nem maradtunk teljesen magunkra.
205. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 204. - Cikicakk)
2008. dec. 25. 16:43
A férje egy rendes pasi, úgyhogy valószínűleg most ő is inkább Luca körül fog sertepertélni :)).
2008. dec. 25. 16:35
Eddig( én legalább is ezt tapasztaltam) Hoxa valami módon észrevette,ha egy vita eldurvult, és azt aki provokált,sértegetett,egyszerűen kitiltotta a Hoxáról.Most,hogy a kisbabája megszületett nem tudom hogy lesz, de gondolom a férje,vagy a moderátor figyeli az ilyen vitákat.Az biztos,hogy sokáig senki nem sértegethet másokat,mert ez kizárással jár.Attól természetesen még igazat adok nektek,hogy elég sok az ingerült beszólás az utóbbi időben.
203. winny
2008. dec. 25. 15:49

Sziasztok.

Nekem sikerült eddig udvarias hangnemben kapcsolódni a témákhoz.

Hála,hogy velem szemben is így történt.

202. szenyó (válaszként erre: 201. - 3e0ba54fb8)
2008. dec. 25. 15:39

Már egy csomó "öreg hoxás" kérte a kiregisztrálását hasonló okok miatt. Az elmúlt 2 hétben is 3 ilyenről tudtam meg...:(((


Sajnos.

201. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 200. - Szenyó)
2008. dec. 25. 15:16

Ez nem csak a nőkre jellemző, de sajnos többségében igazad van. Nem véletlen, hogy mindig is utáltam nőkkel dolgozni :).


Az embereknek sajnos nincs vitakultúrájuk. Érvelés helyett az embert minősítik. Képtelenek elfogadni, hogy a saját értékrendjük nem etalon.

200. szenyó
2008. dec. 25. 14:35

Mert vannak nők, akik nem bírják elviselni, ha az adott témában valakinek más a véleménye, s ahelyett, hogy elgondolkodnának a kapott véleményeken, megtámadják azt, akit csak lehet...


Ezen felül vannak olyanok, akik kisajátítanak maguknak fórumtémákat, s már azt is rossz néven veszik, ha valaki nem a "bandájukból" merészel bármit is beírni...



Én is többet olvasok, mint írok, pont ezek miatt.:((

199. cikicakk (válaszként erre: 198. - 01c8755c79)
2008. dec. 23. 17:25
Szerencséd van.Mondjuk nekem is csak 2x volt keményebb vitám.Volt olyan,hogy valaki beszólt,de ilyenkor úgy csinálok mint ha nem láttam volna.
2008. dec. 23. 17:14
Szerintem nincs sok... én pl. még soha nem veszekedtem senkivel. :o)
197. cikicakk (válaszként erre: 196. - Manhattan22)
2008. dec. 23. 16:52
Igen,ezt már én is hallottam,hogy ahol 2 nőnél több van, ott már baj van.Szerencsére erre rácáfol Hoxa sok-sok fóruma,mert azért inkább az a jellemző,hogy normális hangnemben beszélgetünk,mint a rosszindulatú áskálódások.Természetesen ezzel nem azt mondom,hogy itt nem fordulnak elő elég komoly,sértő beszólások.Na de az életben is így van.Itt még könnyebb,mert senki nem ismeri a sértegetőt személyesen.
2008. dec. 23. 16:39
Sok no egy helyen...:)
2008. dec. 23. 16:16
Az a baj hogy a nők nem tudnak semmit sem mgállni szó nélkül,mindenről megvan a véleményük,és ezt ha tetszik,ha nem mindenáron a másik tudtára adják, hát ezért
2008. dec. 23. 10:46
Csodálkoztok? Ennyi nő egy helyen. De félretéve a tréfát, olvastam már sokkal durvább dolgokat is más fórumokon. Ahány ember, annyi vérmérséklet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook