Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? fórum

Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? (tudásbázis kérdés)


43. Inesse (válaszként erre: 27. - O.andi)
2008. jún. 4. 19:25

Lehet, hogy te olyan ember vagy, aki nem veszi magára a dolgokat. Ez egy nagyon jó tulajdonság, sokmindentől megvéd!


Lehet, hogy segítene, ha néha eleresztenénk egy-két megjegyzést a fülünk mellett és nem harapnánk rá az első konfliktuslehetőségre.

Mondjuk olyan is volt, hogy valaki eleresztette, de a másik addig ismételgette, amíg nem hagyhatta figyelmen kívül.

42. 38113ab761 (válaszként erre: 36. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:24
Hát igen, láttam ezekre példát én is. Eléggé kiábrándító tud lenni.
41. vmágika (válaszként erre: 36. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:24

Erre az "egy húron pendülősök egy táborban összegyűlnek a másként gondolkodó ellen",na ere volt már péda több is.Személy szerint én is tapasztaltam.

Minden jót kívántam és közöltem,hogy nem kívánok a témáról tovább vitatkozni.

Aztán egy ideig csak fújták,de nem regáltam.

Ahogy mondtad,okos enged...

2008. jún. 4. 19:22
na, hagyjuk már azokat a bogarakat és egyebeket, mert már engem is ráz a hideg!!! nem utálom őket, de szeretni sem szeretem a társaságukat, így ha lehet ne sokat emlegessük őket feleslegesen, mert csak paranoiás leszek és előjönnek a fóbiáim :)
39. Inesse (válaszként erre: 37. - B46d5f17a9)
2008. jún. 4. 19:21

Nem szeretem, amikor elindul az infó A-ként és Z-ként érkezik vissza hozzám.

Azért bosszantó tud lenni, amikor alaptalan dolgokat állítanak rólad. Lehet, hogy meg tudod védeni magad, de ha olyan a társaság akkor úgyis rajtad csattan az ostor.

Nem azok "távoznak csendben" először, akik a legtöbb sütnivalóval rendelkeznek.

38. Inesse (válaszként erre: 35. - Vmágika)
2008. jún. 4. 19:19

:))))))))


Figyi, én neked szurkolok!

37. b46d5f17a9 (válaszként erre: 30. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:19
igen, az pletyka - még jobb, amikor mondasz néhány jó szót és úgy jön vissza, hogy leszidtad még a gatyát is az adott személyről - na olyankor szoktam én csendben távozni és szóra sem méltatni többé senkit a társaságból
36. Inesse (válaszként erre: 31. - 60dc903c1a)
2008. jún. 4. 19:18

És ezek a viták általában 1-1 arányúak vagy több-több ellen, vagy több egy ellen?


Mindegyikből találtam mintapéldát itt. Legjobb, amkor valami demagóg dumára építve felsorakoznak az egy húron pendülők, hogy csakazértis (bocs a szóválasztésért) kicsinálják azt, aki máshogy látja a dolgokat. Vagy fordítva.


Van, amikor csak egy nyomja a dumát és nem veszi észre, hogy a többiek már nagyon nem kíváncsak rá.

35. vmágika (válaszként erre: 32. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:18
Ezt most így éjszakára muszáj volt????:)
34. b46d5f17a9 (válaszként erre: 24. - 60dc903c1a)
2008. jún. 4. 19:17
ezzel nagyon egyet értek!
33. b46d5f17a9 (válaszként erre: 15. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:15
ha vita, akkor a vélemények ütközése egy témában, ahol valakinek meg kell győznie a másikat (szerintem), de sajnos ez sokszor személyeskedésbe csap át, amikor valaki nem tudja okosan megvédeni a maga igazát, viszont bántani akarja azt, aki erre képes - afféle védekező reakció, hogy akkor is nekem van igazam, majd megmutatom én neked - nekem kicsit gyerekes, inkább bizonyítékokat gyűjtök az igazam megvédésére és nem kezdek el a másik kárára űrbéli dolgokat kitalálni, és ha a másiknak van igaza, akkor hagyom magam meggyőzni, de soha nem sértegetve senkit, inkább értelmesen és higgadtan
32. Inesse (válaszként erre: 28. - Vmágika)
2008. jún. 4. 19:15

Egyszer arra ébredtem, hogy volt rajtam egy pókharapás. Akkor nem voltak kellemesek az éjszakáim egy darabig, amíg el nem fogtuk a kis betolakodót.


Ma egy lepkével küzdöttem, bár az nem volt undi, csak ilyen nagy púpos fejű barna éjszakai lepke volt (nevét nem tudom, de volt vagy négy centi). Ő akart berendezkedni a nappaliba, de én kitessékeltem. Nem nekik való hely. :)

31. 60dc903c1a (válaszként erre: 26. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:13

Odáig hál'isten nem fajult, de azt hiszem azért, hogy azonnal lezártam egy "szándéknyilatkozattal" és nem folytam bele tovább.

(...sajnos sokszor a másik nem hagyja annyiban, azért durvulnak el a dolgok...)

30. Inesse (válaszként erre: 19. - Vmágika)
2008. jún. 4. 19:13

:( Látod, elszóltad magad.


Konkrét példák is érdekelnek, amik veletek történtek meg, itt vagy más portálon. Hogy ott miből adódott a konfliktus, és hogy végződött.

"Öri-hari"? Vagy sikerült emberhez méltóan rendezni?


Találkoztam már olyannal is, hogy valaki érezte, hogy forró a lába alatt a talaj, kezdik a többiek megutálni valami miatt, ezért békülési hadjáratba kezdett, de, mint kiderült mindez csak képmutatás volt. (ezek úgy derültek ki, hogy akikkel kapcsolatban voltak azokkal én is kapcsolatban voltam.)


Ja igen, ez az információáramlás meg háta mögött kibeszélés is egy "nagyszerű" dolog.

2008. jún. 4. 19:10
Akinek nem inge, nem veszi magára!
28. vmágika (válaszként erre: 25. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:10
Tudom,hogy még itt van,hallom a lépteit a papírokon az asztalon.Ilyenkor mindenhol azt érzem,hogy rajtam mászik.Jajj,hogy fogok én így elaludni!Meg sem merem kereseni,félek,hogy belenyúlok!
27. o.andi
2008. jún. 4. 19:10
én nem vettem észre....tényleg nem
26. Inesse (válaszként erre: 24. - 60dc903c1a)
2008. jún. 4. 19:04

Ilyen félreértésben nekem is volt már részem (mondjuk nem itt), de a lényeg, hogy tudom miről van szó. :) Vagy inkább :(


Mondjuk azon semmi félreértehő nincs, amikor valaki leplezetlenül sérteget.

25. Inesse (válaszként erre: 21. - Vmágika)
2008. jún. 4. 19:02

Pók?????????? Pont ma írtam valami fóbiás topikba, hogy mennyire rühellem őket!!!


Ha megölted gyere ám vissza! ;)

2008. jún. 4. 19:02

Meglehet nem "tökéletes" ez az írásos kommunikáció... Ha nem látható a gesztus, a mimika egy mondat mögött, akkor esetleg félreérthető akár egy nem megfelelő szóhasználat.

Ém már belefutottam egy ilyen (remélem) félreértésbe. Nem volt vész, de mindenesetre kellemetlen, mert a szándék nem volt az, amit feltételezett róla az illető...

Azt hiszem a mai agyonfrusztrált emberke kicsit önérzetesebb mint kellene (beleértve magamat is...)

:D

23. e71af41436 (válaszként erre: 21. - Vmágika)
2008. jún. 4. 19:02
még jó hogy nem vagyok ott melletted :))))))
22. Inesse (válaszként erre: 14. - B46d5f17a9)
2008. jún. 4. 19:01

Én el tudom fogadni, hogy valaki odavan egy filmért, amiben én semmit sem látok. És lehet, hogy ő estig tudná magyarázni neki miért értékes és meg estig tudnám cáfolni.

De minek? Emberek vagyunk, véleménykülönbözőségek vannak, ezt csak el kéne fogadni.


A vita tényleg nem nagyon van már jelen: pár "vitatkozó" hozzászólás után már jönnek a durvaságok.

2008. jún. 4. 19:00
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ,itt egy marha nagy pók!lehet,hogy most egy darabig kivonom magamat a gép mellől!
20. e71af41436 (válaszként erre: 18. - Inesse)
2008. jún. 4. 19:00
ja,most nem ezért írtam :)
2008. jún. 4. 18:59
Hú,pörgünk ám!
18. Inesse (válaszként erre: 12. - E71af41436)
2008. jún. 4. 18:59
Bocsánat, nem találtam! Pedig rákerestem, biztos rossz szót írtam be. :( Sorry
17. vmágika (válaszként erre: 9. - A7a90ace89)
2008. jún. 4. 18:59

Ha ezután sem akarsz belefutni ilyenbe,akkor ne mond nekem azt,hogy irigység,önzőség,ilyenek vagyunk mi nők!:)

Mert én nem érzem magamat egyiknek sem.

16. a7a90ace89 (válaszként erre: 10. - Inesse)
2008. jún. 4. 18:59
Egyetértek Veled! Már csak az önös érdek vezet egyre több embert.:((
15. Inesse (válaszként erre: 11. - Vmágika)
2008. jún. 4. 18:58

Így van! De miért kell, hogy elmérgesedjen?

Most egy nagy közhellyel fogok élni:

Okos enged szamár szenved. Nem?


"Ha könnyebben elfogadnánk,hogy van élet a mi véleményünkön túl is,akkor tán nem lennének ilyen elmérgesedett esetek sem."

Hát igen.

14. b46d5f17a9 (válaszként erre: 6. - Inesse)
2008. jún. 4. 18:58

tudod, az ember mindig ott tölti ki a dühét, ahol tudja - ráadásul mostanában senki nem tud értelmes módra vitázni egy témáról, mindjárt ölre mennek és élet-halál kérdése lesz a dolog - szerintem a világ kezd kissé nagyon megőrülni :)

egyébként egyet értek, hogy talán lehetne kicsit moderáltabban viselkedni a másikkal, nem egymás alá kavarintani másoknál, nem hazudni feleslegesen csak mert az érdekeink ezt kívánják ... és egyebek - de ez ugyanígy igaz a való világra is nem csak ide, mert itt valahol könnyű mindjárt sértegetni a másikat, hiszen az életben lehet, hogy nem is ismerik egymást, csak innen, így az emberek is merészebbek a másikkal szemben - bár tapasztalatom, hogy a hoxán kívüli világban is ugyanez folyik :((

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook