Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Aki azt állítja, létezik házasság veszekedés nélkül, az hazudik? fórum

Aki azt állítja, létezik házasság veszekedés nélkül, az hazudik? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2012. dec. 12. 19:07
Azok csak esetleg látszat házasságban élnek, de szerintem még ott is akad nézet eltérés.
2012. dec. 12. 18:59

Véleménykülönbségek szerintem minden kapcsolatban lehetnek, akár házasság akár párkapcsolat. Ha ezt normális hangnemben megbeszélik az nem veszekedés.


Nálam a veszekedés fogalma a kiabálásnál kezdődik, ami nálunk még nem fordult elő.


Nem állítom hogy túl sok tapasztalatom van. 2 és fél éves kapcsolatban élek ebből 1 éve házasságban, soha nem volt köztünk kiabálás, ajtócsapkodás.

Nézetkülönbség, egymás véleményének meghallgatása, kis morgolódás, sértődés igen, de ez nem tartozik a veszekedés kategóriába szerintünk.


a családban viszont van ilyen házasság. Az ordítozás, anyázás, lökdösődés, dögölj meg náluk megszokott. Pedig 8 hónap után házasodtak, 3 éve vannak együtt összesen. Nyár óta nem tudják váljanak e.

168. Lara1984 (válaszként erre: 166. - Mazsinka)
2012. máj. 12. 19:17

A vérre menö viták, veszekedések, melyekben elszabadulnak a negatív indulatok & háttérbeszorul a józan ész, föképp, ha a konfliktuskezelés ezen a szinten ragad meg & állandósul, kikezd & megöl bármilyen kapcsolatot, legyen az baráti, szerelmi, stb.

Ennek kapcsán eszembe jutott egy mondás: "Minél többet kritizálsz, annál kevésbé szeretsz."

167. Lara1984 (válaszként erre: 1. - 5824769bdc)
2012. máj. 12. 19:10

Az eredeti kérdésre válaszolva:

Ismeretlenül nem lehet felmérni egy házasság milyenségét; ahhoz, hogy erre válaszolni tudjak, konkrét házasság-példák kellenek olyan emberekkel, akiket ismerek. Nem szabad általánosítani! Az aki azt állítja, hogy igenis létezik, az vagy valóban jó & kiegyensúlyozott házasságban él (ez sajnos a ritkább eset), vagy képmutatásból mások elött aranynak láttatja azt, ami valójában egy kalap sz.rt sem ér.

166. Mazsinka (válaszként erre: 165. - Lara1984)
2012. máj. 12. 19:09
Ez nem teljesen igaz, de mindegy. Mi szeretjük egymást a férjemmel, mégis szoktunk néha veszekedni, kiabálni is akár, vagy felemeljük a hangunkat, mert jólesik. Aztán mindig elvicceljük, és kibékülünk. Ebben nincs semmi. Persze kulturált módon is meg szoktuk beszélni a dolgokat, a nagyon-nagyon fontosakat.
165. Lara1984 (válaszként erre: 163. - D41005143d)
2012. máj. 12. 18:58
Szerintem nem. Ha már összezörrenésröl, mitöbb veszekedésröl beszélünk, az már nem a jó házasság, & nem a helyes konfliktuskezelés jele. A jó házasságban nem így (ordítozással, hisztivel, mártírkodással, érzelmi zsarolással) rendezik a problémákat, hanem kulturáltabb, békésebb, érett felnött emberekre jellemzö módon.
2011. nov. 17. 12:02
olasz a parom ,de o megcsak a szavat sem emeli fel soha,nekunk ha vmi miatt nezet eltereseunk van leulunk es csendesen,bekesen megbeszeljuk es 5 perc mulva mar el is van felejtve.
2011. nov. 17. 12:01
igen az hazudik,nincs hazassag osszezorrenes nelkul.
2011. nov. 13. 08:19
Nem feltétlenül van minden házasságban veszekedés, de egy jó olaszos hiszti utáni békülős szex nagyon feldob egy kapcsolatot... és utána meg lehet beszélni, ha még egyáltalán van rá igény.
161. yousei
2011. nov. 13. 07:43
Szerintem nincsen, de a megbeszélés pártján állok. Nálunk ritkán hangzik el hangos szó. Ha probléma van, igyekszünk megbeszélni. Én általában addig nem nyugszom, míg nem találunk rá megoldást. Igaz, nem vagyunk házasok még.
2011. nov. 13. 07:12
ezt azert megkerdojeleznem hisz eltem olyan kapcsolatban,hpogy soha egy hangos szo el nem hangzott,de nincs kapcsolat nezetelteres nelkul,csak tudni kell kezelni,ha boldog es hosszu kapcsolatot akarsz akkor feledd el kiabalni a tarsaddal,vagy ajtot csapkodni,vagy foldhoz vagni vmit mergedben,inkabb uljetek le es csendesen,bekesen beszeljetek meg a problematokart,en ezt teszem a mai napig is es nagyon boldog vagyok.
159. ina87
2011. aug. 9. 18:26
nincs ojan biztos az viszont lehetséges hogy az egyik fél halgatab és nem lehet vele vitatkozni mert inkább rád hagya a dolgot.
158. 9d98d90930 (válaszként erre: 157. - Szemmelver)
2011. aug. 8. 20:15
30-évvel ezelőtt én megsértődtem és visszaköltöztem a szüleimhez és vártam, hogy utánam jön, én nem bírtam várni és...
157. szemmelver (válaszként erre: 143. - A6701650d8)
2011. aug. 8. 20:10
nem!!!!!
2011. aug. 8. 20:07
A jó házasságban viták vannak.
155. Nika35
2011. aug. 8. 20:05
Igen,ilyen csak a mesében létezik!
2011. aug. 8. 19:36

Létezik veszekedés nélküli kapcsolat, ha az egyik fél teljesen alárendeli magát a másiknak.Feladja önmagát a másikért.

Egyébként nem létezik.

2011. júl. 5. 14:35

Nem hazudik...

Vannak emberek, akik meg tudják beszélni az érzéseiket, gondolataikat, véleménykülönbségüket kiabálás, tányértörés, ajtócsapkodás nélkül is.

Ez nem veszekedés, hanem egészséges párbeszéd -amennyiben működik közöttük a kommunikáció.

152. labi
2010. jún. 30. 22:09
Igen,hazudik.
2010. jún. 30. 21:30
Nálunk mondjuk többször volt hangos veszekedés, de már 8 éve együtt vagyunk. Mégis kitartottunk egymás mellett.
2010. jún. 30. 21:26
Ha nincs veszekedés,lehet nincs is igazi elkötelezettség a kapcsolat felé.Kell eszmét cserélni,és a veszekedés nem feltétlen hangos szóváltásból kell,hogy álljon.
2010. jún. 30. 21:25
Igen.
2010. jún. 30. 21:24
Szerintem a vita, veszekedés elkerülhetetlen, mivel mindenki mást hoz a családjából. Mindig vannak feszültségek az életben, a lényeg, hogy utána meg tudják beszélni. Egyébként a vita nem feltétlenül jár ordibálással. Csak megvitatják a nézeteiket.
147. Gyula85
2010. jan. 14. 13:44

A veszekedés egyszerű "értelmetlen agresszió". Mivel nem velünk született dolog, így le lehet élni nélküle az életet. De ebben a világban ez majdnem csak elméleti sajnos.

A vita nem egyenlő a veszekedéssel. A vitában ez nincs jelen. Nagyon sokan úgy tanulják el, pláne magyaroknál, hogy a vitához ordibálás, tányér és üvegtörés, testi sértés és alkohol kell... Micsoda hülyeség.

Visszatérve a konkrét kérdéshez, lehetséges, hogy valaki nem tanulja el ezt a hibás viselkedést, tehát NEM hazudik, ha ezt állítja.

146. flion
2010. jan. 14. 13:15

Aki azt állítja, létezik házasság veszekedés nélkül, az hazudik?

- Igen!

2009. okt. 31. 19:08

Én nem hiszek annak, aki azt mondta, hogy ő soha nem veszekedett (max az első pár évben, akkor mi sem szoktunk).

Van, aki szépít, hogy ők csak értelmesen, finoman vitáznak. Egy része talán el is hiszi magáról. De mikor ugyanezek az emberek előttem vitáznak, hááát, már nem olyan hiteles.

Ugye, az is érdekes, amikor a legcukormázasabb családból a gyerek 18 évesen elköltözik, és többé haza sem megy. Pedig senki nem gondolta volna, hogy egy hangos szó elhangzana abban a házban.

2009. okt. 31. 19:04
Ez nem meglepetés. Mindenki hazudik amíg be nem bizonyosodik az ellenkezője.
2009. okt. 31. 19:03
Szerintetek azt meg lehet bocsájtani ha a párom megsértődik ezért nem alszik itthon. És azért, hogy megbüntessen már öt napja nem láttam és nem beszéltünk. Egy kapcsolatba szerintem ez nem fér bele. Két hónapja költöztünk össze 8 év után.
142. :):)
2009. okt. 31. 18:56

igen:)

és ha nincs veszekedés, egy pici sem, akkor az már nem is házasság, csak egymás mellett élés, minden érzelem nélkül.

141. winny
2009. okt. 31. 18:22
Igaz.Nem létezik.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook