Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? fórum

Miért van ilyen sok konfliktus, veszekedés és személyeskedés a Hoxán? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 17. 15:29
egyébként jó példa erre a főnökös sztorid, hány megkeseredett alkalmazottat látsz, aki évek óta szenved, mert képtelen és fél konfrontálódni a saját érdekeiért.
252. spinneli (válaszként erre: 251. - Katinkaboszi)
2009. márc. 17. 15:28

mert egy vita lehet érdemi is-ez egyedül a partnerek hozzáállásán múlik.


pont az a baj, hogy a vitát és a véleménykülönbséget a legtöbben veszekedésként definiálják.

2009. márc. 17. 15:25

nekem nem is egy főnököm mondta, hogy az a jó beosztott, akivel semm baj nincs, dolgozik és kész.

A tanárok is ezt várják el, mert minél kevesebb az illető gyerkőccel a baj, annál többet nyújthat pedagógusként a többieknek.

Aki nem szeret vitatkozni, veszekedni, az miért szorongó? No és meghunyászkodó?!

Ezt általában azok mondják, akik folyton hangoztatják, hogy én bizony mindenkinek odamondom a véleményemet, ezzel összevész fűvel-fával, nem marad mellette igazi barát, csak aki fél tőle, meg a szájától.

Szerintem inkább csendes legyen valaki és úgy mondja el, de csak az igazi barátnak a véleményét, más nem érdemli meg. Meg sem érti, akkor meg minek erőltesse magát az ember.

Én így látom. Ti másként. Ezért vagyunk emberek.Ettől érdekes az élet :DDD

250. spinneli (válaszként erre: 249. - Drnéni)
2009. márc. 17. 15:17
egyetértek veled, még hozzárakom az ingatag személyiséget is, ami sokszor ventilál.
249. drnéni
2009. márc. 17. 15:08
Nemcsak a Hoxán, az életben is. Ennek (részben) az az oka, hogy ócska a pedagógiai rendszerünk: a hivatalos pedagógia szerint az a "jó" gyerek, aki senkivel nem kerül konfliktusba, szép csendben elvan. Sajnos sok helyen a családban is ez az elvárás. Az a gyerek, aki máshogy viselkedik, gyorsan pórul jár. Pedig ez marhaság: ilyen ember - aki mindenkivel jóban van - nincs. Annyi eredménye van a dolognak, hogy nem tanuljuk meg a konfliktust, véleménykülönbséget kulturáltan kezelni, hanem azonnal jön az ellenségeskedés. Aki meg nem ellenségeskedik, az meg meghunyászkodó, túlalkalmazkodó, szorongó. Alig van kivétel.
248. Katinkaboszi (válaszként erre: 247. - Katinkaboszi)
2009. márc. 17. 00:00
bocsi igen=inge
2009. márc. 17. 00:00

Azért, mert sokan nem az igazat írják le magukról, és miután túlságosan belebonyolódnak a saját kis csapdájukba, számukra mindenki más is hasonló hozzájuk, ezért csak a vitát és a bántást ismerik.

Hát csoda a sok veszekedés?


akinek nem igen, ugye

2009. márc. 2. 12:59

Sziasztok!Én régen tagja voltam a Hoxa közösségi oldalnak,csak mindig belém kötöttek....töröltettem magam,1 hónapja jöttem vissza!Számomra érdekes ami néhány fórumon megy.....persze mindenkinek van véleménye,nekem is......én kifejtem.Persze sokszor történik meg az,hogy nem egyeznek a vélemények....de szerintem akkor sem kellene megalázni a másikat és lekezelő hangon irni.Hozzáteszem,mióta visszajöttem kerülöm azokat a fórumokat,ahol a régebbi tagok szó szerint kiközösítik az újakat.Mert mit képzelek én,hogy bepofátlankodok az ő kis megszokott közösségükbe...Akkor miért hívják közösségi oldalnak?Csak nézelődni szabad,mert nem vagyok itt 4 éve?Én szégyenlem,hogy ilyen negatív emberek vannak itt,akik csak bántani tudják a másikat és beszólongatni,Bár mindezt úgy teszik,hogy akit bántanak,nem is ismerik....Valószínű,kérdéseket sem azért tesz fel az ember,mert tudja rá a választ..de miért kell egyböl megszólni?Inkább kérdezzen...

Ha nagyon sokan nem igy állnának hozzá embertársaihoz,ez az oldal sem a vitáktól lenne hangos...

245. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 244. - Supin)
2009. márc. 2. 12:42
Az anyagi szintkülönbségnek mi köze van a konfliktushoz és a veszekedéshez?
244. supin (válaszként erre: 242. - Vaczila)
2009. márc. 2. 12:38
Meg az anyagi szint is.Bocs, ezt kihagytad!
243. Dite
2009. márc. 2. 12:35
Nem vagyunk egyformák és sokszor a hangulat sem. Ki így ki úgy reagál a dolgokra. Na persze az intelligencia sem. Sokan szeretik provokálni az embereket különféle dolgokban, ezzel takargatják a saját mivoltukat
242. vaczila
2009. jan. 1. 09:33
Különböznek az emberek, a felfogások, a nézetek, a vérmérséklet, no meg az intelligencia szint is.
241. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 239. - F290b382c2)
2008. dec. 31. 16:42

Oké,felőlem...

Nem kell beszámolnod nekem azt csinálsz amit akarsz,nekem volt akkor egy véleményem ennyi.

Itt a vége.B.Ú.É:K

240. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 233. - 4ab67f870d)
2008. dec. 31. 15:54
Ez a honlap úgy is tükre ám a társadalomnak hogy vannak akik nem értenek sok dologhoz és állítanak valamit és a hozzáértő nem mondhatja azt hogy igen úgy van, mert akkor minek tanulta öt évig szakmának.Félrevezető valótlan információ minek terjedjen? Nem véletlen hogy a topikokban leggyakrabban az a szó fordul elő, hiszem, feltételezem, gondolom. Emberek tucatjai halnak meg téves vagy nem létező ismeretek miatti rossz döntéstől. Hol vannak azok a Fülöpszigeteki csodaorvosok gyógyító operációjától "gyógyult" meg örökre.
239. f290b382c2 (válaszként erre: 214. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 31. 15:47

Kedves valaki!

Én tettem fel a kreatív-hobbi tanfolyamot-elfoglaltságot,mindenmellett nem egy-és nem két állásinterjún voltam,és járok.

Azért,mert a kitöltetlen időmben nem a bajomon akarok keseregni,és mivel a hátteret sem tudtad,nem volt odaillő a hozzászólásod.

Jelenleg is lesz a hónap első felébnen állásinterjúm,és fejvadász cégeknél is benn vagyok,jelenleg 2 ajánlattal,csak túlképzetten.

Hát az interjúk közti időre szerettem volna kreatív-hobbi tanfolyamot keresni.

Most eldöntheted,hogy jót röhögj,vagy leszállj rólam,és más fórumokon is reklámozz!!!És én mindezt nem a naplómban-nem priviben-itt-nyilvánosan írom mindenki előtt le.

Boldog Új Évet!Hanna

238. Cuczy
2008. dec. 31. 10:16

Hja. Ez van.

Nem könnyű mindig kivitelezni: "Don't worry, nevess!"

Különben is, hát nem a saját hülyeségünkön lehet a legnagyobbat nevetni? :DDD

237. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 235. - Cuczy)
2008. dec. 30. 16:29

Igaz bizony...

És az a legérdekesebb hogy tényleg sokan támadásnak veszik ha más nem úgy gondolkozik.Itt is találkoztam nem egy emberrel mióta kicsit többet fórumozom és nem csak olvasgatok, hogy egyesek mintha némi önigazolást akarnának,vagy keresnének a problémájukra.Ahogy akár az én esetmben az illető hölggyel.Sokan feldobnak valamit hogy problámájuk van és ha az ember nem az "elvárt" módon reagál, megharagszanak,mert valahol a feldobott témára önigazolásként várnak egy olyan választ hogy igen megértelek tényleg stb...

És rosszul esik nekik ha nem azt kapják.Sőt direktbe támadásnak veszik.Pedig akár hiszik akár nem kívülről lehet a legjobban megitélni a dolgokat, mint külső szemlélő.

236. spinneli (válaszként erre: 235. - Cuczy)
2008. dec. 30. 15:11
Ez nagyon igaz.
235. Cuczy
2008. dec. 30. 15:08

Szerintem (és szigorúan szerintem,tehát kinek nem inge,ne vegye fel,ne is olvassa tovább a soraimat), szóval ahogy én tapasztalom:


Sokan véresen komolyan veszik a fórumozást, véleménycserét...!

Ahelyett, hogy lazulnának egy kicsit... :D


Vannak akik nem mások véleményére, tanácsára, tapasztalatára kiváncsiak, főleg, ha az eltér a sajátjuktól.

Ezért, ha nem kapják meg amit szeretnének (elvárnak), jön a felháborodás, a hiszti. (Hát még akkor, ha szembesülniük kell azzal, hogy milyen érzelmi reakciókat váltanak ki másokból...)


Közben elfelejtik, hogy bármiből lehet tanulni.

Csak tudni kell a sorok között olvasni.


És sokan netezés közben elfelejtik a tényt:

"Ha az igazságot akarod hallani, adj az emberekre álarcot." (Oscar Wilde)

Az internet is ilyen ÁL-ARC! (Kockafejű monitor :)

És ez még akkor is így van, ha teljes névvel, fotóval van fenn az ember fia/lánya...


Akik amúgy is elvárások nélkül kiváncsiak, akiket VALÓBAN ÉRDEKEL a feltett kérdésükre a külvilág válasza (reakciója), NA ŐK AZOK, AKIK NEM SÉRTŐDNEK MEG, ha nem azt kapják, amit szeretnének.

Sem itt a neten, sem az azon kívüli világban.


(Ez egyébként egy tök jó önvizsgálati teszt is egyben! Én így szoktattam le magam a sértődékenységről. - Ritkán ugyan, de néha visszaesek :P

234. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 231. - Csigusz 79)
2008. dec. 30. 12:54
Nem tudom...DDDD
2008. dec. 30. 06:59
Mert magyar... és mert egy honlap tükre a társadalomnak. Ott nem ugyanaz megy, most őszintén?
232. spinneli (válaszként erre: 228. - Szenyó)
2008. dec. 30. 00:22

nekem sem tűnt nőnek..de ki tudja.

:)

231. Csigusz 79 (válaszként erre: 226. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 29. 22:28
Sanya NÖ???????????
230. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 2. - Inesse)
2008. dec. 29. 22:21
És az mire volna jó hogy mindenki igazat adna és bólogatna a másik beírására? Annál is inkább mert valaki mond egy feltételezést a másik meg tudja hogy nem így van. Tudásbázis a fórum címe, ma nagyon divat hinni és feltételezni, aki tud azt meg kötözködőnek mondják.
2008. dec. 29. 22:02
Sziasztok! " Te visszaállítanád a halál büntetést%topikban, ott is feltűnt sn199. Az én hozzászólásomba is belekötött.
228. szenyó (válaszként erre: 226. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 29. 20:50

Akkor skizo szegény, s fele nő, aki menstruál, hüvelykúpot használ, s más kimondottan női dolgai is vannak, vagy olykor-olykor hazudik/lódít/nem mond igazat.


Egyébként nagyon nem érdekel ki ő, csak megjegyeztem, ahol feltűnik ő vagy a vele azonos szavakat használó valaki aki nagyon élénkké teszi a fórumokat, nos, ennyi...


Ha mégis pasi, az sem érdekel. Sőt az sem, ha te vagy egy másik nick-kel.

227. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 219. - Spinneli)
2008. dec. 29. 13:03
Értem és köszi:))
226. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 218. - Szenyó)
2008. dec. 29. 13:03

Értem...

Köszi neked:)Abszolút igazad van.Amúgy taliztam itt sn199-nel,vagy régi nickén sanyával de az meglepett hogy nő:PP..Vazzeeee ez beteg:PP

Hiába, mindig tanul az ember..:D

2008. dec. 29. 13:02
Sokszor nem is érdekli őket a feltett kérdés,csak az a lényeg,hogy bele lehessen kötni.
224. JUL17
2008. dec. 29. 12:43
akik állandóan kötözködnek másokkal

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook