Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért nem értékelik a gyerekek egy része a kaját? fórum

Miért nem értékelik a gyerekek egy része a kaját? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9
93. bionet58 (válaszként erre: 34. - Df2a740c00)
2012. máj. 11. 15:00
Igen megkérdezik a gyerekeket, hogy kérik - e azt az ételt ami van. Talán jobb ha mégtöbb kaja van kidobva? Egyébként a legtöbb válogatós nem egyke gyerek. Nem a válogatás a baj. Válogasson, a szülei pénzén. A legtöbb segélyeken él, a szülők nem dolgoznak. Ha már válogat, akkor tegye úgy, hogy ne a szemétbe kerüljön az étel. Mondja azt, hogy nem kérem.
92. timycat (válaszként erre: 91. - Timycat)
2012. máj. 11. 14:49
na elírtam :) szóval szedet magának
91. timycat (válaszként erre: 88. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:49

Én is így írtam "szedett", tehát én szedek ő szól, hogy mennyi kell, kér még vagy elég lesz.


Nem, nem hagyja ott, mert többször szedtem neki keveset, így beletömés sincs, mivel nem maradt pluszban "sok" étel a tányérján. Ha mondta hogy elég, akkor rábeszéltem még arra a max két kiskanálra, ami még a tányérban volt, hogy lássuk a tányér alján hófehérkét, vukot vagy mickey egeret, aki azért vigyorog annyira a tányérban mert örül, hogy a baba milyen ügyesen megevett mindent.

90. c1e9612cd3 (válaszként erre: 86. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:47

persze, van iylen is. De van, aki ha kell, ah nem tömi a gyerekbe a táplálékkiegészítőket. Én ezzel nagyon nem értek egyet. Ki lehet próbálni azok nélkül is az életet.

Amúgy, azt is tudomásul kell venni, h nem vagyunk egyformák. van, aki imádja a gyümölcsöket- zöldségeket, van, aki meg uúgy undorodik tőlük, mint egy vega a hústól..... Mégsincs a vegáknak se bajuk....

89. egypt (válaszként erre: 87. - Mazsinka)
2012. máj. 11. 14:46
Hű, tesóm nagyon hasonló volt. Az oviban szokott le az evésről, nagyon egészségtelenül táplálkozik, gyakorlatilag csak szénhidrát meg csirkehús, amit megeszik, semmi más.
88. egypt (válaszként erre: 85. - Timycat)
2012. máj. 11. 14:45

És hogy érted el, ha nálatok nem hagyhatja a tányérján? Vagy beletömöd, ha nem kéri, vagy otthagyja, nem?

Egyébként nálunk nem a gyerek szed magának, hanem én szedek neki, és az oviban is elé teszik a kaját, tehát nem nagyon tudja ezt egyelőre megtanulni.

87. Mazsinka (válaszként erre: 79. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:44
Nem. Pici korában (egy-két-három éves)mindent megevett, főzelékek, pürék, husi, tényleg mindent. Aztán elkezdte visszautasítani. Kb. hét-nyolc éves korában már alig evett. Anyám leszűrte neki a levest, mert zavarta benne minden. Megcsinálta mosolygósra a tojáslepényt, mindent úgy készített, rejtve, csempészve, játékosra, hogy tetsszen neki. Nem tetszett. Aztán jött a büntetős időszak: addig ott ülsz, míg meg nem eszed, akkor estig ült ott, de nem ette meg. Ha megkóstolta, öklendezett tőle. Aztán szedett vitamint, majd mondta az orvos, hogy azt egyen, amit szeret, így nem sok mindent evett, kb. amiket írtam. Most lassan 11 lesz, és egész szépen eszik, hízik is. Jár focira, kifárad, így jól belakmározik. Az más kérdés, hogy főleg tésztaféléket, nem zöldségeket, gyümölcsöket, ami ildomosabb lenne.
86. egypt (válaszként erre: 82. - C1e9612cd3)
2012. máj. 11. 14:43

Nagyon sokban egyetértek. A vitamin részben nem, a húgom 30 éve nem eszik meg semmiféle zöldséget-gyümölcsöt, nem kívánta meg őket azóta sem. Ilyen esetben jobb a vitamin, jobb a mesterséges, mint a semmilyen.

Pl. a fiam is alig eszik sajnos ilyesmit, és ősszel olyan multivitamint adtam neki, amiben nem volt vas. Kezdett is nagyon nem enni, sejtettem, hogy a vassal van gond, aztán a vérképén láttam is, hogy lement az alsó határra. Utána olyat adtam neki, amiben sok vas volt, máris normalizálódott és jobban is eszik.

85. timycat (válaszként erre: 77. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:42
Én sem tömöm bele, engem is így neveltek és én is így nevelem. Pont nem arról van szó, hogy bele kell tömni a gyerekbe. Hanem hogy a gyerek tudja hogy eszetlenül nem szedett ki magának egy csomó ételt, amit utána otthagy, mert csak a szeme kívánta, hanem 4 évesen elértük azt, hogy be tudja mérni a saját adagját.
84. globus (válaszként erre: 77. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:41
Érdemes próbálkozni, de ha többször elutasítja, le lehet tenni róla. Elvégre mi sem szeretünk mindent, igaz?
83. mosolyka1111 (válaszként erre: 80. - Globus)
2012. máj. 11. 14:40
:)) Bocs, de elképzeltem:)
2012. máj. 11. 14:39

én úgy érzem, h nagyrészt álszenteskedés ez a hajcihő a gyerekek válogatása felett. Mi talán különbek voltunk? Nem! Egy gyerek szervezete se különbözik a mi felnőtt szervezetünktől, ugyan úgy azt kívánja, amire szüksége van. És a gyerek még inkább azt is fogja megenni, mert ő még nincs annak tudatában, aminek mi, h spórolás, és pazarlás, és bizony ha 3 napig eszem uazt, akkor ez van (hiába a torkomon jön már fel....).

Ha CH-ban gazdag kaját kíván a gyerek, akkor nyilván növésben van, kell az energia. Ha teletömik otthon mindenféle gyógyszertári vitaminnal, akkor ugyan honnan érezné a szervezete, h hiányzik neki a zöldség- gyümölcs? Ha mindenféle xar minőségű csokival, cukorkával el van látva, akkor ugyan mitől lenne éhségérzete, mitől kívánná a főtt kaját?

Arról ne is beszéljünk, h sokan erőszakkal is belekényszerítik (még pedagógusok is, oviban, suliban) a kaját a ygerekbe (mondván, h addig enm állsz fel innen, nem játszhatsz, stb.), utána meg csodálkozunk, ha évekig, vagy akár egész életében nem eszi azt meg többé..... Én magam is jártam így gyerekként, és vagy 10 évig nem ettem meg a krumplifőzeléket az óvónéni hülyesége miatt. Jah, és ráadásul végighánytam az ezt követő éjszakát is.....

Ha egyszer a gyerek nem kíván vmit, akkor azt nem kell erőltetni. Nme kell mindenféle mű vitaminnal megtömni (nme azoktól lesz erős immunrendszere), és akkor majd több gyümit, meg zöldséget fog enni.

Az pedig, h inkább kidobja az általa el nem fogyasztott ételt. Annó mi is feszegettük az iylen határokat. Jól megdorgáltak minket (otthon is, suliban is), megkaptuk a magunk fejmosását a "bezzeg Afrikában" szlogennel, és idővel leszoktunk a kidobálásról, a pazarlásról.... Majd ők is megtanulják! Csak türelem! Nevelni kell a mai generációt is, ahogy minket is neveltek, és azzal fog kialakulni az értékrendjük. Ha otthon a szülők megkérdeznék a gyerekeiket, h van-e a csoportban, osztályban oylan gyereke, akiről tudják, h nagyon szegények, vagy nem látják enni (akár a pedagógusokat is megkérdezhetnék), akkor máris ott lenne egy jó alap a ygereknek, ha arra nevelnék, h a felesleges ételt annak a ygereknek adják.....

81. R75 (válaszként erre: 77. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:39

"Nem is tudnám leerőltetni a torkán, tömjem bele vagy mi?"


Erre én is képtelen vagyok, ráadásul amúgy is visszaöklendezné...

80. globus (válaszként erre: 67. - Mosolyka1111)
2012. máj. 11. 14:39

Haha, én egyszer a tökfőzeléket akartam gyerekkoromban nagy mellénnyel bevállalni :) Emlékszem, hősiesen bekanalaztam, és egyből vissza a tányérba... :S

Azóta sem bírok ránézni.

79. egypt (válaszként erre: 78. - Mazsinka)
2012. máj. 11. 14:39
És mitől alakult ez ki nála? Nem tudni?
78. Mazsinka (válaszként erre: 68. - 34c48a3825)
2012. máj. 11. 14:38

Náluk a liszt, krumpli, zsír, hús dominál, s hogy témába vágjon, az unokát, aki egy-két éves, is így etetik. Büszkén tömik belé a lekvárt azzal, hogy azt szereti, mégis mit egyen az a gyerek?


S tényleg szoktam kapni megjegyzést, ha látják, hogy felpakolva jövök haza a piacról. Pl. ugye milyen drágák a zöldségek??? Miközben én cipelem a nagy pakkomat...:)


Egyébként a tíz éves öcsém is evészavaros. Már csak akkor volt hajlandó enni, ha az összeesés kerülgette, akkor sem mindegy, hogy mit. Vitték anyuék orvoshoz, aki azt mondta, adjanak neki azt, amit szeret. Korábban bevetett anyám mindent, de nem akart enni. Most elkezdett focini, jobban kívánja a szervezete az energiát, s jobban is eszik.


Különben nála volt még jellemző az előbb említett cukros kakaós tej nutellás kenyérrel. Csak ezt evett, meg tejfölös kenyeret, minden mástól öklendezett, míg hányni nem kezdett.

77. egypt (válaszként erre: 75. - Timycat)
2012. máj. 11. 14:38

Allergia felnőtt korban is kialakulhat akár a helytelen hozzátáplálás miatt, sokszor csak késleltetve jelentkezik.


Én sosem mondom, hogy mindent meg kell enni, szerintem ennél rosszabb nincs, ha egyszer már nem kívánja valaki az ételt. Nem is tudnám leerőltetni a torkán, tömjem bele vagy mi?

76. 34c48a3825 (válaszként erre: 74. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:36

Nekünk pszichológus segített, mert az orvosok csak a tüneteket akarták megszüntetni, de nem az okot kikezelni.

Nem egyszerű.

2012. máj. 11. 14:35

Én abban hiszek, hogy a gyerek ízlését mi alakítjuk, még pedig már terhesen, már akkor megjelennek az ízek a magzatvízben, amit a gyerek be-bekortyol.

Csak egy példa a gyerekem mindent megeszik, kivéve a fahéjat és a vaníliát, ez a 2 dolog volt az, amitől rosszul voltam a terhesség alatt, a szagukat se bírtam elviselni. Míg a mák, amiből halálra ettem magam és igaz utána szärul voltam, de a gyereknek ez a kedvenc "édessége", ugyanez a halászlé, félévesen a gyerek cuppogta az enyhén csípős halászlevet, kiszálkázott pontyot imádta, a védőnőt a gutaütés kerülgette, de letojtam mit mikor kell adni a gyereknek, mindig azt kapott amit mi is ettünk és úgy néz ki igazam volt, a gyerek se hasfájós, se allergiás, se válogatós nem lett.


Ja és az aranyszabály, ételt nem hagyunk a tányérban, inkább szedek 2szer neki ha még kér, de nem turkálunk és nem hagyunk ott semmit.

74. egypt (válaszként erre: 72. - 34c48a3825)
2012. máj. 11. 14:35
Én örülök, ha az enyém egyáltalán VALAMIT megeszik, és már nem érdekel, mit eszik, csak egyen. Én nem egyszer voltam vele már orvosnál az evés miatt, étvágyjavítót is kapott, és ő az a fajta, aki nem eszik akkor sem, ha éhes, mert sosem éhes.
73. df2a740c00 (válaszként erre: 64. - Mazsinka)
2012. máj. 11. 14:33
De minek akarod elmagyarázni "olyan embernek, aki napi szinten látja..."? Nehezen képzelem el, hogy ezért valakit meszólnak, hacsak nem anyós/após ilyen takarékos vagy a szüleid, mert ha más mondaná, gondolom nem éreznéd magad feketebáránynak, hanem tennél rá:)
72. 34c48a3825 (válaszként erre: 71. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:31
Nem volt mindhárom jóevő, nem mondtam ilyet. Az egyikükkel szaktanácsot is kellett kérnünk, ezért írtam: nem kevés munka van abban, hogy mindhárman változatosan étkeznek.
71. egypt (válaszként erre: 69. - 34c48a3825)
2012. máj. 11. 14:29
Feltétele ennek egy jóevő gyerek. Én is igyekszem, mindenfélét kitalálok, de az enyém nagyon nehéz eset. Ő kicsi korában nagyon sokáig méregerős ATB-ket szedett, amik kikészítették a gyomrát, szerintem azért alakult ki nála a válogatás és a kajától való idegenkedés.
70. egypt (válaszként erre: 67. - Mosolyka1111)
2012. máj. 11. 14:28
Én nagyon szeretem, mi jó fokhagymásan csináljuk tejjel. A fiam is imádta, viszont egyszer gyomorrontást kapott tőle, és azóta rá sem bír nézni sajnos.:(
69. 34c48a3825 (válaszként erre: 66. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:28

Nekem mindhármat sikerül változatosan táplálnom, (nem kis melóval) és a spenót az egészséges élet része, még akkor is, ha kevesebb vas van benne, mint tíz éve hitték.

Úgyhogy nálam végül teljes a siker :))

68. 34c48a3825 (válaszként erre: 64. - Mazsinka)
2012. máj. 11. 14:26

Ez nagyon rosszul hangzik, az ismerősöd étkezési kultúrája siralmas, már elnézést kérek.


Ezek nem is drága dolgok, amiket felsoroltál. Annyi mindent lehet készíteni, jó áron is, ami egészséges! Csak fantázia kérdése az egész.


Meg a tiszta zsíroskrumplitól csak egyre éhesebb és éhesebb az ember, kieszi a hűtőt is, de nem lakik igazán jól.


Csak ahol hiányzik a kellő figyelem, ott nem lehet ezt elvárni.


A karfiol vagy a spenót, mint flanc, ezen jót nevettem :))

67. mosolyka1111 (válaszként erre: 66. - Egypt)
2012. máj. 11. 14:25
Spenót egy érdekes étel amúgy. Én elkészítettem hagyományosan spenót főzeléknek, magamnak, hogy na majd én megmutatom, hogy mindent meg lehet enni. Hát, lement, de nem esett jól, többet nem csinálok:(
66. egypt (válaszként erre: 56. - 34c48a3825)
2012. máj. 11. 14:23

Az én gyerekemet nem tudnád így átverni, a szájába sem veszi, amiben zöldet lát, amúgy a palacsintát sem eszi meg. Minden gyerek más, az enyém nagyon rosszevő és sokat kínlódunk a kajával. Minden újtól idegenkedik.

(Megjegyzem , a spenótban alig van vas, egy elírás miatt hitték sokáig, hogy hű de mennyi van benne...)

65. globus (válaszként erre: 61. - R75)
2012. máj. 11. 14:23
Nálunk ez van az összes nyers zöldséggel. Uborka, paprika, paradicsom, hagyma, káposzta, saláta még véletlenül se :) Sütve-főzve igen.
64. Mazsinka (válaszként erre: 59. - 34c48a3825)
2012. máj. 11. 14:23

Ebben igazad van. Csak ezt nehezen tudom elmagyarázni egy olyan embernek, aki napi szinten látja, mennyit sprórolt azzal, hogy zsíros krumpli vagy lekváros gombóc került az asztalra, míg én "drága" uborkát vettem a piacon salátának.

Mert milyen drágák a zöldségfélék, egy kis liszt, zsír, krumpli különböző verziókban, és máris kész a heti menü, és én vagyok a fekete bárány, mert merészelek pénzt költeni "fölösleges", flancos dolgokra, mint a zeller, karfiol, spenót...

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook