Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem akarok gyereket? fórum

Miért nem akarok gyereket? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért nem akarok gyereket?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1993. kri76 (válaszként erre: 1980. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 23:02

Kíváncsiskodhatok, hogy ahol te élsz, hova rakják szülés után a gyereket a nők? (Ez komolyan érdekel és nem cinizmusból kérdezem. Talán itt is lehetne hasonló megoldásokat találni.)


Budapesten felveszik mondjuk a legtöbbet bölcsibe, de nálunk 1,5 év után és várólista mellett sem biztos. Ha gyerekfelügyelőt fizetnék, akkor több menne rá, mint egy átlag fizetés. A munkahelyeken meg nincs céges ovi, bölcsi...stb.


(Helyettem mondjuk a kutya nem dolgozott. 3 nappal szülés után már ültem le dolgozni, megvárt a munkám. Mondjuk az is igaz, hogy tárt karokkal várnak vissza.)


Az meg, hogy ki helyett dolgozol (dolgozom)...Nem kötelező senki helyett, fel lehet állni és nem kötelező vállalni. Persze, ha dolgozni akarsz (akarunk), akkor nem érdemes ezen gondolkodni.


Nem győzködlek, pusztán tényleg a hátrányokat írtam le. A munkáltatók is általánosítanak sajnos, mint mis is, hiszen emberek vagyunk.


Amúgy soroljam a gyerektelenség előnyét:

- nem kell máshoz igazodnod a párodon kívül, ergo több időtök jut egymásra

- többet utazhattok, költekezhettek ruhára, hobbira, szórakozásra

- akkor és addig alszol, amíg időd engedi ( nem sír fél éjszakát át valaki neked)...stb.

Sorolhatnám még. (Ezek is elég önzően hangzanak.)


És mi a jó a gyerekvállalásban:

- a fentieket fél pillanat alatt el tudod felejteni, amikor levesz a lábadról ezzel a mondattal:

" Anya, szeretlek."

(És igen, ez is önző meglátás.)


Egyet ne felejtsünk el, minden ember önző. Jó, volt kivétel: Teréz anya.

1992. timycat (válaszként erre: 1991. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 22:14

Na annyira nem olvastam vissza; a gyermekek "hátránya", hogy nem feltétlen úgy osztom be az időmet ahogy elképzeltem.


De akkor kábé egy véleményen vagyunk. Gyermekvállalás abszolút magánügy. Az már magyar specifikum, hogy az állam mindent megtesz azért, hogy az életben valamit elérni kívánó fiatal nők és munkaadók akadályként, hátrányként tekintsenek a gyermekekre


És akinek az a véleménye, hogy egy nő attól különb, hogy gyermeket szül, akkor emeljen piedesztált azon nőknek, akik a segélyekért halomra szülik a gyerekeket, akiket majd nevel az "utca" és késsel járnak általánosba, hogy az én gyerekeimtől (úgy érzem én a 2nél "megállok") elvegyék az uzsit, telefont stb-t, és ugye tudjuk, hogy ezek a gyermekek sem igen fognak adózni

1991. leviatan (válaszként erre: 1990. - Timycat)
2011. ápr. 19. 21:02

Nem en hoztam fel :), nekem hotra mindegy, hogy ki kap a befizetett adombol, ahogy ezt leirtam parszor. Az sem erdekel, hogy nyugdijra, segelyre, csaladipotlekra, vagy az ingyen oktatasra forditjak, attol sem kapok agyverzest, hogy ha szinesek kapjak. Az anyukak haborogtak itt, hogy sajnaljak, hogy a gyerekuk adoja a gyerektelenek nyugdijara fog menni :).


(megnyulik-szetszakad, ah en reg tulvagyok rajta, egy terhesseg nem valtoztatna semmin, igy is gurulok, ugy is gurulnek :D szoval nalam nem ez a szempont).


Nekem mastol teljes az eletem, neked a gyerek hozta ezt, jol van ez igy, de kicsit ledegradalonak tartottam par hozzaszolasban, hogy majdnhogynem csokevenyes korcsnak tartjak egyesek azokat a noket, akik "szerintuk" mondvacsinalt indokkal onzosegbol nem vallnak gyereket...

Csak arra voltam kivancsi, hogy mi az a dolog, ami miatt vallanak a nok gyereket es nem arrol szol, hogy az anya oromere tortenik....

1990. timycat
2011. ápr. 19. 20:15

Háát nem tudom. Ha már adózási, meg hasznossági szempontokat keresünk indokként a gyermekvállalásra az már rég rossz.

Én nem tartom magamat többre vagy hasznosabbnak azért, mert gyerekem van, illetve gyerekeim lesznek. Ez mindenkinek a saját döntése és a végletekig magánügy.

Én is úgy éreztem, hogy soha sem szeretnék gyereket. Nem szerettem őket, nem tudtam velük bánni. Aztán teljesen véletlen teherbe estem. És csak azért "tartottam" meg, mert teljesen rendezett körülmények között éltem. És igen sajnáltam magam, hogy változik a testem, megnyúlik, szétszakad a bőröm.

Aztán megszületett a lányom és azóta egy pillanatig nem bántam meg, hogy így alakult. Sőt most már tervezetten várom a második babát.

De még egyszer leszögezem nem vagyok több, jobb annál, aki soha nem szül/szült; de ha nem lenne gyerekem úgy érzem, hogy később nagyon megbánnám. Rengeteg örömet tudnak okozni és most lehet leosztani, hogy önző vagyok, mert imádok nevetni a lányom "beszólásain"

1989. leviatan (válaszként erre: 1988. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 19. 19:51

No igen...

en is csak annyira veregetem vallukat, mint ok nekem :). De nem ertem, miert kellene egy not, mert osztonbol szul piedesztara emelni? :) hisz ez az elet rendje, nemde? Jon az oszton, szulunk, es igy van jol, majd duhongunk, hogy a gyerekunk adojabol fogjak fizetni a gyerektelenek nyugdijat :)... nem? ez igy van jol :) es a gyerektelenek meg szegyelhetik magukat, hogy olyan onzoek, hogy nem szulnek a tarsadalomnak gyerket :)... ez is igy van jol, nem? :))


de en hulye vagyok ehhez asszem, mar megmondtak itt ketten is ;)

1988. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1987. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 19:32
Többedjére meg már meg sem kérdezem, hogy ki várt váll veregetést gyermektelenségért :)
1987. leviatan (válaszként erre: 1985. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 19. 19:29

IGEEEEEEEEN :)


de tudod, valaszolni nem valaszoltak ra, tul magas volt a laszti :).

1986. leviatan (válaszként erre: 1984. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 19:28
Nem, szerencser nem elek veled egy orszagban :), nem oda fizetek adot szerencsere :), szoval nem :).
1985. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1976. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 19:12
Amikor aptyuk máson elvezkedik, akkor rögtön emberek vagyunk, akiknek tudniuk kell uralkodni az ösztöneiken :)
1984. 69490619ae (válaszként erre: 1983. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 17:22
Dehogynem..:D
1983. leviatan (válaszként erre: 1982. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 17:18
Szerencsere helyetted aligha :) es ahogy irtam, itt nem szokas honapokat otthonmaradni a gyerekkel szules utan :).
1982. 69490619ae (válaszként erre: 1981. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 17:14
Hmm..nincs hozzáfűznivalóm..:)Illetve van,csak a hallgatás néha okosabb döntés..:)Neked sosem lesz gyermeked,én várom a negyediket..:DÚgyhogy remélem még sokáig dolgozol HELYETTEM...:D:D:D
1981. leviatan (válaszként erre: 1979. - Kri76)
2011. ápr. 19. 15:58

"De hidd el az a 3-4 gyereket ellátó mégis csak több emberileg mint te."


ugy hiszem megadtatok mar ra a valaszt... csak erre utalva kerdeztem, hogy miert is tobb nalam valaki, akinek van gyereke?


Osztonrol volt szo, a himek osztone, hogy minnel tobb nostenyt megdongessenek. Vagy ez az oszton nincs, csak anyai oszton van? Nem arrol, hogy eliteled vagy sem.


Felelosseg es nem felelosseg relativ.

pelda:

- aki vallal gyereket az felelos a gyerekeert, es azert, hogy valoban hasznos ember legyen, es felelotlenseg, ha nem lesz hasznos ember, hanem eltartott lesz. Felelos dontes volt szulni?

- aki nem vallal felelotlen, mert hanyatlik a tarsadalom, es felelos, mert ugy gondolja talan az o gyereke nem lenne hasznos resze a tarsadalomnak, igy nem vallalja a kockazatot. Igy errol mit gondolsz felelotlen vagy felelos dontes?

(ez csak egy pelda)


De mindenki nagyon szereti kijelenteni, hogy en felelos vagyok, mert szultem es a tarsadalomnak ez milyenhudejo :), biztosan a tarsadalom miatt szul, aki szul? Nem hinnem, ez csak utolagos belemagyarazgatas.


No akkor miert vallal valaki gyereket? Eddig ilyeneket irtak a kedves anyuckak:

"mert olyan jo latni felnoni" (sugok: neked jo latni felnoni, ergo onzes az iranyito)

"mert a csalad... es legyen, aki hoz egy pohar vizet, ha raszorulok" (sugok: neked legyen jo, onzes szinten es majd orulhetsz, ha valoban hozni fog...)

"mert imadom a gyerekeket" (igen, te imadod, nem a gyereknek szuper, nem o akart megszuletni, te imadod ezert szultel - onzoseg)

de nem irok tobbet, mert rengeteg van meg, amit fel lehetne itt sorolni, de egy nincs, amire nem igaz, hogy TE AKARTAD, MERT NEKED JO. :)


De tudsz ilyet mondani esetleg arrol, aki nem vallal gyereket? (nem sorolom ide azokat a noket, akik pusztan azert nem vallalnak, mert elvesztik az alakjukat, vagy boruk rugalmassagat, ok mas teszta)

1980. leviatan (válaszként erre: 1972. - Kri76)
2011. ápr. 19. 15:46

Munka - mindenkinek sajat tapasztalata van, nekem az, amit leirtam. Nem irigykedtem, csak kifejtettem a velemenyem, de leirom ismet: nem veregetem meg az anyukak vallat, hogy szuper dolgozhatom helyetted, de Te adtal a tarsadalomnak valamit, igy nem banom, hogy dolgoznom kell helyetted, ahogy o sem veregeti az en vallam (mint a pelda is mutatja inkabb azt mondja, hogy irigy vagyok), hogy dolgoztam helyette, sot jon az, hogy nyafogok.

Megmondom, hogy nem erdekelt, ki miatt es miert kell dolgoznom, kellet es csinaltam. Pusztan peldakent hoztam fel, hogy mi tortent.


Ahol en elek, ott szules utan nem sokkal visszamennek az anyukak dolgozni, mert nem akarnak alulmaradni a gyerektelennel szemben, es meg csak veletlen sem szeretnenek kivetelezest.


Nem kell ecsetelned a gyerekvallalas hatranyat, de piedesztara sem fogok senkit azert emelni, mert szult osztonbol par gyereket. Gondold vegig munkaltato fejjel ezt a dolgot.


"Gyereket vállalni nem kötelező. Mindenkinek a saját döntése. Sokszor az felelőssebben dönt, aki nem vállal, mint aki nyakra-főre szül majd a segélyekért áll sorban."

Akkor nem is ertem miert gyozkodsz :)

1979. kri76
2011. ápr. 19. 15:31

Attól nem kevesebb vagy több valaki, hogy gyereket vállal.

Az meg, hogy kinek az embere döntöget más nőt, nem csak a gyerekesek problémája. (Az már más tészta, ha esetleg ezt pont a legkiszolgáltatottabb helyzetben teszi meg az asszonykával.)Igaz, számomra minden esetben elítélendő.

Amúgy meg az nem elképzelhető, hogy aki gyereket vállal, nem önzésből teszi? Esetleg az sem elképzelhető, hogy aki nem vállal, az is felelősséggel döntött erről?

1978. leviatan (válaszként erre: 1968. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 15:28

Ohooohoo :) izgalmas ez is. Nem harcolok, eszem agaban sincs piszkalni titeket ANYAKAT, SZULOKET.


Ahogy irtam, csak reagaltam a ledegradalo mondatodra, es mellesleg a tobbi kis apro piszkalodasodra. En is tudok szurkalni, ahogy Te probalsz, nem esik nehezemre, meg akkor sem, ha ugy gondolod, korlatolt elmevel rendelkezem :).


Nekem nincs problemam a szulokkel, vallaljon gyereket, amennyit akar, nem izgat, de ha mar megtette, akkor ne kelljen tapsikolnom hozza es veregetni a vallat, hogy tyu, micsoda teljesitmeny, es de szuper most jo lesz a tarsadalomnak (felteve, ha nem lusta lesz a gyereke, es nem az allam nyakan fog logni, hanem valoban hasznos resze lesz a tarsadalomnak). Nem kertem senkitol, hogy veregesse meg a vallam, hogy nem adok meg egy-ketto-harom trogert a vilagnak. Tudom mindenki gyereke csodas, szep, okos, nem lusta, esatobbi, de lattam mar ilyen gyereket, aki aztan pont ellenkezoje lett felnott koraban, mint aminek indult.

Nem kell gyerektelenul latnod a dolgokat, de ne degradald le a tobbieket, akik mashogy gondolkoznak, mint Te, es ne is probald meggyozni oket az ellenkezojerol, ahogy en sem proballak meggyozni.


Nem tapasztalatot irtal, olvass vissza! Es Cavinton 3*2 naponta :)

1977. leviatan (válaszként erre: 1970. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 15:22
Jah, es kerdes, mitol tobb valaki, azert mert vallalt x db gyereket? ez is izgis kerdes :))
1976. leviatan (válaszként erre: 1970. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 14:57

A 3-4 gyereket nevelo kepes belerugni egy koborkutyaba, aki a kukaban matat kaja utan... ki az emberileg tobb akkor? izgalmas kerdes ez :))


Es te hogy jossz, hogy kioktass, nem is ismersz, halvany lila dunsztod nincs arrol, mit irtam eddig. Te max a gyerekedert vagy aldozatkesz, mert nekem ne magyarazd, hogy azert szultel gyereket, hogy a tarsadalomnak jot tegyel :) ez ugye vicc... onzosegbol tetted, en nem teszem.


Az oszton allati dolog, nem ajandek. Vajon istenitened az osztont, amikor embered mas not donget, pusztan, mert osztonbol teszi? :)) igy mar azert nem olyan szuper az oszton ugye? :))

2011. ápr. 19. 14:10

Sajnálom:) hiába erőlködtök nem kötök glóriát a fejetekre. DE NE IS VÁRJÁTOK EL:)

Én tudom miről írok, felneveletem kettőt. Dolgoztam melettük végig, ugyan úgy mint akinek egy sincs.Akinek nincs vagy főz vagy nem, akinek nincs az magára költi a keresetét.

Belvallom azért nem lett 3. gyerek mert gyáva voltam hozzá. Féltem hogy kevés lesz a pénz , nem lesz munkahelyem, nem lesz bennem elég erő. Ezért áltunk meg kettőnél. Őket tudatosan vállatam, férjestől.

Még egy év, és a kicsi fiam is érik és megy a bátyja után tanulni pestre. Kierpülnek, az én kicsit könnyebb életem kezdődik, de bizony hogy félelmetes. Lezárul egy korszak, tudom hogy angol nyelvetrületre készülnek dolgozni mindketten. És tudom hogy gyereket is akarnak majd mindketten:)

De tudjátok veletek sem az a gond hogy tudatosan úgy dötöttetek nem lesz utód,hanem hogy ezért még hátbaveregetést is vártok.

Valóban az a véleményem, aki nálam több gyereket szült becsülettel felnevelte, abban több önfeláldozás van mint bennem.:) Bennem pedig több mint akinek egy sincs tudatosan.

Ez a véleményem , nektek meg más vislejük el, az élet értelme a gyerek.A legjobb ami egy nővel történhet, ha van hova van kinek gyereket szülni és azt egy szép családban fel is tudja nevelni.

Nem mindenki alkalmas, még egy gyerekhez sem, sok gyerekhez sokszor annyi türelem kitartás áldozat kell.Ez vitathatatlan, mint ahogy a jogotok hogy eldötsétek, alkamatlanok vagyok rá hogy anyákká váljatok. Becsüledő a belátás, szívből gratulálok a kellő önismerethez.

1974. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1973. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 19. 11:04

Ha valakinek az "emberség" a gyerekvállalásnál kezdődik, akkor arra nem lehet mitmondani...Fölfoghatatlan hogy mondhat valaki ekkora baromságot a 21. században. Mindenesetre őt minősíti. Remélem a kis aranybogárkáiba is jól belesulykolja a fals ontológiáját.

Azért arra kíváncsi lennék, hogy aki ilyenekt kijelent, hogy reagálna, ha az ő ygereke jelentené ki x év múlva, hogy nem akar kölköt. Vajon akkor is állna az emberségről alkotott tézis?

1973. 6752c58fe3 (válaszként erre: 1970. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 10:50

"De hidd el az a 3-4 gyereket ellátó mégis csak több emberileg mint te."


omg! es a gyereket nem akarok allitanak fel hulye teziseket az onigazolasra XDDD

mar tesztelesi fazisban volt a HIV ellenszere, de igazad van, dobom felre a projectet, megyek haza gyereket csinalni, hogy legyek valaki XD


ilyen szociosznobsagot! meg jo hogy a csalad alapja a benne rejlo szeretet, es nem a kifele mutogatas :P most hogy mondod...akkor elobb csinalok gyereket, aztan veszek bentleyt, hogy lenyomjam a szomszedot.

1972. kri76 (válaszként erre: 1967. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 09:59

Van is benne igazság és nincs (amit írsz).

Dolgoztam már gyerekes helyett és most, hogy nekem van gyerekem, a kolléganőm helyett dolgozom gyerek mellől, mert Őt megműtötték és kemóra jár.

(Mégsem irigykedek rá, hogy neki nem kell dolgoznia, hiszen nem lennék a helyében.)



Ezt már nem személyesen neked célozva írom:


Megsúgom azért, hogy a gyerek 1/2 éves koráig hivatalosan nem is dolgozhat senki.

Belegondoltatok már abba, hogy mennyire gyerek barát munkahelyek és milyen jó munkalehetőségek vannak. A gyerekeseket általában leírják: beteg a gyerek és állandóan kimarad a munkából...stb.

Nem ösztönzi semmi a gyerekeseket arra, hogy visszamenjenek dolgozni, hiszen a felgyűlt szabadság kivétele után a nagy százalékukat kirúgják.


Bölcsibe sem annak a gyereke kerül be, aki vissza menne dolgozni, hanem az, aki rászoruló. (Nem tudja otthon ellátni a gyerekét. Ergo felelőtlen.)


Persze, nem lehet általánosítani, mert vannak munkahelyek, ahova visszavárnak. (Persze, ehhez sok esetben bizonyítani kell, hogy a gyerekvállalás nem megy a munka rovására.)


Gyereket vállalni nem kötelező. Mindenkinek a saját döntése. Sokszor az felelőssebben dönt, aki nem vállal, mint aki nyakra-főre szül majd a segélyekért áll sorban.

1971. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 1970. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 09:31

"Te vagy a mesterműved. De hidd el az a 3-4 gyereket ellátó mégis csak több emberileg mint te."

Ne ezt azért gondold át újra...

1970. aeb0378846 (válaszként erre: 1967. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 06:47

Fejleszd magad:) semmi más dolgod nincs . Te vagy a mesterműved.De hidd el az a 3-4 gyereket ellátó mégis csak több emberileg mint te. 20-30-40 év múlva tudni fogod hogy igaz:)

Élvezd az életet arra való, de hogy jössz te kioktani azt aki több nálad, vállalásban áldozatban emberségben.

Csöpögő:) anyák ha lenne gyreked tudnád miért csöpög, így hiába mondom úgysem értheted. Igen ösztön, a legnagyobb ajándék. Viseld el:) hogy van, melldöngető gyerektelen és van szoptató anya.

:) Utóbbi, társadalmilag hasznosabb:)

1969. 69490619ae (válaszként erre: 1966. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 06:45
:DNem veszem sértésnek amit írnak,mivel gyermektelenek,nyílván nem értik miről beszélek.De ez így helyes.Jót mosolygok rajta..:D
1968. 69490619ae (válaszként erre: 1967. - Leviatan)
2011. ápr. 19. 06:43

Én sem és a másik hozzászóló sem akar "fogást" találni rajtad..Harcolsz itt világnak ellenünk azzal,hogy visszaidézel bennünket..Szánalom...A véleményünket nem tudod átformálni,helyesbíteni..

Nekünk gyerekkel jó,neked gyerek nélkül...Nem értem mi a problémád?:OAz,hogy nem azt írom..Igazad van...:D:DNem is fogom ezt írni,mert mint céloztam is rá,nem tudom "gyermektelenül" látni a dolgokat..És nem is akarom..:DNem azt mondtuk,hogy baj,hogy nem akarsz gyereket..Csak leírjuk mi a gyermekesek tapasztalata..ennyi..Miért baj ez?

1967. leviatan (válaszként erre: 1966. - Aeb0378846)
2011. ápr. 19. 06:26

Hol fikaztam? egyszeruen reagaltam. Csak annyira nem latjatok, hogy amit egy anyuka mond, annak tapsikolsz, amit egy gyerektelen mond, az fujszar...


Kerdes: miert kellene kotelezoen gyereket vallalni? (erre utalsz: "te a befizetett adódon kívül nem járulsz hozzá semmivel a következő generációhoz" ergo vallalj gyereket)


Nyilvan Te a sajat tapasztalatodbol indulsz ki en meg a sajatomebol. Mindig en helyettesitettem azt, akinek volt gyereke, de ettol nem kapok hisztirohamot, hogy nekem kellett ket muszakot lerantanom, mert a gyerek beteg lett. Ahogy Te nem hatodsz meg ettol ugy en sem attol, hogy helytalltal.


"El bírom visleni ha valakinek nem életcélja, azt is hogy megindokolja mindenféle mondvacsinált ürüggyel. Környezetszennyezés túlnépesedés... " - hol mondtam ezt? ugyan direkt nem nekem cimezted, de nekem valaszoltal :D.


Aztan "el birom viselni" no en is csak el birom viselni a csopogo anyukakat, amint lelkendeznek a gyerekukrol, es probalnak apro tejfogaikkal "sebeket" ejteni holmi erzelmi erettsegre hivatkozva rajtam :).

Kerdes: ismered az indokaimat? Kotve hiszem :). Nem rad tartozik, vagy itt barkire, nehogy mar meg kelljen indokolnom miert nem? jah, hogy a tarsadalom... uhum, majd ha a tarsadalom nem nagyivben tojik a fejemre, akkor elgondolkozom en mit adhatok...


Nem lettem agressziv, nem ismersz, az nem igy nez ki. Ill. kevered az agressziv megnyilvanulast a rautalo helyesbito/felvilagosito megnyilvanulassal :).


Csak nem tudom mit vartok egyaltalan??? az egyik jon az "annyira korlátozott szerintem a tudatotok"-kal a masik csak el birja viselni azt hogy nem eletcel a gyerekvallalas es stb.

Szoval eppen a finom es noies mivoltommal talalkoztal, es meg jo sokat kell nonod, fejlodnod, erzelmileg erned, hogy fogast talalj rajtam :).

2011. ápr. 19. 06:02

A te adódból is vonják , és az enyémből is. De te a befizetett adódon kívül nem járulsz hozzá semmivel a következő generációhoz.

Gyes gyed, tb jogviszonyhoz kötött, az sem jár boldog boldogtalannak, a nyugdijat meg gondold át. VIsszaléptél államiba? Ha igen, akkor bizony hogy ők fogják kitermelni, ha tetszik ha nem.

Most gon dolkodom kb kettőnknek a férjemmel egy gyerekcipő árát sem érte a nagy családi adókedvezmény.

Nyilván mi vállaltuk a két gyereket, de nekem úgy kellett helytállni melóhelyen mnt akinek nincs gyereke. Pénz meg jóval több fele oszlik mnt egy gyerektelennél.

Hiába fikázzátok a gyerekesek, az hogy egyáltalán felmerül hogy ez valami hobbi részünkről mutatja hol tart a társadalom.

Igazából, egyszer ti is oda értek korban érzelmi érettségben, egyetelen dolog van ami valamit ér az életben a család.

El bírom visleni ha valakinek nem életcélja, azt is hogy megindokolja mindenféle mondvacsinált ürüggyel. Környezetszennyezés túlnépesedés...

De hogy ti fikázzatok itt egy 3 gyerekes anyát ....AZ MÉGISCSAK ELGONDOKODTATÓ.

Azért mégis csak nonszensz:)Ne legyetek agresszívek, tudatos gyermektelenek, felesleges:) a ti gondotok ha egyedül maradtok a világban, a gyerekeinknek semmi köze hozzá:))))))))

1965. leviatan (válaszként erre: 1951. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 05:32

"a Ti nyugdíjatokat akartuk ellenére is a mi megszületett és felnevelt gyermekink fizetik.."


Nos, az en nyugdijamat nem a Te gyereked fogja kitermelni (mase se)... Viszont nagyanyaINK nyugdijat az en fizetesembol is vontak... ha tetszik neked ha nem, de ettol nem fogom a mellem verni, hogy ja bezzeg az en fizetesembol vontak le a nyugdijasoknak a penzt. Es halalra nem erdekel, hogy annak a nyugdijasnak volt-e gyereke, vagy sem...



"Nem fizettek a gyerekem után semmit..."


Csaladi potlekot sem kapsz? Azt is az adofizetok penzebol adjak ergo a gyerektelenekebol is. GYES-t, GYED-et sem kaptal???

(emlekeztetoul: "Utánam és a gyermekim után TI semmit nem fizettek" - no akkor gondold ezt a mondatodat ismet vegig, hogy mit is kaptal, ami "jar", merthat szultel... meg merthat gyereked van ---> a gyerekteleneknek nem jar csaladi potlek, GYES, GYED es a helyet sem adjak at nekik a tomegkozlekedesi eszkozokon, mert nem hisztizik a gyerekuk, hogy le akar ulni :P)


De szerintem inkabb ne probalj fogasokat venni a gyerekteleneken. Mindig is alulmaradnak az anyagiak/hozzajarulasok/jarulekok/jaro dolgok stb. kerdeseben. De ettol lenyegesn jobban ki vagyunk hegyezve egy-egy ilyen vitara, mint aki belevagdalkozik, ahogy Te teszed. (kulonben nem allitanad ezt: "Nem fizettek a gyerekem után semmit...")


Nem figurazom, de tipikus anya vagy. Egeszsegedre, de ne vard el senkitol, hogy ugyanugy erezzen, mint Te. Ha nem kezdesz el aradozni a gyereked ellenorzojerol, rajzairol, meg az milyen jo erzes neked, akkor nem lenne felhozva egy vitaban.

1964. leviatan (válaszként erre: 1951. - 69490619ae)
2011. ápr. 19. 04:30
"Szajkózzátok,amit akartok,az ember mondatait a végtelenségig kiforgatjátok..." - nagy teljesitmeny tolunk, korlatozott agyuaktol... nem? :PPPP
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook