Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért erőltetik a zsírszegény tejet? fórum

Miért erőltetik a zsírszegény tejet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért erőltetik a zsírszegény tejet?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
146. f3000dc5ef (válaszként erre: 107. - Serry)
2012. júl. 9. 12:52

Nem keverek semmit, és hülye se vagyok.

Mindössze annyit írtam, hogy nem KELL tejet adni a gyerekeknek! Tök mindegy melyik összetevőjére allergiás kimutathatóan.....a többi része se tesz jót neki!!!!!!!Sőt.

145. Popppy
2012. júl. 9. 11:29
Imádom a tejet, valamiféle függőségem van vagy akármi mert ha nem ihatok tejet akkor fáj mindenem, rendszeres izomgörcsök gyötörnek éjszaka. És érdekes ha influenzás vagyok vagy csak egy kis nátha gyötör akkor hányni tudnék a gondolatától is. De utána literszámra próbálom bepótolni. És akkor azt olvasom, hogy ártalmas és nem jó. Biztos rosszul vagyok összerakva :)
144. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 143. - Tavasz51)
2012. júl. 8. 20:23
Hát...finom is az...:)
143. Tavasz51 (válaszként erre: 141. - E8e3b19bd0)
2012. júl. 8. 19:53

Nem is azt teszem, sajnos a mai emberek nagyon el vannak kényelmesedve, sokan a szobát és a Tv- válasszál a mozgás helyett, ezekre utaltam inkább.

Nekem lételemem a mozgás és az egészséges táplálkozás, de amiről soha nem mondanák le az a tej fogyasztása, mégpedig a zsírosabb fajta, mert azt szeretem.

2012. júl. 8. 17:51
Na.:)
141. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 120. - Tavasz51)
2012. júl. 8. 17:49

Ez a baj...ezért nem tudnak lefogyni az emberek,mert azt hiszik,hogy pusztán az élelmezésen múlik...


Régen nem volt autó...meg tévé...meg számítógép...meg mosógép...meg egy csomó olyan,ami növeli a kalória-leadást.Nem volt az élemiszerekből ilyen ellátottság sem...Nem volt nem-fertőző betegségek "járványa",de voltak más járványok.Mindig volt valami,ami pusztította az emberi életet.Nem kell a régmúltat túlidealizálni.

140. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 107. - Serry)
2012. júl. 8. 17:42
Igen,és nem szabad ilyenekben (sem) öndiagnosztizálni,vagy diagnosztának felcsapni.:)
139. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 103. - F3000dc5ef)
2012. júl. 8. 17:39

[link]


"greatest with the low-fat diet, intermediate with the low-glycemic index diet, and least with the very low-carbohydrate diet."


Legjobban az alacsony zsírtartalmú diétával,

közepes mértékben az alacsony GI diétával és

legkevésbé az igen alacsony ch-tartalmú diétával(ami a ketogen,mint tudjuk).

=>csökkent a REE(nyugalmi energia-szükséglet)és TEE(teljes energiaszükséglet)10-15%-os súlyvesztést követően


Ami azért lényeges,mert ugye nem csak lefogyni kell.Az egész felborult táplálékfelvételi belső szokásnak/mechanizmusnak át kell alakulnia.Bizony.Az elhízás:betegség.(ebből a szempontból)

138. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 96. - 64333b026e)
2012. júl. 8. 17:14

Hát...emiatt ezeknek az embereknek bizti barátságosabb tényező a zsírszegény tej...:)

De amúgy nem is annyira a koleszterin a riasztó számukra(az is),hanem a telített zsírok,mert azok jobban megemelik a vér koleszterinszintjét,mint az elfogyasztott koleszterin.:(

137. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 94. - Zsoka1984)
2012. júl. 8. 16:55
Ha a gazdától vett tejet nem takarod le és nem úgy alvasztod,akkor az is ilyen lesz.A levegő baktériumai esnek neki,nem a tejben levő tejsav-baktériumok.Kvázi:megromlik.:)
136. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 91. - Mandella)
2012. júl. 8. 16:54

Ez nem ilyen "mi van ha" dolog.:)

Van valami konkrét problémád?

135. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 87. - Bugs02)
2012. júl. 8. 16:52
Fini,a 3,6-os,de a többi sincs tejporból...:D
134. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 82. - F64f0d9a69)
2012. júl. 8. 16:50

Itt megint az a kérdés,hogy mit nevezünk soknak.A napi fél liter tej,vagy annak megfelelő tejtermék fogyasztása ilyen kárral nem bír.Igaz az,hogy a túlzott állati fehérje bevitele káros,akár csak a túlzott zsír fogyasztása is,vagy a túlzott rost fogyasztás is(Serry már utalt is erre).De ezek extrém mértékűek,nem a normál fogyasztásra vonatkozik.


Az viszont igaz,hogy egy csontritkulásra való étrend inkább ovo-lakto vegetáriánusba hajlik.:)

133. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 78. - Akác56)
2012. júl. 8. 16:47

Helyes,nem kell aggódnod.:)

Viszont a tejtermékek is teljesen jók.Csak...most a tejről szól a topik,azért van terítéken inkább.

132. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 73. - Zsoka1984)
2012. júl. 8. 16:45
:(
131. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 71. - Editta16)
2012. júl. 8. 16:43

Nem azért jó a 1,5%-os tej a csontritkulásra,hanem azért,mert a túlzott zsír bevitel gátja a Ca-felszívódásának.Nagyon picivel több van a 2,8%-osban.


:)Szeretem,ha egy orvos érti a dolgokat.:)

130. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 65. - D71ef05a8e)
2012. júl. 8. 16:40

Ha nem UHT a tej,akkor mindenképpen történik visszapótlás,mivel a hőkezelés árt nekik.Az UHT tejet ugyan felhevítik kb.140C-fokra,de csak pár pillanatra,így ennek marad meg leginkább a vitamin tartalma,mivel a vitaminok bomlásánál nem csak a hőmérséklet,de annak behatási ideje is számít.A többibe pedig visszapótolják.

A felszívódás miért lenne kétséges?Nem az.Hasznosul a maga rendje és módja szerint.

2012. júl. 8. 15:32

Egyébként megjegyzem... hacsak nincs valami ételallergiád, mi az értelme aszkéta mód csak organikus sokáigélsz stb kajákat enni? Nem lenne egyszerűbb élvezni az életet és az ételed? Mértékkel persze. Hosszú távon bele lehet őrülni a "hogyan jussak a lehető legkevésbé szennyezettebb kajához" játékba.

Én speciel nem tudnék lemondani a heti egy isteni kakóscsigámról meg a sok egyéb finomságról... És nem vagyok elhízva, egészséges vagyok. Nem fogok belehalni.

2012. júl. 8. 11:28
A zsírtartalommal kapcsolatban annyi a véleményem, hogy mindenki tapasztalja ki, melyik esik jól neki, vagy hogy hízik-e rohamosan a magasabb zsírtartalmútól vagy sem.
2012. júl. 8. 11:24
A tejtermékekkel is az lehet a helyzet mint más élelmiszerekkel, hogy a középút a nyerő. Lehet hogy nem kell literszámra enni-inni a tejtermékeket, de attól egy felnőttnek sem lesz egészségkárosodása, ha napi szinten megeszik egy kefírt és megiszik egy fél csészényi tejet és eszik hozzá 10-20 dkg sajtot.
126. Pici Manócska (válaszként erre: 124. - Adelusz84)
2012. júl. 8. 09:51

az hogy sokan kitalálnak olyanokat hogy már minden ártalmas és egészséges..ne igyunk ezt meg azt ne együnk ezt meg azt...

akkor levegőt se vegyünk mert már ez is ártalmas...

sose értem az ilyet..én is iszom a tejet zsírszegénytől a zsírosig épp melyik van a közeli boltba...még is lefogytam

125. abarta
2012. júl. 8. 09:24
Azért nyomatják a zsírszegény tejet, mert már mindent kivontak belőle (sajt, tejföl stb) és még a maradékon is anyagi hasznot akarnak húzni. Ennyi.
2012. júl. 7. 19:45
Én németeknél élek és mindig 3,5%-os tejet veszek,mert az tej.Magában nem iszom meg de kakónak meg Cappuccinonak megiszom,ja és jó a vérképem,és 50 kg vagyok,na akkor most mi a helyzet?
123. Tavasz51 (válaszként erre: 122. - 4cc4ca78c9)
2012. júl. 7. 18:56
Na ez elég gáz, de mindenki maga tudja. Halat meg lehet itthonit kapni, nem is keveset, nem épp a tengeri hal kell csak. Ismerek haltenyésztőket akik azért dolgoznak, hogy a magyar őshonos halakat újra telepítsék. A tej meg szerintem régen is jó volt meg most is az. anno a lányom tápszerre kényszerült, de nem bírta kapta a tejet, mégsem volt se beteg, se kövér, se rossz kedvű. Ja és az első hús a jófajta magyar hal volt.
122. 4cc4ca78c9 (válaszként erre: 117. - F758a7200f)
2012. júl. 7. 14:33

Igaz, hogy elvileg egeszseges a tengeri hal, az is, hogy a magyarok keveset esznek, na de ennek azert az is am az oka, hogy nem lehet minden sarkon friss tengeri halat kapni, a masik, hogy csillagaszati összegeket kernek erte.

Ugy olvastam, hogy manapsag a környezetszennyezes miatt elegge sok higanyt tartalmaznak egyes halak, igy peldaul a vörös tonhal. Nem hiszem, hogy batran vennek belöle, bar a halasnal, akinel rendszeresen megfordulok szinte mindig lehet kapni.

A tejröl par eve orvosi magazinban olvastam, hogy kifejezeten karos, reszben a feherje miatt, ami benne van, masreszt virusok meg a csoda tudja mi egyeb miatt.

Ettöl függetlenül mivel nagy forro csoki ivo voltam, elegge nehezes mondtam le rola, neha meg most is elcsabulok, többször is a kelletenel.:)

121. syria (válaszként erre: 120. - Tavasz51)
2012. júl. 7. 10:35
Mert nem jutottak műkajákhoz (hiszen nem is voltak), és így a szervezetük egészséges maradt. Nem úgy mint manapság, "hála" a multik által ontott élelmiszernek álcázott szemeteknek. :(
120. Tavasz51 (válaszként erre: 119. - Sylvia81)
2012. júl. 7. 07:30

Nagyon szépen megfogalmaztad, sajnos rengeteg ember csinálja amiket leírtál, persze nem gondolnak bele,hogy többet ártanak maguknak mint használnak. Kicsit deformálódik az énkép és a világ.

A tejről meg csak annyit, régen volt saját tehénkénk, na annak a tejnek volt igazi íze, sokan nem is tudják milyen az, csak a mindentől megfosztott semmi ízű tejet ismerik. Szerintem nem véletlen, hogy a nyugati országokban a 3,5-ös tej kapható a legtöbb üzletben.

Miért van az, hogy régen mégse voltak olyan sokan a kövér emberek?

119. Sylvia81 (válaszként erre: 114. - Syria)
2012. júl. 6. 20:39

És ha ehhez hozzáveszed, hogy mindenből multi-szinten termelnek, műtrágyával turbózva a földet, amit még így is kizsigerelnek, vegyszerrel agyonkezelnek mindent, a zöldségek-gyümölcsök vitamintartalma a béka segge alatt van...

Régen volt egy mondás: naponta egy alma az orvost távol tartja. Ma talán egy kiló alma érné el ugyanezt a hatást, de ha nem bio, akkor máris megettél egy fincsi kis adag permetszert is... :(


Emellé jön még, hogy betegesen félünk a baktériumoktól, teljesen steril lakást akarunk, csak azt feletjük el, hogy utána azt be is lélegezzük. Hogy tuti legyen a hatás, még kezet is mosunk fertőtlenítővel... De amint megfogjuk a bejárati ajtónk kilincsét kívülről, vagy ha azt is letöröltük, akkor a folyosó villanykapcsolóját, vagy a házkaput, máris ott az újabb baci-adag. Lenne rá immunrendszerünk, de csak LENNE, ha két perce nem mostuk volna le a fetőtlenítős szappannal... Mert az bizony nem válogat, kinyírta az immunrendszerünkhöz tartozó, a bőrfelületen lévő "jó" baktériumokat is, amik elpusztítanák a kártékonyakat... ÉS már el is kaptunk valami fincsiséget...

(Na jó, sarkított a példa, de valami hasonló játszódik le sokak esetén.)


Bocsi az offért, de a probléma nagyon komplex, módszeresen irtják és irtjuk az immunrendszerünket, majd mindenféle csodaszerektől várjuk a megoldást...

És ahol a szervezet egysége megbomlik... Nem véletlenül SZERVEZET a neve. :)

2012. júl. 6. 20:33

Én szeretem a tejet, a tejízű tejet, és az 2,8-nál kezdődik. Biztosan nem vennék 0,1-est semmilyen fogyókúra miatt. Aki ésszel fogyózik, annak nem kell lemondania semmiről.


Amúgy meg a legtöbb ember azt veszi, amelyik a legolcsóbb, teljesen mindegy hány %-os v milyen márka...

117. f758a7200f (válaszként erre: 110. - Styxia)
2012. júl. 6. 18:31
De esznek helyette rengeteg tengeri halat(amit a magyarok nem), sok tengeri hal szálkástól ehető és abban van egy rakás kálcium. Ráadásul sokszor nyersen, ami "élő" fehérje, tele van enzimekkel. Gyümölcsöt pedig alig esznek, mert Japánban a legdrágább dolog a gyümölcs, és mégis ők élnek a legtovább:)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook