Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért erőltetik a zsírszegény tejet? fórum

Miért erőltetik a zsírszegény tejet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért erőltetik a zsírszegény tejet?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
206. Mariann63 (válaszként erre: 200. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 14:08
A nem szó után kéne egy vessző, nézz inkább utána a helyesírásnak.
205. Mariann63 (válaszként erre: 199. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 14:06

Nem is értem, milyen zabról hadoválsz, mi nem eszünk zabot, hívők se vagyunk.Kipróbáltunk valamit, ami nagyon bevált, és sokféle népbetegség elmúlik, vagy lényegesen csökken vele.

Az, hogy Te erről miként gondolkozol, szemernyit se érdekel.Mindig elképedve olvasom a hozzászólásaidat, ahogy látom a lapodon, sok emberrel összetűzésbe kerülsz.Nem vagy vitapartner, ennyi.

204. 34c48a3825 (válaszként erre: 202. - F3000dc5ef)
2012. júl. 12. 14:06

Megértem, hogy büszke vagy magadra emiatt, tényleg.

Na további jó hitvitákat mindenkinek!

203. f3000dc5ef (válaszként erre: 199. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 14:06

Nekem is kevés a HIT.

De amit leírsz az is nagyon kevés. És még csúsztatás is :D A mondataid elég érdekesek, de azért megértem én mit szeretnél mondani :)


Tény, hogy van olyan amikor valami gond van a zárásnál. De ne mond nekem, hogy ez az általános, mert nagyon nem.

202. f3000dc5ef (válaszként erre: 200. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 14:03
Kimaradt egy vessző. De azért megértettem ám,amire célozni akartál :D
201. 34c48a3825 (válaszként erre: 197. - F3000dc5ef)
2012. júl. 12. 14:03

Még egy utolsó mondat: egyetlen ember nem releváns tény a hétmilliárdos emberiséggel szemben. Sem egy pár közepesen gyenge orvos véleménye a tudomány jelenlegi állásával szemben.


De nekem ehhez se időm, se kedvem, úgyhogy csak hajrá, azokkal, akiknek ehhez van mindkettő.

200. 34c48a3825 (válaszként erre: 198. - F3000dc5ef)
2012. júl. 12. 14:01

Nem bunkó voltál. De csak nyugodtan.


Ha nem haragszol, nem vitázom wannabe fórumszakértőkkel.

199. 34c48a3825 (válaszként erre: 196. - Mariann63)
2012. júl. 12. 14:00

A tönkrement záró billentyű akkor sem fog rendesen zárni magától, ha zabot eszel zabbal. Maximum nincs:

1, degeszre zabálás, ami kevésbé feszíti szét a gyomrot és

2, kevesebb vacakot esznek össze kontrollálatlanul, így kevesebb a savuk, mely így kevésbé tud visszaáramlani a nyelőcsőbe.


A tünetek tudnak csökkenni a refluxnál. Az egyszerű, a köznyelvben refluxnak hívott savtúltengés tud elmúlni, ui. ott az a tünet és a rossz életmód az ok.

A kettő nagyon nem ugyanaz.


Lehet HINNI tőlem akármiben, amíg az a kövérségbetegeket meg az életmódbetegeket lefogyasztja. De a CSÚSZTATÁSOK nagyon károsak.


De mondom, mindenki elhisz, amit el akar hinni. Másnak pedig a hit KEVÉS.

198. f3000dc5ef (válaszként erre: 195. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 14:00
Ott a szó....mi pont az OK-ot szüntetjük meg. Ami nem azonos azzal az OK-kal amit te annak gondolsz. Érhető voltam?? XD
197. f3000dc5ef (válaszként erre: 194. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 13:57

XD úristen....az én két hsz-mtől ugrott meg így az IQ-d???? XDXD mert ez egy mérföldekkel értelmesebb hozzászólás volt mint az eddigiek.....


Na akkor tisztázzunk dolgokat, nem ettem magam kövérré és beteggé.....valóban fogytam, és elmúltak a betegségeim is. Amiknek---ha már az orvostudományra hivatkozunk---állítólag semmi közük a kajához. Akkor most hogy is van ez??? Ezek is orvosi tények. És ezekkel még TE sem tudsz vitatkozni. A kajálásom nem hit kérdése, hanem a kőkemény tényeké.

196. Mariann63 (válaszként erre: 190. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 13:55
Ezt mondd annak a sok refluxosnak, aki meggyógyult a paleo által!Szerencsére nem tőled függ a gyógyulásuk.:((
195. 34c48a3825 (válaszként erre: 193. - F3000dc5ef)
2012. júl. 12. 13:53

Gyógymód= valami OKÁNAK a hatásos, hibaszázalékon túli kivételeinek a kezelése, mely a legtöbb esetben hat.


Tünetcsillapítás= nem tudni, mi okozza azt, aminek a TÜNETEIT gyakran elmulasztja a valami, amit hályogkovács módra alkalmaznak rá.


Formális logika, ha mondd valamit

194. 34c48a3825 (válaszként erre: 192. - F3000dc5ef)
2012. júl. 12. 13:51

Nem fogok belemenni egy étrend-hívővel vitatkozásba orvosi tényeken.


Nagyon gratulálok, hogy feltaláltad a passzátszelet-halkan jegyzem meg, hogy mi NEM eszünk fehér kenyeret vagy krumplit. Nem azért, mert egy pszichológus lefordított egy könyvet és keresni akar vele, hanem mert évtizedek óta, mindig is egészségesen táplálkoztunk ÉS sportoltunk.


De ez nem változtat azon, ami orvosi TÉNY.


Mely tényeket az sem cáfolja meg, hogy olyan fejlett kultúrájú emberek, akik érvelés helyett rögvest a személyeskedést (értsd, a te szinteden: a beszólogatást) választják, étkezési kultúrájukban is olyan fejletlenek, hogy először kövérré és beteggé eszik magukat, mert kiiktatva egyetlen tényezőt -láss csodát- valamivel jobban lesznek, majd mindez az orvostudomány megingathatatlan szakértőivé teszi őket.


Ne nevettess. Tényeken nem vitatkozom, melyek akkor is tények, ha kövér szomszédasszony mást mondott, mert ő is lefogyott vele és múltak el TÜNETEI vagy sokan mást írnak össze a fórumon.


Mindezeknek semmi közük orvosi tényeknek. Javaslom a differenciált gondolkodás elsajátítását személyeskedés helyett és ki fog tárulni a világ.

193. f3000dc5ef (válaszként erre: 191. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 13:43
Anyám borogass miket írsz........tőled élhetnénk még mindig a középkorban....ja nem, az túl fejlett lenne neked...mert már ott találtak gyógymódokat olyan dolgokra amikről fingjuk sem volt, hogy mi okozza......
192. f3000dc5ef (válaszként erre: 190. - 34c48a3825)
2012. júl. 12. 13:42

Ezt mond azoknak akik meggyógyultak.XDXD



És éppen a kevés gyomorsav okozza....ezért működik rosszul a billentyű......utána kellene nézni :D ja, nem ám a hivatolos ajánlásoknál...naná, hogy ott nem fogod megtalálni :) nagyobb biznisz szedetni a hülye bogyókat...mint nem enni fehér kenyeret és krumplit pl. :D

2012. júl. 12. 13:36

A migrént pedig nem lehet tudni, hogy mi okozza, neurológiai zavar, szervi problémák vagy akármi, a tudomány mai állása szerint az oka ismeretlen.

Így az ismeretnek oknak gyógymódja sem lehet, mert akkor az ok nem lenne ismeretlen.

190. 34c48a3825 (válaszként erre: 189. - Mariann63)
2012. júl. 12. 13:35

A refluxot SEMMILYEN evési szokás nem gyógyítja meg, ugyanis a reflux nem a sok savat jelenti, hanem a gyomor záróbillentyűje nem működik megfelelően=fizikai probléma.

Többek között.

189. Mariann63 (válaszként erre: 188. - Syria)
2012. júl. 11. 19:35
Igen, csak már nem írom ki szó szerint, mert a legtöbben csípőből elutasítják.A legtöbbjük csak hallott valamit a hetedik szomszéd unokájától, fogalma sincs az egészről, de határozott véleménye van.Rettentő elkeserítő, hogy a sok refluxos, pajzsmirigyes,cukorbeteg, allergiás, migrénes, túlsúlyos stb. betegnek lenne egy gyógyszer, kezelés, műtét, vizsgálat nélküli megoldás, de ők nem kérnek belőle.Nem akarnak meggyógyulni.
188. syria (válaszként erre: 172. - Mariann63)
2012. júl. 11. 15:35
A paleolitról beszélsz?
187. bibity (válaszként erre: 184. - Serry)
2012. júl. 11. 14:34

Köszönöm szépen, tanulmányozom a cikkeidet, a divat diétásat már elolvastam, de a többit is el fogom.

Az 5x étkezésnek én is évekig ellenálltam, nem akartam elhinni, de nemrégóta elkezdtem így enni, és életemben először fogytam egy keveset. Igaz, 5 hónap alatt csak 5 kilót, és még 5öt kellene. Nagyon lassúnak találom, meg nehezen is megy, ezért próbálok utána menni, mit tehetnék még, hogy jobban menjen.

186. bibity (válaszként erre: 181. - E8e3b19bd0)
2012. júl. 11. 14:19

Köszönöm a leírást! Azt hiszem, értem a különbségeket! De majd még átolvasom mégegyszer! És így nézve, a fogalmak tudatában már nagyon tanulságos a belinkelt cikked! Akkor jól sejtettem, az alapanyagcsere valójában többféle fogalmat is takar, amiről nem tudtam:) Meg azt hittem, az egy fix valami...


Viszont ez a mért REE (na nem mondom, hogy 100% értem...) változás nagyon megfogott. Lehet-e, hogy amikor stresszes-ideges vagyok, illetve pl. elkapok egy vírust, emiatt nem megy a fogyókúra? Mert vannak olyan időszakok, hogy simán bírnám tartani a fogyókúrát, nem bűnözök, vagy ilyesmi, de mégis muszáj egy idő után pluszban ennem, mert fizikai tüneteim vannak (pl. belső remegés érzés, szédülés ilyesmi) amit akár egy péksüti elvesz. Ez lehet ettől? Máskor ugyanannyi étellel vígan elvagyok. Most a szénhidrátszegény fogyót részesítem előnyben. Akkor emiatt érdemesebb lenne a zsírokra is jobban figyelni?

185. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 182. - Bibity)
2012. júl. 11. 00:50

Nem látod rosszul,csak ugye a kérdés azon cikk alapján ment,amit linkeltem és végülis az arról szól/üzen,amit írtam.Valóban az ideális testtömegre számított BMR alá nem szabad menni,mert lelassul az anyagcsere és kedvez a jojónak.Tehát ez így ok,ezt nem vitatná el itt szerintem senki.:)Amit cikket hoztam,az meg azért ok,amit írtam.:)Remélem,hogy sikerült tisztázni a helyzetet.


Serry cikke/weboldala(akármi:) biztos nagyon jó,én nem mennék bele inkább a részletekbe.:)

184. Serry (válaszként erre: 182. - Bibity)
2012. júl. 10. 20:25

Végülis csak azt kérdeztem, hogy akkor az alacsony zsírtartalmú, vagy CH tartalmú diéta bizonyult jobbnak. nem kötözködés, tényleg kérdés volt, jó lenne tudni.


Egyik sem ,mert a fogyókúra étrendje energia szegény, amit úgy érünk el,ohgy mind a zsír ,mind a szénhidrát bevitelt csökkentjük. Főleg minőségileg és nem feltétlenül mennyiségileg. De ha érdekel van egy cikkem nekem is a privát megírt honlapon.


Illetve amit mindig javasolni szoktam és ezen kiakadnak rendszeresség napi 5x étkezés és napi 20 perc mozgás lassú és megfontolt életmódváltás a honlapon megtalált elvek szerint

2012. júl. 10. 19:29
Na végigolvastam a fejtegetéseteket. Világ életemben sovány voltam, de sajnos közbeszólt az élet. Pajzsmirigy beteg lettem, amíg nem műtöttek nem volt gondom, de sajnos ki kellett venni. Akkor kezdtem el hízni. 3 hónap alatt 10 kiló. Kicsit meg is ijedtem. Ekkor kezdtem másképp enni. Ugye addig bármit ehettem nem számított. Volt időszak amikor majd éhen haltam, pedig nem ettem keveset, vagyis a normális mennyiséget. Mostanában 70 kilót nyomok, nagyon figyelek az étkezésre, de ez már nem akar lejjebb menni. Közel 5 éve tartom ezt a súlyt. A munkám kacsán rengeteget megyek,lépcsőzök, eléggé izmos is vagyok, de nem ez a normál súly ami nekem megfelelne, kb 5 kiló mínusz lenne az ideális.
182. bibity (válaszként erre: 178. - E8e3b19bd0)
2012. júl. 10. 14:52

végülis csak azt kérdeztem, hogy akkor az alacsony zsírtartalmú, vagy CH tartalmú diéta bizonyult jobbnak. nem kötözködés, tényleg kérdés volt, jó lenne tudni.


ha írnátok az ételfüggés idegrendszeri-hormonális változásairól, és hogy hogy lehet megszüntetni, az is szuper lenne, persze megintcsak úgy, hogy a földi halandó is át tudjon ebből venni valamit a mindennapi diétájába.


nem gondolom, hogy tudnám a tutit, hanem szeretnék minél többet megtudni, és szívesen veszem, ha eloszlatjátok a félreértéseimet. szerintem az alapanyagcserénél ti szakmabeliek másra gondoltok, mint a köznyelvben, talán ez az ok, de csak hangosan gondolkodok.

181. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 180. - Bibity)
2012. júl. 10. 14:50

Hát ezért jó átnézni a beszélgető partner adatlapját.Ráadásul nem mostanság regelt.De ok.:)


Húha.Remélem át tudom adni,amit szeretnék.:)

Majd Serry kijavít,ha tévedek.:)


Vegyünk egy 100kilós nőt,akinek az ideális súlya 60kg lenne.A tényleges BMR-je így 1400kCal,az ideális súlyhoz tartozó meg 1100kCal per nap.Mennyi a kettő közti különbség?300kCal.Mi baj lenne abból,ha 100-200kCal-lal alámegyünk az 1400kCal-nak?Semmi.Viszont nem megyünk alá az 1100kCal-nak,ami az ideális testtömegre van számítva,erről szól a te cikked.Így oké már,hogy miről van szó?


Ugyanakkor miről ír az én cikkem.A cikk nem számított,hanem mért REE-ről beszél.Vannak az REE-t,vagy a BMR-t emelő belső tényezők (idegi,vagy gyulladásos mediátorok,stb.mindegy),amely tényezők velejárói az elhízásnak és okozzák a valódi nehézségét. Vagyis én hiába számolok testsúlyra BMR-t,vagy REE-t,ha bent ez mondjuk ténylegesen magasabb.Hogy fog ez jelentkezni?Fokozott táplálék-felvételben.Vagyis a mért (nem számolt!hanem mért) REE alkalmas annak kimutatására,hogy az elhízás okozta belső szabályozás felborulása milyen mértékben állt helyre,vagy javult.És a tanulmány erről szól.

180. bibity
2012. júl. 10. 14:25

lehet, hogy félreértettem valamit, tényleg nem zárom ki, komolyan. szeretném is megérteni ezeket a fogalmakat, ezért is olvasok róluk. tényleg megköszönöm, ha érthetően felvilágosítotok, főleg annak tekintetében, hogy a mezei fogyózó hogyan tudja ezeket az infókat beépíteni a diétájába.

Kiemelném a szöveget, ami alapján azt gondoltam, amit leírtam (az előző linkből van):


"Táplálkozástudományi vizsgálatok bizonyították, hogy ha a napi bevitt kalóriát a szervezet ún. alapanyagcseréjének szintje alá - ami kb. 1200-1800, általában 1500 kalória - csökkentjük, akkor a szervezet védekezni kezd, hamarosan, 7-10 nap alatt mindenképpen fokozatosan lecsökkenti az alapanyagcseréjét és akkor hiába eszünk kevesebbet, abból relatíve több hasznosul. Ennek a következménye pedig áz, hogy a fogyás lelassul, sot visszahízás következik be. Ez néhányszáz kalóriás diéták mellett még fokozottabban bekövetkezik. Még azt is hozzá kell tenni, hogy a diéta abbahagyása után ez az alapanyagcsere csökkenés még egy ideig fennáll, ezért gyors visszahízás következik be. Egy újabb diéta elkezdésekor az illeto alacsonyabb alapanyagcserével indul, s az újabb fogyást még jelentosebb mértéku visszahízás követheti, végül a testsúly jelentosen magasabb lesz, mint a fogyókúra megkezdésekor volt, kialakul az ún. jojo diéta képe."


Ha ez hibás, akkor tényleg érdekel, mi az igazság, mert szeretnék lefogyni.


nem tudhatom, hogy ki szakember amúgy, és nem szeretnék senkit megbántani.

179. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 176. - F3000dc5ef)
2012. júl. 10. 12:02

:)Jó...hagyjuk most a statisztikai fogalmakat akkor.:)


Igen,az ételfüggőség szerves része az elhízásnak,az abban való stagnálásnak,a visszahízásnak és megvan a maga kóros idegrendszeri és hormonális háttere.Ezért fontos azt az irányvonalat követni,amiről Serry írt,mert az ember belső táplálék-felvevő szabályozását is helyre kell állítani.Ez nem történik meg sok esetben automatikusan a fogyással(ez függ az elhízás mértékétől,az abban eltöltött időtől,a fogyás ütemétől,mértékétől,stb...)


Csodáról senki nem beszélt.:)

178. e8e3b19bd0 (válaszként erre: 177. - Bibity)
2012. júl. 10. 11:56

A link jó és nem mond ellent nekünk,egyben nem igazol téged sem(minket igen).


Sajnos én pont ezért nem tudtam neked mit reagálni,mivel kb. nem tudtam,hogy hol is kezdjem a válaszadást,tisztán lejön,hogy nem vili nálad 1-2 dolog,ráadásul keversz dolgokat,ráadásul nagyon sokan nem tudják,hogy mitől is betegség ma már az elhízás és aminek egyenes folyománya az,hogy rendkívül jó hír az REE csökkenése,ami ráadásul nem is azonos a BMR-rel (Lsd: [link]


Az egészhez ilyen fogalmakat kellene tudnod:

BMR

+ennek számítása

+ideális testsúly

+ennek számítása


Tudni illik,hogy mikor melyik fogalomról van szó.Semmi rossz nem volt abban,amit Serry írt,azt gondolom,hogy maga is Zajkás Gábort követi,ha ilyenbe botlik.


Ráadásul szerintem te az anyagcsere lassulásával kevered a dolgokat.


Ezt mi alapján tudod ilyen bátran mondani egy szakember szemébe?

"te nagyjából mindent jól írsz le, csak..."

177. bibity (válaszként erre: 175. - Serry)
2012. júl. 10. 10:59
nézd, te nagyjából mindent jól írsz le, csak az alapanyagcserével kapcsolatban van kis fogalomzavar. a többivel én is egyetértek. Az alapanyagcseréről nagyjából ilyesmiket gondolok, mint az alábbi linkben van: [link]
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook