Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Miért erőltetik a zsírszegény tejet? fórum

Miért erőltetik a zsírszegény tejet? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért erőltetik a zsírszegény tejet?

1 2 3 4 5 6 7 8 9
116. rewt
2012. júl. 6. 17:34

Én is ezt kérdezem - csak a "zsírszegény" szó nélkül.


Tudomásom szerint a Földön több ezer féle emlős él.

De nincs rá példa a természetből, hogy valamely emlős - életindító váladékát - más emlős is használná.


A mi általunk "tej"-nek nevezett folyadék történetesen a borjúnak való - amely egy év alatt több mint 100 kg súlyt kell hogy felvegyen. Ehhez rengeteg kalciumra van szüksége.


Ma már tudományosan bizonyított, hogy az emberi szervezet csak nagy veszteségek árán képes megbirkózni a tehén tejjel. Például a kínaiak egyáltalán nem ihatnak tejet.


A tej nem embernek való. Ezt nagyon értelemsen magyarázte egy honlap - de érdekes - az utóbbi időben megszűnt. (geocitiz.com, vagy geocitiez.com) Ott a rák előfordulásáról, gyógyításáról, kutatások eredményeiről, sikeres orvosok likvidálásáról is írtak. Ugyanott olvastam azt is, hogy a cukor - ilyen rafinált formában - ahogy mi használjuk - szintén nem embernek való táplálék.

115. globus (válaszként erre: 99. - Ageeca)
2012. júl. 6. 15:22

Nem tudom, hogy mi van a bolti cuccokban :) Mi csak házi vágású disznót és csirkét eszünk. Kizárólag pulykát szoktam vásárolni, a felvágott számunkra ismeretlen. Házi húsos a fagyóban, egy évig elég, ez sok, vagy kevés mennyiség? Tojást faluról kapok, a zöldséget, krumplit megtermeljük.

Margarint akkor sem enném meg, ha fizetnének érte :)

114. syria (válaszként erre: 109. - Sylvia81)
2012. júl. 6. 15:15

És abban, hogy az egészséges ember, ha változatosan étkezik, gyakorlatilag bármit ehet.


DE HOL VANNAK AZ EGÉSZSÉGES EMBEREK?


A többség (beleértve sajnos jó sok gyereket is) vagy túlsúlyos, vagy cukorbeteg, vagy valamilyen allergiás, vagy valamire érzékeny. :( (A pajzsmirigy, emésztőszervi, és egyéb betegségeket ne is említsük.)


VAJON MITŐL?


Csak kapkodom a fejem, hogy milyen sok embernek jelent nem kis erőfeszítést, hogy a számára tolerálható ételeket beszerezze, vagy a gyerekének biztosítsa.


MIÉRT?


40-50 évvel ezelőtt szinte hírük-hamvuk nem volt ilyen mértékű egészségkárosodásnak. Persze, akkor is voltak cukorbeteg gyerekek, konkrétan az általános iskolában több mint 600 gyerek közt KÉT cukorbeteg (egyébként testvérpár, tehát családi probléma). Az ilyen-olyan allergia ismeretlen fogalom volt. És ma?


A kialakult helyzetért a környezeti ártalmakat okolom aminek következtében az immunrendszerünk a padlón van, és az élelmiszeripart, amely busás nyereség reményében ontja ránk az ízfokozókkal felturbózott, génmanipulált élelmiszereket, műkajákat, amikkel gyakorlatilag észrevétlenül megmérgezzük magunkat.

113. snowgirl (válaszként erre: 110. - Styxia)
2012. júl. 6. 11:55
persze, a tej alapvetően nem az embernek szánt táplálék. ami viszont nagyon jó és a legkönnyebben megemészthető az a KECSKETEJ. bár nem tudom, hogy kinek mennyire ízlik :)
112. snowgirl (válaszként erre: 103. - F3000dc5ef)
2012. júl. 6. 11:49

A finomított szénhidrátok is hizlalnak. Vannak esszenciális zsírsavak, amik nélkül bizonyos vitaminok nem szívódnak fel. Azonban még az olívaolaj is ugyanúgy hizlal, mint bármely más olaj, hiszen kalóriatartalma ugyanannyi, csak egészségesebb az omega-3 zsírsav tatalma miatt.

Jó étvágyat a zsíros étrendedhez, csak ne csodálkozz majd 100 kilósan, magas koleszterinszinttel.

111. c5d1635e99 (válaszként erre: 110. - Styxia)
2012. júl. 6. 11:33
A 105-ös hsz-be belinkeltem egy cikket a kalciummal kapcsolatosan.Érdemes elolvasni.
110. Styxia
2012. júl. 6. 11:26
én meg egyáltalán nem iszok tejet, mert tejérzékleny vagyok...egyébként meg a legújabb kutatások szerint a tej egyáltalán nem olyan egészséges a felnöttek számára mint amennyire a reklámok azt tukmálják....pl. a japánok de alapvetöen az áizsiai emberek sem isznak tejet - ök genetikailag nem tudják a tejet megemészteni-....és azért náluk sem mindneki kálcium hiányos..
2012. júl. 6. 09:32

Huhh, jó sok hozzászólás van már... Nem olvasom végig. :)


Tej:

Én 3,5öset iszom!!! És 52 kiló vagyok! ;)

És a nagyobbikom minden hétvégén rántott húst és sült krumplit akar enni (ált. meg is kapja). Ő 4,5 éves, 110 cm magas és 18 kiló - ez a percentilis táblázat szerint (kb. megfelel a gyerek BMI-nek) 50%-os, tehát átlagos testalkatot jelent. Jah, és kb. minden nap kap valami édességet, van, hogy többször is. (Pl. ízesített joghurtot és csokit vagy fagyit/jégkrémet.) És a vérképünk is jó, májusban ellenőrizték.

(Felemen ugyanez nem látszik, mert ő rengeteg cukros üdítőt iszik, meg automatás kávét extra cukorral, és este 10kor vacsorázik.)


A titok szerintem a mértékletességben és a változatosságban van. :)

108. 34c48a3825 (válaszként erre: 103. - F3000dc5ef)
2012. júl. 6. 09:04
Ez így gyakorlatilag csúsztatás, féligazság, bár valóban divatos féligazság.
107. Serry (válaszként erre: 104. - F3000dc5ef)
2012. júl. 6. 08:57

Te is kevered a szezont a fazonnal:

Jobb lenne ha semmilyen tejet nem adnál a gyerekeknek, pláne ha még érzékenyek is rá :(


a Laktóz tej cukor, a tejérzékeny-tejallergiás a fehérjére reagál pl kazeinre.

106. Serry (válaszként erre: 99. - Ageeca)
2012. júl. 6. 08:33
Csupán megjegyzés, de néhány dologban kevered a szezont a fazonnal.
2012. júl. 6. 07:50

Lehet,hogy már találkoztatok ezzel az írással?

[link]

104. f3000dc5ef (válaszként erre: 101. - 89a16b9c50)
2012. júl. 6. 07:23

Nem KELL.

Jobb lenne ha semmilyen tejet nem adnál a gyerekeknek, pláne ha még érzékenyek is rá :(

103. f3000dc5ef (válaszként erre: 100. - Snowgirl)
2012. júl. 6. 07:22

A zsíros étrend NEM hizlal :D A zsíros étrend fogyaszt. A finomított szénhidrát az ami hizlal!


A legjobb fogyókúra a ketogén diéta, ami gyakorlatilag 70-80% zsír, a többi fehérje.

Ideje lenne ezt már az emberekben tudatosítani.

2012. júl. 5. 22:22
ittam a 2.8-as tejet is és iszom is és mégis szépen lement a súlyom pedig mondhatni sok tejet iszok...néha veszek csökkentettet is de most is 2.8-asat ittam..
101. 89a16b9c50 (válaszként erre: 91. - Mandella)
2012. júl. 5. 21:46
Sajnos a laktózmentes drága 270-350 között van, de nekem mind a két gyerekem laktózérzékeny ezért ezt kell vennünk.
2012. júl. 5. 20:37
dukánosok csak zsírszegény cuccokat fogyaszthatnak. egyébként ocsmány íze van a 0,1%-os tejnek. egyetértek viszont, hogy a zsíros étrend hizlal, nem az, ha 2,8%-os tejet vesz valaki...
99. Ageeca (válaszként erre: 98. - Globus)
2012. júl. 5. 20:29

Azért ne keverjük a margarint és a vajat!

Na meg az állati eredetű készítményeket se! Mert pl a hurkában több belsőség van, és abban hízlaló cucc mint pl zsír nincs vagy elenyésző mennyiségű... Csak amiben kisütöd....


A felvágottnak szója az alapja... És te valójában csak szóját, ízesített szóját eszel... Na az távol áll a hústól! Ez tényleg mű...


A disznóhús meg... Egészséges, nem annyira mint a marha vagy a csirke, mert ugye vöröshús... Habár a marha is vöröshúsú állat! Mégis egészségesebb mint a disznó, és miért? A kajálása miatt... Ha egy disznót csak tápon nevel az ember, meg mesterséges kaján, akkor szar íze lesz a húsnak, de mint ismerősöm is, erdőben tartja a disznót, azt eszik amit talál, sokkal finomabb húsa van! Ez sem elhanyagolandó szempont, hogy amit eszel, az mivel táplálkozik...

de van egy közmondás is... " azzá válsz amit megeszel", na itt ugye el kell vonatkoztatni, mert ha nyulat eszel, akkor nem leszel nyúl másnap reggelre :)


Csupán megjegyzés :)

98. globus (válaszként erre: 96. - 64333b026e)
2012. júl. 5. 20:17
Nem védem a tejet, de az állati zsiradékban nálunk inkább a kolbász, felvágott, szalámi, disznóhús, agyonfinomított hentesáru, sok vajas-margarinos sütemény a ludas.
97. Ageeca (válaszként erre: 96. - 64333b026e)
2012. júl. 5. 20:15

Igazad van!

És arról nem is beszélve, hogy a proteinporok csak zsírszegény tejjel képesek hamar és normálisan felszívódni az emberi szervezetben!

2012. júl. 5. 19:34
Szerintem nem a fogyókúra sikeressége miatt ajánlják az alacsonyabb zsírtartalmú tejeket, hanem mert az állati eredetű zsiradék hozzájárul a magas koleszterin szinthez, amiben a magyarok igencsak szenvednek.
2012. júl. 5. 17:22

Ha már tejet akar inni valaki, akkor tehéntejet igyon, mert a boltban árult tejnek nevezett löttyök, nem sok tejet láttak. Mi tehéntjen nőttünk fel és soha semmi gondunk nem volt a kálcium szintünkkel. Elhízni gondolom senki nem a napi 1-2-3 pohár tejtől hízott el.

Ez most ilyen új divat, hogy a tej ártalmas az emberi szervezetre. Érdekes, eddig hogy nem halt meg tőle senki? Talán a kálciummal dúsított bogyók egészségesebbek?

A frissen fejt és forralt, vagy éppen aludt tejnél egészségesebb nincs is, télen-nyáron bio termék.

94. zsoka1984 (válaszként erre: 92. - Syria)
2012. júl. 5. 17:18

Na igen borzalmas szaga van és nyúlós valami lesz belőle undorító.

Semmi köze a tejhez.

93. githaj
2012. júl. 5. 16:51
Ahány ember annyi vélemény, mindenkinek magának kell eldontenie hogy issza-e vagy sem, és melyik tejet. Mi tejen nottunk fel és itt vagyunk, de lassacskán én is kezdek megváltozni és nagyon kevés tejet fogyasztok, de ha néha napján gusztust kapok tejre, mert a szervezetem kéri, akkor csak a valódi tehéntejet iszom.
92. syria (válaszként erre: 1. - Justyka93)
2012. júl. 5. 16:46

Még ha tejet erőltetnének! De ami a különböző %-okkal jelölt dobozokban van, az már minden, csak nem tej! Agyonfölözött, össze-vissza kezelt, tejízű borzalom.

Azóta mellőzöm (van már vagy 20 éve), amióta egyszer a hűtőben felejtődött pár napra. Na, olyan büdöset még nem szagoltam!

Gyerekkoromban, ha a tej megsavanyodott, lett belőle finom aludttej. De a keresztanyám vett is megsavanyodott tejet, s olyan első osztályú túrót készített belőle, amilyet ma csak a gazdák csinálnak.


Ha meg nem műtejet veszünk, hanem azt, ami a tehénből kijött, annak pont annyi a zsír és minden tartalma, amennyinek lennie kell. De hol vagyunk már ettől! :(

91. mandella (válaszként erre: 90. - 89a16b9c50)
2012. júl. 5. 16:30

szia

épp a napokban gondolkodtam el azon, hogy laktózmentesre kellene váltanom, mert mi van, ha már nem bírom a normális tejet

sokkal drágább a laktózmentes?

2012. júl. 5. 15:43
Ha tej akkor számomra laktózmentes. Pusztán azért mert finomabb.
2012. júl. 5. 15:21
Nem hiszem, h a zsírban lenne kálcium...én sem szeretem és nem is bírom a zsírban gazdag tejet, valahogy úgy érzem mintha disznó zsírral dúsítanák, az 1,5-nél nem érzem és nem is jön fel az a fura íz!!!
2012. júl. 5. 15:21
Én inkább azt kérdezem, miért erőltetik a tejet?! Én 5 éves korom óta nem iszom és köszönöm, nagyon jól vagyok. Vallom hogy a tej, a bocik számára lett kitalálva. :)
87. Bugs02
2012. júl. 5. 15:11

A tej akkor finom ha elég zsírtartalma van!

3.5 nálam a nyerő...a többi vacak sovány tejporból készült vackok...

2dl tejtől senki nem fog elhízni:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook