Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májproblémákra zsírszegény, fűszerszegény, cukorszegény diétát javasoltak. Mit lehet ilyenkor főzni? fórum

Májproblémákra zsírszegény, fűszerszegény, cukorszegény diétát javasoltak. Mit lehet ilyenkor főzni? (tudásbázis kérdés)


16. Marika156 (válaszként erre: 13. - Orsibigyu)
2012. máj. 28. 13:57
Nem minden édesítő szintetikus.Vegyél egy jázminpakóca/stívia/növényt,ennek a levele édesebb a cukornál,zölden vagy szárítva is használhatod.Lehet kapni nyírfacukrot is,de annak van kalóriatartalma.
2012. máj. 28. 12:48

áttérni a paleolit életmódra!

totál más, mint amit a dokik mondanak, de ettől meggyógyulsz :D

14. benvik
2012. máj. 21. 22:09
Nekem a férjem élete végéig ilyen diétán van. Nem annyira borzalmas ám. Sőt mivel örökölhető, így a két gyerek is, de ők nem annyira szigorúan. Rántással készült ételek tiltólistán, akkor már inkább a habarás, de az is ritkán. Péksüti, sütemény semennyi. Kenyér ha lehet teljes kiörlésű. Lehelet vékonyan light margarin, rá zsírszegény felvágott (általában pulykamellsonka), hozzá paradicsom, paprika, ubi, inkább azzal lakjon jól:-))) Főételnek meg sovány husi (pulykamell, csirkemell, halacska), sütve, párolva. Nekünk van tefal Actifry sütőnk, így minimális olaj kell csak. Ebben aztán szoktunk sültkrumplit vagy zöldséget sütni köretnek. Szinte amúgy mindenféle ételt eszik, csak kicsit másképp. Van wokunk is, abban is sokféle mindent lehet csinálni. Csirkemellet zöldséggel pl isteni.
13. orsibigyu (válaszként erre: 9. - Cepheus)
2012. máj. 21. 21:45
Edesito kizarva, mert ha szintetikus akkor artalmasabb minta cukor.
2012. máj. 21. 15:41
Máriatövis mag olaj reggel éhgyomorra rendbeteszi a májat,de nagyon jo amit zinnia2 irt fórum ,ezt érdemes megcsinálni.
2012. máj. 21. 07:00
Olvassál bele ebbe a fórumba.A máj tisztításáról szól. [link]
10. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Orsibigyu)
2012. máj. 21. 05:33

Milyen értékei voltak és mitől?


Nekem is mindig magasabbak az értékeim.


Írtak fel gyógyszert, de én gyógyteát iszok.

Máriatövis teát.


Javultak az értékeim, bár nekem csak a kb. duplája volt a felső referencia értéknél, most meddig már csak 3-vel több. Egyébként a gyógyszer is máriatövist tartalmaz.

2012. máj. 20. 23:37

Itt van konkrét kétheti étrend májproblémákra:

[link]


A cukorszegényt meg gondolom édesítővel, kevesebb édességgel lehet megoldani pluszban.

2012. máj. 20. 23:22

Jó a zacskóban sült.

Levest rántás helyett tudsz úgy sűríteni, hogy a benne főtt zöldségfélét leturmixolot vagy pürésíted botmixerrel.

Sütés helyett párold a dolgokat, keress pulykahúst is, darálva is nagyon jó! Belejössz idővel, meglátod.

2012. máj. 20. 22:44
6. orsibigyu (válaszként erre: 4. - Szamó)
2012. máj. 20. 22:13
De sült csirke mehet? én készítettem neki zacskóban sültet zöldfűszerekkel, de nem lehet mindig ugyanazt enni.
2012. máj. 20. 22:11
Férjemnek jött le rossz májenzim eredménye. Diétát rendeltek el. Több a tilos étel mint amit szabadna enni. Disznóhúst, kakaó, alkoholt, pirospaprikát borsot, rántást, olajban sűlt dolgokat, erős fűszereket, cukros dolgokat kerülni kell. volt valakinek hasonló problémája, sárgaság, vagy hasonló. Mit szabad ennie, mit főzhetnék neki?
2012. máj. 20. 22:11

Bocsi, elírtam...

Ebédre sült csirke, párolt zöldség

2012. máj. 20. 22:11
Keres rá a neten máj és cukros diétára. Sok van.
2012. máj. 20. 22:11

Na, ezzel én is igencsak megszenvedtem.....

Szinte csak zsemlén és sonkán éltem. Ebédre zöldség, párolt zöldség......


Nagyon nehéz!!!

2012. máj. 20. 22:08
Májproblémákra zsírszegény, fűszerszegény, cukorszegény diétát javasoltak. Mit lehet ilyenkor főzni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook