Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miben más a fogyatékkal élő ember? fórum

Miben más a fogyatékkal élő ember? (beszélgetős fórum)


2013. ápr. 9. 21:14
Írnál magatokról? Ami itt leírható / publikus...
2013. ápr. 7. 15:52

Én is kíváncsi lennék.

Mozgássérült, kerekesszékes volt a férjem. Itt a faluban kedvelték, bár néhány gyerek még tanulhatott volna tolerancia terén.

8. Ncilány (válaszként erre: 1. - Kaloz6)
2011. aug. 1. 18:42

Közel 4 éve íródott. Vajon azóta érte meglepetés ezt az őrt?

Értem itt arra a családjában, közvetlen közelébe is érintett lett ilyen ügyben??

2008. ápr. 29. 15:49

Hát ez igazán csúnya dolog...nem is tudok hozzá fűzni semmit...:S

Nekem anyum már néhány éve egy olyan kollégiumban dolgozik ahol mozgássérült (nem értelmifogyatékos!) gyerekek vannak. 1-8 osztályig. Régebben sokat jártam velük táborozni. Semmi különbséget nem lehet felfedezni köztük és az egészséges gyerekek között. Ugyanolyan elevenek, vidámak, szerelmesek, beképzeltek, okosak stb. Abszolút semmi különbség...belsőleg legalábbis. De sajnos a társadalom inkább a külső alapján ítél, szóval a beteg embereknek semmi esélyük. Vagy hatalmas ambicíóval kell rendelkezniük, hogy elfogadják őket.

Tehát ha az utcán vagy bárhol mozgássérült gyerekeket, felnőtteket láttok viselkedjetek teljesen természetes módon. Ők is jobban örülnek neki.:))

6. Asra (válaszként erre: 1. - Kaloz6)
2007. aug. 26. 09:19

sziasztok!

igaz, h az emberek szóban egyre "toleránsabbak", mégis sok hasonló eset van.

Kalóz, ha ismered a férfit keresd meg és együtt írjatok beadványt az EBH-hoz. itt ugyanis elég nyilvánvaló diszkrimináció történt, amelynek tanúi is vannak. a biztonsági őr az őt alkalmazó céget képviseli, tehát a cég ellen kell beadvánnyal élni. biztos vagyok benne, hogy elmarasztalják a céget. --- miért tartom ezt fontosnak? két dolog miatt.

1. a férfi szempontjából javítja az önértékelését.

2. a társadalom - ha máshogy nem, a törvény kényszere által - megtanulja hogyan kell viselkedni olyan tagjaival, akik valamiért nehezebb helyzetben vannak.

ha segítségre van szükséged nyugodtan szólj.

a fórumok között még itt találsz a témába vágóan infót:

[link]

2007. aug. 25. 22:56

Ez gusztustalan és baromira felháborít! :(

Szomorú..

4. 754c7e07c3 (válaszként erre: 1. - Kaloz6)
2007. aug. 25. 22:47
Sajnos van ilyen. Engem nagyon boszant, ha ilyet látok! Minden ember megérdemli a kultúrált életet, azért, mert fogyatékkal él, nem russzabb, mint az egészségesek. Gyermekkoromban olyan helyen laktunk, ahol az udvar másik részében Döwn kóros, és egyéb értelmi és testi fogyatékos emberek dolgoztak. Olyan jó fej embereket!!!!! Nagyon kedvesek voltak, játszottak velünk, és soha semmi gond nem volt miattuk! A gyerekeimet is arra tanítom, hogy fogadják el ezt is, ne legyen kirekesztés!
3. dee (válaszként erre: 1. - Kaloz6)
2007. aug. 25. 22:41

Húúúúúúúúúúúúú teljesen kibuktam már a szavazáson és ezen a sztorin is.

Egyszerűen nem jutok szóhoz.

2007. aug. 25. 14:04

Nekem az a tapasztalatom, hogy az ilyesmivel (nem "szokványos" emberekkel) kapcsolatos témákban az emberek elvi szinten rendkívül toleránsak, de ez általában csak a közhelyek pufogtatását jelenti ("ők is ugyanolyan emberek,mint mi" stb), mivel a "tolerancia" most egy trendi dolog. A valóságban azonban fogalmuk sincs, hogy mit kezdjenek egy ilyen valóságos emberrel, mert igazából erre soha senki nem ad útmutatást. Pl. egyszer egy tolókocsis ember mondta egy interjúben, hogy mennyire irritálja, amikor a szembejövők egy méterre kitérnek mellette, túlzott udvariassággal, ő meg úgy érzi magát, mintha leprás lenne.

Ebben a konkrét esetben viszont szerintem egyszerűen egy arrogáns, hatalmaskodó és gyáva emberről van szó (a biztonsági őr), aki megragadta az alkalmat, hogy egy kiszolgáltatott emberen élje ki a szadizmusát. Valószínűleg ugyanígy viselkedne egy kutyával is, vagy egy gyerekkel, ha úgy látja, hogy nem áll mögöttük senki, aki megvédené őket.

2007. aug. 25. 13:49

Fogyatékkal élő embernek mért kell mindig magyarázkodnia?

Mért kell bizonygatnia ugyan olyan értékű ember, mint más?

Nem mehetek szórakozni ahol épp emberek, szórakoznak?

Hol a helye a társadalomban a fogyatékkal élő embernek?



Augusztus 19-én Hajdúszoboszlón jártam.és a következö dolgot tapasztaltam.

Este a szabasdtéri szinpadon Olaszországból érkezett katonazenekar adott nagyon szinvonalas müsort. Sokan voltunk és nagyon tetszett amüsoruk mindenkinek. Majd a felállitott sörsátorban lévö sazinpadon két elöado élözenével szorakoztatta a megjelenteket. Nagyon sokan voltunk és aki akart a szinpad elötti részen táncolhatott is. Voltak akik csak az asztaloknál ültek és hallgatták a zenét és voltak akik iszogattak vagy éppen vacsoráztak. Miközben mindenki jól érezte magát hozzáfogott dörögni villámlani és szakadni az esö. Senkit nem zavar a csunya idöjárás mivel fedél volt a fejünk felett. Egy ideje látom, hogy a férjem nagyon figyel valamit.Hirtelen ott hagyott és oda ment az addig figyelt helyre. A következö dolog történt. Tolokocsiban ült egy férfi akihez oda ment a biztonsági ör és azt mondta menjen el innen mert rontja jelenlétével a környezet képét. Elkezte a biztonsági ör lögdösni a kocsit és meg is akarta verni a kocsiban ülö férfit de szerencséjére segitö emberek ebben segitségére voltak. Egy fiatal házaspár és mi is a kocsiban ülö férfit pártfogásunk alá vettük. Mondtuk minket verjen meg ne azt aki kocsiban ül és nem tud védekezni. Kérdeztük a biztonsági örtöl miért is kell neki elmennie mivel a zuhogó esö ellenére Ö csak kint ült a kocsijában és mivel tetszett a szinpadon éneklö elöadok müsora csak tapsolt nekik de nem zavart senkit. Válasz a következö volt mer felkelhet a kocsibol és a tömeg közé megy és lophat tölük. Hiszen mind két lába hiányzik, fa mind a kettö és a sátorba se tudna bemenni mivel nincs akadálymentesitve. Kérdeztük talán az a probléma, hogy nem fogyaszt mert mi megoldjuk adolgot veszünk neki enni inni valot és akkor ez sem lehet indok arra, hogy el hagyja a terepet. De csak a magájét fujta a biztonsági ör, hopgy sürgösen távozzon mert csunya látvány a többi ember számára. Hajduszoboszlón az othonban él senkie nincs és még zenét sem halgathat mert hip hopp kinönek a lábai kipattan a kocsiból és mindenkit meglop.Megkérdeztem a biztonsági ört miért zavarta ennyire kocsiban ülö férfi jelenléte? Válasza pedig az volt, hogy nagyon jól ismeri és ne gondoljam olyan becsületes ember.

Fel vagyok háborodva mert nem értek egyet a biztonsági örrel. Nem bántott senkit csak a zuhogó eöben csendesen hallgatta a zenét és ha tetszett akkor tapsolt és ez volt a böne. Lehet ha fehér bot lett volna nála akkor meg azért kergették volna el mert valakit ellök a bottal vagy esetleg meglop valakit. Nem volt sehova kiirva fogyatékkal élö ember nem mehet be a rendezvényre. Ha valaki fogyatékos maradjon othon , vagy zárjuk intézetbe öket? Nem ök is ugyan olyan értékes emberek mint mások. Kérdezem van Magyarországon egyenlöség vagy sem? Van valakinek véleménye vagy tapasztalata a megírtakkal kapcsolatban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook