Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi okozhat gyakori szívdobogást? fórum

Mi okozhat gyakori szívdobogást? (tudásbázis kérdés)


21. szaida
2010. aug. 19. 21:55
Van még itt valaki?
2009. aug. 28. 14:43

most én keresek még lehetséges okokat erőteljes heves szivdobogásra, magas vagy normál vérnyomással párosulva


kiváncsi lennék kinek milyen szervi ok van mögötte, nem hiszem hogy ez pusztán lelki dolog miatt előfordul

19. Ekka
2009. júl. 9. 09:18
Nálam is ugyanez volt. (elég ijesztő tud lenni) Elmentem dokihoz, kiderült, hogy szívritmuszavarom van.
2009. júl. 9. 09:10

sziasztok


sok oka lehet ,nekem jó egy hónapig volt folyamatosan éreztem,a torkomban az erős lüktetést!!

én galagonyateát ittam rá! (google=galagonyatea)

meg valeriánt,és aspirin (de a szívre valót) mert van és létezik ilyen,csak sok orvos kakntrá...

szívdokim olyan mérges érte!!! sok ember szívét lehetne erősíteni vele,mindig azt mondja!!!

és ő is támogatja a "Galagonyateát!"

2008. nov. 5. 08:10

Sziasztok.

Nekem volt már régebben is,de most megint hevesebben ver a szívem néha mint kellene,helyesebben nyom.Nálam ideg alapon van.Szorongás valamiért,nálam szinte mindennapos.Maximalista vagyok és tudom,hogy vissza kellene venni a tempóból.Kaptam xanaxot és az használ.Mindig így ősszel jön elő.Vérnyomásom normális.

2008. aug. 18. 22:51

Sziasztok,

Én elgondolkodnék némi lelki eredetű problémán is... Pl valamiféle szorongás...

Konkrétan nem pánik, de hasonló...


Barack

2008. aug. 17. 15:17

Mert szerintem az az orvos, aki csak kardiológiai vizsgálatra küld el ezzel, nagy hibát követ el. Ez persze attól is függ, milyen megelőző vizsgálatok történtek (vérvételen mit mértek, az említettek mérése - ADH, reninaktivitás, pm.-hormonok stb. - egyáltalán nem rutinvizsgálat).

Szóval hogyan vizsgáltak? Megvannak az eredmények?

A tápláltsági állapotod jó (BMI 20 vagy fölötte, ill. volt-e az utóbbi időben jelentős fogyásod)?

14. Pirosalma (válaszként erre: 13. - Gyémántkő)
2008. aug. 17. 15:15

Szia!


Pedig kellene, mert az alacsony vérnyomás és a magas pulzus között gyakori a kapcsolat (konkrétan az első következménye a második), egyáltalán nem biztos, hogy szív-érrendszeri eltérés van, nem tudom, melyik orvosnak nem fordul meg a fejében, hogy más is lehet a gond (az említett okok, plusz alacsony folyadékfogyasztás, vérveszteség - vagy a vérképzés zavara -, vesebetegség - pl. ún. renális tubuláris acidózis, RTA, bár ez azért előbb is kiderült volna -, vagy más olyan ok, ami vagy nem jut eszembe, vagy nem is tudok róla, nem vagyok orvos).


Az alacsony vérnyomás mennyit jelent? Mióta áll ez fenn? Gyógyszer mellékhatás nem lehet?

13. Gyémántkő (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2008. aug. 17. 09:07

Szia

Nemvoltam ilyeneknél igy igaz...

Folyadékot nem iszok épp oly sokat ,de van olyan nap is amikor megiszom a napi két litert...

12. Pirosalma (válaszként erre: 11. - Gyémántkő)
2008. aug. 17. 08:14

Szia, Gyémánt!


Endokrinológus vizsgált?

Ilyenek voltak, hogy szérum-reninaktivitás, aldoszteron, ADH, pajzsmirigy-hormonok?


Folyadékot mennyit iszol egy nap?

2008. aug. 16. 16:58

Sziasztok

Nekem is mindig alacsony a vérnyomásom ,viszont a pulzusom az 100 fölött van ,nagyon ritkán jönn le 90-re is...

Én voltam orvosnál is ezzel kapcsolatosan,és egyszerüen nemtudják ,hogy mi okozza ezt az óriási pulzust ,a szivem müködése tökéletes megnézték ,gépeket csatoltak rám ,de a pulzus az magas ,és reggel mikor kelek föl ,megmérem akkpr is magas ,függetlenúl attól ,hogy fáradok vagy nem...

10. Zsuan (válaszként erre: 7. - 762fb1185b)
2008. máj. 20. 19:30

Szia!

Igen,nekem a doki mondta meg,hogy mit szedjek.

2008. máj. 20. 07:08
Na az én vérnyomásom akkor magas,ha orvoshoz megyek,vagy beteg vagyok.Normál otthoni körülmények között normálisan 120/80 de a pulzusom 90, 100, de nem ritkán 120.
8. Pirosalma (válaszként erre: 5. - 762fb1185b)
2008. máj. 18. 15:32

Szia, Kata!


Sürgősen fordulj orvoshoz!

A pulzusod valószínűleg azért magas, mert alacsony a várnyomásod!

7. 762fb1185b (válaszként erre: 6. - Zsuan)
2008. máj. 18. 08:53
Én nem szedek rá semmit!Neked orvos mondta,hogy szedjél gyógyszert?
6. Zsuan (válaszként erre: 5. - 762fb1185b)
2008. máj. 18. 06:22

Szia Kata!

Sajna nekm is ilyeneket mér a vérnyomásmérő.A gyógyszer 1 kicsit lejjebb viszi a pulzusomat. Így kicsit könnyebb.

2008. máj. 17. 20:45
Ilyen nekem is szokott lenni.Nekem a vérnyomásom alacsony(90/50) de a pulzusom meg sok(90-100 alaphelyzetben).Háááát.....hamar el fog használódni a szívem...
2008. máj. 17. 18:06

Szia Mazsola!

Nekem is szokott lenni ilyen,sajnos. El kell menni a háziorvosodhoz és vele meg tudod beszélni ezt a problémát.Én kaptam rá gyógyszert,meg voltam szívultrahangon is. Szerencsére konkrétan a szivemmel nincs baj.Remélem hamar megoldódik a problémád.

2008. máj. 17. 16:50

Sziasztok!

A kérdésem,mi okozhat gyakori szívdobogást? Néhány hete érzem hogy minden ok nélkül "bedobog" a szívem, sokszor még akkor is, ha pihenek. Vérnyomásprobléma, vagy egyéb lehet? Bár a vérnyomásommal nem szokott gond lenni.Ha valakinek van ötlete, hogy mit lehet ellene tenni, szívesen veszem.

2008. máj. 17. 16:49
Velünk született reflex.
2008. máj. 17. 16:48
Szívdobogás

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook