Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi okozhatja a gyakori éjszakai vizelést? fórum

Mi okozhatja a gyakori éjszakai vizelést? (tudásbázis kérdés)

1 2
2009. szept. 19. 10:00
Most látom csak, hogy tovább folytatódott a téma ezen a fórumon. Azóta hogy elindítottam, elmentem orvoshoz, vizelet mintát vettek, ami alapján semmi bajom sincs. Azt mondta a doki, hogy a gyakori és az éjszakai pipilés leggyakoribb oka az, hogy azt a buta tanácsot lehet mindenhol olvasni, hallani, hogy rengeteg folyadékot kell bevinni a szervezetbe, 2 litert, de ettől sokan még többet isznak és a 2 litert sem úgy kell érteni, hogy most akkor egy két literes flakon tartalmát be kell vágni a nap folyamán, hanem folyadék van a levesben, a joghurtban, a gyümölcsölben, zöldségekben, mindenféle ételben, húsokban, stb. Azt mondta a doki, hogy próbáluk ki, hogy 5 vagy 6 után már egyáltalán ne igyak semmit és lefekvés előtt mindenképp menjek el a wc-re. Főleg délelőtt igyak, délután már egyre kevesebbet és ugye 5-6 után már egyáltalán ne. Így is tettem, persze be kellett, hogy álljon a szervezetem, de megszűnt ezzel az éjszakai 4-8 pisilni rohangálás. Persze most is előfordul még, hogy mennem kell, de tudom, hogy olyankor ittam még, mert nem bírtam megállni. Valahogy én mindig épp estére leszek szomjas. :P
2009. szept. 19. 06:38
Ja, a reggeli, éhgyomri cukrot 1 csepp vérből meg tudja mondani neked! Nem nagy kunszt, csak megbökik az ujjbegyed, és kész!
31. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Mátkám)
2009. szept. 19. 06:36
először a háziorvost, aztán vérvétel, vizelet vizsgálat. Olyankor menj a háziorvoshoz, amikor reggeli, éhgyomri cukrot tud neked mérni stixel (gondolom ven neki D-Cont-ja), meg vigyél neki reggeli első pisit is, hogy azt is meg tudja nézni stixel (reményeim szerint vizelet stixe is van), hogy van-e benne cukor és aceton. Aztán az eredmény függvényében, ő már majd továbbutal az illetékes szakorvoshoz!
2009. szept. 19. 05:47

Sziasztok!

Én is ilyen problémával küszködök kb 1-1,5 hónapja, viszont nem eszem cukrot egyáltalán több hónapja, mert candida diétázom.

Egy ismerősöm hívta fel a figyelmem a cukorbetegség lehetőségére, amire van esély, mert egyik szülői ágon mindenki beteg.:(

Milyen orvost érdemes felkeresni?

29. katácskák (válaszként erre: 27. - 8ef78160df)
2008. nov. 7. 03:41
úgy hallottam, kijelQlve van ahol ingyenes
2008. szept. 25. 18:46
Sokat ittál.
2008. szept. 25. 11:11
Tudja valaki mennyibe kerül a gyógyszertári vércukor-mérés?
26. Cucus7 (válaszként erre: 25. - Icus)
2008. szept. 10. 00:18
detto
25. Icus (válaszként erre: 24. - 8565183eb5)
2008. szept. 9. 13:57
Voltál már orvosnál? Látom már elég régen kiirtad a fórumot. Azóta valami változás?
24. 8565183eb5 (válaszként erre: 23. - Cucus7)
2008. szept. 9. 13:16

Tudom hogy veszélyes. Egyik idős rokon cukros. Mik a lassan bomló szénhidrátok?

Remélem nincs semmi gondom.

23. Cucus7 (válaszként erre: 21. - 8565183eb5)
2008. szept. 9. 00:15

Nehezen. Főleg nyáron dinnye, szőlő, szilva, barack, nyami.

Én még gyógyszert szedek, de anyukám már inzulinozott. Azt nem szeretném.

A szénhidrátok közül a lassan lebomlókat kell fogyasztani, és keveset, ez a lényeg.

Már vannak gyógyszertárak ahol ki van írva mikor mérnek vércukrot. De a házi orvosnak kötelessége elküldeni laborba az illetőt, ha szájszárasság, gyakori vizelet, viszketés lép fel valakinél.

Ilyenkor éhgyomorral kell menni és jó ha az első vizeletet egy kis üvegben viszi magával. Ha sűrün pisil éjszaka - mint én - akkor már este felfogom a vizeletem nagy részét, és reggelig edénybe vizelek, majd egy fél literes üdítős palackba teszek belőle. Ezt viszem a laborba, és ráírom a nevemet. Nekem most 7 alatt volt legutobb a cukrom, 6,2-ig jó még. Ez a 7 ez átlag, tehát kb. három hónapra visszamenőleg mérik vérvétellel.

A vizeletben is nézik, nem ürítesz -e cukrot és az acetonszintet is. Fujj a tenyeredben, nincs-e acetonos lehelleted, mert az sajna cukorgyyanús.


Nem ijsztgetésképpen mondom, de nagyon komoly szovődményei vannak ideg, izület, keringési, látási zavarokat okoz, akár amputálják is sokak lábát. Oda kell figyelni a jelekre.

22. 8ef78160df (válaszként erre: 21. - 8565183eb5)
2008. szept. 8. 23:31
Egy vérvétellel meg lehet állapítani, hogy egyáltalán van-e baj! Én úgy gonolom, és remélem is, hogy ezek nem cukorbajt jelentenek! Amúgy, hs mégis gond van, az orvos tájékoztat! (engem is érint ez a probléma nappal és éjszaka is)
21. 8565183eb5 (válaszként erre: 16. - Cucus7)
2008. szept. 8. 23:27
Én is sokat járok wcre és sokat is iszok. Most megijedtem. Hogy lehet a cukorszintet rendbe tenni?
2008. szept. 8. 22:57

Ja és még valami!

Nem voltam édesszájú régebben, de mostanában sok édességet kívánok, és eszek is...

2008. szept. 8. 22:56
Most megijjesztettetek engem is! Én is rengeteget járok wc-re, éjszaka is. Egyre többet iszom... Állandóan fáradt vagyok, így nem tudom magam kialudni!
2008. szept. 8. 22:48
Ja, és a másik esetleg, hogy babát vársz.:)
2008. szept. 8. 22:48

Az első tippem a cukor volt, de úgy tudom, hogy diabétesznél a folyadékbevitel is nagyon megnő.


A vízhajtó étel, ital kerülését próbáld meg, de én is azt gondolom, hogy jobb lenne, ha elmennél egy orvosi vizsgálatra, ha még nem tetted.

16. Cucus7
2008. szept. 8. 19:43
Ha még vissza jössz a fórumodra, akkor javaslom tényleg, hogy orvoshoz menj. Én is pisilős vagyok, de sajnos cukros. Még időbe kapd el a bajt, ha nem is cukrod van de ez nem normális dolog. Aztán írd meg, mi volt a baj, had tanuljunk belőle.
15. delinke (válaszként erre: 14. - MelisUK)
2008. jún. 8. 10:41
Nem ijeszgetni akarlak, de a biztonság kedvéért egy ultrahangot csináltassál. Ha kell, cirkuszold ki!!
2008. jún. 7. 09:48

Ma éjszaka is össze se tudom számolni, h hányszor mentem ki... Reggel bezzeg nem kellett, normális embernek reggel kell kimenni.

Alig bírtam fölkelni, olyan hulla lettem a sok kijárástól...

2008. jún. 5. 18:06
Nagyon ismerős. Van amikor egész éjjel Kejfeljancsit játszom, ilyenkor 8-szor is kimegyek egymásután. Menjél el egy hasi ultrahangra, ha megteheted ne sajnál a pénzt érte. Biztos ami biztos, kizárod a szervi bajt.
2008. jún. 5. 17:53

Köszönöm a válaszoitokat. Lehet h ényleg dokihoz kéne fordulnom...

Ha bárkinek eszébe jutna még valami, akkor örülnék neki, ha megosztaná velem.

11. MelisUK (válaszként erre: 7. - Huncutka84)
2008. jún. 5. 17:52
Szerintem semmi ilyesmit nem szedek, néha reggel beveszek egy multivitamint, de jobb szeretek gyümölcsözni. Ezen kívül szintén néha reggel, mikor eszembe jut, beveszek haj és körömerősítő kapszulát.
2008. jún. 5. 17:50

Ahogy nézelődtem a neten, én is rátaláltam a cukorbetegségre, de nagyon remélem, h nem az lesz, mert édesség mániás vagyok.


A másik, amit találtam, az a vese elégtelenség. Ez vajon örökölhető? Nagyimnak is csak fél veséje van...

9. teltzsu (válaszként erre: 2. - MelisUK)
2008. jún. 5. 17:47
Menj el kardiológiára....
2008. jún. 5. 17:41
Esetleg nézesd meg a cukor szinted...a cukorbetegség egyik tünete is ez...
2008. jún. 5. 17:29
Nem szedsz vmi tablettát vagy port vagy teát vagy bármit ami véletlenül kissé vízhajtó hatású? (sok ilyen fogi cucc is van)
2008. jún. 5. 17:22
Egyébként ez a probléma végett kevesebb folyadékot vittem be a szervezetembe, de így állandóan olyan száraz volt a szám, h ez sem állapot és nem is segít, így hát újra többet próbálok inni.
2008. jún. 5. 17:21
Van, h egész nap alig iszom valamit, de nem ér semmit. Nem tudom, h honnan tudja a szervezetem azt a rengeteg folyadékot kinyerni.
2008. jún. 5. 17:17

Nem hiszem,hogy folyadék függő.már estefelé nem iszom semmit akkor is ki kell mennem legalább kétszer.

Megszoktam.Alszom tovább.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook