Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett veled egészségügy? fórum

Mi lett veled egészségügy? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lett veled egészségügy?

1 2 3 4 5 6 7
65. fe20557d00 (válaszként erre: 64. - 2ab728965c)
2008. jan. 25. 09:47
:-DD
64. 2ab728965c (válaszként erre: 63. - Fe20557d00)
2008. jan. 25. 08:16
Biztosan nincs kedve nap végén csicsedlizni az apróval....:))))) Jó hogy még Ő is ekkora Úr lehet a saját szemétdombján,-- ez azért nem semmi!!!!!!
2008. jan. 24. 21:11
Kellett a héten mennem kontroll vizsgálatra!Akartam fizetni a vizítdíjat majd közölte velem a hölgy,hogy a 20 forintost nem fogadja el,mert a rendszerük nem veszi be! Néztem nagyot,nem elég hogy fizetni kell már az sem mindegy mivel?! A 20 forintos tudtommal még fizetőeszköz.....és nem automata volt hanem kassza mögött ült.
62. a7a90ace89 (válaszként erre: 61. - Vordemon)
2008. jan. 24. 21:06

Most az utóbbi kórházi tartózkodásom alatt elhatároztam, hogyha nagyobb összeghez jutok, ágyneművel látom el azt az osztályt, ahol kezeltek. Valóban borzalmas.


2 lepedőt használnak fel, hogy az ágy teljesen le legyen fedve. A huzatok lyukasak. Borzalmas látvány!

2008. jan. 21. 11:56

Ápolónőként tapasztaltam,Bp.i Kiemelt Korház:-

Ágynemü nincs,pelenka nincs,infuzió van,de ahoz összekötő szerelék nincs,

Szappan,fertőtlenítő nics,higiéne a kukába,gyógyszerek 60% hiányzik.És így dolgozzál...Felsőbb utasítás ennyi:-old meg.Mind ez egy aktív osztályon hétvégén.

Az egy dolog,hogy nem vagyunk megfizetve,de a feltételek is hiányoznak ahoz,hogy az a pár elvetemült ápoló aki még szeretné a szakmáját,el tudja végezni a munkáját becsületesen.Persze a hozzá tartozó szemében is a nővér a hibás(sokszor),hisz nem csinálunk semmit,de kérdezem én mivel?

Tudom borzalmas látvány a beteget ugyan abban az ágyba,egyébb foltokkal látni,de ha nincs mivel rendbe tenni?a lepedőt mindig nem forgathatjuk.Remélem egyszer az E.Ü.miniszter is ilyen helyen tapasztalja meg az egészségügy remek Europai szintü ellátását,és nem egy-egy ágyas elit korházban.

60. a7a90ace89 (válaszként erre: 57. - Katalin1962)
2008. jan. 18. 09:43
És még takarítónők is, ha egy kedves beteg mondjuk éjjel teletaccsolja az ágya környékét.:(( Ezt utóbbi kórházi tartózkodásom alatt tapasztaltam.:((
59. a7a90ace89 (válaszként erre: 54. - Rózsa45)
2008. jan. 18. 09:42
Az már durva lenne. Azt érnék el vele, hogy a betegeket nem látogatnák és nem lenne kajakiegészítés. Minden beteg 5-6 kilóval könnyebben menne haza. Na, akkor lenne nagy felháborodás!
2008. jan. 15. 21:24
Igen tenni kellene valamit. Nekem lenne is néhány ötletem, de attól tartok bajba kerülhetnék. "Ne szólj szám nem fáj fejem" igy szól a közmondás. Én ehez tartom magam. Nagyom remélem mások sokkal bátrabbak lesznek nállam. Egyébként nekem ettől függetlenűl is sokat fáj a fejem.
2008. jan. 14. 18:18
Pedig valamit tenni kéne már! Nagyon unom, hogy hülyének néznek. Mostmár a nővérek nem csak ápolni fognak hanem pincérek (választásos menü) kulcsos nénik (a széfekre gondolok) és minden egyebek lesznek. Arról nem is beszélve ezek a dolgok mind a betegápolás rovására mennek. Szégyen gyalázat, hogy mit megnem tesznek velünk dolgozókkal és a betegekkel egyaránt. Fizess fizess mindenért. A hajléktalant meg ugyanúgy abban a kórházban kell ellátni mint azt aki mindent be és kifizet. Arról már nem is beszélek, hogy a rendezett betegek közé vagyunk kénytelenek berakni őket tetvesen rühösen. Persze azért lekezeljük őket előtte.
56. rózsa45 (válaszként erre: 55. - Katalin1962)
2008. jan. 14. 17:33
Igen.Egyébként én sajnos el tudom képzelni, hogy bevezetik, hiszen annyi mindent bevezettek már beleegyezésünk ellenére. De mit tudunk tenni ellene , ha tiltakozunk gumilövedékkel támadnak, vagy bezárják a tisztességesen tiltakozót is. Bár én nem szoktam ilyenekre menni de a magam módján én is dühöngök.(persze csak itthon)
55. Katalin1962 (válaszként erre: 54. - Rózsa45)
2008. jan. 13. 19:02
Ezt azért már nem tudom elképzelni. Habár vannak már olyan kórházak is ahol a kocsival való behajtáskor 600 Ft-ot kell fizetni úgymond parkolásért. Ha jól bele gondolok azért amilyen pofátlanok még ezt is megteszik és az a baj, hogy mi meg tűrjük.
2008. jan. 12. 22:15
A minap felröppent az a hír, hogy a kórházi látogatásért is fizetni kell majd. Szeintetek ez jogos lenne?
2008. jan. 1. 16:04

Mindkettőtöknek köszönöm, hogy megértettétek amit szerettem volna. Mikor regisztráltam a hoxán és írtam az első hozzászólásomat még nem is tudtam milyen jó helyre kerülök. Mégegyszer köszönöm.

Mindazonáltal nagy szégyennek tartom, hogy hálapénz elfogadására szorulnak az ápolók ami nagyon megalázó a betegnek is és a dolgozónak is. Persze ez a fajta elismerés nagyon jól esik nekik hiszen nagyon keveset keresnek és éppen csak elevickélnek az élet sűrüjében.

52. rózsa45 (válaszként erre: 48. - Katalin1962)
2008. jan. 1. 14:15
Valóban nehéz helyzetben lehetnek az ápolók is, hiszen a beteg és az orvos között lavíroznak. Ha az ápoló a betegnek próbál segíteni az orvos utasításait is betartva igen sok nehéz munka hárul rájuk és még felelősség is. Minden Tiszteletem az odaadó becsületes ápolóknak, de bizony sajnos tapasztaltam olyat is, hogy miután bekerültem a kórházba agyinfartus gyanujával megkérdezi tőlem az ápoló: Kérek reggelit? Kivigyem a fűrdőbe? Meg tud fürödni egyedűl? Miután látták, hogy még lábrasem tudok állni és pénzt adtam az ápolónak, már másnap a másik ápoló is jött és nem kérdezett, hanem kérdezés nélkül vette elő a tisztálkodó eszközeimet. Fürdetés után persze a reggelimet is ágyba hozta. Miért van, hogy a betegeknek azt kell gondolnia, hogy az orvos és az ápolóknak is csak hálapénz adása után várhatnak el segítséget? Én azt gondolom, hogy aki tud hálálkodni az biztosan nem marad senkinek adósa. Miért kell megalázó helyzetbe hozni a betegeket? Mert sajnos ilyet is tapasztaltam már az egészségügyben. Abban igazad van, hogy vannak "alkalmi" betegek akik csak a szórakozásuk idején jól érezzék magukat képesek az orvosokat és ápolókat bizonyos gyógyszer " csodaszer" felíratásával terhelni. Az ilyen "pácienseket" azzal súlytanám, hogy 3 szoros vizitdíjat és nem sürgősségi esetdíjat fizettenék meg velük, amit csak a kórház használhatná fel, pl. az ott dolgozók munkájának elismerési díjaként kifizetnék az orvosok és az ápolók között. Mert azt gondolom, hogy a kevésbé sűrgős eset ne élvezhessen előnyt az igazán sűrgős beteg ellátásánál.
2008. jan. 1. 13:08
Boldogabb, békésebb, sikeresebb és betegségektől mentes új esztendőt kívánok minden ide betérőnek!:))
50. a7a90ace89 (válaszként erre: 48. - Katalin1962)
2008. jan. 1. 13:08

Igazad van. Én csak a zúgolódó anyát hallottam, s azt írtam le, amit ő mondott. Nem szoktam beleásni magam más doldába, gondjába, így nem kérdeztem meg az igazi okot. Csak azért figyeltem fel rá, mert a nyáron (erről szavazáson is kaptam 1-2 véleményt) asztmarohamomhoz 3 orvos nem jött ki (még az ügyelet sem!).


Viszont az ápolónők odaadásáról mindig elismerően beszélek, hiszen ők viszik sokszor a kórházi osztályt. Nélkülük minden rosszabb lenne. Meg is kapták a jutalmukat...tőlem.:))

49. a7a90ace89 (válaszként erre: 46. - Rózsa45)
2008. jan. 1. 13:03

Kedves Rózsa!

Nyugodtan írd le a véleményed, még ha panasznak is tűnik. Ki tudja lehet, hogy egy illetékes is elolvassa. Talán.


Az egész dologban az a szomorú, hogy csak azért is keresztbetesznek az orvosok a politikusok döntéseinek (a TVben jelentette ki az egyik szószólójuk), nem gondolva arra, hogy ezzel CSAK nekünk ártanak!:((


Hidd el, az én asztmám orvosi műhibaként jött létre, sokat jártam orvoshoz, kórházba...s 10 év után most újra.

2008. jan. 1. 10:58

Szisztok! Boldog új évet kívánok mindenkinek!

Nehéz dolog ez az eü. Én mindkét oldalát látom nap mint nap. A kétségbe esést, a fájdalmat, a bizonytalanságot és a kollégáim fáradtságát. Az ügyeletek vannak ilyenkor a legnehezebb helyzetben. Gondoljátok el min. 70 beteget látnak el egy ügyelet alatt.(12ó)Sajnos olyanok is megfordulnak ott akiknek nem volna fontos, hogy ott legyenek. Kikre gondolok azokra akik már ünnepek előtt is betegek voltak és, hogy bulizni tudjanak gyorsan megjelennek, hogy eltudjanak menni és kérnek valami csodaszert de azonnal, hogy jobban legyenek. Kollegáim akik nap mint nap találkoznak ilyenekkel sokat tudnának mesélni az emberekről az önzőségről. A másik dolog lázcsillapításához nem kell orvos nem kell a lázas gyereket végig cipelni mint egy mártír a városon. A hirtelen láz ilyen influenzás időszakban nem ritka. Meg sem próbálják a lázcsillapítást és pánikba esnek. Ünnepek előtt elmentem a gyógyszertárba influenza tűneteinek enyhítésére vettem gyógyszereket a fiamnak orrcseppet vitamint megbeszéltem a patikussal mit ajál. 2 nap alatt jobban lett. Azt szeretném mondani ezzel, hogy fel kell készülni az ünnepekre nem csak kajával. Ne haragudjatok rám azért, mert ezeket írtam de már nagyon elegem van abból amit az eü dolgozók kapnak. 28 éve vagyok eü.dolgozó soha nem akartam más lenni "csak nővéreke". Fillérekért megbecsülés nélkül dolgozunk. Minden rajtunk csapódik le. Az is ha a hozzátartozónak jó kedve van az is mikor nem. Persze vannak kivételek és bizony a hibákat is látom.

2008. jan. 1. 09:06
Ami a legfontosabb kifelejtettem!!! A betegeknek jobbulást és az egészségeseknek pedig Jó egészséget kívánok!!!!
2008. jan. 1. 09:02

Először is Mindenkinek B.U.É.K. Tudjátok én ezt a témát bejelöltem a kedvenceim közzé, de most, hogy szedem összefele a gondolataimat az egészségügyről, rá kellet jönnöm, hogy ez nem az a fórum, ahol az igazi véleményemet bőven kifejthetném.Vagyis elmondhatom a véleményem, de sajnos az számomra panasznak tűnik, (amit én nagyon útálok)illetékesek akik errőltehetnének nincsenek itt. Sajnos én beteges vagyok, de orvoshoz már ritkán megyek, mert már azzal is beteg vagyok, ha orvoshoz kell mennem. A gyógyszerárak....? Arról jobb nem is beszélni.

A minap mégis felkellet keresnem a háziorvosomat, majd a panaszommal elkűldött últrahangra,(a beutalón SŰRGŐS megjegyzéssel) így másnap reggel mehettem a vizsgálatra. Viszont vér és vizeletvizsgálatra is mennem kellet. Voltam is, ahol azt közölték velem, hogy csak részleges eredménnyel tudnak majd valamikor dél tájékán szolgálni, a többi eredményt majd 2008. január első munkanapján délkörül tudják kiadni. Én ezzel az információval háziorvosmhoz fordultam, mire ő azt mondta: féleredménnyel ő nem tudhatja biztosan , mi a betegségem. Írt fel 2 féle gyógyszert, de ha rosszabul vagyok menjek ügyeletre. Én ezt azért is kibírom, nem megyek ügyeletre!! Az itt olvasottak és a régi tapasztalataim alapján nem kifizetődő betegnek lenni. Tudnám folytatni mondanivalómat, de helyet és időt adok inkább másnak is ebben a témában.

2007. dec. 31. 11:42

Ma megpróbáltam a patikába elmenni. Természetesen már csak ügyeletes patika van, pedig délig nyitva kellene lennie mindnek. Na, mindegy...a nép majd sorbaáll, mint a kenyérért anno (s ez így is volt az ügyeletes patika előtt...röhej).


2 anyuka mesélte, hogy mejd felrobbannak az idegességtől. Kicsi gyermekeik reggel 39,5 fokos lázzal ébredt. Hívták az ügyeletet, amelyik xart kimenni azzal, hogy vigyék be a beteget. Persze a többi gyereket hagyják otthon, gyalog fuvarozza be, mert a férjük éppen dolgozik.


Én még lenyeltem valahogy, hogy nyáron nem jött ki az ügyelet. De hogy már a gyerkőcöket is cserbehagyja! Hihetetlen, hogy mi mindenre képesek mér az orvosok azért, hogy a politikusoknak keresztbe tegyenek!


:(((((((((((((((((((((((

44. a7a90ace89 (válaszként erre: 42. - 2ab728965c)
2007. dec. 31. 11:39

Kedves Fáni!

Nagyon szépen köszönöm...s igyekzni fogok, hogy elkerüljem a kórháznak nevezett borzalmat.

Igen, már a jobbulás és a javulás van hátra, de az már félig meglett azzal, hogy kijöttem onnan.:))

43. a7a90ace89 (válaszként erre: 41. - Katalin1962)
2007. dec. 31. 11:37
Nagyon szépen köszönöm! Már csak arra várok...de az rendületlenül tülekedik mindannyiunk felé.:))
42. 2ab728965c (válaszként erre: 40. - A7a90ace89)
2007. dec. 29. 21:23

Őszinte szívvel kívánom hogy messze elkerülhessed az összes eü. intézményt ebben az országban, és akkor azt hiszem ezzel nagyon jót kívántam. :)

Jobbulást, mert most már ez következik, ugye?

Fáni

2007. dec. 29. 21:14
Örülök, hogy megint itt vagy és az egészséged is visszatért. Most már jöhet az új év!
40. a7a90ace89 (válaszként erre: 36. - 2ab728965c)
2007. dec. 29. 17:48

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm! Végre vagyok...remélem már csak nyaralás és bulizás miatt maradok távol.


Így gondolom én is. Ha nincsen összeköttetésed, akkor meg is dö...lhetsz, mert lepottyantanak.

Nekem az volt a szerencsém, hogy a mentőorvos (aki éppen a kihívott mentőn ügyelt) az unokatestvérem volt. Így tudtam csak olyan osztályra kerülni a Bel-en belül, ahol oxigén van. Különben még azt sem kaptam volna (ami amúgy 2 teljes napig rajtam volt).


Ha nem ő lett volna, akkor talán még mindig nem itt vagyok.:((

39. a7a90ace89 (válaszként erre: 35. - Katalin1962)
2007. dec. 29. 17:45

Végre itthon vagyok!:)) Nagyon rossz volt bent...de a sors ezt mérte rám.


Itt, nálunk, Esztergomban, sajnos nem megy a dolog. Aki nem diétás, annak nem jár tízórai. Uzsonna narancs formájában is csak a 3 napon volt.

38. 2ab728965c (válaszként erre: 37. - 11a91585fe)
2007. dec. 26. 15:47
Köszönöm :)
37. 11a91585fe (válaszként erre: 36. - 2ab728965c)
2007. dec. 26. 14:40
Egyetértünk!
36. 2ab728965c (válaszként erre: 34. - A7a90ace89)
2007. dec. 25. 12:53

Nagyon rossz lehet betegen, kórházban karácsonyozni, kívánom Neked hogy gyógyulj meg gyorsan, és gyere vissza ide közénk mihamarabb!


Ami a kórházakban folyik, az kezd egyre inkább az "előre megfontolt, aljas szándékból elkövetett emberölés"-re hasonlítani.

És nem csak az étel-ellátás szempontjából...:(((

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook