Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett veled egészségügy? fórum

Mi lett veled egészségügy? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lett veled egészségügy?

1 2 3 4 5 6 7
2008. máj. 24. 09:29
Annyit lehetne regélni, jót és rosszat egyaránt. Ettől függetlenül én, személy szerint szeretem az egészségügyi munkát, a hivatásomnak fogom fel a hibáival együtt is. De tény és való, hogy kicsit el vagyunk maradva (nem szakképzettségben), hanem a körülményeinket nézve a többi országhoz viszonyítva. Finn és német kórházakban jártam tanulmányi utak keretében, s dolgoztam is... hááát, igen, összes sem lehet hasonlítani. A sok nehézség ellenére mégsem cserélnék! De a defekteket igenis meg kell írni, vagy úgy is fogalmazhatok, hogy ki kell írni magunkból.
2008. máj. 24. 09:19

Ahol én dolgoztam, Pécsen, egyszerre két osztályon, az egyik igen, olyan volt, mint amit te leírtál, málló vakolat... és a legrosszabb körülmények!

A másik meg érdekes, ki volt építve, mondhatni a legmodernebb berendezésekkel. Kórházon belül is óriási különbségek vannak az osztályok között!

Az általános anyaghiányról, stb. MIÉRT A BETEG TEHET??? Arról tehetnek ők is, illetve a hozzátartozóik is, ha bunkón viselkednek a személyzettel, mert én is a saját bőrömön tapasztaltam nem egyszer... de a legtöbbje kiszolgáltatott, nagyon is! Engem nem vinne rá a lélek, hogy látva nyomorúságukat még rátegyek egy lapáttal, akár egy kedvetlen szóval...

Persze, előfordulhat, hogy rossz passzban vagyunk, hogy már élni sincs kedvünk, stb, stb. de akkor sem! Ezt embere válogatja. S igazán elkeserítő, ha a kiszolgáltatottat még le is alázzák!

93. ab4b6bc17d (válaszként erre: 92. - Katalin1962)
2008. máj. 24. 09:14

Nem az a baj, ha valaki nevet! A baj az, hogy egész éjszaka röhög (mert nem tudok rá szebbet mondani:( az egészen súlyos, frissen műtött betegek szobája mellett.

Ha engem, mint kevésbé súlyost zavart (mert igenis zavart, ugyanis, mire elaludtam volna, megint felröhögtek!), akkor képzeld el őket...

Ezek nem egyedi esetek! S itt nagyon érvényes az, hogy akinek nem inge ne vegye magára!

Ezekből a nővérekből azonban, akikről beszéltem sajna teljesen kifogyott a jóindulat, az előzékenység, a segítőkészség.

Persze, volt olyan is közte, aki hallgatag volt, kedves mosolyú és tette a dolgát. Nála már egy anyás mosoly is sokat segített a betegnek a nyomorában... a többi viszont kereshetne magának más munkát, ahol nem emberekkel foglalkoznak, mert itt csak ártottak!

2008. máj. 24. 06:40
A mi osztályunkon 20 egynéhány éve nem volt festés a falak sárgák a kosztól. A vizes helyiségek állapota kritikán aluli beleértve nővérek fürdőjét is. A fejünkre folyik a szennylé évek óta. Mindenhol jeleztem vertem az asztalt a jobb munkakörülményekért de semmi. A válasz: nincs pénz. Nyáron olyan meleg van, hogy nem csinálsz semmit és folyik rajtad a víz. Munkaruhát, papucsot nem adnak vegyél magadnak. Egy jó papucs min. 15 ezer mert, ha elesel v. megsérülsz a munka közben hamar azt mondják nem megfelelő volt a védő cipőd! A munkaerő helyzetről meg csak annyit, hogy 50 betegre abból 14 fekvő 1 segéd és 1 végzett ápoló jut egyszerűen nincs több ugyanis a túlórákat nem fizetik ki csak félévenként, azt nem mondhatom a közértben, hogy majd fél év múlva fizetek. Szerintetek lehet minőségi munkát végezni és tovább követelni ilyen körülmények között? A fizetést csak éhbérnek nevezném mi és a pedagógusok vagyunk leghátul a sorban. A fizikai megterhelésen kívül a pszichés megterhelés sem kicsi hiszen a betegek elvesztése mindenkit megvisel. Miért olyan nagy baj az, hogy mégis jó kedvünk van és nevetünk vagy uram bocsá' még nyerítünk is néha! Az nem probléma, ha a hozzátartozók 15 jönnek be egy beteghez éjjel nappal ott vannnak minden ágyra rátelepszenek megeszik a beteg diétás ebédjét és próbálják megetetni a félig holt beteget. Nem elég, hogy a betegekre kell figyelni még rájuk is mikor csettintenek a szoba közepéről, hogy gyere. Igen azzal nem vitatkozom, hogy ilyenek és olyanok is vagyunk de kórházon kívüli életben nem így van? A plázában az eladó nem köszön hamar túl teszed magad rajta, mert nem ő érte mentél oda hanem a ruciért ami tetszik. Becsüljék meg a jól dolgozókat és akkor majd nem polcfeltöltő lesz, hanem visszajön a saját szakmájába dolgozni ami az államnak is sokba került és akkor lesz elég ápoló. Nem lesznek túlhajszolva mert 2-3 állásuk van és akkor lehet szelektálni belőlük. Igy nem küdhetem el a gyengébbeket, mert akkor tényleg nem lesz ápoló az oszályon!
2008. máj. 22. 17:41
Egyetértek veletek is, Tűz és Reni, hiszen ezekből következik a pénzhiány minden téren. Azt a véleményem viszont fenntartom, hogy nem a betegeken kéne ezt leverni! Bármilyen sza... is a helyzet, az empátiának soha nem lenne szabad kivesznie egy igazi gyógyítóból/ápolóból! Mert akkor csak árt!
90. a7a90ace89 (válaszként erre: 89. - Reni79)
2008. máj. 22. 16:58
Nem csak ez a kormány...mindegyik!
89. reni79
2008. máj. 22. 13:52
tönkretette ez a jó kis kormány mint minden mást!Nem politizálok mert rögtön felkapom a vizet!
88. ab4b6bc17d (válaszként erre: 87. - Mazsi36)
2008. máj. 22. 12:34

Persze, hogy elhiszem! Nem dicsekvésképp, de jómagam is lelkiismeretes egészségügyi dolgozó voltam/vagyok. Ez alapján tisztán látom mindkét oldalt!

Ismerek nagyon jó kollegákat (a nővérekre értem), s ismerek nagyon rosszakat is, de ugyanígy az orvosok közt is vannak nemtörődöm emberek, erre valóban nem tértünk ki, pedig ez is nagyon igaz!

Azon orvosok, akikkel én Pécsen együtt dolgoztam, azok igazán gyógyítottak! De voltak olyanok is, akik inkább csak ártottak a betegeknek a viselkedésükkel és sokszor annyira el voltak szállva maguktól, hogy csak úgy foghegyről vetették oda a mondanivalójukat a betegnek, vagy éppen az utasítást a nővéreknek... ez pedig mindahányunknak egy bizonytalan helyzetet eredményezett.


Sajna a pénztelenség, az anyaghiány, a kevés fizetés oda vezet, hogy bizony kiégnek, gonoszak lesznek egyes egészségügyi dolgozók és a legártatlanabbakon vezetik le a dühüket, vagy éppen egymást marják. Nem egy ilyen esettel találkoztam bizony!

2008. máj. 22. 06:46
Semmi másra nem akartam rávilágítani mint hogy ahogy vannak lelkiismeretes nővérek valamint hanyag disznó semmirekellők, ez ugyan úgy megállja a helyét akár orvosban akár betegben egyaránt.De miér általánosítanak legtöbben?A nővér az mindenki szemében egy rihegős seggrázós hanyag valaki aki csak hibákat képes elvégezni és akin el lehet verni a port.PL:szegedi betegcsere.Szomoru és vérlázító eset, de miért csak a beteghordó és a nővér lett felelőségre vonva ? Az orvosnak nem kell arról megbizonyosodnia műtét előtt hogy kibe vág bele? Az anest.nem nézi meg hogy ki fekszik az asztalon akit el altat?A protekcióról meg csak annyit hogy itt a munkahelyemen nagyon nehezen viseljük amikor egy beteget úgy hoznak hogy már az ajtóban kiabálják az illető kinek a kije.Nem szeretjük ezt mi sem.Hiszed vagy sem itt tényleg igyekszünk a betegekkel megkülönböztetés nélkül bánni!!!
86. ab4b6bc17d (válaszként erre: 75. - Mazsi36)
2008. máj. 21. 19:49

Azzal, amit leírtál én teljesen egyetértek! Azzal viszont nem, hogy kivesszen az emberekből az empátia. Mert akkor az átlagos, protekciós nélküli betegeknek annyi! Pedig ők nem tehetnek semmiről sem!


A másik meg, hogy azért, ugyanúgy, ahogy rendes nővérek is vannak, ugyanúgy rendes betegek is, akik igenis megköszönik az ellátást! Én is közéjük tartozom, mégha...

85. ab4b6bc17d (válaszként erre: 77. - Timoti01)
2008. máj. 21. 19:44

... és biztosíthatlak átlgaos betegként vittek be... s oda jutottam, hogy magam cseréltem az infúziót a karomban, mert már kezdett puklisodni...

Külön szobát sem kértem, de ha lett volna, akkor sem tudtam volna aludni a hangosan nyerítő, vihorászó nővérektől; stb. stb. és a végén, mikor megköszöntem a nagy semmit (mert szinte magamat láttam el!), viszonzásul csak kiragadták a kezemből a bonbont...

2008. máj. 21. 19:41

Dolgozóként ugyanúgy megtapasztaltam a munkába belefáradt, vagy csak gonosz kollegákon, hogy pl. a Gyermekosztályon a kis betegen töltötték ki a pénzhiány okozta keserűségüket...


... szóval mielőtt kezet csókolnánk minden nővérnek, érezzük már meg a betegek kiszolgáltatott helyzetét!

Tisztelet a kivételnek!

83. ab4b6bc17d (válaszként erre: 77. - Timoti01)
2008. máj. 21. 19:38
Már bocsi, de én mindkét oldalt megtapasztalva mondtam véleményt!
82. timoti01 (válaszként erre: 81. - Mazsi36)
2008. máj. 19. 04:17
Légyszives kedves nővérke mert gondolom az vagy, ha legközeleb lesz ilyen akkor nagyobb hangot adjunk neki és akkor biztos sokan elmennének! Ha másként nem megy akkor kisbírót fogadunk.Remélem tudjátok fiatalok hogy ki a kisbíró
2008. máj. 19. 03:43
Itt én azt olvasom hogy a többség nincs az eü.-vel megelégedve,ez a mi véleményünk is de azt nem értem hogy amikor lett volna lehetőség a változtatásra akkor az emberek miért nem álltak ki a véleményük mellett, miért nem álltak mellénk?Voltak tüntetések ahova várták a szinpatizánsokat is de hiába. Akkor most miről is beszélünk???Talán tenni is kellene valamit azért hogy jobb legyen.
80. 5a071c9eeb (válaszként erre: 78. - Timoti01)
2008. máj. 19. 03:18

Ebben az esetben bizony nem volt problémánk egyik orvossal sem.Viszont volt nővér, aki nem nővérként viselkedett, de ez számomra nem nővér, hanem emberi jellem kérdése. Én szinte egész nap ott voltam, mert anyámat a WC-re is úgy kellett elvezetni és ráültetni.Én megkérdeztem a nővért, ha már itt vagyok tudok-e valamit segíteni a szobában.Igen tudtam,megetetni még két idős embert, aki egyedül nem tudott enni, teát adni, megitatni és ilyen apróságot. De volt, aki le hülyepicsázott. Nyeltem egy nagyot és arra gondoltam, hogy akit megkérdeztem az nagyon örült.

Egyébként én itt nem azt láttam, hogy az orvos dirigál, hanem kedvesen megbeszélték a teendőket és az orvos kérte a nővért és megköszönte neki. Lehet, hogy ön nem jó kórházban dolgozik, de azért ne velem indulatoskodjon.

79. 5a071c9eeb (válaszként erre: 77. - Timoti01)
2008. máj. 19. 03:04

Ebben bizony igazad van!Vannak emberek, ill.ebben az esetben betegek, akiknek semmi sem jó, a kákán is csomót keresnek.

Nálunk van fodrász a kórházban, természetesen nem ingyen.

78. timoti01 (válaszként erre: 76. - 5a071c9eeb)
2008. máj. 19. 03:03
Persze Őnnek is a nővérről a véleménye ilyen is olyan is De az ORVOS az az isten mert dirigál és az ilyen is olyan is nővér meg megcsinálja,még az orvos dolgát is a sajátja mellett Akkor most leírom mi a nővér dolga Ápólás az az fürdetés gyógyszer osztás etetés stb.Az orvosnak kellene a vénás inj,beadni a vért levenni az inf. bekötni hólyag katétert felvezetniés lám ezt is az ilyen is olyani csinálja
77. timoti01 (válaszként erre: 73. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 19. 02:56
Talán ha egy kicsit többször hallanám a betegtől ill.a hozzátarzózotól hogy köszönöm akkor biztos nem bánnámhogy a családom helyett itt töltőm az összes ünnepet!Mindenki nézzen magába és úgy formáljon véleményt! Nem mindig a személyzet a hibás vannak betegek is akiknek téves elképzelésük van a kórházi ellátásról,már csak egy komornyik kellene neki! A jó szó és az hogy köszönöm hiányzik a szókincsükből! A parapénzt meg nem a nővér kapja,de attól várnak érte el mindent.Szerintem ilyenkor az orvosi szobába kellene kopogtatni és talán velük kellene a mama haját befestetni! Mert ilyen igénye is volt már nem egy betegnek A hajvágástól kezdve aa hálóruha mosásáig minden a mi feladatunk??? Most ez a levél után lehet a mogorva empátiától mentes nővért szidni
2008. máj. 19. 02:55

Én a Zalaegerszegi Kórházról tudok írni. Kiváló igazgatója van, a kórház nagyon szép és egyre szebb, most adtak át egy új részleget, a tetején helikopter leszállóval. Anyukám többször is a kardiológián feküdt, a szobának külön fürdője, WC-je van. Igaz nem minden szoba ilyen. Az orvosok rendkívül kedvesek voltak, a nővérek ilyenek is, olyanok is.A kardiológiát vezető orvos, aki nagyon elismert,nagy tudású ember, nem fogad el hálapénzt.Illetve, egyik ismerősöm mesélte, hogy szívműtétje után akart adni nem is kevés pénzt a főorvosnak,dugdosta neki, ő meg elvette, kérdezte, hogy ez mi? A hölgy mondta, hogy megmentették az életét, nagyon gondosan ápolták és szeretné meghálálni. Erre a főorvos behívta a titkárnőt, mondta,hogy a hölgy szeretné meghálálni a gondoskodást, legyen szíves számolja meg a pénzt és állítsa ki az alapítvány részéről az igazolást az adományról.

Szóval ilyen is van! És ez nem szóbeszéd, a férjem is ott dolgozik,igen vannak nehézségek, de ilyen szívmelengető dolgok is.Nagyon sok nehézség megoldható a megfelelő hozzáállással. De amikor valakik úgy állnak a dolgokhoz, hogy: hogy ne csináljuk meg?,akkor bizony gondok vannak.

2008. máj. 19. 02:10
Engem nagyon elszomorít amikor ilyen negatív véleményeket olvasok, persze teljesen jogos mert az egészségügyet olyan sikeresen megtudták reformálni hogy rosszabb már nem is lehetne.Persze eddig sem volt valami jó, pontosabban soha nem volt az.Nővérként dolgozom 12 órában éjjel nappal karácsonykor stb.20 éve vagyok a pályán és azét lettem nővér mert ezt szerettem volna csinálni.Mindenféle pótlékokkal a fizetésem 95-98e Ft.Sajnos a kialakult helyzet miatt magamon is észreveszem hogy ideges türelmetlen és feszült vagyok.Nincsenek megfelő eszközeink, nincsenek gyógyszerek de a beteget el kell tudni látni!A pék tud kenyeret sütni liszt nélkül?Persze a hierarchiában mi állunk a legalján, nálunk még a portás is előkelőbb helyet foglal el így mindenki rajtunk veri el a port ha valami nincs rendben.Az orvos, a betek, a hozzátartozó.Nagyon nehéz így dolgozni,persze hogy lassan tényleg kivész belőlünk az empátia hiszen a 10. órában már semmi más nem jár a fejünkben csak hogy mikor lesz már vége a műszaknak.Mi is emberből vagyunk van lelkünk, önérzetünk.Nagyon sokszor porig aláznak benünket és nekünk még is mindég kedvesnek mosolygósnak kell lennünk.Igazán nem panaszkodni akartam de elhihetitek hogy ezeket a dolgokat nagyon nehéz lelkileg megélni és feldolgozni, főleg olyannak aki szinte az életét a családját áldozta fel azért hogy betegeket ápoljon és becsületesen próbálja a munkáját végezni.Mert azért még vannak ilyen ápolónők is ám!!!!Talán ki kellene próbálni hogy ilyen feltételek mellett milyen is egy intenzív osztályon dolgozni amikor egy ember életét próbáljuk megmenteni!A kívülállók nem látnak bele ezekbe a dolgokba, szerintem bántás helyett talán jobban bele kellene gondolni a helyzetünkbe!!!
74. a7a90ace89 (válaszként erre: 68. - Maris60)
2008. máj. 17. 10:01
Nlam a doki koppant, mert borítékot nem kapott. Csak egy egyszerű italt ... oszt jónapot!:))
2008. febr. 26. 19:11

Sziasztok! A személy-. pénz-és ellátmányhiány,a túlhajszoltság miatt nagyon eldurvult a helyzet. Eddigi életemben csak 2x szorultam kórházi ápolásra, először császármetszés után, majd a Sebészeti osztályon töltöttem pár napot - hát, mindkét helyen megtapasztaltam a sorrorigen pszichikus ártalmakat.

S az ember lánya hiába érti meg a sok "hiányt", azért az már nagyon elkeserítő, ha az empátia is kiveszik a nővérekből, sőt, sokuk kárörvendővé, rosszindulatúvá, közömbössé válik a betegekkel szemben!

2008. febr. 11. 10:53

Ja, és a háziorvos egyébként nem írhat fel gyógyszert, ameddig a beteg kórházban van. Akkor milyen gyógyszert vigyünk be???


Ez is aranyos, nem??

71. vordemon (válaszként erre: 69. - Maris60)
2008. febr. 11. 09:51

Kedves Maris60!

Nagyon boldoggá tesz az a tény,hogy szerinted megfelelő az egészségügyi ellátás!

Nem hiszem,hogy valótlanságokat írnék,de ha így gondolod,neked legyen igazad.Szerintem nem dolgom megérteni a probléma lényegét,mert akkora a baj,hogy ezt nem lehet megérteni.Sajnos nem sok ember tapasztalta azt a megfelelő ellátást mint te.Persze nem arról van szó,hogy az új beteget piszkos ágyneműbe fektetjük,de a már bent fekvőnek nem tudunk minden nap tiszta ágyneműt biztosítani.De ez csak egy dolog.Arról mi a véleményed,hogy az injekciót fele dózisban adagoljuk,hogy két ampulát 4 betegnek felosztunk? Ja és arról ne beszéljünk,amikor a gyógyulás érdekében a hozzátartozót kérjük,hogy hozza be a beteg saját gyógyszereit,hogy a megfelelelő terápiát biztosítani tudjuk.Szóval mit értsek meg ezen?

70. rózsa45 (válaszként erre: 61. - Vordemon)
2008. febr. 10. 18:51
Az egészségügyi miniszter biztosan gondoskodik magáról, mégpedig úgy, hogy most megalapozza anyagi jövőjét. Neki gondolom , nem kell majd a rossz körülményeket megtapasztalni, még ha kórházba kerülne is. A jobb anyagi helyzetben lévőknek, mindíg is lessz kiskapu arra, hogy ne keljen a nehéz körülmények között, lábadozók mellett nekik is lábadozni. A jobb sorsról nehezen lehet lemondani, mint a nehézből jobb sorsba kerülni.
69. maris60 (válaszként erre: 61. - Vordemon)
2008. febr. 10. 15:42
Szomorú, hogy eü. dolgozóként ilyen valótlanságokat állít az akinek éppen az lenne a dolga, hogy megértse, és megértesse a problémák lényegét. A befizetett pénz a kórhzakban marad fejlesztésre, az utóbbi években különböző helyeken fordultam meg betegként, s nagyon jók a tapasztalataim, pedig közel 50 éve saját bőrömön is tapasztaltam a korábbi hibákat.
2008. febr. 10. 15:36
Nehogymááá, én is jártam így ez a rendelkezés, nem biztos, hogy ugynaznap más kerül az ágyba, de itt nem erről van szó. A nővéreknek, betegszállítóknak még most is "illik" adni, az orvosokról nem beszélve. A cigi, az ital, a bulvársajtó többe kerül, a kórházban szakszerű ellátást nyújtanak, s nincs sehol a 300,- Ft a teljeskörű ellátásért.
67. fe20557d00 (válaszként erre: 66. - A7a90ace89)
2008. jan. 26. 08:15
Szóval akkior nem helyi sajátosság!! De ezt már végképp nem értem.Magyarországon forgalomba lévő fizető eszközt csak úgy nem fogadnak el!! Hát az eszem megáll! Annyira undorító ami itt folyik már!!!
66. a7a90ace89 (válaszként erre: 63. - Fe20557d00)
2008. jan. 26. 06:52

Nálunk ki is írták az ajtóra, hogy 100-asnál kisebb érmét nem fogadnak el!


De mi jogon?:((

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook