Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett veled egészségügy? fórum

Mi lett veled egészségügy? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lett veled egészségügy?

1 2 3 4 5 6 7
125. Mazsi36 (válaszként erre: 123. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 11. 21:26
Miért van az hogy te direkt magyarázod félre azt amit én leírok?Nem azt írtam hogy nem kell beszélni ezekről a dolgokról hanem azt hogy meddő vita.Tudod mit jelent?Hogy nincs vége, hogy mindenkinek igaza van de más más szemszögből, és hogy így évekig el lehet beszélni a témáról anélkül hogy a jó megoldással lenne vége.
124. ab4b6bc17d (válaszként erre: 121. - Mazsi36)
2008. jún. 11. 19:49

Csak és kizárólag azokat a nővéreket szapultam, a te kifejezéseddel élve, akik okot adtak rá! Nem olyan okot, hogy pl. mindenki lehet egyszer-kétszer rosszkedvű, stb. Hanem folyamatos okokat: folyamatos figyelmetlenséget, rosszindulatot, kárörvendést és még sorolhatnám! Ezek nem egyszeri-kétszeri negatív tapasztalatok sajna! Én elhiszem, hogy te nem tartozol közéjük. És az is dícséretes, hogy véded a társaidat, azonban ha találkoztál volna azokkal, akikről beszélek... szóval mindenáron nem muszály elfogultnak lenni!!!


Tisztelet a kivételeknek!


A többiek pedig egyszer a saját bőrükön fogják megtapasztalni tetteik következményeit.

123. ab4b6bc17d (válaszként erre: 122. - Mazsi36)
2008. jún. 11. 19:42

Szerintem meddő vita az anyagiakról társalogni, mert az sem a nővérektől, sem a betegektől, sem pedig a hozzátartozóktól nem függ! Ez az, amiről egyikőjük sem tehet.


A többiről viszont igenis kell beszélni !

122. Mazsi36
2008. jún. 10. 22:21

Teljesen meddő ez a vita.Az eü.-ben mi csak kis halak vagyunk.Itt is igaz az a bölcsesség hogy a fejétől büdös a hal.Részemről ennyi.

sziasztok további jó eszmecserét

121. Mazsi36 (válaszként erre: 118. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 10. 22:13
Semmiféle ellenszenvet nem érzek a hozzátartozók irányába, a következtetésed téves,és szoktam magamba is nézni ha szükségét érzem veled ellentétben.Neked egyedül az a célod hogy szapulhass valakit és ez roppantmódon felbosszantott miután oldalakon keresztül a nővéreket minősíted negatív irányban. Tudod egy idő után ezt nehéz nem magamra venni.Ja és ne gondold hogy én még nem álltam a másik oldalon, én is voltam már hozzátartozó negatív tapasztalatokkal még sem jelentem ki kerek-perec hogy a lelkiismeretes nővérből van a kevesebb, a trehányból a több.
2008. jún. 6. 09:16
Leszámítva azokat az orvosokat, akik szabályszerűen kikövetelik maguknak a hálapénzt, én általában jó véleménnyel vagyok róluk. Most hiába mondjátok, hogy többet keresnek, meg minden, ez igaz, meg az is, hogy sokuk kihasználja a nővéreket, mert olyasmiket is csináltatnak velük, ami nem az ő dolguk lenne (na ez a másik csoport, akit hanyagoljunk), de mégis, én a saját bőrömön úgy tapasztaltam, hogy több emberség szorult beléjük...
119. ab4b6bc17d (válaszként erre: 116. - 0c97fbb607)
2008. jún. 6. 09:13
Ez valóban érdekes megnyílvánulás :) Nem orvosnak tanultam, de egészségügyi hivatásom van, az első, amit megtanítottak nekünk, hogy mindig a beteg testének-lelkének gyógyírja legyen a szemed előtt!
118. ab4b6bc17d (válaszként erre: 114. - Mazsi36)
2008. jún. 6. 09:09

Nem haragszom. Vagyis konkrétan nem rád. Én is írtam, hogy sok elhivatott ápoló emberke is van, akik legalább együttérzést adnak, vagy egy kedves mosolyt, ha már mással nem tudnak szolgálni a betegnek.


Most változtatok, mert leértem a hozzászólásod végéhez: AKINEK NEM INGE, NE VEGYE MAGÁRA!!! Amiket írtunk, általánosságban írtuk. Saját tapasztalatokból. Mint mondtam, mindkét oldalon voltam már, szerencsére betegen kétszer feküdtem kórházban, abból egy a császáros szülés volt. Érdekes módon mindkétszer kifogtam a hanyag, felelőtlen, sőt gonoszkodó nővéreket... Hálisten akadtak köztük rendesek is, akik az általad felsorolt hiányok mellett is megőriztek magukból annyit, ami végül a gyógyulás útjára vezetett.


NINCS MIÉRT SZÉGYELLNEM MAGAM! Jobb lenne, ha te néznél kicsit magadba, mert süt belőled az ellenszenv a hozzátartozók irányában. Szerinted ő honnan tudhatja, hogy mi a helyzet egy kórházban? Na, jó, sejti, de nem tudja és amikor az anyjáért, apjáért aggódik, stb, bizony elszabadulhatnak az indulatai. Ezt egy bizonyos határig tolerálni kell! Elvégre te vagy a betegért és nem fordítva!

117. vmágika (válaszként erre: 116. - 0c97fbb607)
2008. jún. 6. 08:36
Na,ja!És mennyivel jobb lenne,ha a megelőzés lenne a cél!
2008. jún. 6. 08:34
Amíg egy konferencián nyiltan kimondják az orvosok,hogy "Nem a gyógyítás a cél,hanem a betegségek kezelése",addig nem beszélhetünk egészségügyről.
115. vmágika (válaszként erre: 114. - Mazsi36)
2008. jún. 6. 08:27

Amiket te itt felsoroltál,az is nagy baj.Nagyon nagy baj!DE,ha már eljutottunk odáig,hogy combnyaktöréssel valakit végre 3 nap után megműtöttek,főleg jólesik neki,ha a nővér mosolyog!:)

Személy szerint egy szóval nem említettem,hogy nincs kenőcs,meg ilyenek,az a legnagyobb bajom.

És ha már a beteg feneke rohad,akkor legalább a lelke hadd viduljon!!!

Ja,és eszem ágában sincs szégyelni magamat!:)

114. Mazsi36 (válaszként erre: 111. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 6. 02:55
Már ne is haragudj én írtam valóban hogy nincs ez meg nincs az de azt egy szóval sem hogy ezért nem tudok mosolyogni!!Azt próbáltam megfogalmazni hogy konkrétan ezek a kellemetlenségek mint anyaghiány mennyire le tudják lombozni az embert, hogy végezném én a munkámat de a a feltételek nincsenek hozzá biztosítva .Pl:lélegeztetett altatott kamradraines beteg, mozgatni tilos kivéve mosdatás ágyazás.Hogy előzöd meg a decubitust?Mincs antidecub. matrac,nincs bőrvédőkészítmény stb.A főnővér azt mondja nem tudsz mit csinálni.Köszi.Ha én feküdnék ott??? Aztán jön a hozzátartozó és leüvölti a fejemet persze jogosan.Küldjem a főnővérhez?Hiszed vagy nem volt olyan hogy a beteg családja vett félmilióért matracot.Nekik volt miből.De akinek nincs?Ők vannak többen.Mosolyogjak?Rendben.Közben meg elrohad a beteg feneke.De mosolygok így vagyok jó nővér.Ó mert szerintetek az e.ügyben ez a legnagyobb baj hogy a nővérek érzéketlenek és nem mosolyognak.Nem az a baj hogy a betegek nem kerülnek időben kórházba mert a legközelebbi ami fogadja 100km.-re van, nem az a baj hogy az orvos nem operálja meg a combnyaktöréses nénit 3 napig mert a hozzátartozó nem perkált, nem az a baj hogy egy kórteremben 6-7 beteg fekszik akik egymás mellett esznek, kakálnak és halnak meg stb.stb.stb.SZégyeljétek magatokat!!!!!!!!
113. ab4b6bc17d (válaszként erre: 112. - Vmágika)
2008. jún. 5. 22:42

Pl. annak a szülész-nőgyógyásznak, aki szó szerint kiköveteli, előre leszögezi, hogy mibe fog kerülni a szülés... meg azért az odáig vezető úton is elfogadja a borítékokat... komolyan, undorító, hogy ilyen szempontból, hova jutott a világ!


Én valahogy mégis több érzéketlen nővérrel találkoztam a munkám és a nagyon ritka betegségem, vagy terhességem során. Ami szintén nagyon elkeserítő, mert a beteggel lényegileg a nővérek vannak a legtöbbet!

112. vmágika (válaszként erre: 111. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 5. 13:30

A betegek jogairól és annk a sérüléséről már ne is beszéljünk!:(

Azért némelyik orvosnak az etikei kódexet az orra alá dugnám!

2008. jún. 5. 13:24

Meg azon filózom, mert igenis, itt is írták például, hogy nincs kesztyű, nincs ez, nincs az és hogy ezért nem tudnak mosolyogni.


Hát ez olyan dolog, hogy pl. egy fénymásoló üzletben kifogy a festék a nyomtatóból, s ezért az ott dolgozó személyzet elkezd csapkodni, durváskodni, stb., mintha a vevő tehetne róla, hogy patront kell cserélni. Nonsense!


Tudod, az egészségügyi személyzetnek elvileg tanítanak etikát, lélektant, hogy akiből már eleve hiányzik, tanuljon egy kicsit a képzések során, hátha ráragad valami.

Azonban, ha az egészségügyi munkaügyisek valakik valakijét veszik csak fel, akkor nem csak hogy nem lesznek szakképzett emberek a beteg körül, de még annyi jóérzés sem lesz bennük, hogy belegondoljanak annak a beteg embernek az állapotába... hát szerintem nem csak a pénz hiány nagy, de az erkölcsi morál is a béka.... alatt van!

110. vmágika (válaszként erre: 109. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 5. 13:16
Ebben igazad van.Egy bunkó enber is lehet beteg és éppúgy rászorul a segítségre.Gondolom belőlük inkább a rossz tapasztalat hozza ki a bunkóságot,meg sem fordul a fejükben,hogy esetleg na,most ez lehet,hogy jobb ellátáts lesz!
109. ab4b6bc17d (válaszként erre: 108. - Vmágika)
2008. jún. 5. 11:12

Minden ember megérdemli az emberséges bánásmódot!


Sokszor azzal jönnek, hogy mert a beteg, meg a hozzátartozója, milyen bunkó! Egészségügyi dolgozóként magam is találkoztam jó néhánnyal. De ha belegondolunk, hogy milyen betegek, s kétségbeesettek, akkor ez alapját adhatja egy kis mentségnek számukra. Természetesen nem szabad hagyni, hogy képletesen szólva belénk töröljék a talpukat, de velük is muszály türelmesnek lenni (egy bizonyos fokig)!

108. vmágika (válaszként erre: 107. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 5. 11:08

Na ez az!Miért megy orvosnak,nővérnek,az akiből eleve hiányzik az emberség,együttérzés?Nekem oda lett minden beléjük vetett bizalmam.Gondolhatod milyen jól esett,mikor a "mostani helyemen" mindennek az ellenkezőjét tapasztalom.Néha az az érzésem,hogy egy másik országban vagyok!:)Egyszerűen szeretek ott lenni,de nem csak én,mindenki ezt mondja ott.Semmi kórházfeeling,családias légkör.És nem magánkórház!

Azt hiszem,hogy meg is érdemlen azok után,amiken keresztülmentem gyerekkorom óta,hogy végre révbe érjek!

107. ab4b6bc17d (válaszként erre: 106. - Vmágika)
2008. jún. 5. 11:02

Istenem, hogy tudnak a lelkiismeretükkel elszámolni? Nem értem, hogy miért nincs bennük egy csöppnyi együttérzés sem? A kiégés, a pénzhiány-és anyaghiány szerintem egyáltalán nem mentség, mert arról nem a beteg tehet!

De ha valakiben nincs empátia egy kiszolgáltatott, beteg ember iránt, meg amúgyis, az egy szörnyeteg!

106. vmágika (válaszként erre: 105. - Ab4b6bc17d)
2008. jún. 5. 11:00
97-ben én egy darab rongyot kaptam,hogy vizezzem meg és tegyem a hasamra.5000 ft-ért.5 napot voltam bent,semmi ellátás.Ennyi kellett ahhoz,hogy eldöntsék,kivegyék-e a vakbelemet.
2008. jún. 5. 10:57

Marha jó ám, hogy elvárják, hogy még külön is fizessünk, ha azt akarjuk, hogy egy kicsit is foglalkozzanak velünk, ha megbetegszünk és kórházba kerülünk!


Lehet, hogy én annak idején azért nem kaptam fájdalomcsillapítót, mert eszembe sem jutott fizetni? Igaz, hogy egy császáros műtét után voltam, s mozdulni is alig bírtam...

104. vmágika (válaszként erre: 101. - Inesse)
2008. jún. 5. 10:53

Arról inkább ne is beszéljünk!:(

Engem is Budapesten kezelnek,ide nem merek elmenni.Szereztem én már itt elég tapasztalatot!

Sok szakrendelés és osztály meg is szünt itt,ezért 70 km-t kellene utaznom,akkor már rádobok 40-et és az ellátáts is tökéletes.

2008. jún. 5. 10:50
Én azt is megkérdezném, hogy mi lett veled munkaügy? Mert ide illik!
2008. máj. 28. 17:45
Az ember hiába töri magát, minden téren, itt is csak az önös érdekek számítanak!
101. Inesse
2008. máj. 28. 13:52

Az egészségügy? Sz-szel kezdődik r-rel végződik.

Rokonomat (pesti) koponyatöréssel hét órán keresztük hurcolászták egyik kórházból a másikba, mire egyben végre el tudták látni. Akkor mi lehet vidéken??

2008. máj. 28. 13:46
Az egészségügyhöz tartozik az is, hogy sokszor nem a megfelelő, tehát szakképzetlen emberek vannak felvéve a különböző helyekre, csak azért, mert ők valakik valakije... a szakképzettek meg hiába tanultak évekig, egyszerűen tudomást sem vesznek róluk!
99. ab4b6bc17d (válaszként erre: 96. - Mazsi36)
2008. máj. 27. 11:44

Nem te tehetsz róla, miért te tehetnél róla? Ez majd minden kórházban így van.


A hozzátartozók, betegek morgolódása, nem megfelelő viselkedése miatt sem mi vagyunk a felelősek. Én is kaptam már ilyenektől jónéhány beszólást. Nem mindig nyeltem le, volt hogy szépen-finoman megkértem, hogy ne beszéljen úgy velem, stb. Most az ilyenek miatt nem fogok én is bunkó lenni a többi beteggel! Hiszen nekik sokszor csak mi vagyunk... hidd el nekem, hogy a legtöbbje szörnyen egyedül van és kiszolgáltatott. Tőlünk függnek! Ők miért tehetnek az anyaghiányról?? Vagy bármilyen hiányról? Sokszor még a hozzátartozók viselkedéséről sem tehetnek, én voltam már így is, hogy a beteg égett az anyja magatartása miatt, csak éppen hiába próbálta ő is csitítani, mert van akinek hiába mondják.


Nem, én sem vagyok elégedett! Csak igyekszem megtalálni a jót is a rosszban, mert másképp tényleg nem lehet túlélni!

98. a7a90ace89 (válaszként erre: 97. - Mazsi36)
2008. máj. 27. 06:00
Nem lehetett könnyű Neked, Nektek.:(( Ezt betegként is tapasztaltam: volt olyan időszakom (betegként voltam bent), amikor egy délelőtt (nem egész nap) csak 3 beteg halt meg abban a kórteremben (intenzív részleg), ahol én feküdtem. Engem is lesújtott, hát még az ápolónőket!
97. Mazsi36 (válaszként erre: 92. - Katalin1962)
2008. máj. 27. 00:59
Soha nem felejtem el kb 3 éve nyáron majdhogynem egyszerre került be hozzánk 4 nagyon fiatal max. 30 év!!! nőbeteg nagyon rossz állapotban.Rettegve vettük fel a munkát nap napot követve, mindannyian attól rettegtünk hogy "nálunk történik valami".A betegek egymást követve egy héten belül haltak meg.Lesujtó volt!!Akkor merült fel hogy munkahelyi pszichológus segitségét kérjük de hát itt ilyen nincs.Ígéreteket kaptunk de azóta sem történt semmi az ügyben pedig nagyon nem ártana a nehezen feldolgozható eseteket szakemberrel megbeszélni.Ezzel a teherrel is egyedül kell megbírkóznunk.Nekem volt olyan műszakom hogy hárman haltak meg.
96. Mazsi36 (válaszként erre: 94. - Ab4b6bc17d)
2008. máj. 27. 00:48
Örülök neki hogy Te elégedett vagy és a munkádat mindég mosolyogva kedvesen és pontosan tudod végezni.Én is szeretnék egy ilyen munkahelyet ahol a figyelmemet nem az tereli el hogy nincs o2 összekötő és nem tudok o2-t adni a betegnek, vagy hogy már megint romlott sajtot küldtek vacsorára a betegeknek és most én mit adjak helyette vagy hogy az egész osztályon 3db lázmérő vanSTB.Erről talán én tehetek??Én is csak egy "eszköz vagyok" velem akkor miért bunkók a hozzátartozók és betegek?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook