Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi lett veled egészségügy? fórum

Mi lett veled egészségügy? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mi lett veled egészségügy?

1 2 3 4 5 6 7
2007. dec. 25. 08:08
Nagyon sajnálom, hogy a kórházban töltöd a karácsonyt. Nem tudom te melyik kórházba kerültél, de a dél-pestibe müködik sőt nagyon komalyan veszik. Reggeli, ebéd, uzsonna, és vacsora van. Hozzáteszem, hogy csak az választhat ebédre menüt aki nem diétázik. (cukorbeteg, ulcusos, pancreaszos)Mielőbbi gyógyulást kívánok és találkozunk a hoxán!
2007. dec. 24. 15:58

Sajnos a sors úgy hozta, hogy pénteken délután a mentő újra a kórház kötelékeibe szállított. Most csak a szentestére engedtek haza, de reggel mennem kell vissza.


Az elmúlt egy hónap alatt változás állt be! na, ne gondoljatok a menüválasztásra, mert az még nem érkezett el. De helyette a reggel kapott napi zsömleadag lecsökkent a 2-ről 1-re. Ezt már, hogy őszinte legyek, elég szemét dolgonak tartom. Ezek után nem tudom mit papolnak a menüválasztásról! este pedig úgy kell kikönyörögni 1 zsömlét (vagy kiflit), ha enni is szeretnék valamit.


Ez egyre rosszabb lesz!:((

33. 2ab728965c (válaszként erre: 32. - Katalin1962)
2007. dec. 20. 16:00

Én is eü-s voltam 23 évig,sajnos tudom hogy mennek a kórházakban a dolgok, tehát nem véletlenül írtam amit előzőleg írtam.

Hogy meg kell szenvedni a halálért.... nos ez sem szentírás, mert lehet ellene tenni,---már hogy ne kelljen szenvedni csak meghalni--- de ez egy másik topik témája, itt most inkább nem fejtem ki, gondolom nem baj.

32. Katalin1962 (válaszként erre: 31. - 2ab728965c)
2007. dec. 20. 07:48
Sajnos vannak olyan helyzetek amikor kénytelen vagy igénybe venni az eü. szolgáltatásait. A halért meg nagyon meg kell szenvedni sajnos azt sem adják mindenkinek könnyen.
31. 2ab728965c (válaszként erre: 30. - Katalin1962)
2007. dec. 19. 21:46

Középosztály szerintem nincs, úgyhogy ők már nem szívnak, csak azok akik eddig is, a szegények.:(

De úgyis sokan vagyunk, fogyjon csak a nemzet, kit érdekel!

Ami engem illet, TUTI nem fogok kórházba menni semmivel,ha már úgyis meg kell dögleni, itthon mégis kényelmesebb a saját ágyikómban, napidíj és "para"nélkül, simán. :)

2007. dec. 19. 21:20
Na ezt megszavazták! Kiváncsi vagyok mit fognak érezni mikor "kezet fog a szegénység a gazdagsággal". (Horváth Ágnes) Szerintem ezt is a középosztály szívja meg. Szerintetek van még középosztály?
29. fe20557d00 (válaszként erre: 28. - Katalin1962)
2007. dec. 15. 21:05
Hát igen!! Elképesztő mik vannak....
2007. dec. 15. 20:49
Nem írtam volna, ha nem tudnám biztosan ilyen osztályon dolgozom. A jogaikat viszont ezerrel tudják és gyakorolják is nővérek idegein. A BKV-snak az egész családja egy évig ingyen utazik ha én beteg vagyok 20 alkalommal nem kell vizitdíjat fizetnem, de a családomnak igen. Pedig van egy pár ezer Ft-nyi különbség.
27. fe20557d00 (válaszként erre: 24. - Katalin1962)
2007. dec. 15. 20:39
Ezt most nem mondod komolyan hogy az alkoholistákat ingyen kezelik?? hát komolyan mondom hihetetlen ez az egész bagázs....mik vannak már.. bezzeg én fizethettem mert beteg mertem lenni....:-(
26. fe20557d00 (válaszként erre: 23. - Mmsy)
2007. dec. 15. 20:37
Igen én ebéd előtt mentem haza és ki kellett fizetnem azt a napot is!
25. Frissy
2007. dec. 15. 16:41

Undorító az ami most az országba megy! Teljesen hülyének néznek bennünket! Fizetem az adót a fizetésemből, ami nem kevés. Nem veszem - hál' Istennek igénybe sűrűn az orvosi ellátást - mégis, ha nagy ritkán el kell mennem orvoshoz, akkor fújra csak fizetnem kell vizitdíjat! Csak fizetek, fizetek, és szinte semmit nem kapok cserébe... Nagy eséllyel nyugdíjam sem lesz, mire odakerülök! Magyarán a "középosztály" sorsa a fizetés, és hogy fogják be a p...-kat! Ez a korrupt, hazug kormány meg meg lenyúlja a befizetett pénzünket, és duzzad a bankszámlájuk milliókkal és milliárdokkal!

A férgese meg hadd hulljon! Hányingerem van ezektől a szemetektől!

2007. dec. 15. 06:19
Nagyon jól látod a dolgokat. Pontosan úgy van ahogyan leírtad. Simán lekönyvelik hiszen minden beteg elszámolási nyilatkozatot kap amit a távozáskor aláíratnak vele. Nem kap addig zárójelentést amíg be nem mutatja befizetést igazoló lapot. Ezzel a kórházi napidíjnak nevezett adónemmel nem küszöbölték ki a paraszolvenciát hanem valamilyen szinten legalizálták, mert aki eddig ingyen vette igénybe a kórházi ellátást az is köteles pénzt hagyni a kórházban. Az pedig egyátalán nem igaz, hogy vissza juttatják az osztályoknak mi ebből semmit nem érzünk ugyanúgy éhbérért dolgozunk ugyanannyi jut gyógyszerre pelenkára stb...Azt pedig egyenesen felháborítónak tartom, hogy az alkoholisták akik megveszik a betegségüket ingyen kezeltethetik magukat az év minden napján.
23. mmsy
2007. dec. 13. 18:22
Tényleg hogyis van ez.?? Ha a korházba kerülsz mondjuk délig elfoglalhatod az ágyadat jobb esetben még ebédet is kapsz,de erre a napra már a 300 Ft-ot fizetned kell.Ez még talán rendben van. De ha haza jössz legkésőbb 10 óráig el kell hagynod a szobádat is, akkor ezért a napért miért kell fizetni? max. itt már legfeljebb a reggeli kaphatod meg mert más ellátás már semmi nem jár.És akkor ujra kérdezem én fizetek az utolso napért is és az is fizet aki a helyemre jön.Hogy történik ennek a pénznek a lekönyvelése? Ti tudjátok.
2007. dec. 9. 08:19

Véleményem szerint kisebb baj az, ami a kórházi ápolás hiányosságából ered,a nagyobb baj az az, hogy még mindig nem mindenki ébred fel egy rutin-műtét után, illetve van aki betegebben jön ki a kórházból, mint ahogyan bement.

Utóbbi velem történt, előbbi a barátnőm anyukájával.

2007. dec. 9. 07:55

Én is eü-s vagyok. Nálunk is nagy megszorítások vannak. Ha valaki gyógyszert szed, célszerű behoznia mert mi sem tudunk adni. A WC-papírt már nem bizosítja a kórház, mi hozzuk magunknak. A műtötteknek a szívószálat mi vesszük. Az evőeszközt ellopják a betegek, volt hogy saját pénzből pótoltuk. Elviszik a műanyag poharakat.

A WC-ben minden héten kimegy a villany. Hiába panaszkodnak a betegek, mosolyogva csak annyit szoktam mondani, hogy próbáljon meg emlékezetből pisilni. Villanyszerelő ugyanis csak hetente egyszer jön fel.

Én nem tudom, de még mindig nagyon sokan azt hiszik, hogy bent a kórházban egy három csillagos szolgáltatást fognak kapni. Hát nagyot fognak koppani.

Hiába erölködik a nővérgárda, teszünk meg mident ha a körülmények és a felső vezetés ellenünk dolgozik. Mindenki kimerült, egyre több dolog hárul egy emberre, mivel a dolgozókat is megegyelték. Kinek van így kedve mosolyogni?

Azért csak megpróbálok hinni az eü. feltámadásában. Remélem azért nem gyógyíthatatlan beteg. :)

20. LoLiNa (válaszként erre: 17. - Erikpipi)
2007. dec. 9. 05:45
emberi ürüléket? jézus...
19. 9c8d4ae28b (válaszként erre: 8. - Katalin1962)
2007. dec. 8. 17:32
Sajnálom, ha magadra vetted a hálapénz említését. Abszolút nem az ápolókra gondoltam, hanem az orvosokra. Én is nővér voltam, de csak 5 évig.
18. a7a90ace89 (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2007. dec. 7. 23:00
Értelek én, mégis keveslem a mennyiséget!
17. erikpipi (válaszként erre: 16. - Gyopár)
2007. dec. 7. 22:48

Nyilván, ha a levesedben nem egy darab répa unatkozik, hanem többen vannak, akkor tartalmasabb, és kalóriában is több.:)

Tavaly volt egy felmérés a kórházi étkezéssel kapcsolatban. Nem csak a minőséggel, hanem a tisztasággal is voltak kritikák. Pl, az intenzív osztályon szondával táplált betegek ételében emberi ürüléket találtak.

De mit várjunk egy konyhai kisgítőtől, akinek nem is ez a szakmája, és még minimálbéren is tartják. Ráadásul elfelejtették megmutatni neki, hogy wc után kezet kell mosni....

16. gyopár (válaszként erre: 15. - Erikpipi)
2007. dec. 7. 22:43
Ami tartalmasabb, az több is, nem?
15. erikpipi (válaszként erre: 14. - A7a90ace89)
2007. dec. 7. 22:29

Hát, erre mondják, hogy nem a zsemle kicsi......:)

Azért te is érted miről beszéltem az előbb, ugye? Azért leírom még egyszer: Egy fekvő betegnek nem is kell több étel, mint amit adnak, csak tartalmasabb, és finomabb.

14. a7a90ace89 (válaszként erre: 13. - Erikpipi)
2007. dec. 7. 22:22
A fekvő beteg mivoltomról írtam: kevés volt a 2 zsömle!!!!!!!
13. erikpipi (válaszként erre: 10. - A7a90ace89)
2007. dec. 7. 21:18

Két zsömle 300 kalória. Igen normális.

Még egyszer leírom:a minőséggel van baj, és a tartalommal. pl. a leves tartalmával.

És fekvő betegekről beszélünk, aki nem sokat mozog, tehát nem is kell annyi kalóriabevitel.

2007. dec. 7. 20:55
Nálunk 3 szelet kenyér jár egy napra. Előre szeletelt kenyér kb 20dkg. December 1- től minden kórházban kötelező a választásos menü és még uzsonnát is kell adni.Nálunk müzli szelet vagy gyümölcs. Törvénybe van foglalva Horváth Ágnes elintézte. A gyógyszereken nem csodálkozom, hogy vinni kell, mert vannak olyan gyógyszerek amit a kórházi gyógyszertár nem is tart hetente egyszer rendelhetsz gyógyszert heti mennyiséget és nem tudod, hogy holnap milyen speciális beteg érkezik. Van olyan, hogy egy súlyosabb beteg elviszi a félhavi keretet.
2007. dec. 7. 20:46

Lehet 2 féle közül választani? Hol? Nálunk nem!:((


Tőlem vonják az eü hozzájárulást és még fizettem is. Puff neki, nem jártam jobban.


Nekem is kellett 2 gyógyszeremet vinnem magammal...!:((

10. a7a90ace89 (válaszként erre: 3. - Erikpipi)
2007. dec. 7. 20:42
Normális a 2 zsömle egy fekvő betegnek???????? kalória táblázattal nem lehet jóllakni szerintem. Amúgy még én is éhes maradtam, pedig nem eszem halálra magam soha.
9. fe20557d00 (válaszként erre: 8. - Katalin1962)
2007. dec. 7. 20:31
Azokat a szakmákat már nem becsülik itt amiket kéne!Most nem sorolom,de a tiétek az egyik!!És ha elmondod a véleményed álatalában az a reagálás,hogy talán kényszerítenek rá hogy ott dolgozz!!Nekem is ezt a kérdést tették fel a minap???Hát persze!És akkor ezeket a munkákat ki fogja elvégezni ha így gondolkodna mindenki????miért nem lehet egyszerűen megbecsülni?????Nem értem...
2007. dec. 7. 20:24
Nagyon nagyon igazatok van! 28 éves eü. pályafutásom során ilyen aljas módon mint az elmúlt években nem voltunk kihasználva sem anyagilag sem erkölcsileg! Ezt beteg szemszögből és eü. dolgozóként is csak megerősíteni tudom. A kaja csapni való, ha jóízű akkor meg nagyon kevés. Mostmár ugyan választhatnak a betegek két menü között, de mivel utolsóként tálalják az osztályunk kajáját ezért azt kapják ami marad a futószalag végén. A gyógyszerrekről csak annyit, hogy egy 100 ágyas osztálynak 260e Ft a havi kerete amiből egy betegre egy napra 260 Ft jut. Ebből aztán lehet antibiotikumot és minden egyebet adni? Rendes ellátáshoz édes kevés nemde? Igazgatói osztályértekezleten ami minden év végén van a letolásokon kívül nem kapunk mást és ha kérdést teszel fel pl. mikor lesz az osztályon festés mert már 19 éve nem volt, vagy 50 betegre 3 Wc van abból egy mindíg rossz akkor az a válasz, hogy azért nincs felújjításra pénz mert a nővérek nem érzik magukénak a kórházat és elviszik a szappant. Röhögnöm kell. Az igazgató még azt sem tudja, hogy a nővérek veszik a műanyeg evőeszközöket a betegeknek, hogy legyen mivel etetni. A hálapénzről meg annyit, hogy amelyik osztályon én dolgozom a legritkább esetben adnak inkább örülnek, lerakhatják a hozzátartozóikat egy kis megőrzésre. 50 betegre 2 ápoló van mert annyira vonzó ez a pálya. Én személyszerint csak 12 évet tanultam, hogy 98e Ft ért dolgozzam középvezetőként. Lehet minket szídni megalázni de higgyétek el a nővérgárda nagyrésze szívét lelkét mindenét feláldozza a betegekért. Sajnálom, hogy ez a szép szakma így le van alacsonyítva és vérzik a szívem mikor ilyeneket olvasok, de sok mindenben igazatok van és ez nem a középkáderek hibája.
2007. dec. 7. 18:57

Én is voltam kórházban nemrég.Nekem szerencsém volt hogya szüleim barátaim ellátak kajával,de a velem egy kórtermben fekvő idős betegeknek akiknek nem nagyon jött be senki max 1 héten egyszer,mert mivel központi kórház vagyunk sok beteg 70 km-ről is ott feküdt,azoknak én osztogattam a részemet!

A gyógyszerekről nem is beszélve,fájdalomcsillapítót úgy hoztak be!!!!Mindezek mellett az orvosaimmal nagyon meg voltam elégedve és láttam hogy ők is küszködnek a sok lehetetlen körülménnyel.Engem és egy fút első éjszaka nem tudtak hova lefektetni így bekerültünk a kezelőbe koedukált kórteremnek kikiáltva!!Jó mi???

És még ezek után fizetnem kellett mikor elmentem és nekem is a fél napot ugyanúgy!!!Nem hiszem el,hogy több pénz folyik be és a körülmények csak romlanak...számomra felfoghatatlan!!!!

2007. dec. 7. 18:51

Sokan mondják, hogy végülis átvesszük a fejlett (nyugati) országok eü bizt. rendszerét...Hát igen, de hol vagyunk mi az ő szintjükhöz??? Sehol!

És most (még) ezért lesz ez nagyon sok ember számára rossz rendszer.

Ha csak azt nézzük, hogy nálunk mi az átlagéletkor, és h milyen az egészséseges és beteg emberek aránya, már ezekből kiderül, hogy ez egy nagyon korai döntés volt.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook